Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spravili so se na sina-kako reagirat?

spravili so se na sina-kako reagirat?

Sin hodi v četrti razred,dobil je tri nove sošolce,ki so se obrnili proti njemu in nahujskali še njegovega najboljšega prijatelja,da se ne druži več z njim.situacija je taka,da je sin ostel sam,nima družbe,vsi sošolci ga ponižujejo,zajebavajo,brcajo,… skratka prišlo je tako daleč,da noče več v šolo.
Naj še povem,da je lahka tarča,ker je tih,miren,ne upa se braniti.Do sedaj je bil priljubljen(tako je govorila razredničarka) sedaj pa tole.Nevem kako ukrepati,sin se mi smili ker vem kako je to.Naj še povem,da je” glavni” ki vodi to skupino iz zelo premožne družine in mislim da to močno vpliva na ukrepanje ravnatelja in učiteljev zoper njega,saj je zelo problematičen otrok in večina staršev je mnenja,da bi ga morali premestiti kam drugam.
Hvala za nasvete,ker sama nevem kako naj postopam.

Kaj pravi razredničarka? Ali sploh ve kaj se dogaja v njenem razredu? To je fizično in psihično nasilje, ki ga je treba ustaviti takoj.

Kako je s soočenjem tvojega otroka s sošolci in bivšim najboljšim prijateljem? Zberi jih skupaj in se pogovorite. Še bolje, če bi bili prisotni tudi starši teh otrok.

Jaz sem problem rešila le tako, da sem kolovodjo “prijela za vrat” in mu zagrozila, da če samo naslutim, da je grdo pogledal mojega sina, bo imel opravke z mano! Čez noč je nastala idila.
(prej smo neuspešno dlai skoz vse pogovore z učiteljico, ravnateljico, roditeljski in podobna sranja)

Takšno naslije moraš TAKOJ preprečit! Mislim, saj gre konec koncev za 9 letnike, ker jim meda še lahko poveš kaj je prav in kja ne. Jaz bi v šoli zaropotala takoj, naprej pri razredničarki, če bi se ponovilo, bi sklicala starše in ravnatelja.

Nasilje je treba preprečiti in razvajene mulce prizemljiti, tako ali drugače.

najbrž ste vsi slišali za tisto nasilje v enih od OŠ, ko so se sošolci izživljali nad enim izmed njih, pa je posegla vmes njegova sestra in so nasilneže vzeli v roke starejši mladci ter jim konkretno pokazali, da naj prnehajo s svojim maltretiranjem.
noben ni vedel za nasilje v šoli, pa baje se je dogajalo kar nekaj časa. zdaj so bogi tisti, ki so jih zadnji fasali, ta ki so ga šikanirali in poniževali pa je zdaj tisti, ki je prestopil mejo. ma res smo zblojena družba.

nasilnežu dati lekcijo ki si jo bo zapomnil za vse življenje !

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Pri nas ni pomagal pogovor z razredničarko, pa je starejši brat malo v akcijo stopil.

TAKOJ, ampak takoj resen pogovor z razredničarko. Načrt prevzgoje ućencev, pogovori, dogovori v razredu.
Če tega ne bo, potem naprej socialna, ravnatelj… samo ne bodite tiho in gruntajte kaj. Naredite vse, da se nasilnike ustavi. TAKOJ.
Če šola v kratkem ne bo naredila nič konkretnega, prijava na inšpekcijo, na ministrstvo…
Mali pa se naj vpiše na kak borilni šport, da bo pridobil na samozavesti.

Ukrepaj,dokler ne bo prepozno,Če je treba,naredi štalo .Meni je danes žal,ker jo nisem naredila.in bodi pripravljena na vse.Še najbolj na ignorantski odnos zaposlenih na šoli,ki bi take stvari najraje pometli pod preprogo.SREČNO!

Pisno bi o zadevi obvestila starše nadlegovalcev, razredničarko in ravnatelja ter postavila 7-dnevni rok za rešitev; v kolikor ne bi uspelo, bi zadevo s pogovorom z 9-letnikom na 4 oči uredila sama.
Sina bi (karakterju navkljub) utrjevala tako, da bi se mu okrepila samozavesti in bi se bil sčasoma sposoben postaviti sam zase – verbalno – po potrebi tudi fizično. Saj vemo, kje fante najbolj boli.
Tako sem postopala pri hčerinih nadlegovalcih.
Prvi korak ni zalegel, drugega je punca preskočila in našutirala nadlegovalca “tja” – potem je bil mir.

