Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsiljuje mi mrežni marketing

Vsiljuje mi mrežni marketing

OK, je kriza za dobit službo v Slo. Rada bi vaše mnenje glede naslednjega: znanka mi glede na to, da ve, da iščem službo nadležno vsiljuje mrežni marketing Amway. Meni pa se vsa stvar upira, ampak res. Da naj napišem listo vseh, ki jih v življenju poznam in naj jih pokličem, da imam rešitev za njih, da se finančno osvobodijo, al nekaj takega. Mislim, tričetrt ljudi nisem videla že leta in leta, zdaj naj jih pa pokličem. Grozno mi je to počet. Menda nič ne rabim extra denarja vložit, razen toliko, kot ga že itak porabim za nakup hrane, ker bi itak menda pol vse pri njih kupovala. In se bom finančno osvobodila… Ne vidim se v tem. Bila sem tudi že v eni dvorani, kjer so vsi na ful ploskali nastopajočim, ki so uspeli. Cela dvorana je bila kot v ene vrste transu. Je pa res ful ful vsiljiva, jaz pa jo zaenkrat še kar vljudno odganjam, ampak ne vem kok časa bom še lahko prijazna.To je zame ene vrste nasilje. Vaše mnenje o tej zadevi, prosim.

Na žalost jo boš morala nevljudno odgnat!

Se strinjam.

Hej, saj gre vendar zate! Reci ji NE!

Ta sistem resnično funkcionira. Ljudje padejo pod vtise pozitivnih vibracij, in se v njih tudi sami vključijo z dušo in telesom, ter se na nek način prepričujejo, da bodo tudi oni na tem, da se finančno osvobodi, kdo pa si tega ne želi in resnično se tudi lahko, ampak je treba v celoti spremeniti svoj način življenja in razmišljanja. Postati moraš osladno prijazen, ker imaš v ozadju nek jasen cilj, kako boš prodala znancem, in prijateljem nekaj kar po možnosti ne rabijo, pa morda še za sposojen denar. tebi je vseeno, ti si prepričana v izdelke in jih prepričuješ iz dneva v dan, da brez njih ne morejo živeti. Kupovati jih morajo pri tebi, od tega pa tvoja kolegica tudi nekaj dobi, zato pa je zainteresirana.

če je tvoj edini način finančno postati neodvisna, potem moraš sprejeti njihovo igro, kajti to nič drugega kot igra, kjer te na fin način preprogramirajo, da začneš razmišljati in živeti za korporacijo. Korporacija pa ti pomaga, da dobiš nekaj denarja.

Če pa jim prineseš 10 milijonov prodanih izdelkov, pa ni vrag,da ti ne bodo naklonili kakšnih 100.000€ in sedaj pomisli psihološki efekt.

Pri meni imate možnost zaslužka pol milijona evrov. Bi prišla delati zame?

Seveda, prodaj mi sistem za 10 milijonov, pa ti dam provizijo 0.5milijona. Povsodlahko postanešfinančno neodvisna, samo dobro prodaj nekaj kar ni tvojega, pa zagarantiraj se, da dobiš provizijo.

Ali si takšnega načina življenja želiš ali ne, pa je dovisno smao od tebe.

Ampak to pri meni, je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} resnično. Lahko samo tržiš, da dobiš provizijo, kar zamisli si. Oglas za 1000€ na mesec, pa dobiš provizijo 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Lahko tudi več, če si uspešna. Če me pokličeš in rečeš tukaj imam stranko, ki bi oglaševala na med.over.net-u, cena na mesec 1000€ letna pogodba, in imaš vsak mesec zagotovljenih najmanj 150€, če nobenega več ne pripelješ, vsak mesec dobiš najmanj toliko denarja.

Enako je v amwayu, samo z mnogo več fame, blišča, razlag in pravil, vse na psihološki osnovi, ker vedo kaj pri ljudeh deluje.

Toliko na kratko.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Sem tudi bila na enem takem shodu v bistvu sploh nisem točno vedela za kaj se gre ampak ko so pa začeli govorit mi je takoj kapnilo za kaj se gre.In ja ljudje so kot v nekaksnem transu imajo oprane mozgane.

Enako tudi jaz, zato vem, za kaj gre. Me je povabil nek stric in sem si rekla zakaj pa ne, saj nimam nič za izgubiti. Po par sekundah vidiš, za kaj gre. Zame to pač ni, sem pa do konca tiste predstavitve opazovala vse skupaj. Kar malce žalostno, da kdo temu naseda. Ampak, hej, različni smo si.

