Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek en zelo hvaljen zanič biskvit

en zelo hvaljen zanič biskvit

Zadnjič se mi najavijo obiski čez vikend, zato sem želela nekaj speči, od česar sestavine sem že imela doma. Pa pogledam na Kulinarično Slovenijo in najdem eno sladico. Pogledam komentarje spodaj, ker ne želim kar nekaj BZ speči in vidim, da ljudje hudo hvalijo to sladico, da kako je dobra. ena ženska pove, da so prišli obiski, ona je to naredila in kako so vsi hvalili in hvalili in hoteli recept in da je takoj zmanjkalo in same take ocene. kar nekaj podobnih komentarjev. No, si rečem, pa naredimo tole. vse po receptu, točno kot piše, ven je pa prišlo totalno razočaranje. Saj ne, da je bilo res čisto zanič. saj je bilo za pojest, ampak daaaaaleč od kakšnega presežka. Če te je ravno popadla lakota za sladkarije, pa ni nič pri roki, najbrž poješ en kos. Pri nas je vsak en košček poskusil, obiski iz vljudnosti, ampak je ostalo več kot pol. Drugi dan sem vrgla stran.

Me res zanima, a so ljudje res zadovoljni z vsakim šitom, da tako zelo hvalijo kar eno BZ sladico? Priznam, naši družini je od sladkarij redko kakšna zares dobra, taka ponavadi, ki jo doma spečemo. Torte iz slaščičarn ali tiste kupljene sploh ne jedo, kremna rezina je dobra samo blejska oz. taka, kot jo jaz doma naredim (po receptu za blejsko rezino), tistih iz slaščičarn in trgovin niti ne poskusijo. Edino, kar od kupljenega pojedo, je Sahar torta in pa piškoti Pan di stelle, to je pa tudi vse.

No, drugič bom malo bolj skeptična do teh pohval na kulinariki.

In recept je bil kateri?

Pač ste presrani, jebiga.

Sicer pa, bognedaj linka prilimat, da bi videli, o čem se sploh gre. A je ful skrivnost, kateri recept na Kulinariki je zanič? A se mogoče bojiš, da je bil v resnici problem v izvedbi, ne v receptu? Pri nas si recepte izmenjujemo v familiji, pa nikoli ne pride ven enak rezultat, čeprav pečemo po istih navodilih.

Zate presrani, za nekoga drugega imajo okus, česar vi nimate. Glede na to, da vam je nekaterim višek kulinaričnih užitkov tista zmrznjena torta in Leclerca, ni niti čudno.

Ja, itak. Zato ker se mi zdi izjava “od kupljenih piškotov jemo samo Pan di stelle” višek presranosti, sem ziher brez okusa.

Mah, nisem dala gor recepta, ker se mi ni prvič to zgodilo, da so nekaj na kulinariki hudo hvalili, pa se je izkazalo, da gre za čisto povprečno zadevo. Tole zdaj je bilo pa še malo pod povprečjem.:)

No, nikoli me ne izuči.:))) Bom ostala pri svojih preizkušenih receptih, pa bo.

Aja? In zato ker se TEBI ta izjava zdi višek presranosti, to pomeni, da so oni presrani?

Meni pa se zdi, da si s to izjavo, da so oni presrani, samo povedala, da ti nimaš okusa in da si z vsem zadovoljna. Lahko imam prav ali pa ne. Anede?

BTW: Meni ni všeč noben drug čokoladni namaz razen Nutelle. In? Je to “višek presranosti” po tvoje?

Predlagam, da pobrskaš za recepti kje drugje.

Če želiš slovenske, potem se kaj finega najde na strani Gurman. Sicer pa pobrskaj med angleškimi, res najdeš stvari za prste polizati.

Večini uporabnikov kulinarike so pač všeč sladke, kremaste reči, od mesa pa je uporabnikom ena najljubših jedi “piščančji žur”, tako da če to ni tvoj okus za hrano, nima smisla upoštevati teh komentarjev.

A veš leelee_, da te je yukattan že zadnjič šimfala na sosednjem forumu, pa sem že razmišljala ali naj ti povem ali ne, sem si rekla, no dobro, ji dam še eno priložnost, mogoče se bo pa popravila, ampak zdaj vidim, da še kar vztraja in vztraja…

Dej leelee_, a moraš bit vedno najbolj pametna na monu al kaj?!?

