Najdi forum

Tabla pozor hud pes

Doma imamo psa Maltežana ki je zelo hud (laja mogoče bi lahko tudi koga ugriznil). Sedaj je pa problem ker na eni strani hiše približno 1 meter vstran gre cesta nimo še do sosedov. Imamo postavljeno tablo z napisom Pozor hud pes in tudi zavarovano imamo hišo skupaj z psom. Imamo pa problem ker se po tej cesti veliko sprehajajo učenci skupaj z razredničarko 1. razreda in me zanima kdo bi biv kriv če bi naš pes slučajno koga od teh ugriznil ker ga nekateri od njih brcajo, nekateri pa se zraven jočejo. Na to smo opozorili tudi učiteljico naj bo previdna ali da se drugje sprehajajo a se ne ozira na to in niti ne na tablo. Skos nas tudi ni doma tako da ne moramo vedno gledati kdaj bo šou kdo nimo hiše da bomo mi zraven na cesti.

Ko vas ni doma, naj bo kužek v hiši. Kot lastniki ste dolžni poskrbet za njegovo varnost, ste zakonsko odgovorni. Če bo koga ugriznil (pa vseeno, ali zaradi strahu ali zato ker ga bodo dražili), plačate vi.

Morda pa naredito eno poučno učno uro s prvošolčki in učiteljici predlagajte, naj vas otroci (in ona) obiščejo, spoznajo kužka, malo jim odpredavajte o pravilni skrbi za kužka, kaj rabijo, kako se počutijo ob pokanju petard npr., pač na tak poučen način. Vam povem, da boste naredili veliko več pa še otroke navadite na odgovorno obnašanje, ne vseh seveda, določen procent pa že.

Še ena stvar; torej vaše ozemlje ni ograjeno?

Tabla te čisto nič ne odrešuje odgovornosti, v kolikor nimaš psa ali pod nadzorom ali za varno ograjo.
Pot/cesta je verjetno javna, torej nimaš nobene pravice niti pomislit, da bi komurkoli odsvetovala sprehode tam mimo, prav tako se tam pes brez nadzora ne sme nahajat, pa če imaš tablo ali ne.

p.s. “takole”, take izobraževalne urice se izvajajo s psihično stabilnimi in primerno vzgojenimi psi, ne pa s psi, ki so popadljivi. In človek, ki enega 3kg maltežana ni sposoben normalno vzgojit, ni kompetenten za zgoraj opisano vzgajanje in osveščanje.

Torej vi men pravite da nisem sposobna imet psa in ga vzgajati??????

Cesta ki gre nimo je naša ampak kako naj cesto zagradimo???

Je pes primerno vzgojen?
Je nenevaren okolici?
Je moj ali tvoj?
Kdo ima problem – jaz s svojimi psi ali ti s svojim?

Zgoraj imaš odgovor.

Kako točno to misliš, da je cesta vaša? Če imate nepredvidljivega psa oz. psa, ki ga nimate pod kontrolo, zagradite parcelo, ni treba ceste.

V primeru, da je pes na zagrajeni vaši parceli in je na ograji še tabla, pes pa ne more uiti izven vašega nadzora, po mojem niste vi krivi, če nekdo od otrok kljub opozorilom skozi ograjo vtika roke in ga pes ugrizne. Seveda pa vseeno preprečite to situacijo – imejte psa v hiši dokler vas ni.

Če parcela ni zagrajena in se nevaren pes prosto giba med ljudmi po javni površini, ste pa brez dileme krivi. Tudi, če mu okoli vratu tabla, da je nevaren visi.

Ne morem, da ne bi … kako je lahko maltežan “hud pes”?

Pes ne sme nikogar ugriznit niti na lastnem dvorišču in v stanovanju.

Cesta je mogoče že zasebna (torej vaša in od sosedov), vendar je v praksi skoraj nemogoče prepovedati javno uporabo – sploh če zbuja videz javne poti. Sem z vasi in približno vem, kako je s temi rečmi. Otroke kvečjemu lahko opozoriš, da ne smejo vtikati rok skozi ograjo in dražiti psov – ne vašega ne drugih -, ker se to kot prvo ne dela, kot drugo je pa lahko zelo nevarno zanje.

