Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

menjava gum

Default avatar

zakaj tako drago?

Pismo, za premontažo gum je mož plačal 50€!!!
Sedaj pa mene zanima zakaj je dal toliko denarja, ker spodaj berem, da ste skoraj vsi dali manj???

Je pa res da imamo boljši avto in naj bi bila premontaža drugačna, bolj komplicirana, zahtevna....da imamo neke druge vijake ali kaj???
Avto mu je rihtal 1uro in pol!!!

Meni ni nič več jasno!
Default avatar

ju3

zaradi tega imamo mi vsake gume na svojih platiščih in smo samo 1x plačali premontažo, pa še tu smo imeli eno zastonj ker smo dali delat tam kjer smo kupili platišča in gume in tudi avto (pri pooblaščenem serviserju).

sicer pa urna postavka je v vsaki delavnici javno objavljena, vedet pa moraš da vam najbrž niso smao premontirali gum, ampak jih tudi centrirali.
Default avatar

mehanik

ker imate boljši avto, morate tudi boljše plačati...a ni to enostavno in pošteno?

pač ne moreš pričakovat, da se boš duval z avtom oh in sploh, plačeval pa isto kot uni revež s starim daewojwm.
Default avatar

Vse jasno

zakaj tako drago? je napisal/a:
Saj razumemo kaj želiš povedati.
Default avatar

00šofer

50 eur je ok za premontažo in centriranje. najbrž še s plinom nafilano.
Default avatar

Swan

zakaj tako drago? je napisal/a:
mi ne damo nič, ker jih mož sam doma zamenja ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Default avatar

BMW 540

Tudi, če so gume na drugih feltnah jih je pametno dati vsako sezono na centriranje....
Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...
Default avatar

Modri dirkač

BMW 540 je napisal/a:
tako je, po eni ali dveh sezonah morte to pri večjih hitrostih že čutit na volanu...Ornk trese, pa še pobira lahko profil. Kar privarčujete pri centriranju, mogoče izgubite na obrabi gume...
Default avatar

mehanik

pa ne ga srat s tem centriranjem vsako leto. kaj je tu sam vulkanizerski lobi al kaj?

decembra 2007 sem dal nove zimske gume na kovinska platišča....vsako leto od takrat dalje so bile na avtu od 15.11 do 15.3....sedaj so peto sezono.....skupno prevozile 22.000 km.....glede na vaše izjave o centriranju, sem jih včeraj stestiral na stroju za centriranje.......vse štiri v nulo nacentrirane.....tako, da ne buč prodajat.

mogoče je druga zgodba, če se voziš po pločnikih, zaviraš z blokiranjem koles in podobno.
Default avatar

Kr-neki

Kaj pa čakate na čas ko je povpraševanje največje...S alu felgami se ne da delat na horuk kot z jeklenimi...123 se kaj fenta.

Drugič se pa prej vsedte za računalnik in spište par mailov povpraševanja...Kdor je za kaj vulkanizer ti odpiše v 24 urah in veš pri čem si. Če se v dobi neta in mobilcev ne moraš pozanimat pol pa tudi ne vem...

Adijo pamet, še en ornk avto pred bajto, na mizi pa star kruh in prežganka, in stiskanje pri vzdrževanju "statusnega" simbola.
Default avatar

kuku1

letne in zimske imam vsake na svojih platiščih.VEDNO so bile centrirane SAMO ob montaži , NIKOLI mi niso tresle , itd.....je pa dobro, da so kolesa(gume) ob neuporabi pravilno skladiščena.
Default avatar

.Peter.

eden od razlogov zakaj je montaža tako draga, je tudi v tem, da veliko folka danes kupuje gume preko raznih internetnih strani in posledično morajo vulkanizerji nekje ta denar prinesti nazaj
Default avatar

kuku1

koliko velike feltne imate in kakšen avto?
Default avatar

tako je

Halooo? eni pa res buče prodajate, kot je že en omenil...glede vsakoletnega centriranja. Ko je enkrat guma nacentrirana, je nacentrirana za vedno ob normalni uporabi, skladiščenju in vožnji.
Če pa je nepravilno skladiščena, ali pa se zaletavaš v robnike, naletiš z večjo hitrostjo v udarne jame, pa boš moral, še kaj drugega popraviti, kot pa le na novo centrirati gumo :)))

Jaz imam na enem avtu celoletne gume goodyear vector 4 season, na drugem pa dvoje platišč. Premontažo sam opravim doma v garaži v cca pol ure (vštet čas priprave, umivanje roka, skratka tip top...)

Ob nakupu novih gum, se vedno avtomatsko da novi ventil in gume centrira....in tako ostane brez obiska vulkanizerja, dokler spet ne kupiš novih gum....

To ti je vsa umetnost....

p.s. kar se pa tiče cen, so v LJ pa recimo v večjih krajih daleč prenapihnjene(malo vulkanizerjev glede na št.prebivalcev)... recimo pr Španu in podobnih v lj je recimo 3x dražji kot pa kje v manjšem kraju recimo na dolenjskem, kjer ima vulkanizer prav tako lepo in novo opremljeno delavnico in prodajalno.
Malenkosta doplačila so običajno cca 10-15% so za ALU feltne ali feltne večjih dimenzij (18,19...)
Default avatar

Sašo Repico

Naslednjič me pokliči na:
GSM: 041 771 777

ali pokaži možu:
MENJAVA GUM
ali
Sašo
Default avatar

ups, popravek

Sašo Repico je napisal/a:
Default avatar

šalabajzer

ups, popravek je napisal/a:
kva pa ti delaš sam seb reklamo v tolkih temah , pa ne znaš še svoje lastne cifre napisati ha-ha-haaa
Le kdo ti bo po taki šlampariji še zaupla svoj avto???? :)
Default avatar

600

eni se res ne znate reklamirat sami

sicer pa jasno da so menjave gum drage ker je to edin denar ki ga vulkanizerji najlažje dobijo. vendar če že računajo, potem naj še kvalitetno opravijo storitev
Default avatar

sashon

Nisem tajnica ampak mehanik.
Če kdo rabi pomoč mehanika, sem pač na voljo.

Ostali imate neomejeno brezplačno možnost kulturnega obnašanja :)

AvtoKombiCenter

Moderatorji