Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

"Koroška deklica" - katastrofa

Default avatar

dogajanje0

Včeraj in danes so v javnost prišeli dokazi, kaj vse je v postopkih Policija, tožilstvo zatajilo. In da je oče te deklice protipravno zaprt že več kot pa 120 dni. Pa kam gre ta država???? Sram naj jih bo!!!
Default avatar

Mi Nelly

Meni ni jasno, kakšni so ti ljudje...po duši, srcu....pustimo kaj bi morali glede na službo narediti...zanima me je kako funkcionirajo v privat življenju, vidijo zlorabe in se obrnejo stran???....kako bi gledali na zlorabo otroka ki ga poznajo (sosednji, od znanca, prijatelja ali celo svojega)..jih Bog ne daj celo zlorabljajo sami in se jim primer Koroške deklice ne zdi "nič posebnega"....GROZA me je, ko pomislim da me obdajajo ljudje brez srca in vesti....<resno me zanima KAKŠNI ZA VRAGA SO TI LJUDJE!!!!!
Default avatar

BIROKRATI

Mi Nelly je napisal/a:
Meni ni jasno, kakšni so ti ljudje...po duši, srcu....pustimo kaj bi morali glede na službo narediti...zanima me je kako funkcionirajo v privat življenju, vidijo zlorabe in se obrnejo stran???....kako bi gledali na zlorabo otroka ki ga poznajo (sosednji, od znanca, prijatelja ali celo svojega)..jih Bog ne daj celo zlorabljajo sami in se jim primer Koroške deklice ne zdi "nič posebnega"....GROZA me je, ko pomislim da me obdajajo ljudje brez srca in vesti....<resno me zanima KAKŠNI ZA VRAGA SO TI LJUDJE!!!!!
tem ljudem se reče B I R O K R A T I
Default avatar

Aredhel

ja tudi mene, saj to so ženske, ki delajo na CSD naprimer, ki imajo svoje otroke - vrjetno, kako lahko ne pomagajo, ali se bojijo za službe ali jim je vseeno...res ne razumem tudi jaz ne ljudi, ki nočejo pomagati in skrivajo ter prirejajo dokaze v tkih primerih...saj hudiča opravi svoje delo in to je to...
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

resminijasno

Jaz pa ne razumem, da je toliko "dokazov", da je nekaj narobe z mamo in dedkom in da je oče priprt po krivici, da mediji ne zabašejo zgodbe in jo javnosti predstavijo takšno kot je, realno. Da se ne najde nekdo (Svet na Kanalu A magari), da bi razčlenil zgodbo in pritisnil na javne institucije, da tu nekaj smrdi.
Default avatar

zanimivo branje

Če se prijaviš, se da prebrat. Groza :(
Default avatar

Hmmmm

Moje mnenje je, da si je Matic Munc s "koroško deklico" sam sebi naredil eno veliko propagando in medijski pomp. To da so 5-letno punčko odpeljali in je bog vedi kje in s kom, pa brez komentarja.

In ne ni dokazov, so samo očetova namigovanja o domnevni zlorabi. Mene je zmotilo to, da tudi ko se je mamica umaknila v varno hišo - torej stran od dedka - ji še vedno ni dovolil stikov, niti pod nadzorom.
Default avatar

lkjp

Khame, kako? Saj so stiki bili, drugače dedek ne bi mogel priti do punčke.
Default avatar

hmm?

tu se vidi kakšna je naša država... gnila, podkupljena, nesposobna
Molim za to deklico in njenega očeta.
Default avatar

dogajanje0

Hmmmm je napisal/a:
Moje mnenje je, da si je Matic Munc s "koroško deklico" sam sebi naredil eno veliko propagando in medijski pomp. To da so 5-letno punčko odpeljali in je bog vedi kje in s kom, pa brez komentarja.

In ne ni dokazov, so samo očetova namigovanja o domnevni zlorabi. Mene je zmotilo to, da tudi ko se je mamica umaknila v varno hišo - torej stran od dedka - ji še vedno ni dovolil stikov, niti pod nadzorom.

A ti sploh spremljaš zadevo!?! Matic Munc propaganda samega sebi??? Preberi celotno zadevo na njegovem FB-ju skoraj vsaki dan objavlja DOKAZE - uradne!!!! Propaganda??? Objavil je tudi, da mu grozijo itd., itd,.... Kaj resnično si mnenja, da če ne bi bil 100% v tej zadevi,da bi se upal izpostavljati?!?
Zakaj ljudje komentirate, če pa ne poznate ozadja, in kar nekaj "sodite" iz glave???

