Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ima katera kaksen primer jedilnika

Ima katera kaksen primer jedilnika

Rabila bi primer enega jedilnika, ko ješ 5x na dan tako da hujšas? Zmeraj so se mi zdeli taki jedilniki za lase privlečeni. Zdelo se mi je cist noro da bi jedla petkrat na dan in pri tem hujsala. Syk redim se že zdaj pa jem dvakrat na dan:((((

Jej zajtrk kosilo in večerjo…in na krožnik si daj pol od tega kar ponavadi poješ..vmes 2 malice zjutraj in popoldan pa kakšno sadje ali navaden jogurt,,dosti vode in probaj se kaj gibat…ni vrag da ne boš shujšala

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Tvoj dosedanji jedilnik zmanjšan za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v kalorijah in količini in shujšaš ma garantirano za 10000000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To je zdravnica svetovala malo za šalo, veliko za res moji mami in ji še rekla, da naj za kosilo je malo manj kot običajno, za vse ostale obroke, svetovala ji je dodatnih 4, naj si jih pripravi tako, da količinsko ta obrok lahko stisne v eno svojo pest. Na primer, košček kruha, ali košček sira, ali kos jabolka, ali pest rozin/lešnikov/mandljev, ali par piškotov, ali pol banane, en kuhan jajček, jogurt, 2 marelici, vse so to obroki…

Mami se je vseskozi smejala, seveda ni upoštevala tega nasveta, saj je vajena jesti ogromne količine hrane in se ji je to zdelo nadvse smešno, češ, saj nisem piščanec, da jem sam pest hrane…

http://www.cenim.se/102-a.html

Imaš še nekaj delov tega članka, Hujšanje za telebane, in ti bo marsikaj jasno ter ne boš potrebovala konkretnih jedilnikov na MON-u, ker je to pisanje jedilnikov tukaj precej nesmiselno… :).

6 mesecev, minus 18 kg, po 2 letih + 4kg. Ker ne jem 5x. Bo treba na spodnji režim!
Ni jajc, ker sem imela zvišan holesterol.

REDUKCIJSKA DIETA

Obroki na 2,5 -3,5 ure ( povprečje 3 ure ); kosilo je 2., 3. ali 4. obrok; večerja 2-3 ure pred spanjem

1 Obrok ura 6.30

2 dl kislega mlečnega izdelka ( jogurt, kefir, kislo mleko-1.6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali manj)
ali bela kava ( mleko 0,5mm, 2 dl ) s kavo-s kofeinom ali brez
ali sojino mleko ( riževo, ovseno) s kavo ali brez nje ( Provamel vanilija, Lima sojino-riževo)

4 dkg kruha iz polnovredne moke
ali 2 krispija
ali 2 riževa vaflja
ali 2 žlici polnovrednih nesladkanih kosmičev
ali 2 žlici kosmičev in 1 žlička lanenega semena – tolčeno v primeru zaprtja

1,0 dl sveže stisnjenega soka (pomaranča, grenivka, , )
ali 1 sadež ( 10 dkg )

Popiti na tešče ob slabši prebavi.

2 Obrok ura 10,00

1 jogurt + 4 dkg rženega kruha + 20 dkg sadja, čaj z limono ( priporočam zeleni čaj ) in dietnim medom ( Dieton – Medex )
ali 4 dkg rženega kruha + 3 dkg sira ( 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mm ) + 20 dkg surove zelenjave ( paprika, paradižnik ), čaj z limono ( priporočam zeleni čaj ) in dietnim medom ( Dieton – Medex )

3 Obrok ura 13,00

25 dkg sadja ( 2-3 sadeži )

Priporočljive vrste: marelica, sliva, grenivka, višnja, jabolko, breskve, manj zrele banane, jagode, hruške, suhe marelice…
Manj priporočljive vrste: koščičasto sadje, ananas, lubenica…
Ne priporočam grozdja.

