Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ustavljanje policista

ustavljanje policista

Policist v civilu me je ustavil tako, da je potrkal po šipi (voznikovi) in mi ukazal, ko sem šipo odprla, naj na naslednji avtobusni postaji avto ustavim. Bila sem v mestu na križiču, pred rdečo lučjo, on pa za mano, v nekem belem avtu. Prekršek sem naredila, ker sem par metrov zapeljala po cesti, ki je namenjena zgolj avtobusom (200 evrov težak prekršek) :((

Zanima me, a je dovoljeno, da me ustavi na tak način, torej da mi potrka po šipi??

Sem iskala po uradnem listu, a nisem nikjer zasledila, da bi bilo to dovoljeno. Ali pač? Bi rada napisala pritožbo, pa nevem, če jo bom (zaradi previsoke kazni).

Saj, najbrž policaji računajo na to, da si ne upamo pritožiti, zaradi strahu pred plačilom globe v celotnem prekleto visokem znesku!!

Hvala za odgovore!

Jaz, bi rekla, da ne odpiram oken neznancem, saj je bil v civilu 😉

A kar policist v civilu (kriminalist) te je ustavil? Napisal položnico?

Jako čudno, res! S katere Policijske postaje je pa bil? Če se ni predstavil, ti piše na dokumentaciji in žigu.

Takoj jutri se obrni na enega od vodstva te Policije (ne razpravljaj z dežurnim policistom, ker nimajo pojma). In pojasni svoj primer.

Dobra si, da se nisi takoj obrnila na 113!!

nova
Uredništvo priporoča

Si naredila prekršek ali nisi? Si našla kje, da tak način ne bi bil dovoljen?
Torej…

kako pa te naj bi ustavil, da bi te ene dvakrat okol kepe?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Način ustavljanja voznika v prekršku se dobro ve kako mora policist ukrepat. Uporabi modre luči in sireno na kratko. Policist v civilu je lahko, ki upravlja civilno vozilo kot jim pravimo Provida, so tudi uniformirani v teh vozilih.
Ti je pokazal policijsko izkaznico ali značko?

Če bi nekdo skušal posiliti ali raniti tvojega otroka, pa bi na pomoč priskočil policist v civilu, bi bila vesela, ko bi se zmikavt rešil zaradi kobajagi nepravilnega postopka? Ker ni prišel s sireno, izvlekel značke in ker bi moral po protokolu se najprej razkoračiti in predstaviti?

Ja, dajmo se obešat na nepravilnosti pri postopku (če so seveda sploh bile), ne na prekrške … Peljala si, kjer ne bi smela, pika.

Drakson, saj ne, da sem tvoje umovanje sploh razumela, ker se ti očitno niti misli ne razporejajo lepo logično. Ampak policisti v civilu ne sedijo samo v providah. Tudi v čisto navadnih osebnih avtih brez oznak so.

Sem šla malo pobrskat. V bistvu si se ustavila sama (predvidevam, da ni tekel ob avtu in trkal po šipi), zato mu ni bilo treba izvesti manevra uradnega ustavljanja :). Postopek pa lahko izvede, kadar pač čuti potrebo po tem, da bi izvedel postopek. Ne vem pa, kaj bi se zgodilo, če bi ti rekla, da se ti ne ljubi ustavljati in boš kar šla. Po mojem bi ti poleg tistega nesrečnega prekrška prilepili še kako kaznivo dejanje oviranja uradnega postopka in podobno.

Ni pa tole uradno mnenje.

ker si vozila po progi za avtobuse, moraš ustaviti na avtobusni postaji … a to pa ni prekršek?

Če ti policaj veli, da moraš ustavit, moraš ustavit pa makar sredi križišča. Kapiš.

Ustavljanje policista – a si ga ti ustavljala ali kako je bilo?

A misliš, da je bil res policist? Preveri trr, mogoče je od Felixa Srečkoviča?

Oj!
Nisem se hotel o tem razpisat na veliko. Sem veliko na cesti, in sem že imel opravka z policisti v uniformi ali civilu. Ker vsaka šola nekaj stane. Lep večer še naprej. :-)))).

Baje je policaj 24 ur na dan policaj, pa četudi ni več v službi, nevem pa, če te ima pravico kaznovat?

Ja, policist je policist 24 ur na dan, kar pomeni, da je dolžan pomagati ljudstvu, tudi na tak način, da kakega spametuje z opozorilom, kaznijo ali vklenitvijo. Konec koncev, če vidi nekoga, da vlamlja v hišo, je tega storilca dolžan ustaviti. Res pa je, da se v prostem času ne ukvarjajo s tem, da napišejo kazen pešču, ki gre preko ceste izven prehoda za pešče, sem pa že videla, da je en policist v sicer prostem času eno mlado gospo, ki je dve leti starega otroka vozila spredaj brez sedeža, pošteno nahrulil. In ja, tudi povedal, da ima pravico in dolžnost, da jo za ta prekršek kaznuje.

Če že pride to take situacije, da v svojem prostem času dela policijsko delo, se mu ta čas šteje v delovni čas.

Imajo tudi pravico do nošnje orožja v prostem času, ravno zaradi možnosti preprečevanja kaznivih dejanj. Po moje pa ga v Sloveniji ni junaka, ki bi to počel. Američani pa se tega kar poslužujejo.

Glede ustavljanja in kazni – ja, peljala si tam, kjer ne bi smela. Tako kot če bi peljala po kolesarski stezi. Ali po pločniku ali po peš coni brez dovolilnice.

In za to je kazen. In ja, policist te lahko ustavi, kjer koli te želi, avtobusne postaje so v zakonu namenjene tudi začasnemu ustavljanju tudi policije, še posebej, če v bližini ni primernejšega kraja (odprto parkirišče itd). Raje na avtobusni postaji, kot pa na robu ceste, kjer še oviraš drugi promet.

Torej, plačaj in bodi tiho, in naj bo to šola za naslednjič.

Kolikor jaz vem, na avtobusni postaji ne smeš ustavljat.

Glede na to, da si že bila zaustavljena, te ima kriminalist z vso pravico zaustaviti oz. izvesti takšen postopek kot ga je, seveda pa se mora pri tem izkazati s službeno izkaznico. Kriminalisti opravljala svojo delo v civilnih vozilih in so seveda brez oznak policije, kakšen namen pa bi bil, da bi bili vidni vsem, za to so uniformirani policisti. Lahko se seveda pritožiš, vendar glede, da si nasedila prekršek, postopek pa je bil zakonit, boš na koncu plačala polno kazen, namesto polovične.

ti pa si mamin idiot


IDIOT po mamici al očiju

New Report

Close