Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako dolgo že živite v najemu

kako dolgo že živite v najemu

Torej, tisti, ki imate stanovanje v najemu, kako dolgo že živite tako, ste vedno pri istem najemodajalcu in za kako dolgo imate pogodbo?

Sama sem malo skeptična, da ne bi zaradi tega postala ,,nomad,, ki bi se selila vsako leto ali pa vsako drugo leto.

10 dni, čez leto dni spet selitev….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Jaz sem pa nekako navajena nenehnih selitev, sem precej nomadka tudi po karakterju,no… V najemu sem od svojega 18.leta, torej 10 let. Sem pa v tem času zamenjala kar nekaj stanovanj, tudi selila sem se v druge kraje, nisem bila ves čas v Ljubljani, pa tako… Nobeno najemniško stanovanje mi ni povsem ustrezalo, naletiš potem na boljšo ponudbo, boljše stanovanje, naletiš tudi recimo na slabe sosede (pač tu je prednost najemniškega stanovanja, se lahko komot odseliš, ne rabiš jih trpet), ene 2x sem imela tudi res zoprnega najemodajalca (drugače so bili ful ok, moram rečt)… Aja, sem pa bila zmeraj poštena- v smislu, da nisem razdejala stanovanja (povzročila škode), poplačala sem svoje stroške…

Jaz sem imela v stanovanju najemnike:
– prvo 3 leta, je umrla,
– druge 3 leta, so šli v večje stanovanje,
– zdaj imam že 3 leto iste, si pa delajo hišo, tako
da bom v roku 1 leta že spet iskala najemnike.

Od kot pa ste?

Jaz sem bila pred leti v najemniškem stanovanju 1 leto brez kakršnihkoli težav, vse smo se lepo zmenili.
Zdaj sva s fantom v najemu dobrega pol leta in računava, da bova ostala še nekje 6-9 mesecev, potem pa se bova končno preselila na svoje.

V najemu živiva s fantom že skoraj 3 leta. Najprej sva živela eno leto v stanovanju skupaj še z enim fantom. Nato sva se preselila v drugo stanovanje, ker sva hotela živeti sama, vendar sva se po kakem letu spet preselila,ker nisva bila zadovoljna z lastniki. Sedaj sva podnajemnika v novem stanovanju že kako leto in nam je všeč, pa tudi z lastniki se dobro razumemo. Trenutno nam tako ustreza, ker nimava službe za nedoločen čas….

Sama sem v istem podnajemniškem stanovanju že 4 leta. In to je tudi moje prvo podnajemniško stanovanje (pred tem sem bila v študentskem domu). Sem zelo zadovoljna, lastnica stanovanja je super, cena je za Lj izredno ugodna in upam, da bom ostala tukaj (žal za kakšen kredit ali kaj podobnega tudi v sanjah nimam).
Imam pa prijateljico, ki je v svojem stanovanju podnajemnica že 11 let in je tudi zelo zadovoljna.

S 14 leti sem šla v internat, z 18 pa v LJ v najem. V LJ sem se selila 5x. Nato sem se preselila k fantu, vendar sva se po treh mesecih preselila v najemniško stanovanje. Tam ostala štiri leta, nato smo se selili v večje stanovanje, kjer smo ostali 3 leta. Letos smo se spet selili in upam, da tokrat zadnjič. Smo v občinskem stanovanju, gospa iz občine pa nam je rekla, da ga lahko po petih letih odkupimo ali pa še naprej živimo v najemu.

S fantom sva bila v najemu 6 let, v istem stanovanju, ker sva bila zelo zadovoljna z lastnikom, on pa z nama. Letos sva dokončala hišo in se vselila, z lastnikom pa še vedno greva občasno na kavo.

Mi imamo pa najemnike, ki se bodo kmalu selili, so bili pri nas kar 5 let, končno eni s katerimi ni bilo nobenih težav.Pa še najemnina je bila zelo nizka.

4 leta skoz pri istih z dobro družbo

Sem bila v najemu 10 let v enem stanovanju, super smo se razumeli, sedaj zaradi razširitve družine kupili svoje. Včasih se še srečamo in nam je lepo ko se vidimo.

New Report

Close