Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družina s šestimi otroci – slovenske novice

Družina s šestimi otroci – slovenske novice

Čedalje več je takih družin… Nasrkajo pa otroci… Če lahko kdo pomaga prilagam link.

dvajsetletno punco težko okarakteriziraš za otroka….

Ojej, kako me pa takšna neodgovornost pogreje!

SE bom raje vzdržala komentarja, ker bom prehuda!

Tudi jaz se bom vzdržala nadaljnjega komentarja.

Če se šola, so jo starši dolžni preživljati, otrok gor, otrok dol.

tudi jaz bi nekaj napisala, pa bom raje tiho. močno, močno se grizem v jezik – prste.

pri takih temah se je najbolje vzdržati komentarja, ker karkoli bi napisala, bi bilo narobe…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Ja, rečte, kaj se grizete v jezik in prste?

Mogoče zato, ker tudi same niste idealne in ste tudi same delale in delate napake v življenju? Verjetno tudi kakšne usodne, ki so vam spremenile življenje. Verjetno tudi kakšne take, ki jih kar naprej ponavljate, a ne?

Pač ta dva imata 6 otrok in nista razmišljala o posledicah, sta lahkoverna in nepremišljena. Kaj je zdaj to danes kriminal? Niso vsi taki, da premislijo, načrtujejo in vse v nulo splanirajo, da prevzamejo življenje odgovorno in po pravilih. So zato vredni obsojanja? Pa saj nista nikogar ubila!

Če lahko pomagate, če želite pomagat, potem dajte, drugače pa zgrizite tiste svoje prste in jezike z dvojnimi merili!

Še najbolje bi bilo, če bi se našel kdo, ki bi lahko ponudil delo staršema in študentsko delo najstarejši. Upam, da kdo tak bere MON.

Za jest imajo po moje dovolj…če tako mimogrede pogledam mamo…

Veste kaj – jaz se ne bom nič zadržala, ampak bom povedala točno tako kot je:

ne greš delat šest otrok, če veš, da boš večinoma lahko imel delavsko plačo in računaš na podporo države! To je tako nefer do teh otrok. Pa ne mi govorit o ljubezni, ki premaga vse ovire ipd.

In kar se tiče rodnosti – za tiste, ki pravite hvalabogu, da ima kdo več otrok. Zapomnite si – socialni problemi, vzgajajo bodoče socialne probleme – ta krog je zelo težko pretrgati, je kot kepa snega, ki se kotali po hribu.

Včasih si mislim, da bi bilo res potrebno uvesti primernostni test za starševstvo. Karikiram, ampak včasih druge rešitve ne vidim.

Seveda pustimo ob strani številčne družine, ki znajo lepo skrbeti same zase, so odgovorne in vzgajajo ravno tako odgovorne in bodoče samostojne odrasle osebe. Sama imam dva otroka in veliiiikooo željo po še enem, vendar trenutno se ne upam v to. Pa imam ljubezni za podelit na kubik.

če bi bil kdo odg. bi tudi otroci ta sterejši šli delat 🙂

nekateri…se množijo brez možganov….KAJ PIZDA je treba imet 6 otrok….Jaz imam enega, in sicer razmišljam š o enem, ampak kolebam. Več pa ziher ne , ker jih ne bom sposobna preživet….Banda

Če se šola, so jo starši dolžni preživljati, otrok gor, otrok dol.[/quote]
če se šola, lahko tudi dela prek študenta, ne pa da živi od staršev, ki imajo še 5 lačnih ust za nahranit.

je pa noro, da je ženska že pred časom ostala brez službe, moški pred kakšnim letom, pa sta vseeno imela še enega otroka. pri petih obstoječih. malo premisleka in odgovornosti bi lahko vseeno imela.

Ok, delaš napako. Ampak po moje se ti že po prvem, ali pa vsekakor pri tretjem pa ja posveti, da ne zmoreš??? Ali pa takrat ugotoviš, da se da z otroki celo zaslužiti…..ker mnogokrat se mi zdi, da pride ta argument v poštev.

Prav smilijo se mi ti otroci, otroci, čudaških staršev:(

Med komentarji v Novicah mi je bil edini pravi tisti ob 11.27. Po komentarjih sodeč ( tudi tukaj na Monu), smo res en beden narod. Da imate tako negativno mnenje proti družini in otrokom !! Sramotno !!! Hvala bogu, da hoče še kdo imet otroke v tej državi, bemti !! Vsa čas tej mami !

da si je naštepala še šestega otroka, ko jih že 5 ne more preživet…to če jih lahko narediš, še ne pomeni da jih moraš…ljudje se razlikujemo od živali po tem , da smo sočutni in razmišljamo, vsaj nekateri

Ok, delaš napako. Ampak po moje se ti že po prvem, ali pa vsekakor pri tretjem pa ja posveti, da ne zmoreš??? Ali pa takrat ugotoviš, da se da z otroki celo zaslužiti…..ker mnogokrat se mi zdi, da pride ta argument v poštev.[/quote]

Koliko žensk dela napake, ko je vedno z barabinskimi frajerji? Pa je en baraba, pa drug, pa tretji, pa četrti in se ji nikakor ne posveti, da je napaka v njej in ne v moških.

