Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki delate s strankami

Tisti, ki delate s strankami

Zanima me, ali kdaj pred sodelavci preklinjate čez kakšno tečno stranko. Jaz imam trenutno enega takega (delam v komerciali). Pri nas je nekaj naročil in tip vsak dan kliče vsaj 2x in sprašuje take podrobnosti, da te srat prime, da ne govorim o tem, da bi vse to lahko našel na internetu, če bi si vzel 2 minuti časa. In vsak dan dobim tudi vsaj 1 njegov mail z dodatnimi vprašanji.
Danes je bilo seveda isto in ko sem odložila telefon, sem rekla sodelavki, da takega kretena pa še ne in da ne vem, kako človek živi, če pri vsaki stvari tako komplicira in iz tega dela cele projekte. Slučajno me je slišal šef in je bil čisto šokiran in celo užaljen, kakšno mnenje imam o strankah. Češ naj slabo voljo puščam doma. Saj jaz sem s to stranko, tako kot z ostalimi, vedno prijazna, to je pač moje delo, samo ko odložim telefon, pa moram dat to ven iz sebe in komu drugemu, če ne sodelavki, ki me najbolj razume? Pa se bova zdaj očitno morali naskrivaj take reči pogovarjat …
Kakšne “ventile” imate pa drugi?

tudi jst delam s strankami, pa vedno kadar je stranka tečna kolnem čez njo. Če se je pa šef zgražal mu pa reci enostavno da ko bo ta stranka jutri klicala če jo lahko vežeš k njemu pa naj se sam prepriča…

hja seveda jih prekolnem podolgem in počez- ponavadi kar v šefovi pisarni, se grem sprat, potem pa nazaj za pult. je pa res da smo s šefom bolj na prijateljski ravni.

ja tudi jaz delam s strankami in tudi meni kdaj uide kakšna sočna… če me sliši šef, mu situacijo predstavim in ga prosim, da se v tem-takšnem primeru obrne nanj kajti on kot avtoriteta bo zagotovo to rešil v enem pogovoru (hihi)

seveda :)))) pa je prav hecno včasih…..nekateri so res mojstri v kompliciranju…sve ravno danes zopet imele enega takega….ko vidim številko, se naredim zelo zaposleno in dam telefon sodelavki 😛

ok,si samo človek.. mal si dala ven, upam, da še sodelavka ni bila zato pod stresom 🙂 🙂

Seveda delam isto, če je nekdo siten, sem z njim čisto prijazna in potrpežljiva, a ga ozmerjam takoj ko odide ali odložim slušalko. A prej poskrbim, da me noben od šefov ne sliši.

Lej, če te take stvari nervirajo, potem to ni služba zate. Za delo z ljudmi (tudi ali predvsem odraslimi!) je potrebno dosti potrpežjivosti in škoda uničevati lastne živce, če take potrpežljivosti nimaš.

Res je, pa tole, da te pogosto kliče, je še najmanjši problem. Človek bi pač rad čimveč izvedel o zadevi. Pri meni je bilo huje, z moje strani vse narejeno, pa me kličejo, kdaj se bo zadeva pri nas premaknila. In potem dokazovati, da čakam nanje, da opravijo tisto, kar morajo. Ali pa dopisi direktorju, kjer obtožujejo, da čakajo že ne vem koliko časa, potem je pa treba direktorju dokazovati, da je bilo z moje strani vse narejeno. A kaj naj! Stranke vzameš pač take, kot so, z njimi si vljuden, razburjati se je pa res nesmiselno.

preklinjamo jih skupaj s sodelavkami, ne pred šefi ker vsega jim tudi ni potrebno slišati. ampak ko me je pametnjakovič začel učiti kako naj ravnam z neko težavno stranko sem mu brez slabe vesti rekla da mu jo bom naslednjič napotila direkt v njegovo pisarno če je tako strokovno usposobljen za to delo. in ko je napočil ta čas je moral “nujno skočit ven” in ni utegnil. toliko o strokovnosti šefekov. do stranke smo pa vedno vljudne, tudi če so nesramni in tečni. kaj pa ti drugega preostane? če pa postane prostaški ali agresiven pa itak kličem varnostnika da odstrani osebka. naj mirno gledam kako mi neka primitivna oseba jebe vse po spisku in mi grozi da me bo ubil? neko mejo pa imam, saj sem tudi jaz samo človek. se pa ne sekiram več za besede, ker so vedno znova dokazali da pes ki laja ne grize in so prav pohlevne ovce pred varnostnikom. najlažje se je pač spravljati na šibkejše od sebe, ko pa pride večji in močnejši pa so vsi tiho kot pičke.

Ko sem še delala direktno s strankami, seveda smo koga kdaj prekleli 🙂 Ampak priznam, da nisem za delo direktno s strankami, ker me banalna vprašanja, takšna, kot bi jih vsak moral vedeti, full živcirajo.

pošlji mu link od strani kjer bi to lahko našel.
S strankami sem vedno prijazna, je pa res, da nimam nobenega takega, ki bi mi šel na živce

Kako si pa ti kolegialna :(((

New Report

Close