Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S psom na letalo

S psom na letalo

Prijateljica in prijatelj gresta za dalj časa na Irsko in želita svojo čivavo vzeti zraven.
Dokumentacijo za psa za Irsko že imata, sedaj pa ne najdeta nižje cenovnega letalskega ponudnika, ki bi dovolil pse.
Našla sta enega, ampak karta stane 1000€ to si ne moreta privoščiti, vlak je tudi drag… Ve kdo za kakšnega ponudnika, ki bi dovolil psa na letalo, ki že ima urejeno vso potrebno dokumentacijo in preglede.

Hvala

Ja potem naj pa pač gledata ‘normalnocenovne’ prevoznike, a ne. Bosta najbrž da ceneje prišla skozi. Nizkocenovniki vsako izvenstandardno zadevo zelo zelo drago zaračunajo.

Na letalo (med potnike ) pes itak ne gre. Psi so v posebnih boksih v prostorih za prtljago (zato tudi verjetno visoka cena).
Če je pes tretiran kot družinski član, če gresta za dalj časa, se mi zdi normalno, da ga vzameta s seboj. Za počitnice , izlete….je pa res nesmiselno. Seveda je vprašanje, če imata koga, ki bi zan skrbel v tem (zadnjem) primeru.

Čivavo? To ščene lahko dasta v žep, pa bo slepi potnik.

Malo več strpnosti ne bi škodilo – če nimate nasveta, se ne oglašajte!
Seveda, tudi psa se lahko vzame s sabo na letalo. Če prav razumem, se bosta preselila za dalj časa in bi rada psa poleg. Pse navadno na letalih prevažajo v kletkah (se pravi, morata imeti svoj box, kar za čivavo ne bo problem), pa tudi navadno ne v potniški kabini, ampak pri prtljagi oz. v posebnem prostoru – zato tudi ni problema, da bo vohal in lizal okrog, kot mislijo tisti, ki se oglašajo brez potrebe. Povprašajte malo po forumih (npr. tukajle je nekaj http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=2964.0, pa na mojpes.net in podobnih) in direktno pri letalskih prevoznikih.

hehehe, imaš prav ja. 🙂

slepi rabi palco 🙂

minipsi kot so čivave seveda ne grejo v prtljažne bokse, ampak se jih v kletkah lahko nese na krov pri normalnih letalskih družbah.

Ne, gresta samo na izlet, tam bosta 5 mesecev in ta pes je družinski član… Če nimata nasveta ali ideje tudi vaših tumarij ne rabim tukaj…

Hvala za koristne nasvete, tistim, ki te jih podali (pasja)….

Ko sem letela z AirBalticom (nizkocenovni), je bil en kuža na krovu…bogi, ves čas poleta je jokal in cvilil, sploh med vzletom ga je bilo strah…meni se je prav smilil, no…pa rahlo nadležno je tud blo poslušat to jokcanje dve uri. Veš, kako mu je moglo delat v ušesih zaradi pritiska. Naj res rajši razmislita, da bi dala kužka tačas kakim prijateljem, po mojem je to boljša rešitev.

Naj pogledata odhode z letališč v bližnji tujini – Gradec, Celovec, Trst, Dunaj… Zagotovo bosta našla tudi kakšno možnost poleta po bolj normalni ceni.

Čivava bo z njima v kabini, samo ustrezno kletko potrebujeta. Dimenzije določa letalska družba. Kolikor vem, se za psa doplača kot za dodaten kos prtljage.

Ne bi bilo slabo, če bi povedala za kakšnega psa gre. Do neke teže, velikosti gredo lahko na krov.
Pa še opozorilo (tudi, če že ve). Za Anglijo mora testiranja titrov preteči 6 mesecev! Da se ne bi prepozno lotila, ker jih v Anglijo ne bodo spustili.

Sem napisala v prvem postu gre za čivavo, ki že ima vso ustrezno dokumentacijo in preglede za Anglijo. So jo pridobili že v začetku tega leta.

