Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi zaposlili delavaca, ki je 10+ let tičal v JU

Ali bi zaposlili delavaca, ki je 10+ let tičal v JU

Dans sem poslušal po radiu, da se planira zmanjšanje št. zaposlenih v JU na način, da bi se le-ti naj zaposlili v gospodrastvu.

Sedaj pa jaz vas vprašam:
– tisti, ki ste v JU – ali bi dali odpoved in šli delat v gospodrastvo ter pod kakšnimi pogoji?
– tisti, ki ste v gospodarstvu – ali bi zaposlili delavca, ki je zadnjih 10 let bil zaposlen v JU?

Jaz sem delodajalec in sem imel zaposlena 2 tipa, ki sta bila pred tem zaposlena v JU.
Naredila sta mi rastur in obilo slabe volje na firmi, ker sta vedela vse o tem, koliko jima pripada za nadure, koliko in kdaj nazadnje je treba dat regres (mi ga damo konec leta), da se dela samo 8 ur in potem gre domov, da se potni nalogi plačujejo sproti (mi jih izplačujemo 2x na leto skupaj), da mora biti plača točno 15. v mesecu ob 12:00 na njegovem TRR, da MORA izkoristit max št. dni dopusta itd.

Naj povem, da so naši delavci zelo dobro plačani – imajo nadpovprečne plače. Zato od njih zahtevam tudi nadpovprečne vložke v firmo. Če je projekt in če je rok se dela petek in svetek, dopusti se prekličejo, sobot ni, prazničnih dni ni.

Če ni denarja na TRR oz ga potrebujemo za bančne garancije ni bilo nikoli težav se zmenit z dečki, da ta mesec pa bo plača -30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zamujala 15 dni, bodo pa razliko dobili not pri naslednji plači.

Nikoli se ni noben bunil in razburjal – če je bil kateri v stiski zaradi tega je prišel do mene in sem mu dal denar magari iz svojega žepa, če je bil od firme TRR prazen.
Imamo delavce, ki so pri nas zaposleni že po 15 let.
Zaenkrat so odpovedi večino iz razloga, ker so se selili kam na drug konec SLO ali EU.
Enih par je šlo na svoje.
Odpovedi zaradi “slabih pogojev” pa nismo imeli.

Potem smo vezli ta dva tipa in sta naredila rastur – obilo slabe volje, domov odhajala točno po 8 urah, seveda so ostali delavci to gledali in rekli, da potem pa tudi oni ne bodo, če onadva ne rabita…skratka živa zbrka.

Na moji firmi ne bomo pristopili k reševanju zmanjševanja zaposlenih v JU pod nobenim pogojem!
Raznorazne subvencije v to smer lahko kar obdržite zase gospodje!

mislim da si zelo dobro opisal razliko med zaposlenim v JU in tistim v gospodarstvu 🙂 sem videla že nekaj tega in sem na tvoji strani.

po moje bo težka s temi iz JU, sploh ker napovedujejo da dobre bodo obdržali, odpadki gredo iz JU, nihče v gospodarstvu jih ne bo želel, edino pač firme v lasti države … pa še tam se stvari močno zaostrujejo, tudi tam moraš kaj znat da lahko ostaneš… težka bo res.

Tega sicer ne sprašuješ, ampak vseeno.

Praviš takole:

Če ni denarja na TRR oz ga potrebujemo za bančne garancije ni bilo nikoli težav se zmenit z dečki, da ta mesec pa bo plača -30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in zamujala 15 dni, bodo pa razliko dobili not pri naslednji plači.

No, moja izkušnja je taka, da je plačilo zamujalo, vsak mesec bolj, vsak mesec so kaj pozabili nakazat (bomo naslednji mesec, malo morgen) in tako dolgo, da mi je bilo tega dovolj. Gospa na inšpektoratu brez trohice empatije, vzvišena, arogantna … Tako da sem pač nehala delati, obenem pa sem se morala obrisati za denar (ne tako zelo malo).