Kar se tiče dokazov o zlorabi "Hmmmm," je več kot očitno, da nisi prebral-a zapisnika MNZ, nisi si prebral-a, kaj je deklica povedala, ko je prišla s stikov. Vse imajo posneto - DVD,..., nekaj tega je tudi javno objavljeno, kaj je deklica povedala - ko sem to prebrala-mi je postalo slabo. Objavili so tudi to, da je deklica povedala, da jo je dedek golo slikal njo in pa tudi dve drugi deklici, itd,. itd,.
Default avatar

DajteNo

Matic Munc je populist, pa naj reče kdo kaj hoče. In ja si je naredil reklamo kot piše ena zgoraj, prej nihče ozir. 99% ljudi ni vedelo kdo je, sedaj imajo linije in maile zabasane.

In v tem primeru je šel predaleč. In jaz bi tudi njega zaprla, ker je javno povedal, da ve kje je punčka.

In nihče od nas tukaj ne more 100% podpirati očeta ali mater. Samo oni vejo kaj je resnica. In ja, možno je tudi, da je oče šel v svoji bitki za skrbništvo predaleč in da na eni točki ni bilo več poti nazaj. In seveda je možno, da je deklico zlorabljal dedek, mama pa verjetno čeprav so tudi njo tega obtožili....
Default avatar

ne vem ne

DajteNo je napisal/a:
Matic Munc je populist, pa naj reče kdo kaj hoče. In ja si je naredil reklamo kot piše ena zgoraj, prej nihče ozir. 99% ljudi ni vedelo kdo je, sedaj imajo linije in maile zabasane.

In v tem primeru je šel predaleč. In jaz bi tudi njega zaprla, ker je javno povedal, da ve kje je punčka.

In nihče od nas tukaj ne more 100% podpirati očeta ali mater. Samo oni vejo kaj je resnica. In ja, možno je tudi, da je oče šel v svoji bitki za skrbništvo predaleč in da na eni točki ni bilo več poti nazaj. In seveda je možno, da je deklico zlorabljal dedek, mama pa verjetno čeprav so tudi njo tega obtožili....
Ja, ampak odkar so prišli ven posnetki, kaj je ta otrok povedal, sem na strani očeta. Tudi meni bi se strgalo, če bi vedela, da otrok govori resnico, morala pa bi ga dati nazaj v okolje zlorabe. Verjetno je že mati bila žrtev zlorabe, ker se ta vzorec ponavadi ponavlja. Skrbi me za otroka, sploh zdaj, ko je ločen od očeta.
Default avatar

kava proja

Kje je pa bila mamica prva leta življenja te deklice? Ali ni deklica od samega začetka živela pri svojemu očku? Od kje naenkrat taka materinska čustva do deklice?

Policija in CSD pa poden od podna!! To so ljudje, pri katerih bi državljani iskali pomoč, kadar jo potrebujemo. Vsak preprost-neizobražen človek bi znal bolje pomagati, kot ti razni dipl. psiholigi in pravniki.

Žalostno za očka in njegovo hčerko.
Default avatar

dogajanje0

Kako je lahko šel Munc predaleč?? Zato, ker pomaga??? Saj zato pa je tudi v Sloveniji tako, kot pa je, ker ljudje obračajo glave stran, namesto da bi pomagali. Vsaka mu čast, da pomaga očetu da se je upal izpostaviti, in glasno povedati nepravilnosti, ki se dnevno dogajajo v tej naši državi. Premalo je takih ljudi. Jaz ga cenim!

Tudi sama imam otroke in lahko z zagotovostjo trdim, da bi jaz postopala enako, tako kot oče te deklice.
Default avatar

xkjfp

ne vem ne je napisal/a:
DajteNo je napisal/a:

Ja, ampak odkar so prišli ven posnetki, kaj je ta otrok povedal, sem na strani očeta. Tudi meni bi se strgalo, če bi vedela, da otrok govori resnico, morala pa bi ga dati nazaj v okolje zlorabe. Verjetno je že mati bila žrtev zlorabe, ker se ta vzorec ponavadi ponavlja. Skrbi me za otroka, sploh zdaj, ko je ločen od očeta.
Ne verjetno, sigurno, saj se je ravno pred dedkom umaknila v varno hišo. In si predstavljate scenarij, ko potem mamica zahteva punčko nazaj, ko se ve, da bo pri vzgoji spet udeležen dedek, saj je mamica očitno za to popolnoma nesposobna?
Default avatar

Kje

dogajanje0 je napisal/a:
Hmmmm je napisal/a:

A ti sploh spremljaš zadevo!?! Matic Munc propaganda samega sebi??? Preberi celotno zadevo na njegovem FB-ju skoraj vsaki dan objavlja DOKAZE - uradne!!!! Propaganda??? Objavil je tudi, da mu grozijo itd., itd,.... Kaj resnično si mnenja, da če ne bi bil 100% v tej zadevi,da bi se upal izpostavljati?!?
Zakaj ljudje komentirate, če pa ne poznate ozadja, in kar nekaj "sodite" iz glave???

