Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje kocke za juho brez ojačevalcev okusa?

kje kocke za juho brez ojačevalcev okusa?

Sploh obstajajo?

Kaj bi sploh šw ostalo tako kocki? Sol?

Seveda obstajajo. Poglej v DM.

namen teh kock je ojačevalec okusa 🙂

sicer kocke in juhce v vrečkah brez teh dodatkov prodajajo v DM pa sigurno tudi drugje, mogoče Kalček? … ampak ne vidim smisla dajat v hrano tega.

kocke. Mal soli, popra, vegete in to je to:)Obvezna zelenjava seveda so čebula, korenček ter petršilj.

Hvala.

V kocki je še veliko drugih snovi poleg strupenega MSG. Ne samo sol.
Se pa bojim da se taista snov v drugih kockah samo drugače poimenuje. Poznam le par njenih imen.

A si kdaj pogledala, kaj je v vegeti??? In to jeste vsak dan???

V vegeti je isti ojačevalec okusa kot v kocki.

A si kdaj pogledala, kaj je v vegeti??? In to jeste vsak dan???[/quote]

in kdo je rekel da jemo vsak dan juho….Mislim spet pretiravanje. Drugače ,pa uporabljamo vegeto že odkar sem bila mala in smo še vedno živi. Paradižnik tud povzroča raka (kao) pa ga verjetno vsi jeste. Ne pretiravajte. Dokler je vse v noramalnih količinah. Ena kocka na teden te ne bo ubila.

Brez konzervansov in ojačevalcev okusa je Knorrova čista jušna osnova:

http://knorr.si/knorr-cista-jusna-osnova-3/

Ja, DM ima jušno osnovo, ki sicer ni v kockah ampak je v vrečki in je sestavljena iz zelenjave in soli, menda nič drugega.

A si kdaj pogledala, kaj je v vegeti??? In to jeste vsak dan???[/quote]

in kdo je rekel da jemo vsak dan juho….Mislim spet pretiravanje. Drugače ,pa uporabljamo vegeto že odkar sem bila mala in smo še vedno živi. Paradižnik tud povzroča raka (kao) pa ga verjetno vsi jeste. Ne pretiravajte. Dokler je vse v noramalnih količinah. Ena kocka na teden te ne bo ubila.[/quote]

Ja, enkrat na teden (dvakrat, ker je župca še za v ponedeljek) odkar si majhna????
Seveda si še živa. Rak je tudi vedno bolj živ (beri: pogost). Ojačevalec okusa povzroča še marsikaj drugega kot raka.

To so sestavine, ki niso nujne in naravne, so dodatki!
Vse te strupene dodatke pridelajo iz narave in marsikaj naravnega je strupenega in zato tega ne jem če mi ni treba. Otrokom tega ne želim dajat, ker drugje tega dovolj dobijo.

Vegeta, kocka, namazi, poli, šunke… Enkrat na teden?

A si kdaj pogledala, kaj je v vegeti??? In to jeste vsak dan???[/quote]

in kdo je rekel da jemo vsak dan juho….Mislim spet pretiravanje. Drugače ,pa uporabljamo vegeto že odkar sem bila mala in smo še vedno živi. Paradižnik tud povzroča raka (kao) pa ga verjetno vsi jeste. Ne pretiravajte. Dokler je vse v noramalnih količinah. Ena kocka na teden te ne bo ubila.[/quote]

problem vegete in kock je poleg strupenih dodatkov seveda tudi ta, da ima vsa hrana isti šiti okus … po kemiji pač in prava zelenjava, začimbe in zelišča sploh ne pridejo do izraza.

za moje pojme so pravi okusi neprimerno boljši kot okus po vegeti

Zdrava juhca, sploh ne vem, zakaj sprašuješ po kockah, hkrati pa pljuvaš po njih in predavaš tule o njihovi škodljivosti.
Daj lepo v hladno vodo kos mesa, kost ali dve, rumeno in rdeče korenje, peteršiljev list in korenino, zeleno, kolerabo, por in lepo počasi kuhaj na majhnem ognju tri do štiri ure, pa bo.
Garantirano brez “ojačevalcev okusa, ki povzročajo še marsikaj poleg raka”.
Kaj bi zdaj rada; zdravo juho ali hitro juho? Oboje skupaj pač ne gre, veš.

in ti bi tvojim otrokom prepovedala hrenovke ali sendvič s poliko. Pa kaj ste zmešane, al kaj babe. Ali nadziraš vsak otrokov korak, hrano in malico v šoli, vrtcu. Nehajte no. Sicer pa, vsak naj živi po svoje.

Ne dragica, očitno si zgrešila ironijo v mojem postu.