4 Obrok ura 16,00

2 dl mesne ali zelenjavne ali gobove juhe ( iz 10 dkg zelenjave ali gob in začimb, brez moke )
n.pr. Vitam zelenjavna ali gobova juha.
ali 10 dkg kuhane zelenjave na solati

15 dkg listnate solate
ali 25 dkg mešane surove zelenjave v solati ( paprika, korenje, paradižnik, pesa, kumare…)
ali 25 dkg kislega zelja ali repe ali rdeče pese

10 dkg ( neto ) mesa ( rdeče- 1 x na teden, belo- 3-4 x na teden
ali 15 dkg ( neto ) rib ( priporočam belo ali plavo morsko ali sladkovodno ribo

25 dkg zelenjave kot priloga ( pečena, dušena ali kuhana ) bučke, melancani, gobe, por, cvetača, brokoli…)

Priprava: do 3 žlice olivnega, bučnega ali repičnega olja

5 Obrok ura 19,00

10 dkg ribe ( priporočam tuno, skušo, sardine, belo ribo, lososa ), 3 x tedensko
ali 10 dkg mozzarelle ( 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mm )
ali 1 par hrenovk ( telečja, puranja, piščančja )
—————————————————————————————————————–25 dkg zelenjave ( priporočam vse vrste surove ali kuhane zelenjave, razen suhih stročnic in krompirja )

Priprava: 1 žlica olja ali 1 žlica gorčice

Tekočina:voda, čaji ( zeliščni, zeleni ), mineralne pijače brez kalorij ( Radenska, Donat, Tempel )
Količina tekočine: 1,5 l ( 2 dl Donata Mg zvečer v primeru zaprtja )
Omejitev soli: da, soljenje po površini
Telesna aktivnost: doma ( hoja ali kolo ) 5 ur tedensko, 60 min dnevno 5 dni v tednu;

Sladila: odsvetujem, če jih uporabljate, so varnejša tista, ki vsebujejo aspartam

Premalo OH iz testenin, riža in ostalih polnozrnatih izdelkov, premalo beljakovin in brez hrenovke. Pa tudi seštevek kalorij mi je na prvo oko kar nizek. Sol v normalnih količinah brez problema, sama sem pristaš, raje žlica sladkorja kot bonbonček umetnega sladila, če je že potreba……

Sicer pa kar ok jedilnik.

se strinjam o polovičnem zmanjšanju obrokov. pa migat, migat, veliko tekočine. dober vir za ugotavljanje lakote je prav voda. če si po dveh, treh deci vode čez neki časa še lačn, si lačn, v nasprotnem dihidriran.
namest na trolo, v avto, peške. čeprou nisem debela, se lepo vsak dan iz službe odpravim peške dobrih pet km (iz enga konca ljubljane na druzga). vzame mi urco, urco in četrt z zmernim tempom.
pr obrokih se včasih res zatakne, kaj sploh obrok je. zdej, nekdo, k veliko poje, mu je košček kruha lahko “drobtina” in mu sploh ne pomeni obroka, ker je v primerjavi z ostalimi količinami zangja čist mejhn in mu pade skoz lukno mim želodca. nekoga pa vmesni obrok, ko je jabolko ali dva pomenita že obrok, ki ga ne zabetonira, ampak nasiti toliko, da ni lačen in potem tud manj poje. zame je pa bistven zajtrk in če dobro zajtrkujem, ne čutim prevelke lakote čez dan.

se strinjam o polovičnem zmanjšanju obrokov. pa migat, migat, veliko tekočine. dober vir za ugotavljanje lakote je prav voda. če si po dveh, treh deci vode čez neki časa še lačn, si lačn, v nasprotnem dihidriran.
namest na trolo, v avto, peške. čeprou nisem debela, se lepo vsak dan iz službe odpravim peške dobrih pet km (iz enga konca ljubljane na druzga). vzame mi urco, urco in četrt z zmernim tempom.
pr obrokih se včasih res zatakne, kaj sploh obrok je. zdej, nekdo, k veliko poje, mu je košček kruha lahko “drobtina” in mu sploh ne pomeni obroka, ker je v primerjavi z ostalimi količinami zangja čist mejhn in mu pade skoz lukno mim želodca. nekoga pa vmesni obrok, ko je jabolko ali dva pomenita že obrok, ki ga ne zabetonira, ampak nasiti toliko, da ni lačen in potem tud manj poje. zame je pa bistven zajtrk in če dobro zajtrkujem, ne čutim prevelke lakote čez dan.[/quote]

In si v fazi hujšanja?

veliko denarja za tako dieto, pa same reklame vmes
bo treba na zavod za zaposlovanje pa te bo hitro manj

Premalo OH iz testenin, riža in ostalih polnozrnatih izdelkov, premalo beljakovin in brez hrenovke. Pa tudi seštevek kalorij mi je na prvo oko kar nizek. Sol v normalnih količinah brez problema, sama sem pristaš, raje žlica sladkorja kot bonbonček umetnega sladila, če je že potreba……

Sicer pa kar ok jedilnik.[/quote]
Tvoje mnenje.
Ampak jedilnik je sestavil zdravnik internist, 1200 kal.