Sina naučit,da se zna zase postavit,ne pa da vzagjate mevže. Kakšen zgled dajete otroku,če boste zato,ker ga sošolci ne marajo v šolo hodili???
Naj se postvi zase, če druga ne, naučit ga,da udari nazaj…halo kaj bodo vedno po njem hodili???
Spremenit ostalih ne morete,lahko pa svojega otroka naučite samospoštovanja!

Če podoživljaš, pomeni, da i ti tudi to doživljala al kako?

Ne vem, težko je reči kaj narediti, tako na oko, ne poznamo cele slike. Kot prvo mi ni jasno, zakaj so se spravili na tvojega fanta? kar tako zlepa se jih 4 odloči in čez noč ne marajo tvojega sina? Potem nadaljuješ, da ga noben ne mara? Si sigurna v to?

Kaj pa on na to pravi?

Zakaj vsi takoj želite ukrepat, se maščevat, dajat v cajtnge, hodit k odvetnikom, zastraševat te mulce? Je to res edina rešitev?

Jaz mislim da je prava rešitev ta kot že pravi ena pred mano, da naučite otroka samospoštovanja, da začnete stvar reševati pri njemu, da ugotovite ZAKAJ se mu to dogaja, ker če zamenjate šolo, kaznujete ostale fante, nardite štalo na šoli in v okolici, osnovnega problema ne boste rešili, težave ima vaš otrok v komunikaciji z drugimi….

jaz bi najprej šla do staršev tega fanta, s katerim je bil tvoj prej prijatelj, pa bi poskušala od njega in njih izvedeti kaj je res na teh dejanjih, zakaj se je njegov prijatelj odločil pristopiti na drugo stran.

jaz za svojega sina ne dam roke v ogenj da ne bi kdaj komu naredil slabo, bi bila pa neskončno hvaležna vsakomur, ki bi me na to opozoril.

zaenkrat v šoli še ne bi delala štale, bi se pri vseh fantih poskušala pozanimat zakaj so se spravili na sina… saj kot praviš je šefe iz bogate vplivne družine, vprašanje kaj bi s štalo res dosegla.

sama sem bila tak otrok kot pišeš ti za sina.
doma me niso naučili postaviti se zase, se upreti in postaviti mejo. to je bil prvi problem.
kot drugo če bi mojega kdo brcal, kličem policijo in se poserjem na šolo. to je moj otrok. pa tudi secier bi si pred tem mejle ipd. obvestila prfoksi pridno beležila. ko pride do štale, imaš dokaze, da si že prosil za pomoč.

sicer sem proti nasilju a podpiram tudi, da se naskrivaj privije take barabe, točno tko kot je blo zdaj po TV.

kako bi lahko sinu vliva več zaupanja vase, več samozavesti??? ima vsaj v okolici doma dobre prijatelje? trenira kak šport?

Zadnjič sem brala nekaj o psihologiji takozvanih BULIJEV…. Težijo samo zato, ker lahko! kot je že nekdo rekel gor…. Vem, da bo težko, že odraslim se nam je včasih težko postaviti zase pa vendar…. Ko bo enkrat pokazal zobe, bo konec. Če ne bo šlo z njim, pa ukrepaj sama. ni nujno, da je otrok ki buzrerira iz razpadle familije, ki se zanj ne zanima. ker lahko, to dela. Tako da… Naj zbere pogum, naredi nekaj, da bo pridobil na samozavesti, spodbujaj ga, razumi ga, ne nanj pritiskat,če 100 ne bo zbral poguma…

TIsti težaki se obnašajo kot Jankovič-i v Sloveniji.

A si ti sploh prebrala, kakšna je situacija ali kar nekaj na pamet pametuješ? Trije se spravljajo na enega, ga brcajo itd. Pa še nekaj ti povem, nasilja se ne rešuje z nasiljem, sploh če jih je več, ampak morajo v temle primeru ukrepati odrasli. Starši, šola, če ne pa policija ali socialna.