No, poglej, pa ti Primož ponuja dostojno delo.Pri tem delu ne izgubljaš prijateljev, temveč dobivaš nove. Vsakdo, ki ima produkte jih mora oglaševati.
In ti jim ponudiš prostor na Med.over. net. Denar se vrti Mon ima sredstva, ti imaš denar, podjetja več prodajo …
Sem prodajala oglasni prostor leta, delala sem dobro, dobivala po 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prodanega in ne samo, da sem ohranila vse prijatelje, še nove sem dobila ob tem delu.
Tu ne posiljuješ nikogar, samo nos moraš imeti, da najdeš tiste, ki bi jim oglas tukaj prinesel nove kupce.
Jaz bi na tvojem mestu zagrabila.

Moj bivši je bil bolj labilna oseba, v času, ko je bil brez službe je lutal od enih prevarantov do drugih, enkrat je bila to zavarovalnica, potem neka posodo, zatem kozmetika. Vsakič prepričan, da je našel tisto pravo, dokler se ga niso začeli ljudje na cesti izogibat… pa mu ni potegnilo. Ko je obletal vse svoje znance, sorodnike in sosede, se je spravil še na moje, dokler mi ni počil film.
Rajši se zahvali in si poišči resnično službo, tole enostavno ne funkcionira, ne v teh časih, ne pri ljudeh, kot si ti.
Moraš biti res spreten z jezikom in povsem brez ponosa, da se takole prostituiraš…

To mi je bolj pisano na kožo. Najdem firme, ki bodo oglaševale in imam celo leto provizijo od tega. Kako da tega nisem prej zvedela! Samo še nekaj Primož, ali mora firma:
obvezno oglaševati vsak mesec
in
je cena 1000 eur za en mesec
in
obvezno je za firmo, da oglašuje naslednjih 12 mesecev pri sklenitvi pogodbe?

Seveda ne vsak mesec, to je odvisno od oglaševalca, njegove strategije, in tvojega prepričevanja. Cena je bila okvirna, lahko tudi 100€ ali pa 10.000€ na mesec, vse je odvisno od njihovega proračuna in smisla in cilja.
več si lahko prebereš tukaj:
http://med.over.net/oglasevanje/

Zakaj oglašujemo? Ker ljudje ne bi dali niti centa za strokovni nasvet, stroške pa je vseeno treba plačati. Naš namen je še vedno v prvi vrsti, pomagati ljudem, delati dobro, vendar tudi najti rešitev, da lahko z delom nadaljujemo. Plačati je treba en kup stroškov, ki pridejo skozi mesec, tudi ogormno nenapovedanih, ampak tako pač je.
Zaenkrat je način z oglaševanjem nevsiljiv in fer.

KAr se pa oglaševanja tiče, pa je vedno tako, da je vse odvisno od strategije, predstavitve in iskanja pravih razlogov. Za koliko denarja, kolikor kdo smatra, da je vredno, sama pa si lahko izračunaš, koliko je 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od nečesa in več koliko boš dobila, če jeletna pogodba, pomeni, da ti ni treba naslednji mesec pri tej stranki nič delati, razen, da jo vljudno obiščeš na kavici.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vse imaš napisano na spletni strani http://med.over.net/oglasevanje/, kjer je tudi cenik za oglaševanje. Zavedati se moraš, da je oglaševanje v zadnjih letih se zelo zmanjšalo in je zelo težko priti do pravih oseb v podjetju, kjer je še nekaj denarja, ki ga namenijo za oglaševanje. Tem osebam težijo iz vseh strani in jih moraš tudi ti prepričati in utemeljiti razloge zakaj oglaševati ravno tukaj. Skratka jasna vizija, moč prepričevanja, pripradnost podjetju, nekaj dobrih vez ti lahko zagotovi prihodek. Zadeva ni tako zelo enostavna kot se sliši. Tudi ti moraš na začetku tukaj vložiti nekaj svojega denarja, ker moraš iti na sestanek tudi na drugi konec Slovenije, ker ni vse locirano v Ljubljani., zraven tebe. na lepe oči ali preko telefona se zelo malo dogaja… napisati tudi maile, ki prepričajo na prvi vtis.

Pa še vedeti moraš, da tisti, ki oglašujejo z veliko denarja na letni ravni planirajo svoj denar pol leta ali že leto vnaprej in se zgodi, da ko ti pokličeš imajo že sve splanirano ali dogovorjeno. Moraš se tudi vprašati, kdo lahko nameni 12.000 € na leto za oglaševanje. Nekaj je takih, ki oglašujejo samo parkrat na leto ali pa imajo drugačne kanale za oglaševanje.

Skratka navadit se moraš na 100 NEjev, da dobiš kakšen JA ;).

Se pa vse da in vse je mogoče, če si le prava oseba 😉

Jaz sem delala eno leto v marketingu in potem je prišla ta kriza. Mi je žal, da nisem začela že par let nazaj, ko je bilo še vse v razcvetu in veliko denarja. Mi je pa prineslo to leto veliko novega znanja, ki ga pridno uporabljam sedaj v novem podjetju, kjer tudi malo oglašujemo in imamo razstavne prostore na nam pomembnih konferencah.

lahko bi se kaj dogovorili

Prodaja oglasnega prostora je sigurno zadeva, ki deluje. Je pa tudi res, da je to tudi zelo teško zaslužen denar, kajti poznati moraš ‘obrne spretnosti’ prodaje in organizacije dela, da si lahko uspešna.