Tako zdaj zelooo cenim, da je plača na datum, da je vse tako, kot mora biti.

nova
Uredništvo priporoča

A planira se zmanjšanje št. zaposlenih v JU? Potem se bo pa zgodilo, da bodo ravno tisti, ki to planirajo, zaposlili nove. Podobno, kot je bilo pri Krebsovi, ki je hotela znižati plače zaposlenim v Ju, sama pa je svojim zaposlenim izplačevala neke nagrade ali nekaj podobnega.
Dovolj mi je teh ‘ukrepov’, interventnih zakonov, ki so samo pesek v oči množici, sami pa naredijo ravno obratno.

Kar se pa delavcev tiče, so tudi v JU eni dobri, eni slabi. Samo ne skrbi, ravno tisti, ki so slabi, si ponavadi znajo izboriti dobro mesto v JU, za odstrel so ponavadi namenjeni taki, ki delajo in se nimajo časa prilizovati šefom.

že na daleč se vidi kak privatnik si…..prava baraba. škoda da delovna inšpekcija ne funkcionira, ker bi ti naredila rastur, ne dva delavca iz JU. pa davkarija in še kdo. A ti sploh poznaš zakonodajo in za kaj je sploh zakonodaja? verjetno misliš, da je zakonodaja za to, da se jo krši, a ne?

ps…si en jeben uspešen privatnik, da nimaš na zalogi za eno plačo delavcem…sorry, ma to je resnica

Dobro, da si to napisal. Zato pa se vsi JU tako oklepajo svojih foteljev, ker vedo, da jim tako luštno ne bo nikoli več. Koliko “zaposlitev” v JU so jim priskrbele leve vlade (Drnovšek, Rop, Pahor) se pa tudi ve. Če ne, pa si preberite na http://www.sds.si. Tam je števec (counter).

Glej, jaz sem delala v gospodarstvu, zdaj sem v JS, delam enako delo, imam enake odgovornosti, plača v mojem žepu je približno enaka (uradno pa imam kar ene 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večjo, ker smo prej dobivali del na roko), zame se razen delodajalca in pa pisarne ni nič kaj spremenilo … vem, kaj je moje delo in do kdaj mora biti opravljeno in če to pomeni, da se potegne, se pač potegne.

Ti pa verjamem, da lahko imaš slabe izkušnje, a enake bi lahko imel tudi od koga iz gospodarstva. Vseh delavcev ne moreš soditi po dveh primerih, tudi v JS je večina dobrih, vestnih, imaš pa povsod črne ovce.
Smo imeli take izkušnje tudi v moji stari firmi, pa so prišli od dobrega delodajalca iz gospodarstva, pa so poznali samo pravice, ne pa tudi obveznosti…

ti pa ne moreš ene teme komentirat ne da bi svojega ljubega vodjo povzdigoval v nebeške višave no, dej se zresnit malo pa komentiraj s svojo glavo, ne tako kot imaš naročeno od … tam.

Ti ne veš, kako je v JU in koga tu cenijo, kot dobrega! Tistega, ki kima in se prilizuje šefom!

Prosim, izvzeti so tisti na “šalterjih”, učitelji in še kateri, ki so “na udaru”. Skrbi naj tiste izza njih, ki cele dneve kofetkajo, klepetajo o tangicah, pišejo na MON, hodijo po trgovinah, tržnici, se onegavljajo, včeraj je celo pisalo, da ima “min.” Svetlik v uradu sobo za “sproščanje”…

On rabi samo še “totenkamro”, saj ga takega kot je, ne bo oživila še tako lepa ženska.

Pri nas je tako – ko ni denarja se to pove delavcem – dečki al bomo stisnili kak mesec dva vsi na -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (vključno z mano, ki imam še več kot -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in boste službe vsi obdržali, ali pa bo potrebno manjšat št. zaposlenih, ker tolikšnega budgeta za plače ni.
Sedaj pa se odločite kako bo?
Še vedno so bili vsi za -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Seveda gledam, da jim potem teh -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povrnem, ko imam kaj +.
Žal so časi takšni.