Kar se tiče dokazov o zlorabi "Hmmmm," je več kot očitno, da nisi prebral-a zapisnika MNZ, nisi si prebral-a, kaj je deklica povedala, ko je prišla s stikov. Vse imajo posneto - DVD,..., nekaj tega je tudi javno objavljeno, kaj je deklica povedala - ko sem to prebrala-mi je postalo slabo. Objavili so tudi to, da je deklica povedala, da jo je dedek golo slikal njo in pa tudi dve drugi deklici, itd,. itd,.
Sem iz gole radovednosti pogledal na njegov FB profil pa razen objav o odsotnostih in drugih obvestil ni nobenih objavljenih dokazov ????

In kako je lahko Matic Munc 100% prepričan o tej zadevi? Tole je tudi malo naivno napisano
Default avatar

konvencija OZN o otrokovih pravicah

DajteNo je napisal/a:

Ne gre za to, kaj in kdo je Matic Munc in kakšni detajli so glede otroka tako s strani matere kot očeta.
Gre samo in edinole za delovanje državnih organov, ki svoje funkcije ne opravljajo vestno, strokovno in v skladu z zakonodajo. Da ne rečem, da morajo poleg tega upoštevati konvencijo o otrokovih pravicah, katere določila je sprejela tudi naša država.
Vem za podoben primer- mladoletniku so policaji, podkupljeni od partnerja, odpeljali starša in šli skupaj s taistim partnerjem pit. Mladoletnik je ostal sam! Po konvenciji o otrokovih pravicah mora biti otrok ob vsakem ukrepanju policije obveščen, prav tako mora biti obveščen CSD in otroku mora biti obrazloženo, kje sta starša in kaj se dogaja z njima! Nič od tega v naši državi ne deluje. Otroci so v "izrednih družinskih" razmerah prepuščeni sami sebi. In dejansko hitro, prehitro odraščajo, kar bi moralo državo in vse državljane skrbeti!
Default avatar

kje so posnetki?

ne vem ne je napisal/a:
DajteNo je napisal/a:

Kje so kakšni posnetki, ki so prišli v javnost?

Kolikor vem, so bili objavljeni (videla sem jih na Slovenskih novicah, kje pa drugje) domnevni "transkripti" posnetkov in pričevanja babice.

Kje so torej posnetki?
Default avatar

link prosim

dogajanje0 je napisal/a:
Hmmmm je napisal/a:

Ne vem vseh podrobnosti, bi pa zelo rada videla link do te dekličine izpovedi. Ko se je zgodba začela dogajati je imela kolikor vem deklica manj kot 3 leta in težko verjamem da bi tak otrok kar sam od sebe poročal o zlorabi, saj še govorijo komaj, še to včasih nesmiselno. Bolj verjetno se mi zdi da so ji bile besede položene v usta s strani očeta in da je bila zmanipulirana. In kakšna je hodila od mame.... ja takšna kakor jo je oče opisal, potrditi pa te zgodbe nihče objektivno ne more, zanj lahko pričajo pač njegovi prijatelji ki so na njegovi strani. Težko je govoriti o objektivnosti. Kot je znano se je dekličina mati z deklico TAKOJ ko je prišlo do obtožb umaknila v varno hišo in zagotovila deklici varno okolje, torej ni bilo nobenega razloga da se ji prepove stike z otrokom, saj je ni ona zlorabljala ampak NAJ bi jo dedek. To kar je storil oče se mi zdi podlo do vzeti - vzeti otroka materi in ne dovoliti niti stikov pod nadzorom. To zelo smrdi po maščevanju zapuščenega moža od katerega verjetno žena ni šla stran brez razloga. In kar se tiče tistega Matica - ja nekateri so pripravljeni naredit marsikaj za svojo propagando in glede na to da on ni bil zraven ko sta se starša ločevala in ni bil zraven pri zlorabljanju deklice pomeni, da ima informacije samo s strani očeta, ta pa mu je lahko naložil hudiča in pol. Ne rečem da ni tudi kakšna resnica zraven Ampak v oči vendarle zbode dejstvo da OČE NI DOVOLIL STIKOV MATERI Z OTROKOM NITI POD NASDZOROM. To pa močno smrdi, ker v tem primeru bi otrok in mati ohranila stike brez da bi bila ogrožena varnost otroka. Bolj se mi zdi da hoče oče odtujiti otroka od matere da jo bo otrok pozabil in mogoče celo zasovražil glede na to da se verjetno 5 letni punčki niti ne sanja zakaj ne sme videt svoje mamice, ki je za njo skrbela ves čas.