Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako boste poskrbele za svoje otroke?

Kako boste poskrbele za svoje otroke?

Zakaj spravljate toliko otrok na svet, če jih že sedaj težko preživite?

Ali imate v mislih, kako jih boste dostojno izšolale (in tukaj ne mislim, na končanje srednje šole in kakšne butaste bolonske fakultete, s katero si ne moreš nič začeti), da bodo dobili dostojen poklic s katerim si bodo lahko privoščili dostojno življenje.

Ali pa je pač vaš načrt imeti 3+ otroke, saj bomo že nekako, do konca faksa jih bomo pregurali potem pa se naj znajdejo po svoje – pa magari bodo za sužnja v fabriki za minimalno plačo pa v najemu celo življenje.

Jaz ne želim na svet spravljat še več revežev.

jaz tudi ne želim otrok spravljati v ta svet. ne bodo imeli ne hrane, ne čiste vode, ne kvalitetnega zraka. za pest riža se bodo borili z ekološkimi begunci. hvala lepa, ampak raje ne.

ja, strinjali bi se tisti, ki so pred medvedi bežali v jame, ki so jim umirali od bolezni, pa ni bilo zdravil, tisti, ki so bili na pragu 1., 2, ali katerekoli vojne, tisti ki so preživljali mračni srednji vek… pa so povečini vsi imeli otroke, sicer nas danes več ne bi bilo

nova
Uredništvo priporoča

Imam 2. Dovolj. Imamo veliko hišo, oba imata lahko stanovanje doma. H.B.!
Plače zaenkrat ok, upam da tako ostane. Časa zanju tudi. Imam jih preveč rada da imam še kakšnega.


te ne razumem najbolje. A zate je človek manjvreden, če ima dokončano samo srednjo šolo. A misliš da s tem ne preživi? Vsekakor bo bolje preživel zidar ali pa mehanik, ki bo morda poleg službe znal uporabljati svoje znanje in roke, kot pa nek visokoleteči mag. ali dr., ki bo sanjal o 2500 € plače navzgor za gretje stolčka v klimatiziranih luksuznih pisarnah.
Otroke je potrebno naučit delat in spoštovat vsako delo.
jaz osebno za svojega otroka sicer tudi upam, da bo naredil kakšne fakultete, in dobil službo, kjer mu bo za nek normalen delovnik dobil super plačo (in mu ne bo treba vsak mesec preštevat, kako skozi mesec). Če pa bo naredil LE SREDNJO ŠOLO, pa tudi ok, saj eden mora tud delat, a ne? Je pa res, davsem priželim lepše čase, kjer bo tudi fizični delavec plačan toliko, da normalno preživi.

Poskrbela bom, da bodo sami znali poskrbeti zase. Svet je takšen, kakršnega vidiš.

Delaj po svoje in pusti drugim, da delajo po svoje.

Imamo lastno stanovanje, sedaj bo v kratkem zapuščinska razprava, po kateri bomo dedovali 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stanovanja. V nobenem od teh stanovanj ne živimo. Živimo v hiši, ki je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naša. Nekoč…saj vsi veste kaj to pomeni, žalostno a tako pač je, bomo dedovali še 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} druge nepremičnine. Imamo še precej zemlje, gozdov in še eno staro domačijo. Vse našteto se da pretopit v denar.
Za sedaj v redu plače, šparamo, vežemo, investiramo.

Zakaj tak pesimizem? Otroke so imeli tudi leta 1916, pa 1943, pa za časa naftne krize v osemdesetih, pa, ko sta se zrušila dvojčka v New Yorku, so ravno tako sexali.
Saj je menda jasno, da imamo otroke iz povsem sebičnih razlogov. Zaradi sebe, ne zaradi družbe, ali ker želimo nekomu podariti življenje v tem prekrasnem svetu.
A ni čudovit občutek, ko se z družino potepaš po slovenskih gorah, v lepem jesenskem vremenu.
Uživajte v trenutku, ne se obremenjevati s tem kaj bo čez deset let.

ja imel so jih zato ker ni bilo kontracepcije. koliko je bilo pa dejansko od teh rojenih otrok zaželjenih je pa druga zgodba. pa še nekaj. takrat je vsak konec nekega obdobja imel neko svetlo točko na koncu, ljudje so imeli upanje, da se je nekaj spremenilo na boljše. danes je pa žal tako, da smo ljudje potrošna roba, vredna minimalne plače ali pa še tega ne.

ja imel so jih zato ker ni bilo kontracepcije. koliko je bilo pa dejansko od teh rojenih otrok zaželjenih je pa druga zgodba. pa še nekaj. takrat je vsak konec nekega obdobja imel neko svetlo točko na koncu, ljudje so imeli upanje, da se je nekaj spremenilo na boljše. danes je pa žal tako, da smo ljudje potrošna roba, vredna minimalne plače ali pa še tega ne.[/quote]

a tlačan pa ni bil potrošna roba ali pa suženj?