Samo zmenit se s Primožem za tistih 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni dovolj. Potrebno je znati predstaviti številke obiskanosti tega portala (to je tisto bistveno kar prodajaš), popredalčkati nas tu pisoče in beroče v tržne segimente (analiza kvalitete ‘izdelka’, ki ga prodajaš), presoditi na katera vrata potrkati in ponuditi oglas na MONu (segmentacija potencialnih kupcev), ‘znati’ prodati (prodajne veščine), …

Če se boš odločila za Primoža (ali karkoli v zvezi s prodajo) teci v najbljižjo knižnico in začni brati knjige o prodaji, marketingu, vodenju, trženju, … da se izobraziš. Brez tega (lahko so tudi tečaji ali znanci-mentorji) si pogorela.

Ko sem bil še mulc sem se mislil začeti s tem ukvarjat, ker so reklamirali otrokom, da kao lahko vse pri njih kupuješ, samo bistveno cenejše, ker kao ne plačaš trgovskih marž. Izkazalo se je, da ti prodjajo samo neke svoje blesave izdelke. Od čistil pa ne morem živeti.

Kar se pa tiče vljudnosti do prijateljice ti pa moram povedati, da ona v tebi vidi zaslužek in nič več.

Dobro napisano.

Hvala za vaša mnenja o zadevi mreženja. Kar pa se tiče oglaševanja spl.prostora, pa so mi zadeve res bolj pisane na kožo. Poznam dosti podjetij in nobena tu ne oglašuje, kot sem opazila. Vsakemu ki ima podjetje, pa je itak jasno, da brez reklame, da je viden, ali kakorkoli že, ne proda skoraj nič. Cene za oglaševanje na mon-u, kot vidim, pa tudi niso ne vem kako drage za podjetja, ki imajo vsaj nekaj zaposlenih in dokaj redne mesečne prilive. Hvala za priložnost.

Vse imaš napisano na spletni strani http://med.over.net/oglasevanje/, kjer je tudi cenik za oglaševanje. Zavedati se moraš, da je oglaševanje v zadnjih letih se zelo zmanjšalo in je zelo težko priti do pravih oseb v podjetju, kjer je še nekaj denarja, ki ga namenijo za oglaševanje. Tem osebam težijo iz vseh strani in jih moraš tudi ti prepričati in utemeljiti razloge zakaj oglaševati ravno tukaj. Skratka jasna vizija, moč prepričevanja, pripradnost podjetju, nekaj dobrih vez ti lahko zagotovi prihodek. Zadeva ni tako zelo enostavna kot se sliši. Tudi ti moraš na začetku tukaj vložiti nekaj svojega denarja, ker moraš iti na sestanek tudi na drugi konec Slovenije, ker ni vse locirano v Ljubljani., zraven tebe. na lepe oči ali preko telefona se zelo malo dogaja… napisati tudi maile, ki prepričajo na prvi vtis.

Pa še vedeti moraš, da tisti, ki oglašujejo z veliko denarja na letni ravni planirajo svoj denar pol leta ali že leto vnaprej in se zgodi, da ko ti pokličeš imajo že sve splanirano ali dogovorjeno. Moraš se tudi vprašati, kdo lahko nameni 12.000 € na leto za oglaševanje. Nekaj je takih, ki oglašujejo samo parkrat na leto ali pa imajo drugačne kanale za oglaševanje.

Skratka navadit se moraš na 100 NEjev, da dobiš kakšen JA ;).

Se pa vse da in vse je mogoče, če si le prava oseba 😉

Jaz sem delala eno leto v marketingu in potem je prišla ta kriza. Mi je žal, da nisem začela že par let nazaj, ko je bilo še vse v razcvetu in veliko denarja. Mi je pa prineslo to leto veliko novega znanja, ki ga pridno uporabljam sedaj v novem podjetju, kjer tudi malo oglašujemo in imamo razstavne prostore na nam pomembnih konferencah.[/quote]
v kateri firmi pa delaš?