Glej, ta dva nista sposobna dojet, da je en otrok več, toliko denarja več. Ju je zato treba obsojat? Pač eni niso sposobni dojet nekih preprostih stvari.
Tudi jaz in ti ne dojameva nekaterih stvari, ki so mogoče večini čisto preproste. Pač, nobody is perfect.

Nobenega ne zagovarjem ali obsojam. Bi pa rekla, če malo zračunam, da je mama že bila noseča, ko je oče izgubil službo. Kot monter dvigal pa lahko zasluži dovolj, da solidno poskrbi za družino (brez večjih luksuzov, ker jih je veliko).
Vse, kar ljudje hočejo je ena normalna služba. Tako kot veliko drugih na MONu, ki so službo izgubili, ne po svoji krivdi ali imajo službo, ne dobivajo pa plače. Kdo pa si želi živeti na socialnih transferjih ali delati celo življenje na črno in se skrivat? prosit okoli in se izpostavljat v medijih, da lahko nahrani otroke?

Ce bi to bila kaksna juznjaska druzina, kaksni bi sele tedaj bili komentarji?:(

Ne bo držalo. Nihče ni proti družini in proti otrokom. Smo pa proti socialnim parazitom. In res je krog sklenjen, če 20 letna punca ne gre delat, samo zato, ker ima šolo. Jaz delam od 18.leta, pa imam zdaj faklutetno izobrazbo. Šola ni izgovor za NEdelo. Punca pač dela to, kar so jo starši najbolje naučili- parazitiza družbo. Tako kot mnogo drugih.

»Kuha se v velikih loncih, pet kil krompirja nalupim naenkrat. ….

Pet kil krompirja za 3 odrasle in pol (15 letnica) ter 4 otroke????
Skoraj kilo krompirja na osebo????

Če je ostala brez službe pri enoletnem otroku, pomeni, da še ni šla delat po porodniški.
Upravičena je do nadomestila za brezposelnost. Dobi kar nekaj otroškega dodatka.
Če najstarejša ne hodi v šolo, naj gre delat. Če hodi, potem lahko zaprosi za socialno štipendijo, pa preko študenta lahko tudi zasluži par 100€ na mesec.

Živijo na 80ih kvadratih? koliko družin je že živelo še na manjši kvadraturi, za povrhu niso imeli kopalnice in WC je bil kje zunaj, na hodniku. 80 m2 za družino z nizkimi dohodki je kar uredu. Za kaj več verjetno nimajo denarja.
Verjetno računajo na usmiljenje bralcev, da jim bodo nakazali nekaj na TRR.

Žal niso sami v tej godlji! Še veliko njim podobnih je v Sloveniji. Vendar ne iščejo pomoči po medijih, ampak se pobrigajo, da bi jim bilo bolje!

Vendar mi še vedno ni jasna izjava: »Kuha se v velikih loncih, pet kil krompirja nalupim naenkrat. ….
5 kil krompirja za en obrok???? Pretiravanje!

Ja ok… Tema res kontracepcija ni znana ali pa želita toliko otrok (samo pol ne jamrat, kako je težko, jebela cesta), ampak madonca no, naj se zdaj javi, kakšna privrženka rojevanja?! Sama sem splavila tretjega otroka, ko sem zanosila kljub jemanju kontracepcijskih tabletk, po 10ih letih. In ne, ni mi žal. Ker ga ne bi mogla solidno preživeti. Se pa spomnim, da me je zato pred dobrim letom ful monovk napadlo. Da bomo že, pa naj imamo, pa splav je umor pa bla bla… Valda, takrat je potem mož res ostal brez službe, morali smo se seliti, ne vem, kaj vse je šlo narobe… Smo se komaj dobra dva meseca nazaj ponovno postavili na noge. S tem, da sem jaz delala dve službi, iskala sem delo, kjer sem lahko… Kaka nosečnost in dojenček.

Kakorkoli že, nimate pravice pljuvat po ljudeh, če lahko pomagajte, drugače pa se prosim vzdržite hudobnega, obrekljivega komentarja. Na koncu koncev, vsak nosi svoj križ sam. In vse je karma, zato ne obsojajte, ker ne veste, kdaj se lahko sami znajdete v situaciji, katere si zdaj niti predstavljati ne morete. Življenje je pač nepredvidljivo in nikoli ne veš, kaj ti bo prinesel nov dan.


Ne,draga moja, tile so sami silili v medije! Niso nič bili skromni pa tiho, ampak so okoli razlagali da živijo na 80 kvadratih (kar je čisto dostojno- še 50 let nazaj so nekateri živeli s takim številom otrok na 30 kvadratih),da nimajo služb in premalo za v lonec dat! So sami silili v javnost !! In kaj je hudobnost? Da ne rečemo bogi, bogi ali da ne pošljemo takoj še denarja! Kajti posredno ga dajemo takilem vsak mesec, res vsak mesec! In če ti o karmi, potem ti moram povedat, da celo v deželah, ki nekaj dajo na take stvari kot je karma znižujejo število otrok. Pa karma gor ali dol !

New Report

Close