Premalo OH iz testenin, riža in ostalih polnozrnatih izdelkov, premalo beljakovin in brez hrenovke. Pa tudi seštevek kalorij mi je na prvo oko kar nizek. Sol v normalnih količinah brez problema, sama sem pristaš, raje žlica sladkorja kot bonbonček umetnega sladila, če je že potreba……

Sicer pa kar ok jedilnik.[/quote]
Tvoje mnenje.
Ampak jedilnik je sestavil zdravnik internist, 1200 kal.[/quote]

Zdravniki vedo o prehrani med hujšanjem zelo, zelo malo. Preverjeno. Vprašaj osebnega trenerja v fitnesu, bo imel enako mnenje, kot jaz. 1200 kalorij za zdravo žensko z zmernim gibanjem je premalo, kaj šele za žensko, ki bi naj aktivno športala 4 – 5 krat na teden. Vprašaj tega internista, kaj je posledica prevelikega kaloričnega deficita? In če bo sploh imel odgovor, potem se mu mogoče kaj sanja…… Že to, da ima ta jednilnik ime – Redukcijska dieta, mi je čudno, razen, če si dobila to dieto iz zdravstvenih razlogov, potem jaz res ne vem…


Tvoje mnenje.
Ampak jedilnik je sestavil zdravnik internist, 1200 kal.[/quote]

Zdravniki vedo o prehrani med hujšanjem zelo, zelo malo. Preverjeno. Vprašaj osebnega trenerja v fitnesu, bo imel enako mnenje, kot jaz. 1200 kalorij za zdravo žensko z zmernim gibanjem je premalo, kaj šele za žensko, ki bi naj aktivno športala 4 – 5 krat na teden. Vprašaj tega internista, kaj je posledica prevelikega kaloričnega deficita? In če bo sploh imel odgovor, potem se mu mogoče kaj sanja…… Že to, da ima ta jednilnik ime – Redukcijska dieta, mi je čudno, razen, če si dobila to dieto iz zdravstvenih razlogov, potem jaz res ne vem…[/quote]

Meni je bil pomemben rezultat; ja zaradi zdravstvenih težav, ki sem jih imela.

Spoštujem pa vsako stroko, v tem primeru zdravniško. Res me zanima, kakšno strokovno izobrazbo imaš ti, da tako odločno ( argumenti ? ) izpodbijaš ustreznost dela predlaganega zgornjega načina prehranjevanja s ciljem izgube zvišane telesne teže.
Kdo se pa po tvoje najbolj spozna na ustrezno prehrano?

Zdravniki vedo o prehrani med hujšanjem zelo, zelo malo. Preverjeno. Vprašaj osebnega trenerja v fitnesu, bo imel enako mnenje, kot jaz. 1200 kalorij za zdravo žensko z zmernim gibanjem je premalo, kaj šele za žensko, ki bi naj aktivno športala 4 – 5 krat na teden. Vprašaj tega internista, kaj je posledica prevelikega kaloričnega deficita? In če bo sploh imel odgovor, potem se mu mogoče kaj sanja…… Že to, da ima ta jednilnik ime – Redukcijska dieta, mi je čudno, razen, če si dobila to dieto iz zdravstvenih razlogov, potem jaz res ne vem…[/quote]

Meni je bil pomemben rezultat; ja zaradi zdravstvenih težav, ki sem jih imela.