Vse imaš napisano na spletni strani http://med.over.net/oglasevanje/, kjer je tudi cenik za oglaševanje. Zavedati se moraš, da je oglaševanje v zadnjih letih se zelo zmanjšalo in je zelo težko priti do pravih oseb v podjetju, kjer je še nekaj denarja, ki ga namenijo za oglaševanje. Tem osebam težijo iz vseh strani in jih moraš tudi ti prepričati in utemeljiti razloge zakaj oglaševati ravno tukaj. Skratka jasna vizija, moč prepričevanja, pripradnost podjetju, nekaj dobrih vez ti lahko zagotovi prihodek. Zadeva ni tako zelo enostavna kot se sliši. Tudi ti moraš na začetku tukaj vložiti nekaj svojega denarja, ker moraš iti na sestanek tudi na drugi konec Slovenije, ker ni vse locirano v Ljubljani., zraven tebe. na lepe oči ali preko telefona se zelo malo dogaja… napisati tudi maile, ki prepričajo na prvi vtis.

Pa še vedeti moraš, da tisti, ki oglašujejo z veliko denarja na letni ravni planirajo svoj denar pol leta ali že leto vnaprej in se zgodi, da ko ti pokličeš imajo že sve splanirano ali dogovorjeno. Moraš se tudi vprašati, kdo lahko nameni 12.000 € na leto za oglaševanje. Nekaj je takih, ki oglašujejo samo parkrat na leto ali pa imajo drugačne kanale za oglaševanje.

Skratka navadit se moraš na 100 NEjev, da dobiš kakšen JA ;).

Se pa vse da in vse je mogoče, če si le prava oseba 😉

Jaz sem delala eno leto v marketingu in potem je prišla ta kriza. Mi je žal, da nisem začela že par let nazaj, ko je bilo še vse v razcvetu in veliko denarja. Mi je pa prineslo to leto veliko novega znanja, ki ga pridno uporabljam sedaj v novem podjetju, kjer tudi malo oglašujemo in imamo razstavne prostore na nam pomembnih konferencah.[/quote]
v kateri firmi pa delaš?[/quote]

Ma ne bom pisala kje točno delam, ne vidim smila. Zakaj?

Bolj kot to, da ‘poznaš veliko podjetij, ki tu ne oglašujejo’ je/bo pomembno to, da boš spoznala veliko novih podjetij, ki bodo pripravljena tu oglaševati. V tem je razlika.
Pa še nekaj: Vsakemu ki ima podjetje, pa je itak jasno, da se denar ne meče čez okno oziroma za oglase, ki ne pripeljejo nove kupce / povečajo prodajo. Tudi se boš marala razmišljati po njihovo in ne po svoje, da jim boš uspela kaj prodati.
Šo kar praviš, da cene za oglaševanje niso ne vem kako drage. Cene za oglaševanje so vedno predrage. Oglaševanje je pač nebodigatreba, ki se mu ne da izogniti.

Zakaj tako ‘črnogledo’ pišem. Ker tako kot ‘bivša tržnica’ vem, da je to velikokrat zelo trdo zaslužen kruh in če se ne naučiš, kaj je bistveno bo tak tudi ostal. Naj te provizije in ‘sanjske številke’ ne zapeljejo. Če pa boš osvojila prava znanja in naredila potrebni preskok v mišljenju pa bo postal ta sicer trdo zaslužen kruh zelo zelo sladek.

Bivša tržnica pod nickom “moj nasvet”, bi delila nekaj znanja z mano?

Vprašanje je čisto resno.

bivša tržnica je dobro povedala.
dodajam še samo, da si lahko izbojujete več kot 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, odvisno kje in za koga delate.
Ampak vsak začetek je težek, sploh začeti v tem poslu tik pred koncem leta nima smisla. Oz. ima smisel sedaj iskati oglaševalce/oglase za naslesdnje leto.
Je pa vsako leto manj denarja ter več tiskanih izdaj, radijev tv programov in ostalih zadev, ki se borijo dobiti svoj del oglasov.
Jaz sem bila skoraj 15 let v tem poslu- žal sem delala za privat firmo, kjer je bila plača odvisna od dobre volje direktorja in ne od zneska oglasov.

“Amway”, bežiiii čim bolj stran od njih ! Nekateri (večina) so ostudni posiljevalci, ki gredo tudi preko trupel samo da te namamijo. Moja izkušnja pač 🙁 a k sreči me je še pravočasno srečala pamet. Obljube take in drugačne , oh in sploh, hmmm, a v glavnem vsi,ki za njih delajo, razen vrha, so navadni naivni reveži. Jih žal poznam osebno, ki so že leta v tem, pa krpajo mesec z mesecem, čeprav so z dušo in srcem v tem poslu, a morajo si pomagati še z drugimi deli.

Najprej pojasnilo, ker se mi je narobe zapisalo. Sicer nisem ‘bivša tržnica’ z zgornjim nickom (sem hotel povzeti, da podobno vidiva stvari), sem pa doma v prodaji, tako da se na stvari spoznam (recimo temu tako).
Aspen, kar z besedo/vprašanjem na plan. Bom poskusil odgovoriti.

Drugače pa za začetek kupi knjigo Bogastvo je v nas. Tu imaš napisano vse, kar je napisalo nekaj predhodnikov.

New Report

Close