Predlagam, da pobrskaš za recepti kje drugje.

Če želiš slovenske, potem se kaj finega najde na strani Gurman. Sicer pa pobrskaj med angleškimi, res najdeš stvari za prste polizati.

Večini uporabnikov kulinarike so pač všeč sladke, kremaste reči, od mesa pa je uporabnikom ena najljubših jedi “piščančji žur”, tako da če to ni tvoj okus za hrano, nima smisla upoštevati teh komentarjev.[/quote]

Sem enkrat poskusila ta “piščančji žur”. Zame je bil to dokaz, da imamo ljudje zelo različne okuse. Sem se držala recepta, ampak na koncu ni bil všeč ne meni ne drugi polovici, tako da se je nekaj časa prekladal sem in tja po kuhinji in potem romal med odpadke.

Brezveze pa je, da rečem, kako je ta recept zanič – pač enim je všeč, drugim pa ne.

????? Na kakšnem sosednjem forumu? Če sem že na forumu, sem samo na tem. In sploh ne pomnim, da bi že kdaj kaj od leelee_ komentirala niti ne vem, kaj je že kdaj prej pisala.

:))) Enim pa dogaja.

????? Na kakšnem sosednjem forumu? Če sem že na forumu, sem samo na tem. In sploh ne pomnim, da bi že kdaj kaj od leelee_ komentirala niti ne vem, kaj je že kdaj prej pisala.

:))) Enim pa dogaja.[/quote]

Leelee_, ne ji verjeti, saj veš, da laže, kot pes teče!

Tista, ki ima vsaj malo pojma o peki, bo takoj, ko prebere recept videla ali je je ok ali ni. Se pravi, da si popolna amaterka in neizkušena v peki. ZAkaj pa ne poveš kateri recept je, da na oko ocenimo tudi ostali, brez peke.

Ampak vseeno dejstvo ostaja, da so eni zadovoljni z zadnjim sranjem, drugi so pa gurmani. Obstaja okus in “okus”. Eni imajo prefinjenega, drugi pač ne in to je dejstvo.

Lahko debatiramo o tem, da je enim všeč kremna rezina, drugi pa je ne marajo, ker ne marajo kremnega peciva. In tukaj ne moremo reči, da tisti, ki imajo radi kremno rezino, nimajo okusa, drugi pa so z vsem zadovoljni.

Lahko pa to rečemo, če je nekomu od kremnih rezin všeč samo najboljše narejena, torej blejska (z rumenjaki in brez pudingovega praška), drugemu pa čisto vsaka, na katero naleti, da ta drugi nima dodelanega okusa in je z vsem zadovoljen. Čeprav bi ti drugi raje videli, da bi obveljalo to, da ima vsak svoj okus in da ni “slabših” in “boljših” jedač, to enostavno ni res. So ljudje z okusom in so tisti brez njega, pa se lahko tisti drugi na glavo postavijo.:))

Ampak vseeno dejstvo ostaja, da so eni zadovoljni z zadnjim sranjem, drugi so pa gurmani. Obstaja okus in “okus”. Eni imajo prefinjenega, drugi pač ne in to je dejstvo.

Lahko debatiramo o tem, da je enim všeč kremna rezina, drugi pa je ne marajo, ker ne marajo kremnega peciva. In tukaj ne moremo reči, da tisti, ki imajo radi kremno rezino, nimajo okusa, drugi pa so z vsem zadovoljni.

Lahko pa to rečemo, če je nekomu od kremnih rezin všeč samo najboljše narejena, torej blejska (z rumenjaki in brez pudingovega praška), drugemu pa čisto vsaka, na katero naleti, da ta drugi nima dodelanega okusa in je z vsem zadovoljen. Čeprav bi ti drugi raje videli, da bi obveljalo to, da ima vsak svoj okus in da ni “slabših” in “boljših” jedač, to enostavno ni res. So ljudje z okusom in so tisti brez njega, pa se lahko tisti drugi na glavo postavijo.:))[/quote]

Se strinjam!

Ampak vseeno dejstvo ostaja, da so eni zadovoljni z zadnjim sranjem, drugi so pa gurmani. Obstaja okus in “okus”. Eni imajo prefinjenega, drugi pač ne in to je dejstvo.

