Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vse to porabiti

Kako vse to porabiti

Moj je včeraj domov prinesel 10 paketkov topljenega sira ala zdenka, ker je bil v neki akciji. In zdaj pojma niamm kako vse to porabiti, še posebej, ker ima rok trajanja še natanko 1 teden. Grrrrrrrrr

A mislite, da se ga da tudi zmrznat? Ne vem, no. Kako bi ga vi porabili?

Hvala za pripravljenost pomagati.

Porabili?? Noben normalen ne bi sploh kupil 10 paketov, pa tud če so skoraj zastonj….kva maš to za eno škrtico pr bajt..??

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Vsak dan mu za malico apakiraj po en zavitek in vsak drugi večer naj dobi sir in kruh na pladenj pa je natanko 10 zavitkov 😉

Hehe, naredi tople sendviče, namaži ga na kruh kar tako, morda ga daš v kakšno omleto. Več ne vem 😉

En paket lahko porabiš za omako za testenine: na maslu popraži cvetke brokolija, malo zalij, pokuhaj par minut (recimo 5), dodaj nekaj trikotnikov topljenega sira, počakaj, da se stopi, premešaj in imaš omako.

Predvsem pa “tvojega” malo povprašaj, če ima tri čiste in naj naslednjič glavo uporabi še za kaj drugega kot samo za frizuro.

Oz še bolje: naj zdaj on porabi ves ta frdamani sir, kakor ve in zna.

ne bo natanko čez en teden splesnel…
drugače pa kakšno sirovo omako in torteline….

tukaj imaš precej receptov, ki vključujejo zdenka sir… pri nas se ga sicer največ porabi za razne sirove omake

ampak je pa pojava tale tvoj, da mu je uspelo takšne stare sirčke najti, moji v hladilniku imajo rok uporabe februar 2012 :))

Topljeni sir je (na žalost) itak tako poln konzervansov in stabilizatorjev, da ga mirno ješ še vsaj šest mesecev po izteku roka, če je bil le vmes vsaj približno na hladnem. Lahko ga uporabljaš za razne domače namaze in paštete (zmešaš ga s tuno, sardelami, hladno pečenko, fileji, dodaš malo vložene zelenjave in malo pikantnih dodatkov, na primer hrena ali pekoče paprike), kot dodatek omakam, kot polivko za gratinirano zelenjavo, skratka, ni da ni. Jaz ga najbrž ne bi vrgla stran, ker sem navajena s hrano šparat, ampak 10 paketov ga sama niti v sanjah ne bi znala porabiti niti v šestih mesecih.

Točno to bi jaz naredila…vsak dan bi za vse obroke dobil sirček:)))))

kot pravijo zgoraj se sirčki ne pokvarijo točno na datum roka trajanja.

Jaz imam zelo rada te sirčke v kuhinji in jih tudi uporabljam.

Sirovo omako so že omenile. Umešam par sirčkov v polento in jo popečem v pečici.

Naredim umešana jajca in pečenim primešam trikotnik sirčka. Dobijo jajca tak kremast okus.

Fliknem sirček v mineštro……………………….

Jaz tudi. Dva sirčka v segreti ponvi stečkam, čez ubijem 2 jajčka, premešam, da zakrkne. Lahko je za močnejši zajtrk ali za kosilo skupaj s skledo zelene solate.

1. nesla bi jih v službo in razdala okoli
2. dala prvemu klošarju (sam ta jih bo stran vrgel)
3. naredila bi žur za 10 ljudi, jedli bi makarone s sirovo omako
4. hja, frančiškani bi jih vzeli, če še delajo malice za brezdomce
5. VRGLA BI MU JIH V GLAVO IN REKLA – SEDAJ PA JIH POJEJ! IN TO V ENEM TEDNU! VSE!!!!!! :-)))

Daj nekaj trikotnikov v skrinjo, vzami drugi dan ven in namaži na kruh ali naredi omako. Če bo poskus uspel, lahko komot zamrzneš celo odvečno količino.

morda jih marajo domače živali

New Report

Close