Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je zdaj to, da so kar vse nosečnice na bolniški

Kaj je zdaj to, da so kar vse nosečnice na bolniški

Kaj se to dogaja, imajo vse res rizične nosečnosti al kaj je fora?

naslov!

Jaz bi rekla da je slaba polovica upravičenih. Ostale pa malo pojamrajo, pa ginekologa tudi nič ne košta če da bolniško…pa smo tam. Na kofetkanju po cityparku in na vikendu na hrvaškem.
Upam da bodo začeli delat red na tem področju.

nova
Uredništvo priporoča

Ma daj no… Samo zato, ker jih ti poznaš n, ki so na bolniški, še ne pomeni, da so “vse”. Sicer pa, zakaj te to zanima? Zakaj imaš s tem probleme; en moški, ki si bo zlomil nogo pri smučanju, bo pa “bogi” in čisto upravičeno na bolniški…

Nekaj procentov je gotovo rizičnih in zanje držim pesti, da se dobro izteče, veliko jih ima pa lenoritis in se jim ne da delat. Preprosto kot pasulj. Nekatere pa mislijo, da so zdaj center vesolja in da se jim morajo vsi klanjat, vstajat, da je to neko posebno bolezensko stanje… razvajenost pač.

jaz sem, priznam, ampak zaradi službe, ki jo imam…

Marsikateri delodajalec je zainteresiran in to nosečnici tudi pove, da naj gre čimprej na bolniško, ker je nad mesec refundirana iz naslova zavarovanja. Tako delodajalec nima stroškov z njo, vzame novo delavko, ki lahko dela sto na uro.

filozofija moje razvajene mlade (26) sodelavke je:

Jaz noseča NE BOM delala.

Iz tega sklepam, da je ta mlada generacija pač naučena, da se nosečnico le razvaja in da nosečnica pač ni za delo.

Ma dej dej. Velika večina jih ne na bolniški, ker so enostavno lene. Pa ne približno polovica ampak mislim, da vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sramota od države! Sramota od žensk!

Na račun njihove lenobe pa nasrka celotna populacija. Ne vem, kdaj misli kdo zmigat svojo rit in naredit red na tem področju! Bi bil že skrajni čas!

Z zlomljeno nogo pa težko hodiš v službo. Tako moški kot ženska.

Nekaj procentov je gotovo rizičnih in zanje držim pesti, da se dobro izteče, veliko jih ima pa lenoritis in se jim ne da delat. Preprosto kot pasulj. Nekatere pa mislijo, da so zdaj center vesolja in da se jim morajo vsi klanjat, vstajat, da je to neko posebno bolezensko stanje… razvajenost pač.[/quote]

Jaz bi rekla, da jih velika večina misli, da so center vesolja! Se vidi po obnašanju.

Niso vse…

Zakaja pa takoj taka napadalnost? Samo vprašala sem, kaj za vraga se dogaja, da je že vsaka nosečnost rizična. Pa ne vzet vsake besede dobesedno, kot je npr “vsaka”.

Državo vseeno bistveno manj stane bolniška čez celo nosečnost kot mesec inkubatorja. Sploh ni primerjave. Če bi bila jaz tako korajžna, kot pričakujete zgoraj od nosečnic (pa sem bila prej identičnega mišljenja), bi rodila v 7. mesecu.

Niso vse…[/quote]

Pa dobro no, a nekateri res jemljete vse tako dobesedno? Južnjaki takim osebam rečejo bukvalist (sicer nima nobene povezave z bukvijo, lahko pa tudi….)

Govora je o tistih, ki so na bolniški zato ker jim tako paše. Ena moja kolegica, ki je tudi bila na bolniški zaradi banalnega vzroka je rekla da ona želi v času nosečnosti uživati, ne hoditi v službo. In takih je čedalje več. S takimi ne bi bilo nič narobe če bi delale. To je problem, ker se ta status izkorišča. In na ta račun so tudi dejansko ogrožene nosečnice na slabem glasu.

Pr men je pa probelm z nadomeščanjem, tako, da še dopusta pred nastopom porodniške ne bom mogla pokoristit… Tko, da bo zgleda delala čist do konca.

No, jaz ne bom zagovarjala, ampak statistično gledano je zdaj “in” tretji otrok in ta je pri ženskah, ki so navadno 35+, vedno več je tudi prvih nosečnosti v pozni starosti, vedno več je umetnih oploditev z večpodno nosečnostjo in vedno več je zaradi pozne starosti zaporednih splavov, ki povzročajo če ne drugo psihično obremenjenost nosečnic, posledično jih zdravniki prej dajo na bolniško. Tega je po moje levji delež. Mislim, da leta pri nosečnosti naredijo svoje, ženske so bolj utrujene kot če bi imele 10 let manj, bolj obremenjene, psihično bolj napete, nervozne in imajo ali mislijo, da imajo, več težav.