Ne znam si predstavljat, da bi imel kolektiv, ki bi raje imel 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače in se lozal svojih kolegov ob prvi priliki, ko bi zagustilo.
Ti pa kakor želiš – upam samo, da ne boš ti tista, ki se je bodo sodelavci rešili na račun tega, da bodo obdržali svoje plače in privilegije.

Malo čudno stanje je v vaši firmi.Od delavca vedno pričakujete vse in mora dat vse od sebe, vi z njim pa tako. Veš, človek daje vse od sebe, a ko vidi, da se ga pa izkorišča in gleda le za svoj žep, se pa tudi njemu zdi neumno in dela strogo “po zakonu”.

Ti ne veš, kako je v JU in koga tu cenijo, kot dobrega! Tistega, ki kima in se prilizuje šefom![/quote]

ja, to je tudi meni prišlo na misel, kako vendar bodo ločili seme od plevela??

Naši delavci lahko koristijo vse nadure in celoten dopust – mogoče ne ravno tedaj, ko bi njim najbolj pasalo ampak koristi se vse.
Plače dobijo cele, četudi ne takoj.
Vse -{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smo jim poravnali.
Regres je bil vsako leto – sicer decembra ampak bil je.
Potni so nakazani redno.
Imajo drseč delavnik – pridejo po lastni izbiri med 6:00 – 9:00 uro, oddelajo 8 ur in adijo.
Eno uro na voljo za malico.
Ob petkih se gre domov ob 12:00.
Se pa dela vsak dan 9 ur (v to všteta 1 ura malice – se pravi pol ure po zakonu pol ure se obračuna in se gre v petek prej domov).
Če je kateri potreboval kredit je prišel do mene in smo se zmenili.
Mislim, da je še dosti slabših firm.

Jaz sem bila zaposlena 10. let v JU. Na začetku super, potem čedalje slabše. Plača katastrofa, izkoriščanje do konca, nadomeščati vse po hiši, hvaležnosti nobene. Jaz pa z živci čisto na koncu. In sem šla. V gospodarstvo. Tukaj sem lahko pokazala moje znanje, kajti v JU so bili vsi pred mano, za delat dobra, za kaj drugega so bili drugi. In mi ni žal.

ti pa ne moreš ene teme komentirat ne da bi svojega ljubega vodjo povzdigoval v nebeške višave no, dej se zresnit malo pa komentiraj s svojo glavo, ne tako kot imaš naročeno od … tam.[/quote]

Temu se reče, da je VKLOPIL KASETO.

SDS ne zna nič povedati po svoje, oni imajo PR, da jih polaga stavke v usta. :))))))

Jaz sem za to, da se krog obrne v drugo smer, in sicer, tisti, ki so zdaj brezposelni, na zavodu, na socialni, jih zaposlite, pa naj tisti, ki so za zdaj še v službicah v JU, malo zamenjajo in naj gredo zdaj oni na zavod in se jebat za vsako drobtinico. Edina dobra stvar pri tem bo, da bodo imeli več časa za MON in jim ne bo noben šef težil. 😉

Naj živi krog v kontra smer!!!

Premišljem, katero področje bi ti bilo, da greste ob petkih ob 12 domov. Gradbeništvo to ni, proizvodnja tudi ne, še najbolj bi bilo podobno zdravništvu, a to ni gospodarstvo.

Povejte mi, razmišljam o zaposlitvi pri vas.

Problem ni v nekdanjih delavcih JU, ampak v privatnikih, ki nimajo pojma o zakonodajo oz. tudi če jo poznajo, jo vsakodnevno kršijo in so celo prepričani, da imajo vso pravico do tega.

Svašta.

Te povsem podpiram. Eni so res tako predrzni, da kar zahtevajo plače in to celo redne. Da ne govorim o nekaterih ženskah, ki si celo drznejo zanosit. Pravemu in pridnemu delavcu pomeni delo predvsem čast in čuti pripadnost firmi. Plačilo je čisto drugotnega pomena. Taki razumejo, da so investicije zelo pomembne za vsako podjetje. Zato ne nergajo, če se jim plač ne izplača, ker si je direktor pač moral pod nujno kupiti novega Audija ali BMW-ja, ustrezno opremiti pisarno in nabaviti nekaj novih Armanijevih oblek in da je to tisto, kar jim omogoča, da bodo obdržali predvsem delo.

