Najdi forum

Otrokom vzeli malico

Moj sin mi zjutraj pravi, da od zdaj naprej ne smejo otroci več dobiti dop. malico od tistih, ki manjkajo ali od tistih, ki jo nočejo.
Pomeni, da tisto, kar na pladnju v razredu ostane, nesejo nazaj v kuhinjo, čeprav je plačano.
Hrano je namreč treba odpovedati en dan vnaprej…
Kako je to pri vas, meni se zdi svinjarija, da šola na ta način služi, ker očitno ,ne vem, pošiljajo nazaj ali kaj..

Kuharice si razdelijo, a ni logično?
Poslušam sodelavko, katere soseda je kuharica. Dobro jejo doma, pa čeprav kao ostanke

Tudi meni ni všeč.

Do malice tistih, ki manjkajo, nimajo pravice. Če je pa kdo noče, pa jo naj vzame in nato podari tistemu, ki jo hoče. V to pa se šola nima kaj vmešavat.

nova
Uredništvo priporoča

jah eni na ta način večinoma vedno pridejo do zastonj malice. normalno, da se tistim, ki jo plačujejo zdi za malo.

Hrana je hrana in je namenjena samo polnjenju želodcev. Veliko bolj osrečuje notranja toplina v človeku, kot pa katerakoli materialna dobrina, pa če je še tako osnovna. Današnja mladina, ki v življenju ni okusila, kaj je to lakota, pa sploh ne bo srečna, če bo ugledala hrano na pladnju. Otrokom je treba vdahniti občutek notranje topline in sreče, ne pa občutka, da bodo srečni samo, če bodo nafilani od materialnih dobrin. Ker materialne dobrine ne osrečujejo. In hrana je materialna dobrina in nič več. Življenje je kratko, treba ga je uživati in v njem pozitivno razmišljati. Je kdo ostal lačen? Ne. Torej, vsi so dobili hrano, četudi je je bilo mogoče kaj vrnjene nazaj. Prav tako so tudi vsi dobili tisto, kar so plačali. Tisti, ki pa niso prišli na malico, čeprav so plačali, bi pa itak ostali brez. Meni se zdi najbolj pošteno in logično, da otroci pojedo le tisto, kar jim pripada, ne pa, da jedo še na račun otrok, ki niso prišli na malico.

Pa si ti normalna? Kaj pa pišeš? Eni otroci potrebujeo več, drugi manj,enim je bolj všeč ena hrana, drugim druga. Zakaj ne bi otrok, ki ima rad sirovo pojedel še od priajtelja, ki sira ne je.In obratno…
Toliko denarja se razmetuje, zdaj bodo pa šparali na otrocih. Sramota.

Spet ena za lase privlečena …

Iz prve roke: Malica, ki se ne poje, se razreže in je na voljo za učence, ki so v podaljšanem bivanju, da si jo lahko vzamejo. Prav tako sadje.

Ampak to seveda ni zanimivo za razpredat, raje boste debatiral o tem, kako ste slišali od ne vem koga, da je drugače.

Če zjutraj malice ne morem več odjavit, pomeni da jo bom morala plačat, tudi če otroka v šolo ni. Če jo že plačam, raje vidim, da jo kateri od otrok poje, kakor da jo vržejo v smeti, svinjam, ali da jo odnedejo kuharice domov. Jaz torej želim, da malico, ki jo jaz plačam, ponudijo kateremu od otrok, ki bi jo z veseljem pojedel.

Če bi prijatelj hotel dati tvojemu otroku sirovo štručko, bi jo pač vzel s pladnja in mu jo dal.

Za tiste, ki potrebujejo več od ene malice, pa naročite dve malici, pa bo mir. Poznam eno tako ultra debelo osnovnošolko, ki tudi ‘potrebuje več’, pa ji starši plačujejo dve malici. Koliko je to zdravo in zanjo koristno, je seveda druga pesem, a dejstvo je, da se zdaj punca nažira na svoj račun in ne na račun drugih, kot bi se nekateri očitno radi.

Malico v podaljšanem bivanju plačamo dodatno.

Potem pa to povej v šoli. Glede na to, da si malico plačala, bi te morali upoštevati.

Malico v podaljšanem bivanju plačamo dodatno.[/quote]

No, pri nas dobijo, kar je ostalo od dopoldanske malice. To je to.

Malico v podaljšanem bivanju plačamo dodatno.[/quote]

No, pri nas dobijo, kar je ostalo od dopoldanske malice. To je to.[/quote]
pri nas tudi, plačajo samo še kosilo, ki ga večina v pod. bivanju ima, pop. malice ni.

kaj točno so potem vzeli otrokom?? tisti ki ga ni ne dobi malice – kako to vpliva nanj?? ostalim otrokom pa pač ne pripada nič več kot 1 porcija razen če več naročite in plačate. tudi če kdo noče pojesti in pusti še ne pomeni da si lahko kdorkoli drug to prilasti. ne ve, ne vaši otroci (le da oni niso krivi da imajo matere prasice ki bi še lasten drek požrle in jih učijo naj se nažirajo do onemoglosti, tudi če za to niso plačali) niste nič boljši od tistih kuharic ki nesejo hrano domov. žrle bi na tuj račun in to učite še otroke. kaj jočeš da so komur vzeli, če mu to niti ne pripada??si mogoče umsko zaostala? potem se ti še oprosti tak kretenizem, drugače pa poišči psihiatra.

Si ti kuharica v šoli?

Obroki so preračunani na kalorije, ki pokrijejo potrebe otroka. Zato ne razumem staršev, ki zahtevajo več. S tem samo močno škodijo svojemu otroku, njegovemu razvoju (tako telesno kot mentalno) in njegovi prihodnosti. To je prva plat zgodbe.

Druga plat pa je, da se konkretni problemi ne rešujejo s klevetanjem in bentenjem na anonimnem forumu, ampak tam – v šoli. Za to pa najbrž nimate jajc, kaj ne?

Dopoldne je jogurt za malico, dveh učencev ni, torej ostane.

Ta jogurt potem razdelijo na 18 delov, da ga dobijo učenci v popoldanskem bivanju? So ti učenci res odvisni od tega koliko otrok dopoldne manjka???
Ta je šele bosa

Mi popoldansko malico extra plačamo

Potem pa to povej v šoli. Glede na to, da si malico plačala, bi te morali upoštevati.[/quote]

To je samo moje razmišljanje. Pri nas hrano, ki je ostala pri malici razdelijo, kar se mi zdi v redu.

Haha, si ena tistih “jaz ga ne bom naročila, saj malico bo tako in tako dobil, ker vedno kdo manjka”…

No, ampak takih je postalo preveč, zato je ukrep čisto OK!

Že tvoj naslov je zgrešen – nič niso otrokom vzeli – saj dotičnega otroka, ki mu malica pripada, ni v šoli.

Torej, tebi se zdi logično, da malica, ki ostane, pripada tistemu, ki bi še. Hmm, kaj pa če je otrok, ki bi še, več? Kako bi potem to eno malico viška pravično razdelila?

New Report

Close