Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj kupljena Jankovićeva matura?

Kdaj kupljena Jankovićeva matura?

Kako in kdaj je bila afera z maturo?

http://www.mladina.si/tednik/200643/clanek/slo-tema–jure_trampus/

Sinova matura

Spomladi 1998 Jankovićev sin Jure zaradi dveh popravnih izpitov ne bi smel na spomladanski maturitetni rok. Ravnateljica Centra za dopisno izobraževanje Univerzum naj bi bila deležna pritiska s samega “vrha”, zato naj bi dijaku omogočili, da vseeno pristopi k izpitu. Ravnateljica gimnazijskega programa, ki ga je obiskoval Jankovićev sin, je pozneje izjavila, da je dijak popravna izpita opravil dva dneva pred uradnim začetkom mature in da naj to ne bi bila zasluga njegovega očeta.

“Oči, oči, oči.” Kaj je Jurćek?” “Hvala oči” “Eee Jurćek moj nema ne ćemu”

Uboga Slovenija, vsem je jasno, kakšna familija je to, pa vseeno dva mandata za župana…ajajaj

Ja, on je moja generacija, bilo je leta 1998…se spomnim te afere.

V bistvu je ta Juretova matura živ dokaz, kako vsi vse verjamete medijem in kako lahko peščica znanih marsikaj prikrije.
Juretu maturo ni reševal Zoran. Samo na koncu, ko je vse prišlo na plan, je pač pustil, da zgleda tako, mediji so pa itak bili veseli.

Tudi če je dijak popravna izpita opravil 2 dni pred maturo, mature po pravilih NE BI SMEL pisati.
Vsaj takšna pravila so za čisto navadne dijake. Tudi jaz sem imela popravca v 4. letniku, pa nisem smela na pomladanski rok mature.

Tako, da kdor pravi da mu mature ni rešil očka, pač pojma nima.

No, ta verzija je vseeno boljša od tiste, ki je bila do zdaj v veljavi – da mu je očka maturo kupil.

– GLASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Tudi če je dijak popravna izpita opravil 2 dni pred maturo, mature po pravilih NE BI SMEL pisati.
Vsaj takšna pravila so za čisto navadne dijake. Tudi jaz sem imela popravca v 4. letniku, pa nisem smela na pomladanski rok mature.

Tako, da kdor pravi da mu mature ni rešil očka, pač pojma nima.[/quote]

– V bistvu res ni bil očka, bil je nekdo drug. Očka je potem samo vse požrl.
– Kolikor me spomin ne vara, ni delal maturo v prvem roku.

Jurček je imel popravce takrat in zaradi tega ne bi smel na spomladanski rok mature (tudi če bi jih do tedaj naredil).

Spomnim se, kako so bili njegovi profesorji presenečeni, ko je dotični dijak prišel opravljat maturo – v spomladanskem delu.

Če sem zgodbo prav razumela, dijaki na gimnazijah (takrat tudi ostalih srednjih šolah) niso imeli popravnih izpitov, preden se je začel spomladanski rok mature. A med datumom, ko dobiš spričevalo letnika in moraš predložiti dokazila, da izpolnjuješ pogoje za pristop k temu roku mature, na katerega si se moral seveda prijaviti že kar nekaj tednov prej, je vseeno še kakšen dan ali dva. Jure jih je izkoristil tako, da je vmes opravil popravne izpite na ljudski univerzi, kar tedaj menda ni bilo eksplicitno v navzkrižju z maturitetnimi pravili. je bilo pa verjetno res omogočeno le izjemno privilegiranim …

Samo ne pozabite, da je imel dečko težave že pri sprejemnih izpitih na srednjo šolo in je morala cela generacija ponavljati sprejemce iz matematike, ker so odkrili prodajo testov velecenjeni visoko moralni družini J.

Edini pameten odgovor.
Ta matura nikoli ni bila kupljena.

New Report

Close