Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna objava plačanih stroškov v blokih?

Javna objava plačanih stroškov v blokih?

Podravljeni,
lepo bi vas prosila za podatek, kako se pri vas, ki živite v blokih ali stolpnicah, objavlja plačevanje skupnih obratovalnih stroškov, kjer ni posameznih števcev.
Zanima me:
1. ali imate v pritličju stavbe vsak mesec objavljen seznam, na katerem je jasno napisano koliko ljudi stanuje v določenem stanovanju;
2. višino obratovalnih stroškov, ki bremenijo posamezno stanovanje;
3. kako urejate skupne stroške za vodo v stanovanjih, kjer je prijavljena ena oseba, vendar vsi veste, da stanovanje zaseda več ljudi (recimo, podnajemniki ali neprijavljeni člani)

Lepa hvala vsem za vaše odgovore.

Ti podatki se ne objavljajo, nek zakon o zaščiti osebnih podatkov… Pri nas ureja to član odbora lastnikov. njemu(ali upravniku) ljudje povedo, koliko jih je v stanovanju, pa tudi, če mislijo, da jih je kje več, kot jih je prijavljenih. In ta sporoči upravniku. Upravnik ima podatek, koliko ljudi je prijavljenih. Njega vprašaj.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas je bilo to samo enkrat objavljeno, ko se je jasno videlo, koliko ljudi dejansko goljufa pri številu oseb… kar nekaj stanovanj, kjer živi po 4 ali 5 ljudi, je bilo “praznih” in seveda niso plačevali za odvoz smeti in drugega, kar se deli po osebah…

To obvestilo sem slučajno videla, ko so ga gor obešali, po nekaj urah so ga že sostanovalci strgali dol…

In to je “elitna soseska” v Ljubljani, da ne bo pomote.

Pri nas so ti podatki objavljeni na oglasni deski, toda zaradi varstva osebnih podatkov ni imen, je samo št. stanovanja. Tam je jasno razvidno, koliko ljudi je prijavljenih in kakšen je delež na posameznem stanovanju.

Če kdo ne plačuje stroškov oz. ne prijavlja oseb, urgiraj pri upravniku.

Ne more biti to javno objavljeno, halo!

… take stvari lahko vidi tudi kdo, ki ga ne zanima, koliko drobiža kje prišparajo, ker se malo lažejo in kakšnega psa ne prijavijo, ampak tudi kdo, ki lahko vidi, v katerem stanovanju je npr. samska starejša gospa, ki bi bila prav lahka tarča nepridipravov, ali kaj podobnega, enako neprejitnega.

Dejte mal mozgat.

Če ne znate drugače red naredit, z javnimi objavami ga zagotovo ne boste. Če že hočete, da vsi vse vedo, rešite to na kakšne sestanku stanovalcev (kjer bodo dejansko prisotni samo lastniki in stanovalci), pa v živo soočite lažnivce z dejstvi ali jih pa vsaj dovolj grdo vsi po vrsti poglejte, da jim bo jasno, da vam je jasno, koliko je ura!

Vsii ti podatki ne smejo biti objavljeni na oglasni deski, zaradi varivanja osebnih podatkov ne, tudi samo kot številka stanovanja ne. Zakon izrecno to prepoveduje, je racno na to temo v jutranjem programu razlagala Nataš Pirc Musar. Objavljanje podatkov na oglasnih deskah je kaznivo dejanje.

meni znano,
so podatki tajni zaradi zunanjih obiskovalcev in ne zaradi samih lastnikov stanovanj.
Prakticirajo tako, da stanovanja spremenijo v šifre in vsak se najde na seznamu.
Da na oglasnih deskah ne objavljajo ničesar , je samo potuha upravniku in ljudem, ki se leta in leta in desetletje slinijo v nadzornem odboru in poznajo vse finte-sigurno ne delajo zastonj.
Podatki se ne objavljajo na oglasnih deskah zaradi zunanjih obiskovalcev- zato se lahko objavijo kje drugje na manj vidnih mestih-tako je pisalo na obvestilu, ko je stanovalec spraševal Zvezo potrošnikov.

