Starševski čvek

starost ob porodu

Default avatar
Mene pa zanima, koliko vas je takih, ki ste bile ob porodu starejše od 38 let in kateri porod je bil to za vas. Bi se še enkrat odločile za otroka v tej starosti?
Default avatar
Takih je vedno več. Če si noseča ne boš edina, niti kaj posebnega, četudi bi rodila prvič. Sama pa si ne želim več otrok, če bi si želela, bi ga pa pač imela.
Default avatar
jaz sem imela otroka pred 30tim, težko si predstavljam nostčnost in malega otročka danes pri skoraj 40tih, predvidevam da ima vsak svoje razloge za ali proti in .. če bi danes nepričakovano zanosila močno dvomim da bi delala splav.
Default avatar
Tretjič rodila pri 30 in mi je zares dovolj. Ugotavljam, da nimam živcev, ne energije, kot takrat ko sem imela 22.
Je pa mogoče drugače, če si prvorodka po 30... Verjetno takrat drugače gledaš na vse.
Default avatar
tretjič je napisal/a:
Zdaj jih imam 38 in niti v sanjah si ne predstavljam da bi zdaj še enkrat dajala vse skozi od poroda do jokanja,,,bom raje na vnuke počakala:))
Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!
Default avatar
Tretjič rodila pri 39., moja babica pri 44. (drugega), moja sestra zadnjega pri 44h, ona ima bistveno več energije kot jaz ;))), seveda je bilo lažje, ko smo bili mlajši, je pa to odločitev vsakega: če ni motivacije, je težko pri 25h, če je, očitno gre tudi po 40tem.
Default avatar
V tretje nekaj mesecev pred 38. rojstnim dnevom. Sem polna energije, z malimi na najdes povsod.
Default avatar
Moja mama je rodila zadnjega pri 42.

Jaz zadnjega pri 30. In sem se potem trojno zaščitila, da ne bi rodila tako, kot moja mama. Ker mi je G zagrozila, kako sem fertilna in da se tudi meni lahko kaj takega zgodi.
Default avatar
pri prvem 19,drugem 22,tretjem 32,četrtem 40...nobene razlike,samo dojemanja materinstva drugačna..
Default avatar
V 38.letu prvega, nobenih težav. Mogoče malo bolj utrujena kot 20-letnica, a ne bistvenoo. In vse se da. Se še sedaj pri 46 valjam s ta malim po tleh.
Default avatar
V 38.letu prvega, nobenih težav. Mogoče malo bolj utrujena kot 20-letnica, a ne bistvenoo. In vse se da. Se še sedaj pri 46 valjam s ta malim po tleh.
Default avatar
V 41. letu rodila tačetrtega. Kot sem že zdavnaj govorila. Do 35. leta imet vse otroke, kot jih imsliš imet! Tamali je sicer cuker in res ni naporen. Sem pa bistveno bolj utrujena kot pri prejšnjih treh, ki sem jih imela od 27. - 33.leta.
Default avatar
tretjič je napisal/a:
prvič 26 let, drugič 37let. in ja pogovarjamo se še o enem, samo jaz bi najdlej do 39 let, kar pomeni da bi morala v kratkem videt +, samo ker je od zadnjega poroda manj kot leto, niti ne delamo na tem, in ker smo tako prvo dete kot drugo delali več let, je vprašljivo če bi nam sploh ratalo. ampak pustimo se presenetit
Default avatar
Jaz zaenkrat sicer še nimam otrok, mi je pa hecno moje razmišljanje. Ko sem bila pod 20, se mi je zdelo idealno imet otroka okrog 25. leta. In potem, ko sem jih imela 25, si nisem mogla predstavljat, da bi takrat imela otroka. Enostavno sem se sama sebi zdela premlada. In sem začela razmišljat, da je idealno imeti otroka pri 35-ih. No, zdaj sem vedno bližje tej starosti, pa se mi spet zdi, da nekako še ni moj čas in da bo ta prišel šele pred 40. letom.
In me zanima, če še katera razmišlja ali je razmišljala podobno, kot jaz?
Default avatar
piolinna je napisal/a:

jaz razmišljam podobno, celo v tej smeri, da si dam zamrzniti jajčeca. imela bi ga šele okoli 45 let ali kasneje

lp
Default avatar
piolinna je napisal/a:
Enako. Sicer si pri 25 nisem mislila, da ga pri 32 še ne bom imela, vendar je čas vmes nekako prehitro minil. Sedaj še vedno po eni strani nobene želje, po drugi strani strah pred tikataka in predvsem tem, če se kje zalomi.... In ne bi imela samo enega, 40 mi je pa malo pozno. Hm, se bo treba odločiti in začeti, kajne?:)
Default avatar
tretjič je napisal/a:
Rodila sem letos drugič, stara 38,5.
Se počutim bolje kot pred 7 leti, ko sem rodila prvič, pa čeprav bistveno manj spimo ponoči.
Če bi finance dopuščale, bi v 2-3 letih še kakšnega naštimali :-)
Default avatar
Pri tretjem-38. Bistveno bolj umirjeno kot prej, ostalo pa enako.Ni mi žal.
Default avatar
Moja mami je bila stara 38 let in še par mesecev, ko me je rodila.
Default avatar
Prvega sem rodila pri 30, drugega pri 32, tretjega pri 35, punčko pa imam staro 6 tednov, sama pa bom februarja stara 42 let - in se počutim več kot odlično (najbolje doslej), tako, da kar ne morem verjeti, da je tako, punčka pa tudi zelo pridna. Že iz porodnišnice sem prišla s prednosečniško težo, zdaj jih imam še 5 manj in se bližam teži ob poroki pred 12 leti in pol! Super!