Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako pa se vedete z ljudmi ki se imajo za NADLJUDI

kako pa se vedete z ljudmi ki se imajo za NADLJUDI

Imamo eno družino, ki meni, da je edina na svetu. Vedno samo mi, pa mi, pa mi….vse kar je drugače je zanič, brez veze. Vsi drugi smo nula za njih. Obstajajo samo oni, pa oni, pa oni…žal tako vzgajajo tudi vse svoje otroke.
Izgubili so že skoraj vse svoje prijatelje, tudi s sorodniki se ne razumejo dobro. Razen s tistimi, ki jim samo kimajo. So pa premožni in verjetno si mislijo da so tudi zaradi tega nekaj več.
Kako postopate s takimi ljudmi?

S takimi ljudmi nimam nobenega stika. Ignoriram kot smet.

Zakopljem jih na vrtu…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

enako, če pa imam službeno opravka z njimi,se strogo držim samo službenih zadev

S takimi ljudmi se ne družim, se jim izogibam, ignoriram:)

Važno je kaj misliš ti o sebi, ne kakšni so oni.Imajo pravico tako, da sprejmi ali pusti.
Kdo je najboljši, vedno pokaže le čas. Čas je vedno tisti, ki te osebe počasi spravi na gladino vode življenja.

Za take ljudi, ki jih je te sorte čedalje več, je primerna tale psihiatrična razlaga

NARCISTIČNA OSEBNA MOTNJA

http://www.viva.si/Psihiatrija/2786/Narcistična-osebnostna-motnja-1-del

Gimam se v krogu ljudi, ki bi naj bili nekaj več, toda vsi se obnašajo normalno človeško.
Se najde nekaj pametnih in tistim se na veliko izognem.

Zelo se strinjam, ker jaz se z opisanimi ljudmi družim! Niso vsi taki, so pa ene 3 družine. Nekje sem našla tudi njihove popolnoma človeške kvalitete, v bistvu jaz njih sploh ne jemljem kot nadljudi in sploh preslišim, če zaidejo v kakšne nadhvale.
Drži pa pri teh ljudeh ena stvar, da če boš potreboval pomoč, bodo prvi, ki ti bodo pomagali! Pri meni je bilo vedno tako. Ne vem, če zato, da bodo potem lahko drugim filali možgane, kako so oh in sploh nadvsemi, ker so mi pomagali ali pa, da si filajo ego s tem, ko komu pomagajo, meni je bistvo, da pomagajo.

Zelo se strinjam, ker jaz se z opisanimi ljudmi družim! Niso vsi taki, so pa ene 3 družine. Nekje sem našla tudi njihove popolnoma človeške kvalitete, v bistvu jaz njih sploh ne jemljem kot nadljudi in sploh preslišim, če zaidejo v kakšne nadhvale.
Drži pa pri teh ljudeh ena stvar, da če boš potreboval pomoč, bodo prvi, ki ti bodo pomagali! Pri meni je bilo vedno tako. Ne vem, če zato, da bodo potem lahko drugim filali možgane, kako so oh in sploh nadvsemi, ker so mi pomagali ali pa, da si filajo ego s tem, ko komu pomagajo, meni je bistvo, da pomagajo.[/quote]

Ja, ponavadi pomagajo zaradi sebičnosti, egoizma, da se ljudje pogovarjajo, kako dobri da so. Ker verjetno v sebi imajo realen občutek o sebi. Saj se ve, kdo je v okolju priljubljen in kdo ni!
S tem, da pomagajo se hočejo potegniti ven iz svinjarije.

Včasih pa kdo iz zavisti označi ljudi, ki so bolj uspešni, bolj premožni, kot je on sam, da se imajo za nadljudi, pa se kasneje izkaže, da so to čisto v redu ljudje, s hrbtenico in kot je ena rekla, pripravljeni pomagati, veliko boljši, kot pa tisti zavistneži, ki jih zahrbtno opravljajo, ko pa je čas za dejanja, pa stisnejo rep med noge.

Si narobe zastopla avtorico. Ni govora o tem. Gre za konkretno družino, ki se ima za oh in sploh. Vedno in povsod.