Kamorkoli ga boste obesili, boste manj učinkoviti, kot če se vsake toliko (vsaj enkrat na leto) skliče setanek in se v živo podebatira o vsem skupaj. Pa če so vsi na kupu ali ne. Takrat se jasno pogleda, kaj in kje in kako. In če obstaja sum, da vas prinaša kdo okoli, se pa malo opazuje in ljudem vrže v kaselc kakšno obvestilo o tem in tem.

Prav nič učinkovit pa ni šifriran seznam. Sebe najdeš, ostalih pa ne moreš ‘preverjat’, ker, če je šifrirano, ne veš, kje kdo je.

goljufanje pa ni kaznivo dejanje?

Kamorkoli ga boste obesili, boste manj učinkoviti, kot če se vsake toliko (vsaj enkrat na leto) skliče setanek in se v živo podebatira o vsem skupaj. Pa če so vsi na kupu ali ne. Takrat se jasno pogleda, kaj in kje in kako. In če obstaja sum, da vas prinaša kdo okoli, se pa malo opazuje in ljudem vrže v kaselc kakšno obvestilo o tem in tem.

Prav nič učinkovit pa ni šifriran seznam. Sebe najdeš, ostalih pa ne moreš ‘preverjat’, ker, če je šifrirano, ne veš, kje kdo je.[/quote]

Meni so naše šifre čist jasne, zunanji obiskovalec pa seveda ne bi imel pojma, kdo je kdo.
Če pa je že tako tajno, koliko ljudje goljufajo pri plačevanju stroškov, naj bi se pa uvedel z zakonom en preprost kriterij: vsi stroški po kvadraturi. Nobenih problemov več, jasen kriterij in delitev stroškov.

goljufanje pa ni kaznivo dejanje?[/quote]

Kaj ti ni jasno?

Preveč strahopetca, da bi človeku povedal v obraz, da se okorišča na tvoj in račun vseh sosedov v bloku? Je lažje lepit javne sezname in opravljat za vogalom?

Sej … to je to!

goljufanje pa ni kaznivo dejanje?[/quote]

Kaj ti ni jasno?

Preveč strahopetca, da bi človeku povedal v obraz, da se okorišča na tvoj in račun vseh sosedov v bloku? Je lažje lepit javne sezname in opravljat za vogalom?

Sej … to je to![/quote]

Varovanje osebnih podakov je en navaden bullshit. V resnici varovanje takšnih in drugačnih goljufij. In po tvoje naj bi se jaz morala skrivat, ker vse pošteno plačujem in sramovat, ne pa tisti, ki mirne duše goljufajo in se ne sekirajo?
Kot sem rekla: plačilo po kvadratnih metrih stanovanja in vsi problemi rešeni. Ni treba nobenih seznamov, ni razloga za ugotavljanje koliko je kje prijavljenih … nič. Samo parazitom pa seveda to ni všeč.

Pri nas visi več seznamov. Da se znajdeš, pa moraš kdaj v roke vzet položnico in vsaj preletet številke, ki se tičejo tvojega stanovanja.
Skratka, doolgo nazaj je bilo objavljeno, koliko oseb kje živi. To še takrat, ko se je urejala statistika. Pa vem, da so bile pripombe in da je upravnik reagiral. Ljudje še vedono prijavljajo sosede. Po moje ravno zaradi tega, ker se je skupna poraba, ki ni bila od “nikogar” porazdelila na vse. Smo pa sicer zelo organiziran blok, tudi varčujemo, veliko je že obnovljenega, veliko je še v planu in tudi z ljudmi ni težav. Je pa v tem bloku (v bistvu je stolpnica) skoraj 100 stanovanj, ampak do sedaj se je vse dalo dogovoriti na skupnih sestankih.

Sama sem malo manj aktivna, ker zdaj živimo v hiši.

Kamorkoli ga boste obesili, boste manj učinkoviti, kot če se vsake toliko (vsaj enkrat na leto) skliče setanek in se v živo podebatira o vsem skupaj. Pa če so vsi na kupu ali ne. Takrat se jasno pogleda, kaj in kje in kako. In če obstaja sum, da vas prinaša kdo okoli, se pa malo opazuje in ljudem vrže v kaselc kakšno obvestilo o tem in tem.

