Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bo danes za kosilo

Kaj bo danes za kosilo

???

Ni toliko pomembno, kaj bo za kosilo kot to, da bo kosilo. Da bomo imeli kaj dati v usta. To je najvažnejše. Vse drugo je nadstandard.

pri nas bo pečenica, zelje in ajdovi žganci..

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pečene piščančje bedre
pečena zelenjava s kislo smetano
solata

N

Krompir v oblicah, čebula v solati.

Pikant zelje in polenta.

Nas je danes mož povabi na kosilo v eno res fensi restavracijo. Kaj bom jedla še pojma nimam,…kak dober zrezek, ribo solatko,…..nevem,….odvsno od ponudbe, vem pa da bo na koncu creme brulee,….

žE RES, da pišemo pogovorno, ampak take “umotvore” prav posebej izumite, da jih sem gor lansirate?

Kisla juha in ajdovi žganci z ocvirki. Skuhala tašča.

sladko zelje +ajdovi žganci + hrenovke

Kisla repa, pa krompir ali ajdovi žganci (se še nisem odločila).
Psi bodo jedli srno, mački brikete, deguji una svoja semena, kača dobi miš.

jabolčni zavitek je že pečen…štefani pečenka se peče,krompir se kuha…iz njega bo nastala mrzla krompirjeva solata…..sem v bolniški,ker imam mavec na nogi,zato imam čas….

Pečenice, sladko zelje, krompirjevi žganci.

Orehovi štruklji in orehov burek, motovilec, radič, fižol solata.

Juhica iz stročjega fižola(domačega sem ga danes še zadnjega zelenega pobrala),krompirja,korenčka,malo domače zelene in rumene paprike,praktično domača zelenjavna juha .Njami

no to je že pa pravi mini ZOO 🙂 kakšno kačo pa maš?

Ja, pa še paprike pečem, bom naredila srbske:)


sam res

Vi pojejte srno s semeni, psi naj pomalcajo mačke, kača dobi deguje, pa boš imela manj žvali za futrat ;-)))

Pa kako imate toliko časa, da pripravljate kompletna kosila, pa še štrudel in razne sladice? To sem mislila že večakrat vparšati, ko berem vaše poste v zvezi s to temo …

Ah daj no,…saj gre,…

Jaz ti lahko povem, da sem bila enostavno prisiljena se zverzirat v hitro kuharijo, ker mi zdrava prehrana pač veliko pomeni. Pomagam si na naslednje načine:

-veliko gl. jedi zamrznem
-veliko si pripravim večer prej ali zjutraj pred službo
-medtem ko pirpravljam kosilo/večerjo sta otroka velikokrat pri meni v kuhinji in klepetamo o dogajanju čez dan, tako, da to izkoristimo vmes,…
-večkrat vsi 4je pripravljamo obrok (en reže, drugi lupi,…) in gre poem hitro, vmes pa se pogovarjamo in družimo
-imamo svoj vrt in so nam jvsaj solata in zelišča vedno na dosegu roke, pa tudi korenje, por,….
-v jeseni veliko vlagam – naredim domače paradižnikove omake, zlenjavne omake, zelenjava in sadje v skrinjo,…ki jih potem koristimo
-jemo veliko zelja, repe, žgancev, kaš, pečenih rib, …kar so vse jedi, ki so ers hitro pirpravljene,….

A vidiš, da kar gre. Pri nas za kuhanje kosila porabimo v povprečju 30 minut na dan, vmes se družimo.

Reciklaža … včeraj smo imeli golaž in polento, danes bo krompirjev golaž :))) jah, danes sem neizmerno lena, kar se tiče kuhanja …

Ah daj no,…saj gre,…

Jaz ti lahko povem, da sem bila enostavno prisiljena se zverzirat v hitro kuharijo, ker mi zdrava prehrana pač veliko pomeni. Pomagam si na naslednje načine:

-veliko gl. jedi zamrznem
-veliko si pripravim večer prej ali zjutraj pred službo
-medtem ko pirpravljam kosilo/večerjo sta otroka velikokrat pri meni v kuhinji in klepetamo o dogajanju čez dan, tako, da to izkoristimo vmes,…
-večkrat vsi 4je pripravljamo obrok (en reže, drugi lupi,…) in gre poem hitro, vmes pa se pogovarjamo in družimo
-imamo svoj vrt in so nam jvsaj solata in zelišča vedno na dosegu roke, pa tudi korenje, por,….

Hvala, bom upoštevala kako postavko s tvojega spiska. Sem se kar hranila po restvracijah, zdaj pa malo več kuham doma, pa sprašujem.

-v jeseni veliko vlagam – naredim domače paradižnikove omake, zlenjavne omake, zelenjava in sadje v skrinjo,…ki jih potem koristimo
-jemo veliko zelja, repe, žgancev, kaš, pečenih rib, …kar so vse jedi, ki so ers hitro pirpravljene,….

A vidiš, da kar gre. Pri nas za kuhanje kosila porabimo v povprečju 30 minut na dan, vmes se družimo.[/quote]

Jaz pa pripravljam zelenjavno lazanjo. Da malo počitim hladilnik 🙂

Kraljevsko smokuljo. Sem jo posvojila, ker zaradi prihoda otroka niso imeli več časa zanjo. Sej ne moreš, da verjameš.

Vi pojejte srno s semeni, psi naj pomalcajo mačke, kača dobi deguje, pa boš imela manj žvali za futrat ;-)))[/quote]

Ne bo šlo, ker ne jemo divjačine. Nadalje je bolj verjetno, da bi mačke potamanile pse kot obratno, deguji so za kačo preveliki in prežleht, tako da ostajamo pri prvotnem planu :)))))

New Report

Close