Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Simpex ponev indukcija Spar

Simpex ponev indukcija Spar

Lepo prosim za pomoc. Kupili smo indukcijsko ponev Simpex, ki jo ima Spar v svoji ponudbi. Kljub enomesečni uporabi je posoda vedno po pranju v pomivalnem stroju na dnu črna. Črna v tej meri, da se tega ne vidi s prostim očesom, ko pa ponev obrišeš še s krpo, pa je ta črna, kot bi bila namazana z nečim. Pojma nimam kaj je to. Predale imam skos umazane, črno kot saje. Ima še kdo tak problem in kako ga rešiti? Glede na to, da zadeva sploh ni bila poceni, me vseeno že mika srečanje ponve s smetmi, saj mi dela škodo, beri svinarijo, drugje. Poleg tega pa se mi poraja še dvom kako to vpliva na hrano, ki se kuha v njej. Videti pa ni, da bi se kaj lupilo. Pojma nimam kaj bi to bilo in kako to preprečiti. Kak predlog poleg smeti?

Hvala za pomoč.

NIkoli več.

Prvič sem se “nasrala” ko sem kupila ponev za palačinke – seveda se vse v njej prijema kot hudič, palačinke je nemogoč v njej pečt, jajc komaj postrgam dol, da vse rumenjake razlijem, ker tako strgam, pa še takoj gre vse dol (teflon mislim ali karkoli je že to).

Drugič pa spet no, madona sem trapa, kupim tako veliko kvadratno posodo s pokrovom, tako za fajn zrezke v omaki ali kaj takega. Po pol leta je že takoj ves teflon kar v mehurjih odstopil.
Pa še zelo draga je bila.

Tako da ni govora več od te firme…

Moja sestra ima npr. ponev za palačinke od Fisslerja še ene 5 let in je kot nova, saj ne morem verjet, prijema se pa res čisto nič, vedno ko sem pri njej si v njej pečem jajc, ker je presuper.

Tako da ja, ko bom kupovala posodo, bom definitivno kaj od Fisslerja.

Hvala za mnenje. Sem ze imela fislerjevo neteflonsko ponev, ki pa je na busterju tako cvilila, da v njeje tudi ni bilo prijetno kuhati. Sem jo dala tasci, ki ima plin in tam nic ne cvili, ker je drugace ful ok. No, vidim, da nimam samo jaz tezav. Samo kaj ko so indukcijske ponve vse tako drage.

Hvala za odgovr, se enkrat.

nova
Uredništvo priporoča

Joj a vidiš, jaz pa na to niti pomislila nisem. Sem sicer čisto nevedna o vsem tem, ampak jaz imam steklokeramično ploščo – a je to isto kot indukcijska?
Do sedaj imam pač posode, kar pač kupim in še nisem imela težav s kakšnim piskanjem, samo s tem, da so posode zanič.

res sprašujem, kaj je to buster? Hvala

Ojla … Ni cisto isto. Indukcija deluje hitro in takoj, elektricna plošča dela počasneje. Občutek imam, da je ta črnina na ponvi ravno razlog temperature, samo kaj ko je ta zadeva deklariana za indukcijo. Mimo grede, piska posoda samo pri indukciji, tako da se nimas tega za bat pri elektricni steklok.plosci. Ma sem res žalostna. Upam, da nama uspe dober nakup in bova v prihodnje zadovlne.

Lep vecer se naprej.

Sorry, malo preveč pogovorno sem napisala … Gre za Booster gumb, jakost moci nad 9. stopnjo segrevanja ( pri moji plosci). Tukaj se ponev ful hitro segreje, cca 10 – 15 sekund in je top vroče.

Moja mama je kupila tako posodo v Sparu za indukcijo (mislim da za cca 18-20 evrov). Po parih uporabah je posoda letela v kanto, saj se je nekaj zluščilo.
Po mojem mnenju je to ena kitajska krama.

Zdaj imava obe indukcijsko ponev iz Mullerja, sem pozabila znamko, ampak je tudi cenovno tam nekje, zdi se mi, da sem jaz za svojo dala 18 evrov. Zaenkrat se super obnese.

Načrtujem pa nakup ene dražje indukcijske ponnve od WMF-ja ali Silita.
Pa tudi sicer imam vse posode od WMF in sem z njimi super zadovoljna. Prejšnji štedilnik je bil indukcijski, vendar 2+2, zato sem uporabljala navadne ponve.
Zdaj imam pa novega (4 ind.), sem morala pa takoj po novo ponev.

Kuharicaindukcijska hvala za mnenje, priporocilo. Bom precekirala v Mullerju.

New Report

Close