Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kadilci nižji sloj in nerazgledani ljudje

kadilci nižji sloj in nerazgledani ljudje

Opažam, da je največ kadilcev med nerazgledanimi in slabše situiranimi ljudmi. Razgledani in tisti, ki imajo denar so že zdavnaj prenehali, če so bili v tem. Zakaj menite, da je tako. Že tako ali tako ni eurov, pa jih dajejo za čike?

Popolna resnica. Saj se vidi tudi na Tedniku, ko jamrajo, da nimajo za jest, na mizi pa cigareti. Tudi po zobeh se vidi, čisto rumeni in gnili pa koža vsa rumena in prsti. Če bi se čez ekran lahko vohalo bi pa tudi zavohali smrad od tistih jamračev, ki ves denar dajo za cigarete, otroci pa nimajo kaj jest.

Kaj je danes? Zdaj ko ste obdelale Nekrepove, je treba 150 anti kadilskih tem odpret? Je kakšna luna ali kaj?

Sicer jaz tega ne opažam. Imam večinoma visoko izobraženo in dobro situirano družbo, med katero je kar nekaj kadilcev…

Hmmm, priznam, da v krogu ljudi, v katerem se gibljem, ni nihče ravno z nizkim dohodkom, na minimalcu, socialki… Večinoma so to kar izobraženi ljudje, s plačami najmanj nad jurja… Pa jih kar dosti kadi (od tega celo dva zdravnika in tri medicinske sestre).

Kadilci so v glavnem manj izobraženi od nekadilcev in bolj revni. Iz tega sledi, da tudi niso dovolj ozaveščeni od škodljivosti kajenja zato morajo pristojne službe narediti vse, kar je v njihovi moči, da jih odvadijo kajenja. Prvi korak k temu je bil že storjen: prepoved kajenja na delovnem mestu.
2. korak bi moral biti: prepoved kajenja na vseh javnih mestih, torej povsod v javnosti (na cesti, v parkih, na vrtovih kafičev, itd)
3. korak: popolna prepoved porizvodnje in prodaje cigaret

Po tvojem postu sodeč je ravno obratno!

Pa po mojih izkušnjah, mojih znancih in moji izobrazbi, da ne govorimo o tem, da se mi zraven še čik v pepelniku kadi, nimaš niti slučajno prav :))))))))))

Dej, pejt mal najprej v šolo, pol pa piš o izobrazbi drugih 😉

Več kot poklicne šole ni slutit iz tvojih brainstormanj tukaj!

Noben pameten človek ne kadi to je dejstvo. Kadijo le tepci.

porkaduš, meni tudi gredo na jetra te teme … grevi mi2 enga pržgat?


Država sigurno ni za, da se prepove kajenje ker ima ona največ koristi od trošerin. In kaj bi delala farmacevtska družba in zdravniki, sestre če bi bili vsi zdravi in konec koncu tudi delavci iz Tobačne. Nikotin ni nič bolj škodljiv kot onesnažen zrak, zemlja, voda, mastna hrana, sladkarije…… veliko ljudi umre tudi zaradi kapi, sladkorne…..

porkaduš, meni tudi gredo na jetra te teme … grevi mi2 enga pržgat?[/quote]

To mi deli!

Bom NALAŠČ še enega, čeprav mi sploh ne paše ta hip 😉

Po grobi posplošitvi to drži. Razlog vidim v tem, da ljudje nižjega sloja (ne želim, da zveni pejorativno, ampak le kot oznaka soc. položaja) doživljajo večje stiske in imajo manj možnosti za tešitev stisk. Ko jim vse dojadi, se ne morejo it sprostit v velnes, si privoščit potovanja itd. Ostanejo jim pač cigarete, ki jih pomirijo. Edini luksuz. Tudi (ne)osveščenost se da vsaj do neke mre povezovati s soc. položajem.
Ne da zagovarjam kadilce, le skušam jih razumeti.

porkaduš, meni tudi gredo na jetra te teme … grevi mi2 enga pržgat?[/quote]

Hmmm, rade volje, ampak ti bom samo družbo delala, ker že par let abstiniram. 😉 Mi pa dim še vedno zelo lepo diši… Če ga ni preveč.

Ženske, to je tista baba, ki je pred kratkim odkrila ta forum in je na začetku pisala z velikimi črkami, zdaj je ugotovila, kako se izklopi caps lock, še vedno pa odpira post za postom in v isti temi odpre ogromno postov in se sama s seboj pogovarja. Očitno trpi za neko psihično boleznijo in si ne more pomagati.

To mi deli!

Bom NALAŠČ še enega, čeprav mi sploh ne paše ta hip ;)[/quote]

pa še dodatno me razkuri, ker moram nonstop vlečt, drgač ugasne 🙂

porkaduš, meni tudi gredo na jetra te teme … grevi mi2 enga pržgat?[/quote]

To mi deli!

Bom NALAŠČ še enega, čeprav mi sploh ne paše ta hip ;)[/quote]

pa obvezno na balkonu 😀

[img]http://beta1.finance-on.net/pics/cache_F4/F40DO_zupancic_milena_tk.1014838340.jpg[/img]

[img]http://www.taddict.com/blog/wp-content/uploads/2009/06/sintient_apparel_1.jpg[/img]

[img]http://1.bp.blogspot.com/_CSUPQ7EpU_4/SE3ls2giD6I/AAAAAAAAX-c/XvJVu6XjNXk/S1600-R/smoking+obama+2.png[/img]

[img]http://img.rtvslo.si/upload/Kultura/knjige/makarovic1_show.jpg[/img]

[img]http://drugidom.net/wp-content/uploads/james_dean_smoking.jpg[/img]

kadijo sam še loji pa white trashi..isto je z zavaljenci

V tej temi se je avtor oglasil še 4x z drugim imenom, ostalo nisem brala. Po mojem mnenju, je avtor uboga oseba, med slabše ‘situiranim’ saj zrel pameten, uspešen človek vsekakor ne bi odprl take teme, če pa že, pa bi bil besednjak popolnoma drugačen. Avtor/ica…po mojem mnenju potrebujes psihiatra ali pa obcutis pomanjkanje pozornosti.

LP!i

Tako je! Cigareta je zvitek tobaka, ki ima na eni stran ogenj na drugi pa bedaka.

Zakaj imam občutek, da ena in ista oseba piše več odgovorov?!

Sej se jo prepozna po načinu razmišljanja in agresivni nastrojenosti. In res se mi zdi, da je vsaka tretja tema – značilno debilna – in mi gre cel MON te dni na k***, ker seva nekaj zares bolnega.

Ker cigarete povzročajo paranojo.

Ker cigarete povzročajo paranojo.[/quote]

Tu si se pa zmotila, ne kadim niti nikoli nisem. 🙂 Paranojo ima kvečkejmu tisti, ki odpira vse te teme na Monu (na temo kajenja, ne vem katera je že)…

Visoko izobraženi snifajo koko.

New Report

Close