Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj avtizem?

zakaj avtizem?

Zaradi česa pride do avtizma? Ga ima otrok, ki ga poznam, pa mi ženska sveto zatrjuje, da sta to sama z možem bila kriva, ker so prepiri in pretepi pri njiju in da se je otrok tako ustrašil.. ?!? Meni se zdi malo mimo…

na guglu se vse najde, če nisi ravno v zadnjem stadiju lenoritisa

Sem… Ne da se mi toliko brat, gledam film, pa vsake tok čekiram forum. Me samo zanima, če je možna njena teorija, baje, da jo je zdravnik potrdil, jih ima pa itak CSD zdaj pod nadzorom (tako fajn kot pač oni znajo).

je nevrobiološka motnja, ampak točnega izvora oz. vzroka še ne poznajo. eni trdijo, da zaradi vseh hormonov, ki jih pojemo s hrano, drugi da zaradi cepljenj, tretji da zaradi mater, ki ne znajo pravega odnosa vzpostaviti s svojim otrokom v otroštvu, četrti da zaradi nekih fizioloških oz. anatomskih sprememb v možganih, kar je po mojem laičnem mnenju še najbolj verjetno… bogsigavedi. je težko raziskovati pomojem, ker se pri čisto vsakem posamezniku manifestira drugače. drugače je pa ogromno napsianega o tem na netu.

Sem na hitrco poguglala in našla tole:

Ni umska bolezen in ni posledica travme.
Vzrok je nevrobiološki in simptome lahko omilimo s pravočasno in zgodnjo diagnozo.

Torej se tvoja soseda moti.

fdgj in Asya, hvala za odgovora…
Saj se mi je zdelo, da ne more biti tak vzrok… Ta ženska zmeraj nekaj napihuje.

odvisno kjke si googlala. Zakaj pa slepo verjamete stričku googlu? Tudi jaz lahko objavim nek butast članek gor.

Imam sina s sindromom avtističnega spektra in bi dala vse kar imam, da mi nekdo pove, zakaj nas je to doletelo in kaj lahko naredimo!
Toliko lahko rečem, da smo harmonična družina, se ne prepiramo in da je na splošno bedarija misliti, da je krivda v odnosih. Cepljenje… bi znalo biti… kdo mi pa lahko potrdi!?

Sploh pa to ni bolezen ampak razvojna motnja!

Kdaj pa se je motnja pojavila ?

Ampak ja, pri tem otroku se je po enem cepljenju pojavila velika bula na vratu, ki ni in ni izginila. Otrok je dobival hudo vročino, posledično vročinske krče kak teden…
In od takrat je dejansko postal “čuden”. Kakršnakoli sklepanja so pa itak bolj kot ne neumnost.

Zdravniki cepijo, ker se zgovarjajo na zakon. Zato izjavljajo, da oni ne bodo prevzeli odgovornosti za morebitne posledice.
Kar pomeni, da lahko cepijo, brez tega, da za morebitne težave odgovarjajo.

Lahko se sicer odločiš za tožbo..A je pot težka, predvsem zaradi dokazov o medsbojni povezanosti med cepivom in posledicami.

Tukaj imaš veliko napisanega http://www.avtizem.org/o_avtizmu.html. Tudi o možnih vzrokih itd.

Zeloo zanimivo. AMpak čudno, da je bil avtizem prisoten že mnogo prej, kot se je začelo cepljenje. Pa gnojne bule tudi.
Da o tem, kako so vsi medicinski strokovni članki (torej ne lapa lapa alter ego bio svod članki) zadnjih 5 let potrdili, da ni nobene povezave avtizma s cepljenjm. Sam, kaj češ, če pa je najvišji domet prebrane literature MOn in SČ.

Kdaj pa se je motnja pojavila ?[/quote]

Pojavilo se je približno pri letu starosti. Imam neuradna mnenja, da je zaradi cepljenja, ampak, kdo se bo pa šel dokazovanja proti farmacevtskemu lobiju…?

Nima veze, škoda pri nas je že narejena, hujše nam bo – živeti s tem.

