Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek starš ne plačuje preživnine za otroka…

starš ne plačuje preživnine za otroka…

Imam vse papirje za hčero, da dobiva preživnino iz preživninskega sklada. Kaj se zgodi, če gre recimo njen oče( danes je star 49 let) čez čas v dom starostnikov, a je hči dolžna potem za njega skrbet na stara leta, napram, da on ni zanjo skrbel, jo videl do danes 5x, čeprav je stara že 15 let?

Ne, ni dolžna.

Ja, JE dolžna

Zakaj je dolžna? Ker je njen biološki oče ali je kak drug tehten razlog?

tudi mene zanima zakaj naj bi bila dolžna?

Premalo informacij imam za točno sliko, vendar načeloma po v skladu z določbami Zakona o zakonski zvezi in držinskih razmerjih drži – če on ni skrbel za njo in ni plačeval preživnine, hči nima obveznosti do njega.

Zgolj ugibam: ker on ni skrbel za njo, ko ga je potrebovala???

Poglej si v družinski zakonik – v takšnem primeru otroci niso dolžni kriti takšnih stroškov. Sicer je pa človek še rahlo premlad za v starostni dom, še za zdrave 80-letnike ni prostora.

Sprašujem zgolj hipotetično, da ne bi potem čez leta hčere presenetil ali se ji obesil okrog vratu, ji bilo kaj metal pod nos itd.

draga “kako je s tem”, meni se pa ti zdiš malo čudna. Oče še ni star 50 let, ti pa že razmišljaš kako bo šel v dom starostnikov. Takrat tudi tvoja hčera ne bo več ravno rosno mlada, ko bo, če bo, šel tja, se ti ne zdi?
Pa ne misli, da sem na njegovi strani, ker imam sama enak primer, vendar na kaj takega sploh nikoli ne bi pomislila.


pijandure, ki zaradi alkohola postanejo predčasno dementni, lahko dosti pred osemdesetim letom pristanejo v domu za starostnike.

Dolžna ni ničesar. Če sam ne bo mogel plačevati, bo zaprosil na občini, da ona plačuje razliko. Njemu se bodo pa vsedli na premoženje. Tako, da tvoja hči verjetno ne bo imela kaj dedovati.
lp

Glede dedovanja: itak nima nič, ker je vse prepisal na xy osebe, ko se je delal rubež za preživnino.

Z trenutnimi zakoni ki so v veljavi, se nimaš česa bati, glede obveznosti otroka do plačila doma za starejše.

lp

Z trenutnimi zakoni ki so v veljavi, se nimaš česa bati, glede obveznosti otroka do plačila doma za starejše.

lp[/quote]

Če starši nimajo, morajo plačevati otroci. Če oče plačuje preživnino, mora plačevati otrok. Če oče ne plačuje redno, če plačuje le občasno, kaj se zgodi potem? Kdo ve?

Se je za vprašat, zakaj dečko ne plačuje preživnine! Je propalica? Če je, se lahko hipotetično pomisli, da bo morda lahko pristal v domu že drugo leto!

Da mora otrok dobivati preživnino od države in ne očeta, je slovenska nacionalna sramota!

Z trenutnimi zakoni ki so v veljavi, se nimaš česa bati, glede obveznosti otroka do plačila doma za starejše.

lp[/quote]

Če starši nimajo, morajo plačevati otroci. Če oče plačuje preživnino, mora plačevati otrok. Če oče ne plačuje redno, če plačuje le občasno, kaj se zgodi potem? Kdo ve?[/quote]

Čist simpl: tudi otroci plačujejo občasno: roka roko umije!

Ko bo, če bo, nastopil problem, mu hčer gladko lepo pove: skrbi naj zate xy, kateri si prepisal vse svoje premoženje.

Z trenutnimi zakoni ki so v veljavi, se nimaš česa bati, glede obveznosti otroka do plačila doma za starejše.

lp[/quote]

Ampak otrok trenutno ni brez preživnine, saj prejema nadomestilo preživnine od Preživninskega sklada. Tudi mene zanima, kako bojo na to gledali čez 30 let, ko bo morda oče za v dom. Vsekakor se pa ni za sekirat že sedaj.

Praviš,da je hči videl ene 5x.Jo sploh pozna in se želi srečat z njo?Ali je morda en zapit debil?
Je ona edina hči od njega ali ima morda njen oče še več otrok in bodo morda oni zanj poskrbeli,če pride v dom ostarelih,morda nekoč.
Kdo so potem xy osebe,na katere je vse dano,da se skriva pred rubežniki.Kaj pa služba?Te nima ali je preskromna,morda socialc,lenuh,delomrznež,alkoholik,bolnik ali nekaj podobnega.

Žal mi je,da se zanjo ne zanima in ne videva,kot je razbrati.Se je hčerki sam odpovedal in ali si ga tvoja hčerka želi spoznati in obiskovati.Ali je morda razdalja kriva,da je še pripomogla,da sta se oddaljila eden od drugega.Škoda,morda bi imela ti kot skrbna mama manj skrbi,če bi bila hči bolj povezana z njim.Glede stikov še morda kaj uredite,če ne bo nasprotovanj in če bo želja obeh.Pa volja.

Pri 49 letih v dom starostnikov?Možno je,a ponavadi gredo tja precej starejši ali hudo bolni.
Morda si ti veliko mlajša od njega,s katerim imaš otroka in se ti on že zdi “starec”.
Čudne misli ti hodijo po glavi.Mislim,da je dolžna kot hči poskrbet zanj,saj tudi oče na nek način poskrbi za hči,čeprav je ne videva,zaradi razlogov,ki jih mi ne vemo.

Pravijo,da ni vse v denarju,da je več tisto,kar je v srcu.Morda se še kdaj zbližata in to ne pomeni,da bo oče tvoji hčerki v breme.Pač en pristen stik,ki ga zdaj ni in zaradi tega,ker ne veš kaj lahko na daljavo takšen odnos prinese,te je tudi strah nečesa neotipljivega.

Pripišem še samo to,da tudi jaz nisem imela v odraščujoči dobi z biološkim očetom veliko stikov (jih mama ni dovolila,ko se je na novo poročila).To ji po svoje zamerim,ker moj oče ni slab človek,ni denarno podkovan,a mi ga je skupaj s svojim partnerjem odrekala,seveda na škodo obeh(mene in očeta).Rodila sem se kot nezakonska hči,oče pa je že imel družino.Ni me on zavrgel,po nekaj besednih bojih z mojo mamo in očimom je obupal in nehal iskati stik.Zdaj sva se našla in nama je žal,da te veze nisva že prej negovala.Imam ga rada in vem,da ima rad tudi on mene.Zame je nekaj let plačeval,pa ni,pa tožbe,pa izterjave,vsega je bilo.A midva sva za vedno hči in oče in danes,ko sem se osamosvojila se ne oziram na druge,ampak na tisto,kar čutim,da je prav.Počutim se mnogo bolje,bolj povezano in mirno.To mi je manjkalo in sem vesela,da sva svoji življenji povezala med sabo.

New Report

Close