Lahko debatiramo o tem, da je enim všeč kremna rezina, drugi pa je ne marajo, ker ne marajo kremnega peciva. In tukaj ne moremo reči, da tisti, ki imajo radi kremno rezino, nimajo okusa, drugi pa so z vsem zadovoljni.

Lahko pa to rečemo, če je nekomu od kremnih rezin všeč samo najboljše narejena, torej blejska (z rumenjaki in brez pudingovega praška), drugemu pa čisto vsaka, na katero naleti, da ta drugi nima dodelanega okusa in je z vsem zadovoljen. Čeprav bi ti drugi raje videli, da bi obveljalo to, da ima vsak svoj okus in da ni “slabših” in “boljših” jedač, to enostavno ni res. So ljudje z okusom in so tisti brez njega, pa se lahko tisti drugi na glavo postavijo.:))[/quote]

Smo pa tudi taki, ki nam je prav malo mar, če nas imajo za ljudi z izbranim ali pa povsem zanič okusom. Jemo tisto, kar nam je všeč in kar nam ustreza. 🙂

Pa lep vikend.

Ampak vseeno dejstvo ostaja, da so eni zadovoljni z zadnjim sranjem, drugi so pa gurmani. Obstaja okus in “okus”. Eni imajo prefinjenega, drugi pač ne in to je dejstvo.

Lahko debatiramo o tem, da je enim všeč kremna rezina, drugi pa je ne marajo, ker ne marajo kremnega peciva. In tukaj ne moremo reči, da tisti, ki imajo radi kremno rezino, nimajo okusa, drugi pa so z vsem zadovoljni.

Lahko pa to rečemo, če je nekomu od kremnih rezin všeč samo najboljše narejena, torej blejska (z rumenjaki in brez pudingovega praška), drugemu pa čisto vsaka, na katero naleti, da ta drugi nima dodelanega okusa in je z vsem zadovoljen. Čeprav bi ti drugi raje videli, da bi obveljalo to, da ima vsak svoj okus in da ni “slabših” in “boljših” jedač, to enostavno ni res. So ljudje z okusom in so tisti brez njega, pa se lahko tisti drugi na glavo postavijo.:))[/quote]

Smo pa tudi taki, ki nam je prav malo mar, če nas imajo za ljudi z izbranim ali pa povsem zanič okusom. Jemo tisto, kar nam je všeč in kar nam ustreza. 🙂

Pa lep vikend.[/quote]

Pa saj temu nihče ne oporeka. Vi kar jejte tisto, kar vam ustreza, ampak še vedno nimate okusa. As simple as that!

Aja? In zato ker se TEBI ta izjava zdi višek presranosti, to pomeni, da so oni presrani?

Meni pa se zdi, da si s to izjavo, da so oni presrani, samo povedala, da ti nimaš okusa in da si z vsem zadovoljna. Lahko imam prav ali pa ne. Anede?

BTW: Meni ni všeč noben drug čokoladni namaz razen Nutelle. In? Je to “višek presranosti” po tvoje?[/quote]

Ne. Zato ker je na tržišču ogromno znamk in vrst piškotov. Pojma nimam koliko, ampak res ogromno. In da pri vsej tej izbiri vrst, znamk, okusov in cenovnih rangov izjaviš, da ti pa ješ samo X, ostalega se ne dotakneš, to je presranost.

To nima veze s tem, kdo ima okus in kakšna je kvaliteta zmrznjene torte v Leclercu, ker ziher obstaja vsaj 10 sort piškotov, ki so z omenjeno popolnoma primerljive. Ampak ne, oni se ne dotaknejo, ker ni X. Zato je to presranost.

Mimogrede, meni je popolnoma vseeno, kdo me kje šinfa in koliko mi kdo da priložnosti. Že v resničnem življenju ne špilam na karto popularnosti, na MONu pa sploh ne mislim.

Predlagam, da pobrskaš za recepti kje drugje.

Če želiš slovenske, potem se kaj finega najde na strani Gurman. Sicer pa pobrskaj med angleškimi, res najdeš stvari za prste polizati.