Verjamem, da se starši pri taki bolezni (stanju) sprašujejo o vseh možnoig vzrokih. Ampak vedeti morater, da je bil avtizem prisoten že pred uvedbo kateregakoli cepljenja. In da uradno mnenje strokovnjaka, ki vsaj nekaj ve o cepljenjih, ne more biti strokovno, če spravlja v zvezo cepljenje in avtizem. Neuradno pomeni torej kaj? En, ki sam o sebi meni, da se na vse spozna? Nestrokovna organizacija? Zdravniik, ki se s cepljenju in nalezljivimi boleznimi ne ukvarja? Ki se ne izobrađuje?
In prosim, če poveste, kaj ima farmacevtski lobi s posameznim zdravnikom? Menda je jasno, da je tu denar. Ali pa mislite, da se vedno nova in nova zdravila (in cepiva) razvijajo zastonj?
In zakaj so strokovni članki pomembni, če govorijo npr. o novem načinu zdravljenja, o novih spoznanjih ipd, če govorijo o izjemnem pomenu cepljenja v človeški zgodovini, pa so podkupljena, lobirana, umazana?
Povezavop avtozma s cepljenjem so ovrgle ugledne medicinske inštitucija (neodvisne!!!), avtor razsikave je strokovno uničen, saj se mu je dokazalo, da je potvarjal. Ampak kaj bi se še moralo narediti, da boste to končno verjelil?

Težko berem tole. Nedokončana osnovna šola? O povezavi avtizma s cepljenjem pa itak pojma nimaš!


Brezvezno nakladanje….

Nasilno vnašanje tujkov v telo, kar je med drugim tudi cepljenje, lahko povzroči pretirano imunsko reakcijo. Cepiva vsebujejo med drugim prav tako težke kovine in druge snovi, ki lahko povzročijo neke vrste alergično reakcijo. Razne bule so le vnetja in posledica odziva imunskega sistema na cepivo oziroma na okužbo.
Zato cepljenje ne povzroča avtizma, ampak ga sproži. Saj raziskave kažejo na vzročno povezanost okužb in avtizma. Okužbe pred rojstvom in po njem pa lahko povzročijo možgansko okvaro.
Le-ta je ponavadi posledica neposrednega toksičnega učinka vnetja ali pa spremenjenih pritiskov v lobanji.
Če ima otrok oslabljen imunski sistem, je lahko cepljenje le še pika na i, kar privede do raznih razvojnh motenj, kot so multipla skleroza, avtizem….
In napaka je, da se brez predhodnih raziskav, ki bi lahko odkrile tveganja, cepijo vsi otroci.

Brezvezno supernakladanje.
In tvoje cenjeno strokovno področje je …?

Težko berem tole. Nedokončana osnovna šola? O povezavi avtizma s cepljenjem pa itak pojma nimaš![/quote]

Imam sina z avtizmom, ki ni bil cepljen pri letu dni – čez je dal samo prva tri cepljenja (Di-Te-Per) – drugega ni… In vse skozi se omenja, da bi naj avtizem povzročilo cepljenje za OMR, ki ga opravijo pri letu dni. Torej prosim… Sem ena, ki bi lahko ovrgla teorijo, da cepljenje povzroča avtizem… vendar ne bom, ker nisem toliko pametna…

Ne vedo, kaj povzroča razvojno motnjo – kateri se reče motnje avtističnega spektra – ker je lahko pri vsakem otroku drugačen vzrok. In tudi ko so primerjali možgane ljudi z avtizmom, ne morejo določiti stične točke, za katero bi lahko rekli, ta je tista (kot recimo pri gluhih, kjer je vidno, kje je okvara na možganih, saj je vedno okvarjen isti center), tega pri ljudeh z avtizmom ne morejo reči, saj so si okvare različne… zato je tudi težko reči, kaj dejansko je krivo…

še za fdgj…

(…tretji da zaradi mater, ki ne znajo pravega odnosa vzpostaviti s svojim otrokom v otroštvu…)

To da se matere (ja tudi sama sem mati) ne znajo povezati s svojim otrokom, ki nato ‘razvije’ avtizem, je pa floskula iz 50-60 let prejšnjega stoletja… ko je bilo za vse kar je bilo neznano in narobe z otrokom, najlažje kriviti mamo. Tega ne slišiš skoraj nikjer več… Imam dva otroka (drugi je otrok z avtizmom) in z obema sem od zgodnjih ur delala enako – nobenega zapostavljala, se manj ‘povezala’ z njim, pa vendar ima avtizem…

Mene sedaj po vseh teh letih ne zanima več, zakaj ima avtizem, zakaj “nas” je to doletelo… sedaj skrbim samo še za to, da ga čimbolje pripravim na to dinamično življenje in krut svet, ki ga ne dojema, tako kot mi…

Beremo, beremo…
Tisti, ki imamo otroka z avtizmom še kako beremo. In to ne rumenega tiska o tem, kdo je kaj opozarjal, dvomil, kdo je goljufal, temveč strokovne članke, ker nas v prvi vrsti zanima, kako pomagati našim otrokom. In zakaj beremo? Zato, ker nam nihče od strokovnih delavcev ne zna odgovoriti, pomagati… A ni to čudno? Če je avtizem res že toliko časa med nami (še preden so začeli s cepljenjem (japaja)) – kako to, da je tudi med zdravniki toliko popolnih analfabetov s tega področja? Avtizem je očtno vendarle nova bolezen!!!