Če podoživljaš, pomeni, da i ti tudi to doživljala al kako?

Ne vem, težko je reči kaj narediti, tako na oko, ne poznamo cele slike. Kot prvo mi ni jasno, zakaj so se spravili na tvojega fanta? kar tako zlepa se jih 4 odloči in čez noč ne marajo tvojega sina? Potem nadaljuješ, da ga noben ne mara? Si sigurna v to?

Kaj pa on na to pravi?

Zakaj vsi takoj želite ukrepat, se maščevat, dajat v cajtnge, hodit k odvetnikom, zastraševat te mulce? Je to res edina rešitev?

Jaz mislim da je prava rešitev ta kot že pravi ena pred mano, da naučite otroka samospoštovanja, da začnete stvar reševati pri njemu, da ugotovite ZAKAJ se mu to dogaja, ker če zamenjate šolo, kaznujete ostale fante, nardite štalo na šoli in v okolici, osnovnega problema ne boste rešili, težave ima vaš otrok v komunikaciji z drugimi….[/quote]

Ena tretja rešitev, o nasilnežih veš zelo malo. Nasilneži se radi spravijo na kako mirno žrtev in se nad njo izživljajo preprosto zato, ker so sami nesamozavestni in se na tak način počutijo močne. Žrtev ni kriva! Res da bo treba delati na postavljanju zase in samozavesti, a najprej bo treba prekiniti nasilje. Tega žrtev ne more!

Moj sin ni nasilen, nikoli ni bil konflikten, vedno je bil bolj zrel od vrstnikov in vedno je bil tarča. Šele proti koncu OŠ je dobil svojo veljavo in svoje mesto, ko so njegovi vrstniki zreli, da razumejo njegova stališča, ker on konflikte rešuje konstruktivno in sistematično ter zelo realno. Samospoštovanje je imel vedno visoko (z izjemo kakega leta v začetku OŠ), kregal in tepel se ni nikoli in na vprašanje “zakaj” je odgovarjal “ker je brez veze”.
Zdaj je gimnazijec, drugačno okolje in večja podobnost, enaki interesi med sošolci delajo svoje in se odlično razume z vsemi.

pogovori se s starši teh otrok ki nagajajo… ni treba da se z njim druzijo ni pa treba da otrok trpi ker se delajo norca z njega… enkrat, dvakrat povej… tretjic pa batine… verjemi zaležejo..

Če podoživljaš, pomeni, da i ti tudi to doživljala al kako?

Ne vem, težko je reči kaj narediti, tako na oko, ne poznamo cele slike. Kot prvo mi ni jasno, zakaj so se spravili na tvojega fanta? kar tako zlepa se jih 4 odloči in čez noč ne marajo tvojega sina? Potem nadaljuješ, da ga noben ne mara? Si sigurna v to?

Kaj pa on na to pravi?

Zakaj vsi takoj želite ukrepat, se maščevat, dajat v cajtnge, hodit k odvetnikom, zastraševat te mulce? Je to res edina rešitev?

Jaz mislim da je prava rešitev ta kot že pravi ena pred mano, da naučite otroka samospoštovanja, da začnete stvar reševati pri njemu, da ugotovite ZAKAJ se mu to dogaja, ker če zamenjate šolo, kaznujete ostale fante, nardite štalo na šoli in v okolici, osnovnega problema ne boste rešili, težave ima vaš otrok v komunikaciji z drugimi….[/quote]

O ja, pa se lahko zgodi tudi čez noč!! In zakaj se to dogaja??? Saj ti je lepo napisala, ker je fant miren, zadržan, priden, tih…. torej drugačen! Pri moji hčeri je bilo enako, v šoli seveda ni nihče nič opazil, dokler deklica ni več šla v šolo….. tudi potem so, ja, vse so pometli pod preprogo. Menjala je šolo in ne boš verjela, problem je bil rešen. Ker na drugi šoli ni bilo takšnih barab in ker je tudi vodstvo šole resnično bilo vodstvo in ne šalabarda!!!!

Če podoživljaš, pomeni, da i ti tudi to doživljala al kako?