Zato, ker so tudi mene od malega filali z vegeto in juho smo delali s kocko. Okusa kocke sem se navadila in mi je juha brez slabša. Poleg vseh teh sestavin ki si jih naštela je mama dala vedno notri še kocko. Juha je bila dobra. Če jo skuham brez kocke ni taka in je od Babi seveda tista dobra, domača….
Vegete sem se že zdavnaj odvadila, je ne maram več, kocko sem pa uporabljala in bi se jo rada počasi odvadila, preden se jo otroci navadijo.

in ti bi tvojim otrokom prepovedala hrenovke ali sendvič s poliko. Pa kaj ste zmešane, al kaj babe. Ali nadziraš vsak otrokov korak, hrano in malico v šoli, vrtcu. Nehajte no. Sicer pa, vsak naj živi po svoje.[/quote]

ni fora v pretirani kontroli in prepovedovanju (čeprav je tudi to kdaj na mestu, predvsem ko se gre za prenajedanje z raznimi čipsi in kolami), fora je v tem da je raznih ojačevalcev, dodatkov in kar je te kemije že tako povsod preveč, ni treba še dodatno dodajati jedem, ki jih kuhamo sami doma, po možnosti iz zelenjave iz vrta ….

OK, potem imaš pač dilemo; dobro in “nezdravo” ali zanič in zdravo.
Če se odločiš za prvo – sem ti dala višje link. Če se odločiš za drugo, imaš tudi malo višje navodila.
Imam pa občutek, da sama ne veš najbolje, kaj bi rada. In še moj nasvet, če dovoliš: na svetu in v življenju je toliko pomembnejših reči za izgubljat čas z njimi, ne kompliciraj zaradi ene kocke. Če ti je všeč jo jej, če ti ni je ne jej. In ne ukvarjaj se toliko s tem, kaj vse ti škodi. Ker škodi ti tudi ukvarjanje s tem.

No, ti si zadela smisel. Tako pač razmišljam tudi jaz.

Zato, ker so tudi mene od malega filali z vegeto in juho smo delali s kocko. Okusa kocke sem se navadila in mi je juha brez slabša. Poleg vseh teh sestavin ki si jih naštela je mama dala vedno notri še kocko. Juha je bila dobra. Če jo skuham brez kocke ni taka in je od Babi seveda tista dobra, domača….
Vegete sem se že zdavnaj odvadila, je ne maram več, kocko sem pa uporabljala in bi se jo rada počasi odvadila, preden se jo otroci navadijo.[/quote]

Pač, nehaš uporabljat. nekaj časa ti juha ne bo ravno najboljša, potem se navadiš.
tako sem jaz popolnoma nehala z uporabo vegete in kocke. Ko sem začela kuhati za dojenčke … in po parih mesecih mi niti všeč ni več bila. Drugje vem, da še uporabljajo, pa ne kompliciram. Malo slabih stvari ne le da ne škodi, zna tud neko rezistenco ustvarjat. Ker najhujša je popolna opoved, kasneje pa ob potencialnem stiku s tem hranilom udarijo ven razne alergije, prebavne težave …

Kocke praški brez ojačevalcev seveda obstajajo, tiste iz DM so primer. Imam doma, za vsak slučaj, a morda uporabim 5x na leto, ko se kakšni jedi enostavno ne da naredit okusa – seveda je za to ktriva slaba izvirna hrana, pač kupljen azelenjava. A to ni to, veš. Nadomestilo kocke oziroma okusa ne bo.

Bistveno ceneje, bolj zdravo in dobro je lepo kupit različne začimbe (v tistih malih stekleničkah) in začinjati jedi glede na to, kaj pač pripravljate. Ker s kocko ali Vegeto ima na koncu vse isti okus, kar je brezveze.

Se ti zdi da se preveč ukvarjam s tem? Sem pač samo vprašala na forumu. Odgovor sem hitr dobila. Hvala. Nisem pa mislila da se bom zraven zapletla še v debato. Sem samo odgovorila na par drugih mnenj.
Še bolj čudno se mi zdi pa razmišljanje, da če mi je pa všeč ta okus naj pa pač jem to. In ker se mi zdaj ne bi dalo s tem ukvarjat bomo pa vsi to celo življenje jedli. Ne. To je pač ena malenkost, ki jo bom nekako črtala. Bolj mi verjetno škodi gledanje v ekran, kot razmišljanje o kocki.

Jaz ti svetujem, da uporabiš dvojno količino mesa in zelenjave. Tako bo juha močna, polna okusa in kocke ne boš pogrešala. Obvezno uporabi več vrst mesa (rep, rebra, kost …). Lahko daš tudi kos kure. Sicer ne bo tipična goveja juhca ampak okus pa bo odličen. In seveda veliko zelenjave. Tako jaz skuham juhco kadar hočem biti sigurna, da bo dobra :)))

Pri kuhanju uporabljam zelo malo soli in sploh začimb, zraven le še poper, kakšno mleto papriko, če paše in za piščanca eno original indijsko mešanico začimb.
Ampak juha mi pa brez žličke vegete na lonec juhe ni in ni dobra. Poskusila vse živo, razne vrste mesa, razne zelenjave, veliko čebule in zelene, ampak ne gre.
Juho jemo vsak dan in če nas pobere zaradi tiste žličke vegete, pa naj nas.

New Report

Close