Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prepis nepremičnine s starša na otroke

prepis nepremičnine s starša na otroke

Koliko stane prepis nepremičnine s starša na otroke, če se naredi pogodba tako, da ima starš pravico koristiti stanovanje do smrti in da se recimo možni strošek doma krije iz oddajanja stanovanja in podobna zaščita starša, da ga otrok ne brcne ven? Se to dela pri odvetniku ali pri notarju?

Se je že začelo …a imate veliko?

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi!

Pogodba o dosmrtnem preživljanju se naredi pri notarju; potem pa potrebuješ še zemljškoknjižni predlog in vpis v zemljiško knjigo -To ti sicer lahko naredi odvetnik, ampak potrebuješ overjen podpis. Cene pa ne vem.

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi![/quote]

TI DRŽAVI NE DAŠ, ONA PA TEBI MORA DAT?

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi![/quote]

So pa presneto dobro plačevali tele nadure, da si je z njimi kupila stanovanje.
In ne, ni ga treba dajati državi – ti sploh nimaš kaj dajati, ker ni tvoje. Ja ja, državi ne bi nihče nič dal, jemali bi pa vsi – zato pa je tako kot je.

Meni se pa tudi zamalo zdi, da nekdo celo življenje gara, potem pa ga država sfintira, da mu namesto dostojne pokojnine daje samo mizerijo, zraven pa socialno, da še po smrti zasluženo penzijo vrača.

Meni se pa tudi zamalo zdi, da nekdo celo življenje gara, potem pa ga država sfintira, da mu namesto dostojne pokojnine daje samo mizerijo, zraven pa socialno, da še po smrti zasluženo penzijo vrača.[/quote]

Oprosti, ampak ljudje, ki so v pokoju zdaj so imeli veliko vec moznosti dobit dobro pokojnino kot jo bomo mi cez leta. Jemalo se je povprecje najboljsih petih let. In to ti neglede na ostala leta da super osnovo. In ocitno tale mami pac ni imela dobre place, stanovanje je pa kupila po Jazbinskovem zakonu. In če bo zdaj zelela vec, bo moral to nekdo placar. Starsi so dolzno prezivljet otroka, otroci pa kasneje starse. Kapis???

Sploh ne vem, zakaj se toliko sekirati zaradi tega. Ni treba vzeti od države nič, pa vam ne bo nič vzela nazaj. Zakaj pa otroci ne poskrbite za svoje starše in jim dodate, kar jim zmanjka. Saj država jim da itak drobiž, torej boste vi tudi zmogli, sploh če vas je otrok več.

mal pobrskaj po netu……….boljš bo če se čimprej odločite:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:E-V41SrZ6MkJ:www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/varstveni_dodatek/vd_obvestilo/+zpiz+varstveni+dodatek+in+premo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEenje&cd=3&hl=sl&ct=clnk&gl=si

da vam država ne vzame več, kot vam je ali vam bi dajala.

Ah, pa ne sekiraj se za zlonamerne komentarje, čez par let bodo te zlonamernice same spraševale zase.

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi![/quote]

TI DRŽAVI NE DAŠ, ONA PA TEBI MORA DAT?[/quote]

Nehajte že s tem, kaj mora država dati! Prepričana sem, da je s prispevki že zdavnaj poplačala požrešni državi! Bolje, da država da njej, kot pa za prostore za počitek in rekreacijo nekaterim svojim zaposlenim.

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi![/quote]

So pa presneto dobro plačevali tele nadure, da si je z njimi kupila stanovanje.
In ne, ni ga treba dajati državi – ti sploh nimaš kaj dajati, ker ni tvoje. Ja ja, državi ne bi nihče nič dal, jemali bi pa vsi – zato pa je tako kot je.[/quote]

Kako ne bi državi nihče nič dal? Se zavedaš, da imamo najvišje davke v Evropi? Se zavedaš, da ta denar država na veliko troši za nepotrebne in drage stvari, hkrati pa ni spodobna pobrati ogromnih davkov nekaterim posameznikom? Država jemlje in to predvsem revežem!

Otroci že tako finančno skrbimo za svoje starše. Veš koliko znaša oskrbnina za dom? Z možem sva za mojo mamo veliko let doplačevala dobrih 400 evrov na mesec. Če imaš otroke in moraš plačevati še za starše, presneto prav pride varstveni dodatek. Res je mama, preden je šla v dom, svoje premoženje prepisala name, tako da tudi po sedanji zakonodaji država ne bi nič trgala. A to je seveda stvar zaupanja.

Evo mi smo tudi razmišljali, da bi starši name prepisali stanovanje, samo sem se potem ustrašila, ker bi to vplivalo tako na plačilo davka kot tudi na plačilo vrtca in smo izračunali, da se nam ne splača, mami tako ne bo imela varstvenega jaz pa ji bom vsak mesec dala tistih 60 evrov. Volk sit, koza cela.
Drugače se mi pa zdi, da v primeru, da se zapiše kakšna pogodba o dosmrtnem preživljanju, to pomeni tudi denarno preživljanje in potem spet ne more bit upravičena varstvenega dodatka.

A varstveni dodatek je samo 60 €?

Za tak drobiž pa si prav naredila, da ji plačuješ na črno.

Bolje, kot da se ti ta goljufiva država usede na premoženje.