Ne vem, težko je reči kaj narediti, tako na oko, ne poznamo cele slike. Kot prvo mi ni jasno, zakaj so se spravili na tvojega fanta? kar tako zlepa se jih 4 odloči in čez noč ne marajo tvojega sina? Potem nadaljuješ, da ga noben ne mara? Si sigurna v to?

Kaj pa on na to pravi?

Zakaj vsi takoj želite ukrepat, se maščevat, dajat v cajtnge, hodit k odvetnikom, zastraševat te mulce? Je to res edina rešitev?

Jaz mislim da je prava rešitev ta kot že pravi ena pred mano, da naučite otroka samospoštovanja, da začnete stvar reševati pri njemu, da ugotovite ZAKAJ se mu to dogaja, ker če zamenjate šolo, kaznujete ostale fante, nardite štalo na šoli in v okolici, osnovnega problema ne boste rešili, težave ima vaš otrok v komunikaciji z drugimi….[/quote]

Ni vedno tako. Moj sin ni imel težav v komunikaciji z drugimi, samo v komunikaciji z vrstiki. Bil je bolj zrel od njih in kar je bilo njim zanimivo v 3. razredu, je on obdelal že v vrtcu ali v 1. razredu. Bil je drugačen in zato tarča.
Osebno mislim, da je veliko na starših, ki imajo že sami predsodke pred drugačnimi ljudmi. V naši ljubi Sloveniji je nacionalni šport, da tudi tistim, ki izstopajo v pozitivnem smislu, takoj najdemo ali si izmislimo napake, zato da sebe potolažimo, da nismo tako slabi… Neumnost na kubik!

Pri nas se je podobno zgodilo (4 na enega, ker se jim ni hotel podrediti). Nič nisem čakala. Takoj sem šla do staršev ter obvestila tudi razredničarko, od katere sem zahtevala, da opazuje in mi poroča. Tudi sicer sem s starši ostala v stikih. Le – ti so se odzvali razumno. Bili so osupli, da so otroci zmožni preseči meje dobre vzgoje…

Podobna situacija, sin ravno tako rekel noče več v šolo v 6.razredu.Saj so bile tudi prej težave in smo jih rešili nekako ampak to da noče v šolo mi je pa dvignilo pokrov.Isti moment, ko sem prišla domov sem poklicala v šolo in svetovalni delavki rekla mojemu sinu se dogajajo take in take stvari, pa je začela pa pejte do razredničarke pa take.Sem jo kar ustavila in rekla, moj sin ima moje dovoljenje da vsakega, ki se spravi na njega fajn udari potem pa gre do vas oz. kar k ravnateljici in naj pove kaj je bilo in me lahko pokličete, jaz mu to dovolim.Pa je spet začela s tistim, kar neželiš da nekdo tebi stori tudio ti njemu ne, ma dej nehite no to se ne začne iz danes na jutri.

Drugi dan je bil v šoli sestanek z vsemi vpletenimi, problem je rešen.ampak nisem hotela klicat staršev, ker se to dogaja v šoli pa naj oni to rešijo.Ko so starši slišali so bili paf ampak sem povedala zakaj jih nisem klicala.Je pa potrebno takoj reagirat

Veste kaj,

to, da so drugi starši in/ali učiteljica zato, da tvojega sina prepišeš oz. daš v drug razred, zaradi sošolcev, ki mu nagajajo, je pa res traparija no!

Seveda, po liniji najmanjšega odpora, ker se jim ne da ukvarjati in reševati probleme. Banda šolska.

Predlagam, da se najgajivi sošolci s starši in ti s s vojim sinom in učuteljico in ravnateljico zberete na sestanku in razčistite zadevo.

Pa menda ja ne boš zato otroka dala v drugi razred, ker DRUGI nagajajo. To je tudi slab zgled vsem nagajivcem, saj si mislijo: saj se itak nič ne zgodi.

Jao, pa čez komodnost učiteljev ga ni, kajne!?

Treba je kaj reševati, ne pa glavo tiščati v pesek. Mulce za vrat, tvojga pa nauči, naj jih ne izziva in naj se za nagajanja ne zmeni. in jih bo minilo.

lp,k

New Report

Close