Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj res ne zaklepate vrat na podeželju

kaj res ne zaklepate vrat na podeželju

bila sem zelo presenečena, ko sem v spodnji temi prebrala, da nekateri na podeželju itak ne zaklepate vrat.

kaj vas ni nič strah kakih nepridipravov? pa sosedje gor ali dol, ponoči, ko vsi spite, znajo biti ti lopovi hudo tihi.

mi tudi živimo na podeželju in imamo dva psa, od tega eden kao nevarne pasme, pa so nam cigani že neštetokrat vlomili v zaklenjeno hišo… pa še večkrat bi kaj odnesli, če ne bi zaklepali, saj jim vsakič ne uspe in imamo potem zaradi zajle povita vrata 🙁 poškrabana okna 🙁 tudi vse lojtre (lestve) morajo biti zaklenjene v kašči, sicer hitro prislonijo in smuknejo v prvo nadstropje, kjer je nakipano okno (v pritličju so vsa okna strogo zaprta).

kaj res ne zaklepate? :-O

Odvisno, kje na podeželju živiš, mi se zaklepamo-sicer nismo ravno s podeželja, ampak iz večje vasi

Mi zaklepamo samo ponoči, pri moji mami (soseda) pa je navada, da zaklene zadnji, ki pride v bajto, pa četudi je to ob 4 zjutraj.
Čez dan povečini ne zaklepamo (razen seveda ko gremo v službo, šolo ipd). Ko sem bila lani npr. na porodniškem, sem šla malce ven okoli hiše, pa me je prijelo, da bi šla z vozičkom malce dlje po vasi, pa me ni bilo 3 ure, bajta pa odprta na stežaj. Ježešna, dobro da nimam dnarja in vrednostnih stvari, ampak vzamejo pa lahko karkoli. Najbolj sumljive sorte so mi tisti, ki prodajajo od vrat do vrat.

Včasih zaklenemo,včasih pa pozabimo,pa so v naši okolici že kar v par hiš vlomili in marsikaj ukradli,od strojev za mizarstvo,do računalnikov itd,imam pa kar hudega psa,tako da naj kr kdo poskusi,če hoče imeti rit raztrgano.Po drugi strani,pa saj tako nimam,kaj za odnest,razen kakšne pufe.

Mi smo na robu raztresene vasi, na samoti, edina cesta se pol kilometra naprej izteče v gozdni kolovoz. Ampak še v to samoto se priklatijo nekakšni akviziterji in prodajalci vrečk, prtov, nožev, dek, metel … Jaz sem dopoldne sama in se striktno zaklepam, odkar se mi je enkrat zgodilo, da je v hišo ‘zataval’ tak model in NI HOTEL VEN! Kar lezel je po hodniku in vrata od sob odpiral. Ko sem se zlagala, da je mož v zgornji etaži in se zadrla njegovo ime, šele takrat je šel čez prag, da sem se lahko hitro zaklenila. Nisem paničar, ampak ženska sama nima šans proti tipu od dva metra. No saj sem že krepko čez 50, tako da se nadlegovanja ne bojim več. Lahk mi pa torbico ukrade.:DDD

mam tok dobro taščo da vsak gib sliš podnev in ponoč, pa ni treba nč zaklepat:P

do pred kratkim sem bila doma v centru mesta in smo imeli sprednji (direkt v hodnik) in zadnji vhod (skozi klet). oboje je bilo zaklenjeno le čez noč, zadnja vrata so poleti celo na stežaj odprta čez dan, je pa res da je policija dobesedno čez cesto in niso še nikogar v okolici okradli. pa ni malo mestece ampak precej veliko, še soseda ima neka predavanja in hodijo k njej trume ljudi pa nikoli nič. imamo psa ampak bi zadevca prestrašila lopova le dokler ga nebi videl (3 kilska zverinica, z glasom nemškega ovčarja ;))) ). ko smo kam šli se je logično zaklenilo vse. tudi nimam doma gotovine in zlatnine ampak televizije in računalnike bi vseeno lahko popokali in odnesli medtem ko nas ni doma. zdaj smo doma na vasi, v stanovanju, ampak vhodna vrata od objekta so vedno zaklenjena, prav tako vhodna vrata v stanovanje. tudi če smo doma so vrata zaklenjena ker ne maram občutka da lahko kdorkoli stopi v stanovanje ko se mu zljubi in se naslika pred mano. če je zaklenjeno vem da se to ne more zgoditi. rezervnih ključev nima nihče, vsak ima le svojega, ki ga nosi vedno s sabo. in res ne poznam nikogar ki se v današnjih časih nebi zaklepal (vsaj ponoči) in ki nebi zaklenil bajto ko jih nebi bilo doma.

