Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi ruj uspeval tudi na gorenjskem?

Ali bi ruj uspeval tudi na gorenjskem?

Bi posadili en mičken grmiček. Kako, kdaj,…. mogoče kdo ve ali je sploh možno? Ker podnebje je drugačno, pa zemlja seveda tudi.
Hvala pa lep dan 🙂

vprašaj v vrtnarski trgovini ali vrtnarskem forumu… Boš dobila bolj strokoven odgovor.

Pri nas v hribih na Štajerskem mi rastejo kar šterje ruji,tako,da mislim,da bi pri tebi tudi.

nova
Uredništvo priporoča

Je lepo, ko se obarva kajne? :))

Seveda bi uspeval. Izberite bolj kamnito ter suho podlago, sončno lego, da bo poleti bolje uspeval in ne dodajajte gnojil. Raste sicer praktično povsod ampak tako bo lepši:) Lahko se ga tudi obrezuje, da postane bolj košat.
Sadi se pa oktobra, pa fajn ga porežeš, da se dobro okorenini.

Na štajerskem praviš, no potem tudi pri nas ne bi smel bit problem :-).

Savrinka, ja pa zdajle je ravno oktobra :-).Hja, če ne bo letos s časom zneslo pa drugo leto. Edino tole, hm, hm, kaj naj grem kar na Kras ga rabutat al kako? Kaj pa kakšna navodila, kako se spraviti k delu, ker sem totalni laik?

Hvala za pomoč, vsem :-).

P.S. Ja je lep, ko se obarva, prav za učke počit. Se je že kaj obarval, al bo treba počakat do konca oktobra?

Prosi katero iz Krasa.da ti pošlje kakšnega,meni je kolegica poslala tri,zelene,ki se v jeseni prečudovito obarvajo(rastejo pa res na zelo suhih tleh),rdečega pa mi je podaril vrtnar.Pri nas se še niso obarvali,ko pa se je pa res prekrasen,vse barve se prelivajo v njem.Imam zelo rada stvari z Krasa,uspeva mi tudi kraški šetraj,prav tako darilo kolegice,kakiji,fige.Naredila pa sem tudi kraški orehovec,ki pa mora počakati do decebra,da ga sprobamo.

Pošlje, kako to misliš? A to samo vejice posadiš pa se samo okorenini ali kako?
Same skomine mi delaš :-). Jaz bi tudi vse imela, pa imam večinoma vse bolj na sliki hihihihi.

Ne izkoplje ti majhen ruj pa ga ti posadiš pa je ,vprašaj savrinko morda ti ga ona lahko pošlje.Potrudi se ,da neboš imela vsega samo na sliki ,apak tudi v realnosti.Pa javi kako ti bo uspelo,prosi jo za kakšne tri majhne in jih posadi na različna mesta,tako boš videla,kje mu bolj paše.

Savrinka a bereš tole? Prosim še za tvoj komentar.

Ruj se je že začel barvat,je prav lep pogled,ko bo v polnih barvah bo pa sploh paša za oči 🙂

A novembra je pa gotovo že prepozno za sajenje? Saj na Kras bi tudi sama šla, samo časovno ne vem, če bo do konca oktobra zneslo. Eh ja, nekaj bomo že ščarali.

Veš,če ga oktobra neboš mogla,raje počakaj na spomlad in ga takrat nasadi,ne pozabi pa ga takrat kak teden zalivati,da se prime,.Tudi sedaj če ga boš nasadila,ga obilno zalij ,čeprav bi deževalo in bi bila zemlja mokra.Želim ti veliko sreče z rujem.

Hvala za vse nasvete, nasvetke,…. bom poročala, pa tudi, če šele naslednje leto :-).

Velja,komaj čakam,da poveš kako ti raste:)))

New Report

Close