Moj oče je bil majhen, ko je bilo konec 2 sv. vojne.Imeli so 7 otrok. Jedli so samo star , kruh , če je bila sreča, kuhan krompir, zelje. Za obut niso imeli, kvečjemu pozimi gumi škornje itd…Še bi lahko naštevala. Skratka, včasih se o tem pogovarjava, in še danes se mu ulije kakšna solza. Ne primerjajte včasih z danes, ker nimate pojma res. Ne štepajte otrok, če niste sposobni skrbet zanje.

… ampak moram pripomniti, da se tole res grdo sliši. Torej jaz previh dveh nimam zadosti rada, ker sem spravila na svet tretjega še tretjega in četrtega? Pomisli, mali še ni star eno leto, pa me otroci žicajo za še enega. Jim mora biti pa zares hudo.

… ampak moram pripomniti, da se tole res grdo sliši. Torej jaz previh dveh nimam zadosti rada, ker sem spravila na svet tretjega še tretjega in četrtega? Pomisli, mali še ni star eno leto, pa me otroci žicajo za še enega. Jim mora biti pa zares hudo.[/quote]

in otroci res vedo, kaj vse potrebujejo za “normalno” življenje, šolanje, hrano….svašta.

No ampak…saj imaš enega otroka…zakaj jih rabiš še več?

Soseda – brezposelna odkar jo poznam, mož dela priložnostna dela.

On zapitek, ona je malo “posebna”.

Imata 3 otroke v posebni šoli, popoldan so na ulici, nevzgojeni totalno…četrti je na poti “ker ima ona tako rada otroke”…

Kaj bo s teh otrok?
Tudi tukaj bi lahko rekli, da bi bilo boljše, da imata 1 reveža kot pa 4…

… ampak moram pripomniti, da se tole res grdo sliši. Torej jaz previh dveh nimam zadosti rada, ker sem spravila na svet tretjega še tretjega in četrtega? Pomisli, mali še ni star eno leto, pa me otroci žicajo za še enega. Jim mora biti pa zares hudo.[/quote]

in otroci res vedo, kaj vse potrebujejo za “normalno” življenje, šolanje, hrano….svašta.[/quote]

… svašta. Otroci ne vedo, kaj potrebujejo, ne tvoji, ne moji. Dobijo toliko, kolikor midva oceniva, da je dovolj za srečno otroštvo. Nekaterim bi to zadostovalo, drugim ne, najini so zadovoljni in to šteje.

O študiju in ostalih zadevah p akdaj kasneje. Zaenkrat se bova maksimalno potrudila, da bodo imeli vsak po en par pridnih rok in da šola laufa tako kot mora, potem pa naprej, ja.

No ampak…saj imaš enega otroka…zakaj jih rabiš še več?[/quote]

jah, zakaj pa tega enega – ali ne bo ubog v tem krutem svetu????

ja imel so jih zato ker ni bilo kontracepcije. koliko je bilo pa dejansko od teh rojenih otrok zaželjenih je pa druga zgodba. pa še nekaj. takrat je vsak konec nekega obdobja imel neko svetlo točko na koncu, ljudje so imeli upanje, da se je nekaj spremenilo na boljše. danes je pa žal tako, da smo ljudje potrošna roba, vredna minimalne plače ali pa še tega ne.[/quote]

a tlačan pa ni bil potrošna roba ali pa suženj?[/quote]

žal ne. bo pa verjetno treba kako knjigo prebrat o “temnem” srednjem veku (ki niti ni bil tako temen, še manj pa zahojen, ni bil pa tudi idealen ker vem da se boš obeseli na njega), pa mal prepucat zatohlo srednješolsko znanje iz komunističnih časov, kjer so bili itak ljudje sužnji dokler ni prišel druže tito in naredil razredne revolucije. do druža tita smo bili pa itak za leseno žlico, al kako?
pa jutri ne bo za naše otroke problem v stenah in danarju. problem bo v hrani, vodi, beguncih. že sedaj se evropa utaplja v afriških beguncih, indijci se z blagoslovom svoje države selijo kot ščurki, povsod jih je dosti(mogoče ravno ne v sloveniji, ampak bodimo realni ne moremo pričakovati, da bomo ostali en etnično čist otoček sredi evrope). lahko se samo zahvalimo mami kitajski ker drži svoj narod z železno roko, da imam zaprte meje in politiko enega otroka. dejstvo je da je evropa ena starka v zadnjih izdihljajih. za pozitiven prirast skrbijo tujci, bodisi z rojevanjem bodisi z priseljevanjem. nemčijo, švico, anglijo držijo gor tujci. če nebi bili zanimivi za priseljevanje bi imeli iste probleme z izplačevanjem pokojnin kot jih bomo imeli mei v naslednjih letih. imeli bi iste probleme z zdravstvom kot jih imamo mi že sedaj (pa brez floskule o pomanjkanju zdravnikov, ker jih je dovolj, samo zavarovalnice nimajo denarja, da bi plačale za vse bolnike). kaj bo tvoj otrok v čudovitem novem svetu delal ko mu bo konkuriral isto delo en aziat, ki bo zahteval samo polovično plačo, pol pesti riža?

