Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hipotekarni kredit-spremenljiva om

hipotekarni kredit-spremenljiva om

pri hipotekarnem kreditu je med dobljenim zneskom spremenljive in fiksne om -enak mesecni obrok- razlike 20 procentov, v korist spremenljive om. Zanima me,bi v zdajšnjih časih upali vzeti tak kredit ali bi raje vzeli manjsi znesek in fiksno om? Kaj gre realno gledano lahko narobe pri spremenljivi?

Euribor se lahko zelo poveča in bo obrok višji, seveda je pa v takšnem primeru še vedno možnost najetja drugega kredita na isti ali kateri drugi banki.

Danes so časi tako razburkani da je težko napovedati, a moje osebno mnenje je, da ko se stvari s tole Grčijo umirijo, nekje prihodnje leto, slabše več ne bo moglo iti in takrat pa bo po mojem bolje spremenljiva obrestna mera

Na koliko let pa nameravate vzeti kredit?
Kdo vam garantira, da bo tvoja plača ves čas kredita rasla z inflacijo (približno podoben {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot EURIBOR)?
Ali se zavedate, da pomeni reševanje krize na svetovnem nivoju (ZDA, EU) z vedno novimi in novimi inekcijami denarja ‘iz nič’ (FIAT valuta) visoko inflacijo v bližnji prihodnosti, ki bo trajala kar nekaj let?

Spominte se na kredite v švicarskih frankih ali problem revalorizacije kreditov pri SKB (takrat še s polnim imenom stanovanjsko kreditna banka) sredi/koncem 80ih let.

20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dražji obrok je cena garancije, da vas kredit ne bo zadušil čez x let!!!
Dolgoročni krediti s spremenljivo obrestno mero so zelo tvegano početje.
V obdobjih visoke inflacije plače nikoli ne sledijo njej ampak padajo relativno na kupno moč, ki jo ima plača.

Čisto vsak pa res ne bi smel biti finančni svetovalec….upam da si vsaj pri zadevah ki jih počneš bolj primerno usposobljena….

Čisto vsak pa res ne bi smel biti finančni svetovalec….upam da si vsaj pri zadevah ki jih počneš bolj primerno usposobljena….[/quote]

In kaj od tega ne drži?

New Report

Close