Spoštujem pa vsako stroko, v tem primeru zdravniško. Res me zanima, kakšno strokovno izobrazbo imaš ti, da tako odločno ( argumenti ? ) izpodbijaš ustreznost dela predlaganega zgornjega načina prehranjevanja s ciljem izgube zvišane telesne teže.
Kdo se pa po tvoje najbolj spozna na ustrezno prehrano?[/quote]

To je dieta za osebo z očitno zdravstvenimi težavami, ki ne sme vse normalne prehrane. Za hujšanje zdrave ženske pa ni najbolj ok oz. ima nekaj pomanjkljivosti. Za začetek, ima večina trenerjev v fitnes centrih veliko znanje o prehrani med hujšanjem zdravega človeka, da so rezultati učinkoviti. Zdravniki niso o tem poučeni niti se o tem podrobno ne zanimajo. Glavno, da je to za tebe ok, ne izpodbijam vsega, nekaj pa že. Imaš na netu ogromno strokovne literature o tem, kako in zakaj, poišči pa se pouči, če imaš željo. Ne bom pametovala naprej, ker mi ni, vsak pa se naj sam odloči, kaj si v bistvu za sebe želi…. Vedno poudarjam, cilj hujšanja naj ne bo samo minus na tehtnici, ampak dejanska izguba telesne maščobe in oblikovanje postave…
imaš na netu, kakorkoli…..

se strinjam o polovičnem zmanjšanju obrokov. pa migat, migat, veliko tekočine. dober vir za ugotavljanje lakote je prav voda. če si po dveh, treh deci vode čez neki časa še lačn, si lačn, v nasprotnem dihidriran.

namest na trolo, v avto, peške. čeprou nisem debela, se lepo vsak dan iz službe odpravim peške dobrih pet km (iz enga konca ljubljane na druzga). vzame mi urco, urco in četrt z zmernim tempom.
pr obrokih se včasih res zatakne, kaj sploh obrok je. zdej, nekdo, k veliko poje, mu je košček kruha lahko “drobtina” in mu sploh ne pomeni obroka, ker je v primerjavi z ostalimi količinami zangja čist mejhn in mu pade skoz lukno mim želodca. nekoga pa vmesni obrok, ko je jabolko ali dva pomenita že obrok, ki ga ne zabetonira, ampak nasiti toliko, da ni lačen in potem tud manj poje. zame je pa bistven zajtrk in če dobro zajtrkujem, ne čutim prevelke lakote čez dan.[/quote]

In si v fazi hujšanja?[/quote]

ne, ne rabm. sem se sam strinjala o tem, da bo pomagalo zmanjšanje obrokov. vsaj naj bi – mal je odvisn tud od samega organizma človeka in da bo tud miganje dodal svoj plus pri izgubi teže. a če pokomentiraš, pa če bo mogoče kej zaleglo, a pol bi mogla bit že med debelimi in v fazi hujšanja? al zakaj takšno vprašanje? rekreirati se ne pomen, da morš ravn na pilates, fitner, jogging, aerobiko in ne vem še kva hodit. in da se rekreiraš, da je pogoj, da si debu. če nisi debu, je fajn, če mal telo razmigaš. vsaj men in mi to čist zadostuje, da nardim tiste kilometre. tko mam rekreacijo usput in mi ni treba ob večerih kam hodit.
glede zmanjšanja obrokov in miganja sem pa odgovarjala na del, ko je oseba odgovarjala zgori glede hujšanja. če bo pol manj pojedla kt doslej in zravn začela še migat, se zredit ali pa še naprej redila ravn ne bo.

sama jem zmerno, al še boljš rečen, ko sem lačna. sem pa že od nekdaj navajena, da jem tko z obveznim kraljevskim zajtrkom. jem pa vse, tud sladkarije ne spustim. primerjava z obroki je bla pa mišljena, da bi bil meni vmesni obrok dovolj eno jabolko, tak, ki je pa navajen na velike obroke, bi mu pa zadostoval šele od 3 do 6 jabolk, kar je pa že od pol kile naprej.
al pa druga primerjava. ko sem bla enkrat v bolnici, se ve, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. sem bla enkrat v bolnici in tm je navada, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. ja kriza no, večerja bolj obilna ko kosilo. sama sem večerje spuščala, ker so obroki enostavno preveliki in sem si vedno raje prišparala jogurte, sadje, kruhek, pa kako čokoladko sem snedla za pocartat. zame je blo enostavno čist preveč hrane tam in bi komot še kdo zraven mene jedu al bi mela pa sama komot za dva dni. ne vem no, v 10 urah tok hrane na kupu, pa še malce vmes. skoraj komi zajtrk poješ, je že malca, kmal kosilo, pa malca, pa večerja, se v želodcu še dobr prežvečit in prebavt ne more. ampak vse to, da je praktično 5 obrokov je ok, samo količinsko je pa preveč. in iz tega vidika, če gledam, mi je bolj jasno, da je nekomu pa to premalo hrane in premali obrok (pa smo pr primeru količine jabuk).

