Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe boleče koleno tik pred maratonom, kaj narediti?

boleče koleno tik pred maratonom, kaj narediti?

Pozdravljeni,
imam 21let, letos se drugič odpravljam na celoten maraton (42km), ki je to nedeljo. Moj problem pa je boleče koleno. In sicer me boli levo koleno na notranji (medialni) strani pogačice, nekoliko bolj na vrhnjem delu pogačice. Bolečina se je zacela dober teden nazaj, ko sem naredila se zadnji dolg trening teka (tekla sem 42km). Med samim treningom me ni pretirano bolelo, mogoce malo v zadnjih kilometrih. Po treningu pa vedno bolj. Cez par dni sem odšla teč, imela sem plan teci 10km, pretekla sem jih nekje 8 in koncala z zelo bolecim kolenom. Pred tistim dolgim tekom sem naredila ze vec dolgih tekov (35km,27km,20km,…), res me je kdaj po dolgem teku bolelo koleno, ampak je bolcina vedno prenehala v 1-2dneh. Drugace tezav z koleni nimam.
Maraton je takorekoc pred vrati, jaz pa cutim rahlo bolecino v kolenu tudi, ko hodim. Tect si niti ne upam iti.
Kaj lahko naredim v teh dneh pred maratonom, da bi koleno cimhitreje okrevalo? Trenutno hladim 2-3krat na dan in se mazem 2-3krat na dan s kremo Jointace. Priporocate se kaj?
Kaj pa lahko naredim na dan maratona? Naj vzamem analgetik, kakne vrste je najboljsi? Ali naj koleno s cim namazem, povijem?

Maratona bi se res rada udelezila in se zavedam, da bo cena tega mogoce kaksen mesec pocitka vec po njem, ampak le tega itak planiram.

Najlepsa hvala za vas trud!

Analgetik zato, da bi lahko tekla, nikakor ne priporočam! To lahko vodi do nepopravljivih poškodb!

Glede na opis lokalnega zdravljenja ste na pravi poti. Najpomembnejše od vsega pa je zmanjšanje obremenitev! Teči maraton z bolečim koleno nikakor ne priporočam!

Maraton je sedaj že za vami. Ali ste tekla?

V primeru vztrajanja bolečin priporočam rentgensko slikanje obeh kolen v dveh projekcijah in pogačic tangencilano, nato pa še klinični in ultrazvočni pregled kolena, morebiti tudi slikanje kolena z magnetno resonanco (ugotovitve pregleda). S seboj nujno prinesite rentgenske slike.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close