Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečine v prsnem delu hrbtenice

bolečine v prsnem delu hrbtenice

Živijo.

Mene pa zanima, kako odpravljate bolečine v prsnem delu hrbtenice ( med lopaticama vse dol do sredine hrbta )?

Težave s temi bolečinami imam že 3leta, ampak do sedaj nisem šla h dohtarju glede tega, ker imam šele 25let. Ortoped je predlagal testiranje za boreliozo in predpisal fizioterapijo. Sedaj so bolečine že tako hude, da ponoči ne spim oz zelo slabo, zbujam se cela potočena z bolečinami v omenjenem predelu hrbetnice. Vrat in križ me NE bolita. Boli me samo prsni del hrbta, notri mi poka ko se vzravnan ali obračam hrbet, ko to zapoka, me zelo zaboli. Za sabo imam 2tedna fizioterapije pa mi ni nič pomagalo. Kaj mi priporočate? Na RTG se nič ne vidi, UZ še nisem imela.

Hvala za nasvete že vnaprej.

tudi mene boli na točno tem mestu, le da zaradi poškodbe ki sem jo dobil prejšni mesec… pri bolečinah mi pomaga edino mirovanje in počitek, to pa zame ni najbolj lahko tudi storiti… je pa zelo nadležna bolečina ki jo lahko sproži že manjši sunkovit obrat vratu ali bokov…

Jaz nism imela poškodbe. Bolečine so se začele iz nenada. Delam sicer neke vaje, in kupila sem si posebno ortopedsko vzmetico in tudi na kavču ležim na podlogi iz spominske pene in pazim na držo. Pa se bolečine vseeno slabšajo.Res nevem več kako pa kaj.
Tebi pa želim čimboljše okrevanje

nova
Uredništvo priporoča

Če si kje iz okolice Celja, lahko greš do Aspare v Šentjurju, kjer zdaj deluje zdravnik-osteopat. Nisem ga še preizkusila, ampak je vredno poizkusiti, ker metoda sama lahko veliko pomaga.

Precej podobna zadeva se je dogajala meni, pravzaprav sem mečkala leto dni, dokler ni bolečina postala tako huda, da sem se enkrat ob smehu, s slušalko na ušesu v službi sesedla za mizo, vstati nisem mogla, ulile so se solze (aja, tudi voziti nisem več mogla, tako je pome v službo prišel oče). V glavnem tista osnovna bolečina med lopaticami se je stopnjevala do faze, da sem s hudo težavo vdihnila, zakašljala ali se zasmejala. Dali so me na slikanje (samo vratnega dela, ki me takrat ni bolel), protibolečinske tablete so zalegle bore malo. Takrat mi je pomagal fizioterapevt, ki sicer dela za enega od slovenskih nogometnih klubov. Gre za tekar terapijo, ena terapija je stala nekje 25 eur, prišla sem štirikrat, stvar je mičkeno pokombiniral še z masažo. In je bil mir od februarja letos pa do pred kakšnim tednom. Zdi se mi, da ima vse skupaj (mimo okvar na hrbtenici) opravit tudi z zategnjenostjo mišic in mrazom, premalo gibanja, stalno prisilno držo pri pisarniškem delu (recimo tista poza, ko hkrati uporabljaš računalnik in z nagnjeno glavo govoriš v slušalko se mi je precej zagravžala). Če si kje blizu Velenja, to konkretno vrsto (protibolečinske) terapije izvaja Studio Enigma.

mene je bolelo točno tam v hrbtu, kjer tudi tebe boli, in to 10 let……..dokler nisem shujšala 15 kg.

Imam tudi take bolečine, in sicer 5 let, na magnetni resonanci so ugotovili hemagliom med dvema vretencema (nenevarna bula, ki pa lahko povzroča bolečine). Narediti tako ne morejo nič, operacija ne pride v poštev, pomaga ne nič konkretnega. Meni osebno pomaga, če čim manj sedim, kar je velikokrat nemogoče. Opažam, da so bolečine ponoči hujše, če čez dan veliko sedim. Ko se gibljem ali stojim večino dneva, je problemov manj. Jaz sem suha, tako da pri meni z debelostjo zadeva nima zveze. Sem že izgubila upanje, da bodo bolečine izginile, vendar jih lahko obvladujem brez tablet. Zaenkrat. Tudi pri meni se z rentgenom ni opazilo nič. Srečno.

New Report

Close