al pa nej napiše primerek dnevnega jedilnika in količinsko zraven, pa bo mogoče še kej lažjega povedat, če bomo vedli. sam, kakšna stvar lahko velja še za koga, kakšna pa ne. ker smo si različni.

In si v fazi hujšanja?[/quote]

ne, ne rabm. sem se sam strinjala o tem, da bo pomagalo zmanjšanje obrokov. vsaj naj bi – mal je odvisn tud od samega organizma človeka in da bo tud miganje dodal svoj plus pri izgubi teže. a če pokomentiraš, pa če bo mogoče kej zaleglo, a pol bi mogla bit že med debelimi in v fazi hujšanja? al zakaj takšno vprašanje? rekreirati se ne pomen, da morš ravn na pilates, fitner, jogging, aerobiko in ne vem še kva hodit. in da se rekreiraš, da je pogoj, da si debu. če nisi debu, je fajn, če mal telo razmigaš. vsaj men in mi to čist zadostuje, da nardim tiste kilometre. tko mam rekreacijo usput in mi ni treba ob večerih kam hodit.
glede zmanjšanja obrokov in miganja sem pa odgovarjala na del, ko je oseba odgovarjala zgori glede hujšanja. če bo pol manj pojedla kt doslej in zravn začela še migat, se zredit ali pa še naprej redila ravn ne bo.

sama jem zmerno, al še boljš rečen, ko sem lačna. sem pa že od nekdaj navajena, da jem tko z obveznim kraljevskim zajtrkom. jem pa vse, tud sladkarije ne spustim. primerjava z obroki je bla pa mišljena, da bi bil meni vmesni obrok dovolj eno jabolko, tak, ki je pa navajen na velike obroke, bi mu pa zadostoval šele od 3 do 6 jabolk, kar je pa že od pol kile naprej.
al pa druga primerjava. ko sem bla enkrat v bolnici, se ve, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. sem bla enkrat v bolnici in tm je navada, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. ja kriza no, večerja bolj obilna ko kosilo. sama sem večerje spuščala, ker so obroki enostavno preveliki in sem si vedno raje prišparala jogurte, sadje, kruhek, pa kako čokoladko sem snedla za pocartat. zame je blo enostavno čist preveč hrane tam in bi komot še kdo zraven mene jedu al bi mela pa sama komot za dva dni. ne vem no, v 10 urah tok hrane na kupu, pa še malce vmes. skoraj komi zajtrk poješ, je že malca, kmal kosilo, pa malca, pa večerja, se v želodcu še dobr prežvečit in prebavt ne more. ampak vse to, da je praktično 5 obrokov je ok, samo količinsko je pa preveč. in iz tega vidika, če gledam, mi je bolj jasno, da je nekomu pa to premalo hrane in premali obrok (pa smo pr primeru količine jabuk).

al pa nej napiše primerek dnevnega jedilnika in količinsko zraven, pa bo mogoče še kej lažjega povedat, če bomo vedli. sam, kakšna stvar lahko velja še za koga, kakšna pa ne. ker smo si različni.[/quote]

Sem si mislila, saj za vzdrževanje teže so popolnoma druga pravila kot pri hujšanju…. Verjemi, da vem….