Adria ima vse lepo obrazčoženo na spletni strani, verjamem pa, da vse ostale letalske družbe tudi.
Bosta morala pač klikat in iskat, da najdeta kak avion, ki ne bo predrag in sprejme tud kužka …
Pogledaš, katere letalske družbe letijo tja, kamor gresta, preklikaš, katere dovolijo pse, pogledaš, od kod letijo, iščeš lete, cene … Ja, veliko dela ampak ni druge po moje.

če ne zmoreta sam kliknit na par strani in poklicat, pa si ne zaslužita niti, da mi to iščemo za njih.

Sem napisala v prvem postu gre za čivavo, ki že ima vso ustrezno dokumentacijo in preglede za Anglijo. So jo pridobili že v začetku tega leta.[/quote]

ops sem spregledala pasmo. Oprosti.

No čivava gre lahko seveda na letalo in je ni potrebno prevažati skupaj s prtljago. Plačaš težo psa skupaj s košaro kot presežek prtljage na krovu.
Ryanair, easyjet psa ne vzamejo kot ste že ugotovili.
Po moje je najcenejša varianta let iz Nemčije. Z avtom do munchna in od tam v Anglijo. Če se dobro spomnem recimo air berlin vzame psa in karte so še dostopne cene.
Malo poglejte kateri prevozniki vozijo iz Muncha, Dunaja , Graz ipd. Pa mail pošlješ za tarifo za psa. Načeloma, če gre lahko v kabino cena ni tako pretirano visoka.

CROATIA AIRLINES

Hvala vsem 🙂

Kužki do teže max 8 kg lahko potujejo v kabini skupaj z ljudmi na letalu. Je pa treba let prej rezervirati, ker imajo letalske družbe različne pogoje glede maksimalnega števila psov na enem letu ipd.

Veljavna pravila za prevoz živali za Adrio Airways najdeš tukaj:

Običajno se hišni ljubljenčki tretirajo kot dodatna prtljaga in se cena obračuna glede na njihovo telesno maso.

Glede psa v boksu v času leta pa tole: sama sem pred leti letela s svojo mladičko. Pa je bila v boksu le v času vzleta in pristanka, vmes pa je bila večinoma na sedežu poleg mene in so jo crkljale tako stevardese kot mnogi potniki, ljubitelji kužkov, tako da je zelo uživala 🙂

Upam, da čivavica srečno prispe na Irsko 🙂

Pa boks mora biti po normativih, ki jih zahteva letalska družba. Se pravi avio boks + po zahtevah letalske družbe.

p.s. Za vse nestrpneže, pazite, ko letite, morda z vami leti kateri od mojih psov :p

Kuža in box naj ne bi presegala težo 8 kg, Naši prijatelji so tako mladiča pripeljali iz Nemčije in niso imeli nič težav. Box so imeli kar na sedežu poleg sebe.

To je pa dolg izlet, 5 mesecev

Kakšno vezo ima Anglija, če gresta na Irsko?

To je pa dolg izlet, 5 mesecev[/quote]

Ja, vejice, vejice …

To je pa dolg izlet, 5 mesecev[/quote]

Ja, vejice, vejice …[/quote]

http://www.google.si/imgres?q=so+sad&um=1&hl=sl&safe=off&sa=N&biw=1280&bih=673&tbm=isch&tbnid=vu9blj2OEs_LOM:&imgrefurl=http://charlotteevasweb.wordpress.com/2011/02/25/so-sad/&docid=Oc4iW1Q4RQALrM&imgurl=http://charlotteevasweb.files.wordpress.com/2011/02/49cfcc8a_sad_small.jpg&w=640&h=452&ei=9quyTtGBE-H74QTF_qjkAw&zoom=1&iact=hc&vpx=184&vpy=156&dur=6101&hovh=189&hovw=267&tx=139&ty=109&sig=101003822834379969441&page=1&tbnh=143&tbnw=194&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0

..da je to edino kaj te veseli…

New Report

Close