Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DSP in prihranki

DSP in prihranki

Lep pozdrav,

ker sem po zaključku študija zaenkrat še brez zaposlitve (prijavljena za ZZZ), živim in preživljam se sama, sem nameravala oddati vlogo za socialno pomoč. Me pa zanima ali sem do nje upravičena, če imam prihranke, 3900 eur. Sliši se dosti, vendar naj povem, da sem to skrbno varčevala dalj časa (ko sem vsa leta delala preko študentskega servisa) in ta denar bom tudi nujno potrebovala za vzdrževalna dela v naši precej dotrajani večstanovanjski hiši, kjer imam svoje stanovanje. Skratka, da ne dolgovezim- v nekem členu piše, da se ne ušpštevajo avto ali prihranki do vrednosti okoli 8000 eur, spet drugje, da se upoštevajo vsi prihranki (od 500 eur) naprej. Sedaj pa bodi pameten. Sicer bi bila elegantna rešitev očitno denar v nogavico, vendra mi ni do spletkarjenja, itak mi lahko preverijo bančne izpiske za 3 mesece nazaj in ne bi imela rada problemov.
Skratka-ali ve kdo iz prve roke ali drži tisto o 8000 eur ali zgolj 500 eurih?

Hvala!

Mene enako zanima pri plačilu vrtca. Že tako smo padli za 0,05 centa v višji razred, ne vem pa, če upoštevajo tudi prihranke?

Pa živ človek marsikaj doživi. Ve imata prihranke pol bi pa še državo t.j. nas molzle.

Pišuka, par tisoč evrov, lastno stanovanje (domnevam,), njo naj bi pa država živela.
Itak, da ne gre skozi. Na CSD bo bruhnila v smeh. Tudi na CSD-jih se je stanje zaostrijo in ne padajo več na take finte. Tudi če mogoče včasih so.

Dvignite denar, na CSD zahtevajo samo prilive za zadnjih treh mesecev. Preverjeno. Kdor Vas bo prosil za potrdilo o prilivih in odlilivih, krši zakon.

Dvigneš eure in prodaš stanovanje ter greš živet pod Jankovićev most. Šele tedaj dobiš. Pač nisi ciganka! Oni prejemajo po 1000 € mesečno na osebo, na poroki se mladencema meče na mizo zlati nakit, kepe zlata …

Ravno danes sem bila na CSD. Prihranki, večji od 500 eur so razlog, zaradi katerega ne dobiš DSP.
Nenazadnje, če imaš prihranke, lahko živiš od njih, ane. Če si imela kakšen drug namen z njimi, moraš pač ta namen spremeniti.

Kar pojdi na stran CSD kateregakoli in vidiš kaj piše. Prihranki so za to da se jih porabi ko ni več za sproti. Ne pa za vlaganje v izboljšanje življenja v svojem fletu s katerim nimaš stroškov. In ti bi?! Ne ne bo šlo. Ker tisto mizerijo dajo ljudem ki nimajo prihrankov, so v najemu, brezposelni – pa so tudi oni imeli prihranke, pa so vse potrošili za life. Res ne štekam. No, lahko zaprosiš, s prihranki pa zrihtaš stanovanje , katerega bo občina odvzela dedičem tvojim – ko bo potrebno tole vrniti. Izračuna .

Ok, torej nima smisla, da oddam vlogo. Ali bolje-dvignem in si kupim avto (do 8000 eur vrednosti ga bojda lahko imam), stanovanje pa naj se počasi razsuje, ampak do pomoči bom pa potem le upravičena:-). Ali pa bolje, da prodam stanovanje (če se vzdrževalna dela končno ne začnejo, tako ne bo mogoče dolgo notri živet), grem v najem in potem bom končno res dovolj velik socialni problem.Dokler pa nimam najemnine, sem pa prisiljena sama vzdrževati svoje stanovanje , pa se očitno smatram za zelo bogato:) Ja, je že bolje danes nič ne imeti. Upam, da dobim čimprej službo, čeprav bolj bogo kaže, pa se prijavljam tudu na mesta, kjer praktično ne bi rabila izobrazbe.

NO, bo že enkrat bolje. Tako se vsaj reče:)

Do socialne pomoči so upravičeni samo zelo revni. Kdor je samo reven (brez zelo), do socialne pomoči ni več upravičen. Če si pa bogat (brez zelo) pa na CSD nimaš kaj delati (razen, če si tam zaposlen).

New Report

Close