Prav imaš, eni se na vse spoznate v nulo….na hujšanje, na čiščenje. Bravo! Bla, bla ,bla…..

ne, ne rabm. sem se sam strinjala o tem, da bo pomagalo zmanjšanje obrokov. vsaj naj bi – mal je odvisn tud od samega organizma človeka in da bo tud miganje dodal svoj plus pri izgubi teže. a če pokomentiraš, pa če bo mogoče kej zaleglo, a pol bi mogla bit že med debelimi in v fazi hujšanja? al zakaj takšno vprašanje? rekreirati se ne pomen, da morš ravn na pilates, fitner, jogging, aerobiko in ne vem še kva hodit. in da se rekreiraš, da je pogoj, da si debu. če nisi debu, je fajn, če mal telo razmigaš. vsaj men in mi to čist zadostuje, da nardim tiste kilometre. tko mam rekreacijo usput in mi ni treba ob večerih kam hodit.
glede zmanjšanja obrokov in miganja sem pa odgovarjala na del, ko je oseba odgovarjala zgori glede hujšanja. če bo pol manj pojedla kt doslej in zravn začela še migat, se zredit ali pa še naprej redila ravn ne bo.

sama jem zmerno, al še boljš rečen, ko sem lačna. sem pa že od nekdaj navajena, da jem tko z obveznim kraljevskim zajtrkom. jem pa vse, tud sladkarije ne spustim. primerjava z obroki je bla pa mišljena, da bi bil meni vmesni obrok dovolj eno jabolko, tak, ki je pa navajen na velike obroke, bi mu pa zadostoval šele od 3 do 6 jabolk, kar je pa že od pol kile naprej.
al pa druga primerjava. ko sem bla enkrat v bolnici, se ve, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. sem bla enkrat v bolnici in tm je navada, da maš zajtrk, kosilo, večerjo. ja kriza no, večerja bolj obilna ko kosilo. sama sem večerje spuščala, ker so obroki enostavno preveliki in sem si vedno raje prišparala jogurte, sadje, kruhek, pa kako čokoladko sem snedla za pocartat. zame je blo enostavno čist preveč hrane tam in bi komot še kdo zraven mene jedu al bi mela pa sama komot za dva dni. ne vem no, v 10 urah tok hrane na kupu, pa še malce vmes. skoraj komi zajtrk poješ, je že malca, kmal kosilo, pa malca, pa večerja, se v želodcu še dobr prežvečit in prebavt ne more. ampak vse to, da je praktično 5 obrokov je ok, samo količinsko je pa preveč. in iz tega vidika, če gledam, mi je bolj jasno, da je nekomu pa to premalo hrane in premali obrok (pa smo pr primeru količine jabuk).

al pa nej napiše primerek dnevnega jedilnika in količinsko zraven, pa bo mogoče še kej lažjega povedat, če bomo vedli. sam, kakšna stvar lahko velja še za koga, kakšna pa ne. ker smo si različni.[/quote]

Sem si mislila, saj za vzdrževanje teže so popolnoma druga pravila kot pri hujšanju…. Verjemi, da vem….[/quote]

sploh te ne štekam – kam me zdej češ uturit? ne hujšam, ne vzdržujem teže, ampak se preprosto sam razgibavam. če pa človek pove, da v želodec spravi dva jabuka namest pet, je pa to zato, ker nimam raztegnjenega želodca in želodec tud ve, kdaj je sit. in ne zato, ker vzdržujem težo al pa hujšam. shujšam ponavad nenamerno, ko poseže višja sila vmes. sam če gre men pet kil dol, sem že presuha.
ponavad pa tisti, ki se hrani ne morjo upreti, nimajo niti meje in jim želodec niti ne daje več znaka sitosti.

nisem govorila o nobenih pravilih – le možnosti, ki bodo v pomoč, če jim bodo. ker se ve, da smo si ljudje različni. in če je zame neki dobro, ni nujn, da je tud za drugega. mogoče pa, za koga, ki se najde vmes.

pa še neki na temo redukcijske diete, o kateri je govorila dr. sentočnikova, internistka

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nika/316558

Pozdravljena,

predlagam knjigo Življenje v coni zdravja in zraven še kuharico z recepti. Sama se prehranjujem po tem sistemu že tretje leto in se zelo zadovoljna, kg pa stojijo zdaj na številki, ki je primerna moji konstrukciji. Zelo zadovoljna in vesela in ni mi težko zjutraj pripraviti še dva obroka hrane za službo.

Vse dobro ti želim in samo vztrajnost je potrebna, Valci.

Polovični obroki so en navaden bullshit. Zakaj? Ker, če se nepravilno prehranjujete ob njih dobite še manj prepotrebnih hranil.
Priporočeno je, da človek na dan zaužije cca 5-7 g OH, 1g beljakovin in 0,8 g maščob na kg telesne mase na dan in pa zraven seveda še dovolj vode, vitaminov in mineralov.