In med vsemi prebranimi strokovnimi članki ne najdemo študije, ki bi dokazovala, da cepiva ne povzročajo avtizma. Katera je torej tista študija, ki smo jo očitno vsi spregledali? Oziroma – bodimo bolj konkretni in osredotočimo samo na eno cepivo npr. Hib – katera študija je ocenila vpliv tega cepiva v različnih komercialnih kombinacijah na avtizem?

Ne za to ne za večino drugih cepiv (da o kombinacijah niti ne govorimo) študije še niso bile narejene, zato odgovora še ne vemo!!!!!!!!!!!!!

Če pa ste nekateri v rumenem tisku prebrali, da je nekdo goljufal, ko je poskušal pozornost usmeriti tudi na cepiva – tudi če je res – kaj to dokazuje? Ali samo zaradi tega ne potrebujemo na tem področju nobene resne študije?

Cepiva imajo tudi stranske učinke! Tudi nevrološke… paralize, vnetje možganov… dojenček lahko celo umre – to se dogaja tudi še danes!!! In ja, dojenček lahko dobi od cepiv tudi avtizem. Pika.

Vir uradne raziskave?

Za začetek:
http://www.google.si/#hl=sl&sa=X&ei=V0GRTs7BNsPNhAetoJUb&sqi=2&ved=0CBwQvwUoAQ&q=mmr+not+linked+to+autism&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=aee1aabda4df5fee&biw=1280&bih=848

Potem pa pojdi na stran Medscapem, se registriraj in preberi MMR Vaccine Not Linked to Autism in … – Medscape Education in kopico ostalih novejših člankov o tej temi. Če berete, seveda.

Ne bom se vtikovala v kompleten post, bom se pa v odebeljeno. Avtizem ni nova bolezen, če le greste in poslušate še kakšna predavanja tujih strokovnjakov, boste videla, da se večina strinja s tem.

Ampak pred letom 45 (prejšnjega stoletja) ko sta to področje začela raziskovati Leo Kaner in Hans Asperger, je bilo pa res najlažje vse, ki so odstopali od povprečja (kar otroci in ljudje z avtizmom seveda odstopajo) strpati v umobolnice oziroma, tiste z lažjo obliko imeti za ‘vaške norčke oz. posebneže’. Še na slovenskem imamo zgodbe o ‘podobnih’ vaških posebnežih, vendar ne trdim, da so vsi bili ljudje z avtizmom, prav gotovo jih je pa bilo veliko, vendar ker tega niso poznali in znali diagnosticirat, so jih po liniji najmanjšega odpora označili za duševno prizadete…

Razumem, da potrebujete ‘ime krivca’ za stanje svojega otroka, vendar verjemite mi, veliko lažje vam bo, če se s tem ne boste obremenjevali in šli naprej. Pri iskanju krivca je prav to… obstaneš na mestu. Verjemite mi, bila na tem in dala to skozi sama. In še nekaj… že zgoraj sem napisala… moj otrok ni bil cepljen pri letu dni (zaradi alergij), a se je avtizem vseeno pokazal točno pri tistih mesecih, kot pri ostalih, ki so bili cepljeni. Žal, pridružujem se mnenju strokovnjakov, da je za avtizem krivo več dejavnikov in ne samo eden – v tem primeru, samo cepljenje. Če bi šlo samo za cepljenje, prosim za odgovor: zakaj potem moj drugi otrok (prvi rojen), ki je vsa ta leta cepljen po programu, ni razvil avtizma?


Na zahodu nič novega – spet…
Spet se bomo obesili na cepivo OMR, ki je bilo doslej edino preiskovano glede možnega vpliva na avtizem (zaključki teh študij so, da povezave niso uspeli potrditi – kar ni isto, kot da bi povezavo ovrgli). Nobeno drugo cepivo doslej še ni bilo preiskovano v zvezi z avtizmom. In kljub temu, da tudi študije o vplivu OMR niso dokazale, da cepivo ne povzroča avtizma, nekateri po neki butalski logiki prikimavajo, da tudi nobeno drugo cepivo ne more vplivati na avtizem. Da se razumemo – ne trdim da so cepiva edini vzrok, gotovo pa LAHKO tudi cepiva povzročijo avtizem! Tudi cigarete LAHKO povzročijo raka, pa se nihče ne čudi, ker nimajo vsi kadilci raka oz. ker lahko raka povzročijo tudi drugi dejavniki…

Potem ti pač moramo povedati, na tebi pa je, če zaupaš, da imajo avtistično motnjo tudi necepljeni otroci.
Ti pa, kakor hočeš. A vsaj sebi zaupaš?

New Report

Close