Najdi forum

Peč na pelete

Upam, da bom razložila enostavno. Namreč moja starša stanujeta v bloku, pred leti sta si v kleti namestila peč za centralno kurjavo, v stanovanju so 4 radiatorji. Kvadratura stanovanja je 57kv. Zanima me, ali bi lahko obstoječo peč zamenjala za peč le na pelete, ki bi bila nameščena v kleti in ne v stanovanju. Je to izvedljivo? Hvala za pomoč.

Možno. Kakšno peč pa imata sedaj s čim kurita?

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Sedaj kurita na drva.

nova
Uredništvo priporoča

Če morata tako ali tako zamenjati peč, potem ja. Če je še v redu, potem zelo verjetno ne, ker so te peči precej drage, dela je s peleti sicer manj, ni pa čisto tako, da ne bi bilo nič dela. Glede na kvadraturo bi rekla, naj počakata na konec življenjske dobe sedanje peči.

Ne vem pa, kakšen je sam strošek peletov v primerjavi z drvmi, samo ne verjamem, da je takšna razlika, da bi pri tej kvadraturi to v nekaj letih dobila povrnjeno.

Bi rekla,da ima ločevalka kar prav. Mi imamo peč na pelete že tretjo sezono, za kvadraturo 88 m2 porabimo povprečno 700€ na sezono, vendar pa je bila peč če se ne motim 3.500€. Sicer je ponudba proizvajalcev peči in dobaviteljev sedaj večja, mogoče je zato tudi cena nižja ampak dvomim. V primerjavi z drvami je to sicer res cenejše gorivo vendar na dolgi rok.

Kolikor je meni znano peči na trda goriva niso primerne za predelavo na pelete. Če bi bila to peč na olje, se zamenja vratica, gorilec, podajalec na novo enako elektroniko in to je nekje to plus zalogovnik peletov kar vseeno pride najmanj jurja brez montaže in nastavitve, če je pa potrebno zamenjati še peč pa v glavnem raje kuri na drva.

Sedanjo peč na trda goriva bi potem jasno menjala za peč na pelete, ker drugače ne gre.

no ok

sedaj pa zberi ponudbe jih primerjaj in se odloči, tu ti težko kdo svetuje, investicija pa ni majhna in malo preračunaj kdaj se ti vse povrne, sploh glede na to, da ti peč na drva še vedno deluje, če je pa vmes kakšna druga stvar da to moraš narediti, po tem pa po predračune in to čim prej, ker od odločitve do izdelave lahko mine kar nekaj časa, pa prostora za pelete moraš imeti kar nekaj, tudi na to ne pozabi, 2kg peletov na 1l kurilnega olja, pa za nakup peletov tudi sedaj ni ravno pravi čas, ker so cene kar navili in še dobi se jih ne prav povsod, tako da tu je čuda stvari.

Ne vem koliko kurite; mi za 3 stanovanja, skupaj 75m2 + 75m2+210m2= 350m2 potrošimo cca 1.500 € letno za pelete. Pa ne šparamo s kurjavo.

Mi imamo hišo veliko 300 kvadratov, pokurimo pa za 1000€ peletov letno, pa imamo pozimi povprečno 22,5-23 stopinj (kaj čmo, mene rado zebe). Za peč smo dali lansko leto 2.000,00 €, pa je dobra peč, ki ustreza tudi standardom eko sklada, ker imamo pač nizkoenergijsko hišo, za katero smo dobili tudi subvencije.

pokličite me na 041795510

New Report

Close