Prav nič učinkovit pa ni šifriran seznam. Sebe najdeš, ostalih pa ne moreš ‘preverjat’, ker, če je šifrirano, ne veš, kje kdo je.[/quote]

Meni so naše šifre čist jasne, zunanji obiskovalec pa seveda ne bi imel pojma, kdo je kdo.
Če pa je že tako tajno, koliko ljudje goljufajo pri plačevanju stroškov, naj bi se pa uvedel z zakonom en preprost kriterij: vsi stroški po kvadraturi. Nobenih problemov več, jasen kriterij in delitev stroškov.[/quote]

Daj ne seri!

Pet ljudi v garsonjeri vs. eden v trosobnem stanovanju?

Kdo porabi več vode, kdo bolj smeti, kdo …?

Dej mučni že z glavo, **bo te!

Mogoče je primer s samsko priletno vdovo premalo ‘močan’, ker se očitno nekateri težko identificirate s ‘problematiko’:

– ajde, pa recimo, da ste štiričlanska družina, z malo opazovanja je hitro jasno, da gre za šolobvezne otroke … potencialni nepridiprav bi znal hitro oceniti življenjski stil – dopoldan verjetno odsotni vsi, prvi otrok pride sam domov malo pred starši … hm, mlada in naivna tarča, mimo katere bi se zlahka prišlo v stanovanje,

– v dobi facebooka, se malo spremlja mulce, pa se rada razkrije ahilova peta … – in pa če nimate kakšnega mucka, ki bi ga kdo v naslednjih 14 dnevih, ko boste na smučanju, hodil obiskovat in hranit … v teh dveh tednih bi se dalo najti kakšen trenutek, da se mimogrede vstopi …

– stanovanje z najemniki – trije študentje npr., za vikend vedno izpraznijo domovanje, zaradi pogostejših obiskov neznanih ljudi bi sosedom morda ne bili tako sumljivi in bi se spet dalo izkoristiti … mogoče samo, da se izpod stopnic v kleti odtuji njihove bicikle, ki jih nespametno ne puščajo v kolesarnici (če ta sploh je) …

… seveda se zmišljujem in morda primeri niso najboljši, ampak daleč od tega, da je problem samo ostarela in šibka generacija.

Pri nas nimamo nobenih viškov ali minusov.Vsak sam javi upravniku. Nikogar ni v bloku , ki bi goljufal. Imamo srečo.Pa na sestankih se srečamo . In ne bi bilo ravno prijetno gledati v oči sosedu, ki ga goljufaš.

Če se nekdo že tako resno odloči vlomit v stanovanje, lahko to čisto mirno naredi tudi brez seznama. Konec koncev pa iz števila stanovalcev ne more sklepat, a je to mama samohranilka z dvema otrokoma, ali trije študentski cimri.
Pa ne, da prav hudo zagovarjam takšne sezname, samo ne bit preveč apokaliptični.

Je že v redu. Ja, čist brez veze se matram dopovedat, zakaj ni prav.

In ti si zdaj strašno pripomogla k debati, not!

da sebe najdeš, drugih pa ne moreš preverjat.
Vseh ne, nekaj pa lahko. Drugi bodo preverjali mene, tretji dva tri svoje sosede in krog se zapre,
Seznmi so nujni na oglasnih deskah.
To , kar se je dogajalo v našemu bloku, kjer so eni lahko počeli karkoli, …varovali otroke, prali avtomobile -tudi dva tri v družine, neprijavljeni živeli v stanovanjih, pa niso nič plačevali, ker jih je upravnik ščitil. Noben nadzorni o0dbor, nobena pritožba ni pomagala,, ker so ravno ti lljudje najbolj vahtali druge in tožarili upravniku. S svojimi lažmi so sramotili najbolj poštene družine in zahtevali plačila za živali, obiske…..
Seznami bi morali biti, tudi objavljeni dolžniki…kakšni tajni podatki!!

NI BOLJ JAVNE OBJAVE, KOT JE OBJAVA V ŽIVO! NA SESTANKU!

KO GLEDAŠ LJUDI, KI TE PRINAŠAJO NAOKOLI, DIREKT U NJIHOVE BLESAVE OČI!