Če je prehrana že v štartu revna z beljakovinami in bogata s sladkorjem in maščobami bo prepolovitev obrokov to razmerje še poslabšalo, ker bo beljakovin drastično premalo, maščobe in sladkorja pa še vedno preveč. Treba je zamenjat živila, uživat polnozrnate oz. sestavljene OHje, omega-3-6-9 maščobe in dovolj beljakovin. Treba je spremenit razmerje med temi hranili česar s prepolovitvijo obrokov ne dosežemo. Ko prepolovimo obroke zaužijemo tudi polovico manj vitaminov in mineralov, teh pa naj bi med hujšanjem zaužili kvečejmu več, nikakor pa ne manj.

Gibanje. Nehajte ga poveličevati in kovati v nebo, češ mal več se gibaj, pa bo. 80-90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspeha pri hujšanju je prehrana, gibanje je samo tista pika na i, ki nam pomaga do boljšega zdravja in lepše postave. Od osebe, ki fizično ni aktivna pričakovati, da bo 5 ur na teden športala ob tem, da ima po možnosti še doma ene male 3 otroke je malce utopistično.

Redukcijska dieta. Se strinjam s pemino. Dr. Sentočnikova res vodi ambulanto za hujšanje, ki pa je samoplačniška. Svoje storitve kar konkretno zaračuna, kar pomeni, da mora imeti konkretne rezultate, da so ji ljudje pripravljeni plačati. Kar avtomatično pomeni, da je dieta kalorično izjemno skromna in, če damo roko na srce tudi izredno dolgočasna, zato večina komaj čaka, da jo je konec in lahko jedo tudi še kaj drugega. Potem se pa spet zredijo nazaj. Kar nekaj njenih pacientov se zredi nazaj (o tem se jasno ne govori). Praktično vsi, ki jih poznam sama so se in to ne malo. Zame to ni uspešno hujšanje, če v 3 mesecih shujšaj 10 kg, čez eno leto si pa spet na istih kilah nazaj.

Fitnes trenerji in nutricisti imajo drugačen pogled, oni ne priporočajo, da gre človek pri dieti pod mejo bazalnega metabolizma (za ženske je to cca 1500 kcal), tako se sicer bolj počasi hujša, ampak se. Hkrati priporočajo predvsem vaje za moč, da človek med hujšanjem resnično izgublja špeh in ne mišic. Popolnoma se temu sicer ne moremo izogniti, ampak lahko pa vsaj razmerje popravimo. Njihovi jedilniki so bolj pestri, človek se jih lažje drži. Poleg tega priporočajo en dan v tednu, ko lahko ješ kar si poželiš, tudi kalorično malce več, to pa zato, da pretentaš telo, da ne preklopi na varčevalni program, kar se zgodi pri redukcijski dieti.

Točno tako! 🙂

Bajsijataka je želela konkreten jedilnik. Zakaj tega ne napišeš namesto da prepričuješ prepričane. Grami nekih OH, maščob….prav malo pomagajo. Pomagaj konkretno in ne dolgočasno.
Hvala.

Bajsijataka je želela konkreten jedilnik. Zakaj tega ne napišeš namesto da prepričuješ prepričane. Grami nekih OH, maščob….prav malo pomagajo. Pomagaj konkretno in ne dolgočasno.
Hvala.[/quote]

Ker je nesmiselno pisati jedilnike, ker tisti, ki hujša, mora sam znat prepoznat hrano, ki je ok sestavljena. To je možno že po nekaj prebranih člankih, še posebej s prispevkom od takole. Ali naj napišem jedilnik za en teden in bo to jedla pol leta? Ali kako si eni to predstavljate?

Bajsijataka je želela konkreten jedilnik. Zakaj tega ne napišeš namesto da prepričuješ prepričane. Grami nekih OH, maščob….prav malo pomagajo. Pomagaj konkretno in ne dolgočasno.
Hvala.[/quote]

Glede na to, da se je razvila debata, sem samo komentirala nekatere zapise.

Ker se pa z zadevo ukvarjam profesionalno, mona pa ne želim izrabljati v reklamne namene, me Bajsijataka lahko poišče na netu ali pa katerega od mojih kolegov in plača našo storitev.

New Report

Close