Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost imsi-kako je ob vikendih

imsi-kako je ob vikendih

Ali katera ve, če imsija še vedno ne delajo ob vikendih? V mojem prejšnjem postopku so ga delali le med tednom. Je še vedno tako ali je končno kaj drugače?

Končno je drugače ja… IMSI-ja po novem na GK sploh NE delajo več. Novica je od včeraj, vse ki so imele napisano za imsi so jim na punkciji črtali in sporočili “veselo”novico.

Just 2,

zakaj pa? si sigurna?

Irena

nova
Uredništvo priporoča

Sigurna, informacija je od moje prijateljice ki se ji je to včeraj zgodilo. Je bila že na mizi za punkcijo in so ji to povedali. Zakaj tako ni znal nihče povedati, dr. je komentiral samo “verjetno je dnarja zmanjkal” ne moreš verjet res….

Pa saj ne morem verjet…
Jaz sem se ravno začela pikat, moj ima ful slabe spermije in je imsi edina opcija. Nam je enkrat že ratalo z imsi in se kaj drugega niti ne grem, že tako nas filajo s kemijo. Tole je res kr neki. Bom jaz tudi preverila tole informacijo in če je res, bom kar nehala s postopkom.
Bom magari Virantovo poklicala, ker to je pa čez vse meje.
Prejšnji teden, ko sem prišla po špike, mi ni nihče nič rekel. Tole me je res ful znerviral.

Just 2 hvala za info, pa čeprav ni dobra.

Pri meni enako. Prosim javi. če kaj zveš.

Irena

Ja na GK je glede IMSIja res malo čudno. Midva sva bila septembra v 2. postopku, na napotnici je bilo napisano IMSI, punkcija čez teden… in midva seveda v dobri veri, da so to naredili. A na pogovoru pred transferjem so povedali, da je bil narejen običajen ICSI…. sedaj sva izvedela tudi to, da se februarja pri 1. postopku tudi niso držali napisanega na napotnici… doživela kar mali šok, ker sem tako zaupala v IMSI!
Je pa ICSI baje ravno tako dober. Poleg tega je pri malem številu semenčic vseeno, kateri postopek delajo, ker itak nimajo kaj za izbirat. Če jih je veliko, pa so deformirani, potem je bolje če je IMSI, ker jih bolj povečajo. Tako je razložila embriologinja…. tako da nič obupat!

Mah, saj v bistvu je dobri stari staromoden seks baje ravno tako dober.

Samo nekateri pač potrebujemo kakšne sodobne postopke, da nam mogoče rata.

No delno bi se strinja z Tincika 26, kajti v prvem postopku so mi delal ICSI v drugem, tretjem in četrtem pa IMSI, vendar sem imela v prvem najboljši rezultat.

Irena

No preverjeno, da res ne delajo več imsija. Ni denarja oz nimajo pogodbe z zavarovalnico, vsaj tako sem jaz razumela, testno obdobje pa se je zaključilo. Ne vem pa, če lahko me same doplačamo za imsi, ga potem naredijo ali tudi to ne?
Ja icsi je dober tako kot je rekla Tincika26, če niso spermiji deformirani, ni problem, če jih je malo. Moj mož pa ima veliko semenčec, so zelo gibljivi, a so deformirani. Že v prvem postopku so mi rekli, da ne rabimo imsija, ker so semenčice super, potem v drugem, pa sem imela na naponici napisamo imsi, so se spet odločili po svoje, sploh biologinja Jerneja ena takih, ki rade delajo po svoje. No v tretje sem pa težila in težila, šla do njihove šefice in končno izsilila imsi. Takrat mi je tudi uspelo. No in zdaj sem spet na začetku. Tale slovenska birokracija in aroganca mi gre res na živce.
irena31
na število foliklov ne vpliva imsi ali icsi, ampak kako se razvijajo naprej oplojene celice. Jaz sem le v tretjem postopku prišla do 2 lepih blastocist, prej sem vedno imela le po 2 moruli.

Sej to sem mislila: v prvem postopku, ko je bil ICSI sem imala blastocisto in morulo, v drugem ko je bi IMSI nič za vstavit, v tretje (IMSI) eno blastocisto, v četrtem (IMSI) morulo in eno še slabšo.

Srečno, Irena

Ojla,
že nekaj časa nazaj-okoli enega leta, je bil na netu objavljen članek v zvezi z IMSI-jem. In če se prav spomnim je res pisalo, da če sospermiji preveč slabi, da delajo ICSI. In da še nimajo čisto poštudiranega pregledovanja spermijev-namreč “prilepiti” jih morajo na neko določeno snov (ala agar-ampak ni ta), ker jih le tako lahko upočasnijo in opazujejo, če imajo prisotno vakuolo ali ne (oz. so kako drugače deformirani). In potem velikokrat pride do poškodovanja spermijev, medtem ko jih “trgajo” dol s te zadeve. V glavnem takrat stvar še ni bila čisto poštudirana.
Upam, da bo drugo leto dovolj denarja za IMSI, ker bi ga tudi sama rada sprobala. Ja, tudi v tem postopku so prišli obiski :-((.

Punce, če katero zanima zakaj IMSI-ja več ni in kako je s samoplačilom poglejte na forum Darovanje spolnih celic – IMSI

Veliko sreče vsem, tudi sama sem v istem “zosu”.

Lep vikend!

Punce, nama je dr. Ribičeva (ko sva bila razočarana, ker nama je dala napotnico za ICSI in ne IMSI o katerem sva brala same hvale) razložila, da če je spermiogram preslab (v smislu premalo spermijev) ne delajo IMSI, ker pod tako veliko povečavo nebi našli spermijev…

Spet smo pri temu, ko nas na hitro v ambulantah obravnavajo in ne povejo vsega, potem pa same neki “gruntamo” po forumih. Ko bi si 5 minut več uzeli…

Vsem žeim čimuspešnejše postopke.

New Report

Close