Statistična domicilna dejavnost: M 72.190 RAZISKOVALNA IN RAZVOJNA DEJAVNOST NA DRUGIH PODROČJIH NARAVOSLOVJA IN TEHNOLOGIJE

avtorju teme…glej, te razumem, ne poznam pa vseh podrobnosti tvoje firme….če je tako kot praviš, je mogoče v redu…ampak nečesa pa še vedno ne razumem…….zakaj za boga lahko izplačaš regres decembra, junija pa ga ne moreš? saj če ti junija gusti, ga lahko aprila, marca itd….zakon pa je jasen….regres do 1.7. torej kršiš zakone.

zadeva je pa taka, kot je nekdo že napisal…..začne se kot pri tebi, potem so kritični meseci vedno pogostejši potem………na koncu najebejo delavci.

povsod je tako, da če bo direktor na sebi šparal, bodo tudi delavci zategnili…ne se bat….če pa pade nov bmw potem pa ni za plače….je za se vprašat, a ne?

podobno je v javnem sektorju….plače bi nižali, pri sebi pa vladajoči ne znajo pomesti, da bi bili vsaj za zgled…..zato pa ni konsenza s sindikati in smo vsi tam kjer smo.

Bodite brez skrbi, da se ne vozim z BMW-jem.
Za lastne potrebe imam doma staro katro.
Za službene 6 let staro Renault Laguno Karavan.
Zategujem predvsem pri sebi, potem pri delavcev.
Firma se je razvila iz s.p.-ja v d.o.o.
Po hipoteko imamo en kup zadev, tako, da lahko mimogrede ostanem še brez česa drugega kot brez stare katre.
Toliko o tem!

Delavci bi se po celi SLO in drugje po svetu morali upreti izkoriščanju s strani delodajalcev, saj počasi padamo v sužnjelastniški sistem. Oblastniki pa bi morali storiti vse, da bi se pravice delavcev v nulo spoštovale, neskončno bogatenje majhnega procenta ljudi pa nehalo. Tako pa vemo kje smo. Tik pred volitvami, kjer bodo ustoličeni eni in isti skorumpirani, nesposobni frisi…

avtor teme … dovoli, da ti zaploskam. superca si. očitno nimaš pojma kaj pomeni plača delavcu, da se lahko zajebavaš kdaj boš plačal in koliko boš dal. pa za regres tudi ne veš za kaj je in kdaj ga družina potrebuje mar ne.
očitno nimaš izkušenj s familijo, ko vključuje otroke in ima kredite. veš, krediti se morajo plačat na točno določen dan in poln obrok, ne -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. recimo. pa regres gre ponavadi za dopust ali šolske potrebščine, torej si ga za novo leto lahko nekam vtakneš. seveda pa ti nihče tega ne bo rekel, ker si očitno ne upajo in / ali so prepričani, da niso dovolj sposobni, da bi lahko kje drugje delali za boljše pogoje, pa ostajajo pri tebi. če nekje delaš 10+ let to ravno ne pomeni, da si tam zadovoljen, temveč da si ne upaš naprej, da si uležan v tisto firmo, itd. vsekakor ni to nek plus ne za firmo, ne za delavca.

če imaš tako pogosto težave z denarjem potem nisi nekaj dobra firma, tvoj ibon je 6, kar pomeni, da si rizičen v vseh pogledih. in če že delavcem tako neredno plačuješ kako se šele obnašaš do dobaviteljev. maš srečo, da te že kdo od tvojih ni prijavil, ker neizplačevanje plač do 18 v mesecu je NEZAKONITO, regres se tudi plačuje drugače kot ga ti in dvomim, da daš pisno podpisati delavcem strinjanje za nižanje plač in zavezo, da boš razliko plačal v doglednem času.

New Report

Close