Jaz imam čez dan in večkrat tudi ponoči še avto odklenjen pred blokom. Stanovanje pa zaklenemo, če se spomnimo, drugače pač ne.
Smo pa v naselju s ca. 2.000 prebivalci.

Se mi je že zgodilo, da smo šli kam za vikend in sem pustila ključ v vratih (zunaj seveda), pa ni bilo nič.
Sosedje so šli na morje in pustili vrata odprta (in seveda nezaklenjena). Če samo kam skočim, se ne obremenjujem še z zaklepanjem, včasih ključ pustim kar pod predpražnikom … Avto je pa itak odklenjen. Saj mogoče mi bo nekoč žal, ampak zaenkrat se še ni zgodilo nič pretresljivega. Vdrli so edino v neko bližnjo delavnico, ker so najbrž točno vedeli, kaj bodo odnesli.

Pri nas zaklepa tisti, ki gre zadnji spat. Do trgovine včasih skočim tudi tako, da sploh ne zaklenem 🙂 Avti na parkirišču odklenjeni, po navadi so v njih še ključi.

Večja vas, kjer se sosedi ne vtikujemo v življenja drugih sosedov, s končkom očesa pa vsi vidimo vsakega neznanca v ulici, kam je namenjen in kaj počne 🙂

pri starših na vasi so čez dan začeli zaklepat zaradi mačke, ki je bila tako prebrisana, da je meni nič tebi nič odpirala vrata in vdirala v bajto. seveda, zapret za sabo ni znala…. vrata pa na stežaj.
zvečer pa je bilo treba zaklenit zaradi vaških pjančkov, ki so bili sposobni prit težit na vrata za dnar za pijačo.

Moji starši tudi ne zaklepajo vedno. Če je zaklenjeno, je v redu, če ne, tudi.

Jaz se moram kar spet navaditi, da ko pridem domov, da pustim avto odklenjen, pa ko grem na njihovo bencinsko, tudi. Prav smešna sem bila, ko sem edina na tej bencinski zaklenila avto. Zdaj ga tudi jaz pustim odprtega in nezaklenjenega.

V naši vasi še ni bilo kraj. Cigani so bolj na Dolenjskem in Štajerskem. Pri nas jih ni. Sosedje pa so v redu. Še zdaj je navada, da si sosedje prinesejo kaj od praznovanja, za božič, za veliko noč. Kar na vrata obesijo ali pa dajo v vežo. Pa kmet tudi nosi mleko in ga pusti pred vrati, ali pa postavi v vežo.

zato je mene skoraj kap ko sem se preselila in se je kar odenkrat v dnevni naslikala neka soseda (takrat še popolna neznanka). te navade res nisem poznala ker vedno vsi pozvonijo pri vratih in počakajo da odprem ter jih povabim naprej. tam pa nič, kar bum pa naprej obuti v dnevno, meni nič jasno, njim še manj kaj meni ni jasno in zato zaklepamo vrata – podnevi, ponoči, pozimi, poleti, ni važno smo doma ali ne – vrata so zaklenjena.

Ne zaklepamo ,tudi avto ne zaklepam in puščam ključe notri.
Smo vas z 25 dušami.

Ne zaklepam. Ne bajte, ne avtomobila. Pri nas še poštar ne zvoni. Je 7 psov dovoljšen razlog za to, da se ravno po bajti ali parceli ne gre noben sprehajat brez naše vednosti. Najprej zaženejo vik in krik ta mali, potem pa mastino lagano prišeta s svojimi 100 in malo kilami in garantirano vsak cigan ali akviziter pride prvič, zadnjič in nikoli več :p

Od kar sem doma na vasi, še nisem zaklenila bajte.
Imam tudi pse, poleg tega pa “dela” vaška straža – ker je bolj majhna vas, se za vsakim tujim
avtom pogleda, da se pa neznanec mota po vasi, zvejo v zadnji hiši v vasi še predno
pride do nje….
Moj sosed je vedno doma in mi zna povedat kdo je šel mimo in kdaj….

Res je to. Ena od prednosti življenja na vasi. Včasih nadležna, včasih pa prav pride 😉

A je res tako težko enega muceka spustiti v hišo, da bi bil noter? Zakaj sploh imate živali, če morajo biti samo zunaj, čeprav si želijo noter.

Zaklepamo, tudi čez dan. Odročna vas smo, vendar so se tudi tu že namalali akviziterji, neki amiši in jehovci. Ne zaupam nikomur. Po toči zvoniti itd…

Ko smo doma ne zaklepamo. Še celo ključ imamo vedno zunaj v ključavnici.
Se je že zgodilo, da so neki obiski rekli, da sem ključ pozabila zunaj.
Meni pa najprej sploh ni potegnilo, kaj hočejo s tem. 🙂

Ko nas ni pa zaklepamo.

New Report

Close