Večini uporabnikov kulinarike so pač všeč sladke, kremaste reči, od mesa pa je uporabnikom ena najljubših jedi “piščančji žur”, tako da če to ni tvoj okus za hrano, nima smisla upoštevati teh komentarjev.[/quote]

Sem enkrat poskusila ta “piščančji žur”. Zame je bil to dokaz, da imamo ljudje zelo različne okuse. Sem se držala recepta, ampak na koncu ni bil všeč ne meni ne drugi polovici, tako da se je nekaj časa prekladal sem in tja po kuhinji in potem romal med odpadke.

Brezveze pa je, da rečem, kako je ta recept zanič – pač enim je všeč, drugim pa ne.[/quote]

Če še enkrat prebereš moj zapis, boš ugotovila, da nisem nikjer ocenjevala, kaj je bolj ali manj zanič ali dobro. Napisala sem, da je potrebno pri ocenah neke jedi upoštevati kontekst. Če je večini tistih, ki ocenjujejo recept, všeč pecivo z margarino, vegeta in kremasto pecivo s kupljenim pudingom, potem nekomu, ki dela stvari izključno z maslom in uporablja sveža zelišča, jed pripravljena po tem receptu, verjetno ne bo všeč, a ne?

Mimogrede, pred časom sem v Leclercu srečala Vesno Janković, ki je kupila Leclercovo torto. Kaj boste pa na to porekli? Da tudi ona – pri vsem denarju – nima okusa?

Okus pa res ni vezan na denar.

Hahahaha in od kdaj ti denar kupi okus???? No, bi pa res rekla, da ga nima prav veliko, vsaj če pogledaš njenega izbranca:)))

Aja? In zato ker se TEBI ta izjava zdi višek presranosti, to pomeni, da so oni presrani?

Meni pa se zdi, da si s to izjavo, da so oni presrani, samo povedala, da ti nimaš okusa in da si z vsem zadovoljna. Lahko imam prav ali pa ne. Anede?

BTW: Meni ni všeč noben drug čokoladni namaz razen Nutelle. In? Je to “višek presranosti” po tvoje?[/quote]

Ne. Zato ker je na tržišču ogromno znamk in vrst piškotov. Pojma nimam koliko, ampak res ogromno. In da pri vsej tej izbiri vrst, znamk, okusov in cenovnih rangov izjaviš, da ti pa ješ samo X, ostalega se ne dotakneš, to je presranost.

To nima veze s tem, kdo ima okus in kakšna je kvaliteta zmrznjene torte v Leclercu, ker ziher obstaja vsaj 10 sort piškotov, ki so z omenjeno popolnoma primerljive. Ampak ne, oni se ne dotaknejo, ker ni X. Zato je to presranost.

Mimogrede, meni je popolnoma vseeno, kdo me kje šinfa in koliko mi kdo da priložnosti. Že v resničnem življenju ne špilam na karto popularnosti, na MONu pa sploh ne mislim.[/quote]

Glej, ti lahko ješ ne vem koliko vrst kupljenih piškotov, jaz se ne pritaknem nobenih, ker so mi VSI zanič. Jem samo doma pečene, pa še te samo določene. Kot že povedano, verjamem, da je tudi čokoladnih krem ogromno in sem jih tudi že večino poskusila, ampak me NE PREPRIČAJO, enostavno niso tako dobre kot je Nutella in to tista, narejena za zahodna tržišča. So mi že dali različne kremne namaze (bilo jih je okoli 8) v različne skodelice, da nisem videla znamke in sem točno vedela, katera je Nutella, ker je bila enostavno najboljša. Pa ne gre za navado, ker sem v otroštvu, ko nutelle ni bilo, jedla nek drug namaz (Viki kremo ali nekaj podobnega). Ampak Nutella je enostavno The best pa konec. Jem jo sicer enkrat mesečno, če sploh, ampak kadar je na sporedu, je to Nutella. Presrana? Zame Z OKUSOM ZA DOBRO. Ti pa seveda po svoje.

In? A potem bi po tvoje morali kar vse po vrsti jesti? Lahko je 100 vrst piškotov, pa so ti samo eni res dobri. Po tvoje pa bi za to da ne bi bil presran, moral jesti vsaj 50 vrst ali kar vse po vrsti? Ali če so ti všeč orehovi piškoti, bi ti morali biti všeč vsi, ki so narejeni iz orehov? Kakšna bedarija!

New Report

Close