Zelo se strinjam, ker jaz se z opisanimi ljudmi družim! Niso vsi taki, so pa ene 3 družine. Nekje sem našla tudi njihove popolnoma človeške kvalitete, v bistvu jaz njih sploh ne jemljem kot nadljudi in sploh preslišim, če zaidejo v kakšne nadhvale.
Drži pa pri teh ljudeh ena stvar, da če boš potreboval pomoč, bodo prvi, ki ti bodo pomagali! Pri meni je bilo vedno tako. Ne vem, če zato, da bodo potem lahko drugim filali možgane, kako so oh in sploh nadvsemi, ker so mi pomagali ali pa, da si filajo ego s tem, ko komu pomagajo, meni je bistvo, da pomagajo.[/quote]

Ja, ponavadi pomagajo zaradi sebičnosti, egoizma, da se ljudje pogovarjajo, kako dobri da so. Ker verjetno v sebi imajo realen občutek o sebi. Saj se ve, kdo je v okolju priljubljen in kdo ni!
S tem, da pomagajo se hočejo potegniti ven iz svinjarije.[/quote]

Altruizma ni. Vsa dobra dela naredimo iz sebičnih vzgibov, pa če se na videz kažejo še tako nesebična. Filamo se namreč tudi ali celo predvsem z ugodnimi občutki. Ne se slepit. Sicer pa vzgib za dobrodelnost ni važen, važen je rezultat.
Recimo eni (tudi tukaj gor) se pa filajo s slabimi občutki in bi te še brcnili za povrhu, ko bi bil na tleh. Pa mislim, da se tudi ti ljudje kažejo kot nadljudje, samo da imajo še toliko manj za pokazat. Recimo lepo zlikana mona s frišnimi brisačami v kopalnici in avtom na lizing se sigurno počuti nadčloveška. Tak občutek dobim. Ne znam pa napovedat, ali bi eni zmečkani moni, ki brisačo guli cel teden, priskočila na pomoč? Kaj menite?

Spet ena, ki misli, da smo še polža z vrta folž. Sodiš po sebi?

Zelo se strinjam, ker jaz se z opisanimi ljudmi družim! Niso vsi taki, so pa ene 3 družine. Nekje sem našla tudi njihove popolnoma človeške kvalitete, v bistvu jaz njih sploh ne jemljem kot nadljudi in sploh preslišim, če zaidejo v kakšne nadhvale.
Drži pa pri teh ljudeh ena stvar, da če boš potreboval pomoč, bodo prvi, ki ti bodo pomagali! Pri meni je bilo vedno tako. Ne vem, če zato, da bodo potem lahko drugim filali možgane, kako so oh in sploh nadvsemi, ker so mi pomagali ali pa, da si filajo ego s tem, ko komu pomagajo, meni je bistvo, da pomagajo.[/quote]

Ja, ponavadi pomagajo zaradi sebičnosti, egoizma, da se ljudje pogovarjajo, kako dobri da so. Ker verjetno v sebi imajo realen občutek o sebi. Saj se ve, kdo je v okolju priljubljen in kdo ni!
S tem, da pomagajo se hočejo potegniti ven iz svinjarije.[/quote]

Sicer ja, bi se strinjala z vama…ampak imam pa v družini eno tako – to je precej žalostna sestrska vez, pa ona pa se naredi lepo, da bi ti bi pomagala, kao,da lepa izpade, samo prvič človek nasede – ker je njena finta v tem, da te dobi blizu, da te lahko potem še bolj po glavi vžge…ker zakaj bi pa po njeni logiki šlo drugim enako ali še boljše…pa bognedaj da bi komu to uspelo kje brez njenega vtikanjanja in polen pod noge…mah ne vem jaz sem se samo umaknila, samo kaj ko to ni dosti, ko zajedalka res, ki je svoje življenje zaprisegla namenu, da uniči mojega…

mah je do vseh drugih enako ljubosumna in nevoščljiva, ker kao mora biti ona naj oh in sploh…samo,d a do drugih ne more tako z lahkoto mešetariti po njihovih življenjih kot po mojem, kjer ima familjarno zaledje

ja res najbolje je daleč stran, prekiniti vse stike, ker vsakršno ukvarjanje s takimi ljudmi je poraba svoje energije zanje, ki je kot stran vržena res…
…saj sproti dobivajo življenske lekcije, samo so tako slepi in vase zagledani, da jih ne opazijo, verjetn jim bo morala slediti ena orjaška, da bodo oči ostale za vedno odprte žal samo to po mojem pomaga, pa čeprav jaz tega nikomur ne privoščim, še manj povzročam, sem pa v svojem priemru opazila, da življenje kar samo pripelje njim tisto kar sami delajo res…najprej v majhnih dozicah…pa očitno so zanje še vsaj sedaj premajhne

sprijaznite se, ljudje smo si med sano nevoščljivi, ko se gre za to, kdo ima denar in kdo ne, opažam, da izgine vsaka domoljubnost!
Pa lep pozdrav

se ne družim s takimi. če imam opravka s takšno stranko se držim strogo poslovnih zadev, o ostalem ne debatiram. tudi če začne sam od sebe razlagati (kar je pri takšnih ljudeh nekaj normalnega) nekaj o sebi, kaj on ima in koliko ima denarja, kakšen avto ima, kje dela itd. samo kimam in delam svoje delo naprej. nikoli ne odgovorim na takšne egoistične in samovšečne izpade ker mi takšne osebe niso všeč in pika. če se hoče pogovarjat naj gre v dom ostarelih, tam je veliko ljudi ki so željni pogovora.