Če imate zelo hudega psa, je zelo veliko šans, da ste ga narobe vzgojili, ja, in zelo zelo majhna možnost, da je že po naravi tak (govorimo pa o maltežanu, ne?).

na tvoji parceli drugi ljudje nimajo kaj delati, če bo pes ugriznil otroka ki bo prste vtikal na vašo posest pojdi tožit učiteljico zaradi motenja posesti in pokliči policio.panžje pa naj se igrajo kje drugje, res veliko eni prenesete in dopustite, sploh če je tabla gor na tvoji posesti nima kdo kaj

Ne svetuj ljudem, če ne poznaš prakse okoli tega in zakonov. Ker če ne drugega, bodo fino plačali, njihov pes bo pa pridobil oznako nevaren pes, kar potegne za sabo kar nekaj fajn komplikacij.

23. Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:

– službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;

– psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

24. Posebno huda telesna poškodba je poškodba, kot je opredeljena v kazenskem zakoniku in jo kot tako ugotovi zdravnik, ki obravnava poškodbo človeka zaradi ugriza psa.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354

Mirno kosiš travo in te kar na lepem kap. Jaz grem mimo po cesti in vidim, da si padel kot hlod. Ker si zagovornik tega, da drugi ljudje nimajo kaj delati na tvoji parceli, s ceste pokličem reševalce in te samo opazujem od daleč. Vidim, da se dušiš, ker si padel na hrbet, ampak ker ne smem stopiti na tvoje, ne bom. Ali pa mene ravno pri tvoji hiši nekaj hudo zvije, rabim pomoč, ampak ne smem stopit na tvojo zemljo, da bi ti pozvonila na vratih, da mi pomagaj. Zdaj pa vključimo še nevarnega psa – pozabim na to tvojo idejo, da nihče ne sme stopit na tvoje, in stečem pomagat, pa me raztrga tvoj pes.

Nehaj s takimi no.

In še enkrat, pes ne sme ugrizniti niti vlomilca.

Mirno kosiš travo in te kar na lepem kap. Jaz grem mimo po cesti in vidim, da si padel kot hlod. Ker si zagovornik tega, da drugi ljudje nimajo kaj delati na tvoji parceli, s ceste pokličem reševalce in te samo opazujem od daleč. Vidim, da se dušiš, ker si padel na hrbet, ampak ker ne smem stopiti na tvoje, ne bom. Ali pa mene ravno pri tvoji hiši nekaj hudo zvije, rabim pomoč, ampak ne smem stopit na tvojo zemljo, da bi ti pozvonila na vratih, da mi pomagaj. Zdaj pa vključimo še nevarnega psa – pozabim na to tvojo idejo, da nihče ne sme stopit na tvoje, in stečem pomagat, pa me raztrga tvoj pes.

Nehaj s takimi no.

In še enkrat, pes ne sme ugrizniti niti vlomilca.[/quote]

Hehe, pes ne sme ugrizniti vlomilca, on pa lahko tebe zakolje, ali kako???

šasjelubka pojdi vprašat advokata. če maš ti tablo pozor hud pes in zagrajeno , na tvoji parceli nima kdo kaj iskat, če te bo pes ugriznil boš sama kriva pa še tožit te gre zaradi motenja posesti

Jaz sem plačala, ko mi je v blokovsko stanovanje vstopil en kreten, pes me je branil in ga poškodoval. Torej?

Yo, kaj pa samoobramba? Fak, te je tisti kreten še šel tožit? Ma ta Slovenije je en kurac ne pa pravna država, poščijem se nanjo!

Tožil me ni, je imel očitno dovolj sranja s tistim, kar je imel masla na glavi, sem pa vseeno plačala mandatno kazen.

Kaj če bi vzela odvetnika takrat pa pričala, da je šlo za nedovokjen vstop v tuje stanovanje, za nasilje, za samoobrambo?

Res, čedalje bolj sem prepričana, da je koristneje poznat neke silake, ki na drugačen način rešijo zadeve.

New Report

Close