Če bi iemla veliko, ne bi spraševala za ceno.
Eno 50m2 stanovanje, ki ga je moja mati prigarala z nadurami, ki niso šle v pokojnino, plačo pa je imela takšno, da ima zdaj tako mizerno pokojnino, da mora prejemat še socialko, da preživi. Ga ne dam državi![/quote]

So pa presneto dobro plačevali tele nadure, da si je z njimi kupila stanovanje.
In ne, ni ga treba dajati državi – ti sploh nimaš kaj dajati, ker ni tvoje. Ja ja, državi ne bi nihče nič dal, jemali bi pa vsi – zato pa je tako kot je.[/quote]

30 let dela, vsak mesec 2 tedna nadur, pa računaj. Delavka s plačo od katere ima zdaj 390€ pokojnine.
In ne, ne dam državi, ker če država ne more omogočiti nekomu, ki je 30 let garal, vsaj minimalno pokojnino brez socialke, si taka država ne zasluži nič!
In ne, nimam občutka, da država kaj daje, ker če bi dala, bi moja mati imela pokojnino s katero bi lahko preživela.

Se vedno trdim, da ima pokojnino glede na placo in placane prispevke v samo petih najboljsih letih.

Ko je dobivala nadure, jih je dobivala na roke??. Ker ce bi od njih se placevali vsi prispevki,czagotovo ne bi imela minimalne pokojnine.

Od nadur se niso odvajali prispevki. Kar je krivda firme in države, ki je to dovoljevala! Nadure so bile vpisane na plačilno listo in uradno izplačane, nič na roko.

Za pokojnino moje mame je 1. ona sama vplačevala 30 let in 2. plačujem zdaj še jaz, ker svojih pokojninskih prispevkov ne bom NIKOLI videla! Zdaj naj pa še ona da svoje premoženje državi? WTF!

Od nadur se niso odvajali prispevki. Kar je krivda firme in države, ki je to dovoljevala! Nadure so bile vpisane na plačilno listo in uradno izplačane, nič na roko.

Za pokojnino moje mame je 1. ona sama vplačevala 30 let in 2. plačujem zdaj še jaz, ker svojih pokojninskih prispevkov ne bom NIKOLI videla! Zdaj naj pa še ona da svoje premoženje državi? WTF![/quote]

Se popolnima strinjam s tabo!

Mama naj z izročilno pogodbo nate prepiše svoje premoženje. Ti postaneš lastnik nepremičnine takoj sedaj. To pogodbo morajo podpisati vsi mamini zakoniti dediči. V nasprotnem primeru lahko po njeni smrti zahtevajo nujni delež. Pogodbo sestavlja izključno notar (odvetniki je ne morejo). V pogodbo se lahko vpiše klavzula o dosmrtnem preživljanju, da se bo mama počutila varneje. Vsaka dodatno vpisana klavzula stane okoli 40€. Sam notarski zapis oz. pogodba in vsi stroški overitve skupaj znesejo okoli 600€. Pri notarju se oglasiš z mamo, z dokumenti o nepremičnini… in naročita notarski zapis – pogodbo. Čez nekaj dni greste vsi tja, podpišete in to je to.

Sama grem točno tako pogodbo podpisati jutri iz istega razloga kot ti. Zaščitite svoje premoženje, zakaj pa ne. Tajkune naj lovijo, ne nas reveže.

če boš prevzela mamino stanovanje z izročilno pogodbo, se boš zavezala, da boš ti zanjo poskrbela, če ne bo imela dovolj za dom, ali ji boš ti dajala, kolikor ji bo manjkalo. To je isto, kot če se odpove varstvenemu dodatku, saj če boš z njo v navezi z izročilno pogodbo, ne bo upravičena do varstvenega dodatka. Za vse kar ji bo morda država dala, boš ti dolžnica, saj boš z izročilno pogodbo prevzela oz. dobila njeno premoženje.

Jaz mislim, da je še najboljša prodajna pogodba, saj je pri izročilni potrebno soglasje ostalih evtl. dedičev, ki bi prišli v poštev za dedovanje po smrti matere. Pri darilni pa mislim, da je tudi davek.
Pri prodajni pogodbi, ni davka, če je lastnica nepremičnine več kot 5 let (morda se motim)…preveri še to možnost, potem bi bila mama resnično brez lastnine, tebi pa tudi nič ne škodi če imaš še njeno stanovanje, razen zemlj.prispevek oz. ne vem kaj si bo država v prihodnje še izmislila….!

Potem pa bi lahko mama izkoristila možnost za varstveni dodatek in še kaj…

Meni se pa tudi zamalo zdi, da nekdo celo življenje gara, potem pa ga država sfintira, da mu namesto dostojne pokojnine daje samo mizerijo, zraven pa socialno, da še po smrti zasluženo penzijo vrača.[/quote]

Se strinjam – če bi držva a poskrbela za dostojne pokojnine, zaposlitve – nihče nebi visel na nobene socialnem transferju, ker pač bi delali za dostojen denar ali živeli v starosti od dostojno s več kot trdo zasluženo pokojnino…to, da zdaj furajo neke varstvene dodatke in socialne pomoči tistim, ki ne morejo preživeti zaradi sramotno nizkih prejemkov – ne po njihovi krivdi – to je sramota države – njenih zakonov, voditeljev, ki so odgovorni za ustvarjanje človeku normalnih pogojev za življenje…
in res čudni se mi zdijo komentarji tukaj, ki napadajo tiste “žrtve ” v tem primeru

kje ste pa dobili petletzno povprečje? Takih penzionistov najbrž ni več. Stari imajo najmanj desetletno povprečje, ki se je podaljševalo postopoma na osemnajst let. In pokojnina, zaslužena, bi borala omogočiti življeenje, ne le preživetje.

Upam, da bo drzava obdavcila vse nepremicnine, v katerih nimate stalnega bivalisca in vam jih zacela upostevat pri vseh subvencijah, placilih vrtca, otroskemu dodatku,……. In to konkretno.

Koliko nepremičnin pa misliš da ima v lasti?

New Report

Close