Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za občutljivo kožo kaj uporabljate

za občutljivo kožo kaj uporabljate

Že leta uporabljam vichy, ker mi kožo fino osveži in nimam težav. A so kreme kar drage, pa sem hotela kaj prihraniti.
Včeraj zvečer sem prvič uporabila Afrodita kamilično kremo za okoli oči, piše zraven sensitive. Koža me je takoj pekla, še danes me oči srbijo. Predtem sem poskusila z Niveo, ki je tudi bistveno cenejša, pa sem vzela neko super nobl novo zadevo, ah in oh sensitive – isto, postanem rdeča,peče.
Ne vem koliko kemije dajo v ta moj Vichy, a meni ne povzroča težav. čez poletje sem poskusila tudi eucerin, pri njem nisem imela rdečine in nič reakcije, a četudi sem vzela tisto ki bi naj bila za zelo suho kožo, mi ni bila dovolj vlažilna.
Imam pa suho kožo, sredi štiridesetih let, prosim še za kakšno vašo izkušnjo ali priporočilo

Krema Alverde, iz DM-a. Je naravna, cenovno OK. Poskusi.

Tudi jaz imam precej občutljivo kožo, ki hitro pordeči. Lani sem začela uporabljati kreme Lavera in mi ustrezajo. Se pa da dobiti tudi testerje v kakšni bio trgovini.

accolade od Avona je edina krema na svetu, na katero nisn alergična

Lahko malo bolj opišeš embalažo, kako izgleda, ceno..da se ne izgubim v poplavi teh izdelkov:)

Hej, tudi jaz imam zelo občutljivo kožo, uporabljala sem kremo Afrodita kamilica vlažilna za občutljivo kožo, pa sem se je naveličala, sedaj imam tester od Oil of Olaz, ki vsebuje tudi sestavine proti staranju kože, odpravlja rdečico itd. pa mi zaenkrat zelo ustreza, tester sem dobila v DM na blagajni – poskusi si ga zrihtati, za okrog oči pa imam kremo-gel od Balee (proti gubicam), tudi zadovoljna.

alverde ni za občutljivo, ker ima precej alkohola, žal

🙂
Alverde imaš več vrst krem, tudi brez alkohola, v glavnem vprašaj trgovko, ti bo ona pokazala. Meni ni nobena druga odgovarjala, kot Alverde z olivnim oljem, imaš seveda še druge. Je naravna, ima za to certfikat – oznako na embalaži, cena cca 3 do 5 EUR… Tuba je pakirana v škatlici… Od Alverde uporabljam tudi masko za obraz, nočno kremo, čistilno mleko, gel za tuširanje in kremo za telo.
Kremico sem dala tudi testirati na bioresonanco in mi odgovarja 🙂

Alverde je res super, sploh če gledaš na cenovno ugodnost in pa kvaliteto – ta znamka je vsa brez sintetičnih dišav, barvil itd, torej res dobra za občutljivo kožo. Poleg krem za obraz imajo tudi šampone, balzame, kreme za telo, tuš gele, kozmetiko. Ne moreš jih falit, pejd v DM pa jih boš takoj našla ali pa vprašaj prodajalko. Če pa iščeš kaj res kvalitetnega za občutljivo kožo, pa priporočam tudi znamko WELEDA, samo je dražja, spet ne tako zelo kot so ene, ma je res dobra, boljša od Alverde.

Drugič pa ti svetujem, da ne nasedaš napisom “sensitive” in podobno. Ker VSAK izdelek, pa če je še tako agresiven, lahko da kakršenkoli napis na izdelek, tudi BIO. Pomembno je, kakšne SESTAVINE ima izdelek, zato vedno poglej zadaj mali tisk za sestavine. Za občutljivo kožo mora biti napisano, da je krema BREZ raznih dišav, barvil, še najbolje, da je bio. Z bio izdelek vedno poglej, če ima gor napisan certifikat oz nalepko, da je res bio oz eko, če certfikata ni, pomeni, da v resnici ni.
Dobra krema za obraz, sploh pa za občutljivo kožo, mora biti tudi DERMATOLOŠKO TESTIRANA in to na izdelku tudi potem piše. Saj vem, zdi se, da bi morala vsaka biti, a je kar grozljivo, kako malo izdelkov za kožo (tudi vložkov in mehčalcev za perilo!) je v resnici dermatološko testiranih. Preveri, boš videla!

a mi lahko poveš, katera ni brez alkohola potem? pri sestavinah je skoraj vedno na prvih mest kot konzervans, ker nekaj pa mora držat sestavine skupaj, če ni kemije. res prosim, če pogledaš ,ker jaz take niesem našla, pa sem si vzela čas in pregledala vse, kar so imeli v dm. hvala

Lavera ima linijo aloe vera…..ki je prav za tako kožo…..sama uporabljam Loccitane karite bombaž….in me že na zalogo skrbi, kaj če jo nehajo delat…… absolutno je vsakršno eksperimetiranje usodno za mojo kožo…..sploh je eksperimentiranje za občutljivo kožo odsvetovano na zimo in na pomlad……

Jaz uporabljam izdelke kolekcije Green line, naravna kozmetika. Moji koži zelo odgovarja. Sem pa zadnjič kupovale le te v drogeriji DM v Celju in ugotovila da izdelkov od green line sploh nimajo. In potem ko sem povprašala tudi v LJ so mi prodajalke razložile da teh izdelkov sploh ne moreš dobiti v nobeni DM drogeriji. Pa to je nezaslišano kako slovenskega izdelka ne moreš dobiti na naših slovenskih tleh. Pa kako lahko to država dopusti…katastrofa!

Država nima in ne more imeti nič pri tem, katera firma bo katere trgovina zalagala s svojimi artikli. Tu štejejo marže, količina… Pač green line ni zanimiv za DM. Se mi pa zdi, da sem le-tega videla v Tušu.

Green line Hydroactive hranilno vlažilna krema za suho kožo
http://www.ilirija.si/sl/Hydroactive/

Tudi jaz imam zelo občutljivo kožo in zelo suho. Še od vseh krem je tudi meni najboljša ta zgoraj od Green line v temno modri embalaži. Vse druge njihove in tudi od ostalih mi ne ustrezajo. Uporabljam tudi naravna ojla…. mandelj, arganovo… itd.

La Roche-Posay…. Imam izjemno občutljivo kožo, pa s to kremo zelo dobre izkušnje.

Imaš tudi suho kožo?

Morski galeb…nimaš prav, tukaj se ne gre toliko za marže in ostalo ampak zato da lahko DM forsira svoje izdelke, zakaj pa potem lahko le te normalno dobiš v drogerijah Tuš?

Tudi sama uporabljam izdelke kolekcije Green line in sem z njim zelo zadovoljna. Imam zelo občutljivo kožo in do sedaj so mi vse kreme od green line-a pomagale. Največ pa sicer nakupujem v drogerijah Tuš, so najbolj prijazni in dobiš čisto vse, pa še slovenske izdelke preferirajo kar mi je najbolj všeč!

New Report

Close