Popolnoma se strinjam!

Imam samo enega, ampak če bi razmišljala kot avtorica posta, ne bi imela nobenega!
Po moje je avtorica tipični produkt potrošniške družbe, kjer ne šteje nič drugega, kakor kje si bil, kaj si kupil, kakšen avto voziš, na kakšne krožke hodijo otroci, kaj imaš oblečeno in podobno!

Popolnoma se zavedam vsega, kar je avtorica naštela, da vse stane, ampak na srečo ne gledam na svet z enakim pogledom, ampak sina vzgajam, da je odgovoren sam za sebe, da je študij dosegljiv kjerkoli na svetu, če si priden in vložiš svoje delo in energijo v nekaj, da si lahko uspešen v življenju kot čevljar ali kot doktor nuklearne fizike in da si v obeh primerih lahko tudi zelo neuspešen, če nisi pri stvari, če te ne veseli in če se ti ne da!

[code]
… ampak moram pripomniti, da se tole res grdo sliši. Torej jaz previh dveh nimam zadosti rada, ker sem spravila na svet tretjega še tretjega in četrtega? Pomisli, mali še ni star eno leto, pa me otroci žicajo za še enega. Jim mora biti pa zares hudo.
[/code]

Zaradi mene jih imej 10. pač povem SVOJE mnenje. Otroci mali se pa ne zavedajo kako se preživi, sorry.

Lepo napisano in se popolnoma strinjam. Ja, je tudi meni groza, kaj bo, a kot zgoraj napisano, so bili že tudi manj rožnati časi pa so/smo vseeno preživeli.

lp

No ampak…saj imaš enega otroka…zakaj jih rabiš še več?[/quote]

jah, zakaj pa tega enega – ali ne bo ubog v tem krutem svetu????[/quote]

Hm ne vem…ker zaradi sebičnih razlogov se hočem razmnoževat.
Se pravi z 1 otorkom zadostim svojim sebičnim nagonom.
Hkrati pa enega lažje izšolam in mu priskrbim stanovanje kot pa 4.

in otroci res vedo, kaj vse potrebujejo za “normalno” življenje, šolanje, hrano….svašta.[/quote]

… svašta. Otroci ne vedo, kaj potrebujejo, ne tvoji, ne moji. Dobijo toliko, kolikor midva oceniva, da je dovolj za srečno otroštvo. Nekaterim bi to zadostovalo, drugim ne, najini so zadovoljni in to šteje.

O študiju in ostalih zadevah p akdaj kasneje. Zaenkrat se bova maksimalno potrudila, da bodo imeli vsak po en par pridnih rok in da šola laufa tako kot mora, potem pa naprej, ja.[/quote]

seveda ne vedo. To je bil moj point.Vsi bi imeli bratce in sestre. Gre se za to, če jim lahko nudiš vse, kar potrebujejo za dostojno življenje. Če ja, potem jih imaš zarad mene lahko 20. Če pa sociala laufa si pa zame podn od zadnjega podna in sam pljunem lahko na te babnce ki imajo več otrok in jih kr zraven štempajo na sociali, v bedi….

jah, zakaj pa tega enega – ali ne bo ubog v tem krutem svetu????[/quote]

Hm ne vem…ker zaradi sebičnih razlogov se hočem razmnoževat.
Se pravi z 1 otorkom zadostim svojim sebičnim nagonom.
Hkrati pa enega lažje izšolam in mu priskrbim stanovanje kot pa 4.[/quote]

ja, ampak tudi tega si kruto dala na svet zaradi lastnega užitka in se bo revež boril z ekobegunci in azilanti za peščico riža – se ti nič ne smili?

Zakaj mora biti otroku vse položeno v zibko?
Zakaj Hofer ali Mana hlače niso dovolj dobre?
Zakaj niso dovolj dobre počitnice v Istri, ampak samo počitnice z letalom?
Zakaj ni dovolj dober avto Clio, ampak mora biti Audi?
Zakaj ni dovolj dobra slovenska fakulteta? Koliko naših otrok pa misliš, da bo sposobnih končati kakšno priznano tujo fakulteto?
Zakaj mora otrok študirati? Mogoče ga veseli kakšno obrtniško delo. Kolikor vidim okoli sebe, imajo obrtniki več denarja od intelektualcev.
Zakaj mora otrok imeti preskrbljeno stanovanje? Koliko nas je, ki smo si sami urejali stanovanje, pa nam kaj manjka?

Moje mnenje je, da če otroku vse priskrbiš, si si naredil največjo štalo v življenju, ker ta otrok ne bo znal nič sam!

New Report

Close