ja to opažam, žal na žalost je tako…

samo meni ta logika res ne gre v glavo…
ni mi jasno kaj ljudem pomaga nevoščljivost, od nje ni nobene koristi – če si jaz želim nekaj kar ima nekdo drug ne bo zato nič bolj srečna in zadovoljna v življenju in dosegla ta cilj, če nekomu drugemu to preprečim ali uničim…edina pot do mojega cilja imeti ali ustvariti si tisto kar je ta moja velika želja, je da se namerim k temu – ustvarjanju uesničevanju tega cilja

evo npr. hipotetični primer – nimam službe in zdaj bom ljubosumna in naredila vse, da jo bo še nevem nekdo , ki jo ima izgubil…ja kaj a bom jaz zaradi tega potem imela službo, več denarja, lažje preživetje in manj skrbi okoli vsega tega – nič od tega…kaj mi zdaj koristi to, da nekomu drugemu iz življenja naredim pekel …nič popolnoma nič..razen lastnega zavedanja da sem ničvrednica od človeka če kaj takega naredim in sploh pomislim…

res ne razumem favšije sploh in nikoli ne bom razumela takega človeškega razmišljanja in dejanj – razumem to ok, da si nismo vsi ljudje naokoli po tem svetu simpatični, ampak potem pač človeka, ki ti lepo povedano energetsko ni blizu pustiš pri miru, naj živi in si ustvari življenje kolikor je pač sam sposoben in po svoji volji ti pa na drugi strani svojega


Ali jih postaviš na realna tla, ali pa se nehaš družit z njimi!!!!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Ne poznam nobenih takih …

Spet ena, ki misli, da smo še polža z vrta folž. Sodiš po sebi?[/quote]

Ne, ampak po tistih v moji okolici, ki tako označujejo in črnijo nekatere ljudi.

ja to opažam, žal na žalost je tako…

samo meni ta logika res ne gre v glavo…
ni mi jasno kaj ljudem pomaga nevoščljivost, od nje ni nobene koristi – če si jaz želim nekaj kar ima nekdo drug ne bo zato nič bolj srečna in zadovoljna v življenju in dosegla ta cilj, če nekomu drugemu to preprečim ali uničim…edina pot do mojega cilja imeti ali ustvariti si tisto kar je ta moja velika želja, je da se namerim k temu – ustvarjanju uesničevanju tega cilja

evo npr. hipotetični primer – nimam službe in zdaj bom ljubosumna in naredila vse, da jo bo še nevem nekdo , ki jo ima izgubil…ja kaj a bom jaz zaradi tega potem imela službo, več denarja, lažje preživetje in manj skrbi okoli vsega tega – nič od tega…kaj mi zdaj koristi to, da nekomu drugemu iz življenja naredim pekel …nič popolnoma nič..razen lastnega zavedanja da sem ničvrednica od človeka če kaj takega naredim in sploh pomislim…

res ne razumem favšije sploh in nikoli ne bom razumela takega človeškega razmišljanja in dejanj – razumem to ok, da si nismo vsi ljudje naokoli po tem svetu simpatični, ampak potem pač človeka, ki ti lepo povedano energetsko ni blizu pustiš pri miru, naj živi in si ustvari življenje kolikor je pač sam sposoben in po svoji volji ti pa na drugi strani svojega[/quote]

Popolnoma se strinjam s tabo in tudi meni ni jasno, kakšna korist naj bi bila od zavisti, lahko pa samo rečem, da so tisti zavistni ljudje, ki jih poznam, nesrečni zaradi svojega načina življenja, da bi svoje življenje izboljšali, pa ne bi naredili nič. Najraje se ukvarjajo z drugimi in jih skrivaj skušajo vsaj očrniti, če ne še kaj slabšega. Mogoče se s tem, ko skušajo s podtalnimi govoricami prikazati, da nekdo ni upravičeno prišel do svojega uspeha ali pa mu to uničijo, počutijo bolje, ker je potem on na istem, kot oni. Namesto zdrave zavisti, ki bi jih motivirala, da bi tudi oni naredili kaj iz sebe, taki ljudje raje drugega spravijo ‘dol’ – na svoj nivo.

Ignoriram jih. Nadljudje oziroma se imajo za nadljudi so v Sloveniji dojilje, kar večkrat dokazujejo tudi na tem forumu.

Nikoli, tudi ko mi dojenje ni uspevalo, nisem imela tega občutka.

Tako jih vidiš ti.

New Report

Close