A ti je zdaj kaj bolj jasno, blesavo do amena???

Mah, delajte po svojih blokih, kar hočete.

Da se to zgodi v mojem bloku, roma prijava takoj na pristojne inštitucije! Pa se naj sosedje mal jebejo!

Jaz nič ne skrivam in kolikor vem, se samo za eno stanovanje govori, da jih je več, kot so jih uradno prijavili! Osebno me boli k***. Če njim ni nerodno, mene ne bo konec zaradi tega! Ampak mojih podatkov zaradi teh prisklednikov pač ne bodo objavljali na oglasni deski. Naj objavijo potem samo tiste, ki to dovolijo!

Je že v redu. Ja, čist brez veze se matram dopovedat, zakaj ni prav.

In ti si zdaj strašno pripomogla k debati, not![/quote]

Ti pa si ena butara. A res misliš, da je seznam na oglasni deski tisti, ki bo pritegnil vlomilce? Ker kao brez tega ne znajo nič pogruntat? Daj ne seri. FB je bil že omenjen, imaš pa še precej takšnih izdajateljev podatkov. Lih ljubilo se bo vlomilcem študirat neke šifirane sezname števila bivajočih v posameznem stanovanju.
Če gre za impulzivne vlome narkomanov, se res ne bodo s tem ubadali, šli bodo skozi prva malo bolj šibko izgledajoča vrata. Bolj profesionalni vlomilci pa vse drugo prej naštudirajo, za začetek, če imaš sploh dovolj vrednih predmetov, da bi se jim splačalo vrata lomit.

Je že v redu. Ja, čist brez veze se matram dopovedat, zakaj ni prav.

In ti si zdaj strašno pripomogla k debati, not![/quote]

Ti pa si ena butara. A res misliš, da je seznam na oglasni deski tisti, ki bo pritegnil vlomilce? Ker kao brez tega ne znajo nič pogruntat? Daj ne seri. FB je bil že omenjen, imaš pa še precej takšnih izdajateljev podatkov. Lih ljubilo se bo vlomilcem študirat neke šifirane sezname števila bivajočih v posameznem stanovanju.
Če gre za impulzivne vlome narkomanov, se res ne bodo s tem ubadali, šli bodo skozi prva malo bolj šibko izgledajoča vrata. Bolj profesionalni vlomilci pa vse drugo prej naštudirajo, za začetek, če imaš sploh dovolj vrednih predmetov, da bi se jim splačalo vrata lomit.[/quote]

Glej ti, brihta.

Na milijone razlogov lahko napišem še, zakaj to ni ok, ampak ker ti ni potegnilo zakaj poskus najti še vsaj dva drugačna primera od samske polpokretne vdove, se mi res ne da … in mi ni treba, ker: JAVNE OBJAVE PODATKOV NISO DOVOLJENE!

Ali pa, ko te že tako motijo vlomilci, enega, ki ga bo ženska tvojega kova morda celo razumela: Mogoče imam pa doma moža in nategujem ljubimca, da sem v resnici še samska! A misliš, da mi bo pasalo, da na seznamu vidi, da v stanovanju ni eden, ampak sta dva.

Za tiste k*** stroške se da vse uredit – med normalnimi ljudmi – normalno!

In tvoj ljubimec bo šel ravno najprej v veži tvojega bloka (kamor ga itak sicer ne moreš vodit, ker tam živiš z možem) dešifrirat neke zakodirane sezname stanovalcev. :))) Še vedno si butara.

Če kogarkoli karkoli o komerkoli v Sloveniji zanima, to lahko izve v desetih minutah.

Če mene zanima, s kom ti živiš, moram samo enkrat “po naključju” srečat tvojo sosedo pri nabiralnikih, pa bom vse vedela.

Pa še enkrat, briga me za te vaše sezname. Ampak argument nekega varovanja zasebnosti je pa naravnost absurden. A res mislite, da nihče ne opazi, da v vašem stanovanju živi 6 ljudi? Ravno v tem je poanta teh seznamov. Dejansko stanje je sosedom itak poznano, zdaj bi se samo še to izvedelo, kaj imate na papirju prijavljeno.

New Report

Close