Opažam pa tudi, da je veliko nosečnic na bolniški v prvi nosečnosti, v drugi nosečnosti imajo doma že enega malčka, pa presodijo, da jim je manj stresno biti v službi kot doma čuvat noseča še enega kobacača ali besede moje sodelavke “jaz pridem v službo se malo spočit od otrok”.

Jah tko to je, ene ženske so za par let čist neuporabne v službi. Najprej grejo že v tretjem mesecu na bolniško, ker majo kao rizično, pol so do poroda doma in pol še eno leto na porodniški, potem pridejo nazaj v službo za dva, tri dni in spet na bolniško, ker je froc bolan. In tko prve tri leta frocovga življenja non stop na bolniški. Pol pa se itak spet pustijo napumpat pa jovo na novo. In tko ene 10 let taka baba luftira, v službi mormo pa pol druge za njo delat. Take babe naj bojo raj gospodinje, kaj se sploh silijo pol v službo.

Starost, umetna oploditev, utrujenost pa niso razlogi za bolniško. Kar pa seveda ne pomeni da se zaradi teh razlogov le to ne prakticira. Ne vem no, če si prestar za bit noseč ja kako boš pa otroka gor spravil?

Če boš šla pa rodit pred nastopom porodniške, te bodo pa že morali pogrešiti:)

Mah, jaz pa nobene ne poznam, ki ne bi celo nosečnost delala… Res ne. Pa imam precej prijateljic, ki imajo več otrok, pa delajo na različnih delovnih mestih zelo različne stvari… ampak so med nosečnostjo hodile čisto normalno v službo. Če so bile na bolniški, so bile zaradi bolezni in ne zaradi nosečnosti. (Da ne govorim o tem, da večina ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izkoristila dopusta za nego in varstvo otroka, ampak so si tistih 9 mesecev lepo razdelile z možem, tako da so bile v povprečju 6-7 mesecev na “dopustu”.)
Ampak res ne vem, zakaj imajo eni take probleme s tem, da je kakšna nosečnica na bolniški. Kar se mene tiče, je to stvar nje in njenega zdravnika – lih tako, kot bo kakšen doma ostal zaradi prehlada, kdo drug bo pa delal kljub 40 stopinjam C vročine (pa ne pravim, da je eno ali drugo OK, ampak je stvar osebne presoje, a ne?)

Jaz bi z zlomljeno nogo čisto lahko hodila v službo. Težje bi bilo delati, če bi si roko zlomila 🙂

Moja kolegica je malo krvavela do 5. meseca nosečnosti. Zdaj je v 7. in je morala ginekologu prinesti opis del in nalog katere opravlja od predstojnika (intenzivna enota).
Le za to, ker rokuje s citostatiki, ji je blagovolil dat mnenje – predlog za bolniško.
Noge ji zatekajo, v gležnjih ima ravno tako debele kot kolena, stalno ji je rahlo težko v želodcu, dela v klimi, v terilniku tre antibiotike…

Tukaj se pa potrjuje: kovačeva kobila…

mene je G vsakič vprašala, če rabim bolniško, pa nisem šla, saj sem se počutila čist OK. Obe nosečnosti.

Niso vse v bolniški, jih je pa veliko, čeprav se zadnji dve leti tale {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mal niža, sploh za daljše obdobje nosečnosti, je hitro zavrnjeno na komisiji. Sama sem pred 15 leti delala, niti mi na misel ni prišlo, da bi bila mogoče lahko doma, saj bi mi bilo dolgčas, tam nekje v sedmem mesecu al pa še kak mesec prej, pa so se začeli problemi s pritiskom, kar je privedlo do več tedenskega ležanja v porodnišnici in poroda v 36.tednu. V drugo, po parih letih bi šla zaradi komplkacij v prvo lahko takoj na bolniško, pa sem oddelala tiste rizične tri mesece, potem pa le šla. Lagala bom, če rečem da sem bila samo doma, pa samo ležala, itak priporočajo sprehode, kljub temu so se težave ponovile v še hujši obliki kot v prvo in zaradi preeklampsije sem rodila z dobrimi sedmimi meseci, otrok malo inkubatorja, pa tople posteljice, pa potem en kup pregledov in vsakotedenskih fizioterapij celo porodniško. No, vsaj podaljšano porodniške tiste tri mesece sem imela, ta pa mislim, da je v zadnjih letih res že ornk pod drobnogledom in gre komaj, komaj skoz, da je odobrena.

New Report

Close