Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaša izkušnja z neplodnostjo?

Vaša izkušnja z neplodnostjo?

Zavod Med.Over.Net v sodelovanju s posamezniki z lastno izkušnjo neplodnosti, strokovnjaki iz treh slovenskih centrov za zdravljenje neplodnosti ter ob podpori slovenskih in mednarodnih neprofitnih organizacij in Ministrstva za zdravje, pravkar pripravlja nacionalno kampanjo osveščanja o neplodnosti ter o darovanju spolnih celic.

Da bi lažje razumeli okoliščine in odgovorili na potrebe parov, vas prosimo za vaše sodelovanje.
Zanima nas, če ste se že srečali s kom, ki je imel težave z neplodnostjo in kako jo doživlja ali doživljate?

Svoje mnenje lahko zaupate tukaj v forumu ali nam ga sporočite anonimno preko obrazca: http://zavod.over.net/obvestila/vasa_izkusnja_neplodnost/.%5B/b%5D

Potrudili se bomo, da bomo s skupnimi močmi povedali vsem, da je neplodnost družben problem, s katerim se srečuje vsak 6. par, da je bolezen in ne stanje, ki bi ga bilo treba skriti.

mene pa zanima če imam odnose vsak dan ali lahko pričakujem takojšno zanositev, ali ne? Koliko mesecev nezaščitenih odnosov je normalno, da še ne zanosiš, kdaj se lahko začneš spraševati, da ni več normalno, da ne zanosiš? da pomisliš na neplodnost?

Meni je rekla ginekologinja, da me lahko začne skrbeti po nekje 8-9 mesecih. Po 1 letu pa te menda pošljejo na teste.

kakšnen čas je pa povprečen da zanosim?

Ej, veš, da ne bom nekaj pisala kar ne vem, to mi je povedala tako informativo, ker sem pač nehala KT jemati in sem jo malo vprašala, kako sedaj dalje. Midva se še ne trudiva, tako, da se nisem dalje o podrobnostih zanimala.

Je, pa tako, da ene takoj ene pač ne…

midva sva se dve leti trudila pa sva mela napotnico za teste delat ampak nisva šla, ker se nama je ravno tisti tedn pokazal plusek:))))
mam pa kolegico ki je morala na operacijo jajčnikov ker so se jajcevodi zabasali in ni mogla zanosit (dohtar je reku da je to lahko od kt – jemala jih je 9 let).

Za neplodnost šteje, da pri paru ne pride do zanositve po enem letu rednih, nezaščitenih spolnih odnosov.
http://www.reprodukcija.si/neplodnost/

Meni je ginekologinja rekla, da je eno leto poskušanja obvezno, preden te napotijo na teste. Je pa tudi rekla, da je plodnost ženske zelo odvisna od njene starosti. Je rekla, da dvajsetletnice zanosijo že skoraj od “pogleda” me, 30+ se moramo pa kar lepo truditi. Nama je dvakrat ratalo po točno enem letu “truda”.

ja, tudi meni je rekla, da vidi, da so Kt pustile posledice, naj en čas počakam, preden začnem. jemala sem jih isto 10 let… 🙁 mi je žal. Zdaj pa še naj kdo reče, da ne škodijo.

Za prve priskave se čaka eno leto oziroma 6 mesecev pri ženski, ki je starejša od 34 let. Bistveno pri vsem je, da vas ginekolog napoti na eno od treh klini za neplodnost.

Z neplodnostjo sem se ubadala ca. 10 let.
Če vas kaj zanima, mi pišite.

No, tole z odvisnostjo od starosti ne jemat kot suho zlato. Jaz sem zanosila v prvem poskusu pri 35 letih in poznam kar precej takih, ki se jim je enako zgodilo. Je pa res, da nisem nikoli jemala KT.

Meni se zdi v zvezi s to tematiko zelo zanimivo vprašanje ali dojemate imeti otroka kot svojo pravico? Kot nekaj kar vam pripada? Ali kot srečo, kot dar, ki vas doleti ali ne? Jaz sem namreč vedno razmišljala o otroku kot o daru, ne pa kot o moji pravici, vem pa za ogromno žensk, ki razmišljajo drugače in se dobesedno izčrpajo v tej bitki za otroka, tako fizično kot psihično.

Otrok nam je posojen, ko odrsate ga moramu sputiti, pred tem pa ga pripraviti na življenje tako, da bo lahko deloval kot posameznik, ne pa iz njega narediti nesposobneža in ga za večno privezati nase.

Hm, sem imela to srečo, da nimam teh težav. Pri prvem sem bila stara 30, pri drugem pa 31,5. Obakrat je ratalo nenačrtovano oz. točno v prvo, ko sem imela plodne dneve.

Jaz sem ena tistih z izkušnjo. Hudič je, ker dokler ne začneš delati na otroku sploh ne veš ali sta s partnerjem plodna ali ne.
Uspelo je potem v petem IVF postopku. Gre pa ogromno enih živcev pri tem, čas pa kar leti.

ma to je hecna reč- prijateljici so povedali, da NI šans da bi šlo po naravni poti (zaradi nje kot tudi moža!)- uspe jima po umetni poti, dobijo dvojčke, sedaj je noseča po naravni poti!
vem da to ljudi napsihira, sploh ker se ljudje radi hecajo: kdaj pa bo, kdaj pa bo (unedvema pa ne rata), to je ful boleče!

se še kako strinjam!!!! ko da folk nima svojga lajfa pa ko da bi bil otrok ena igrača k jo morš it kupt zato k te vsi prjatli/sorodniki naštimujejo da jo maš…da bi pa kdo kej pomislu da je otrok osebna izbira če in kdaj ga imaš pa ne… kukr sta dva luštn par je že ta lajna kdaj bo kdaj bo…

New Report

Close