Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtec-lizalke za roj. dan

Vrtec-lizalke za roj. dan

Danes sem prišla po hčer v vrtec po kosilu.Neprijetno sem bila presenečena nad dejstvom,da so praznovali roj. dan sovrtičkarja (3.leta) in dobili za posladkat lizalko za domov. Imamo namreč stroga pravila glede praznovanja roj. dni-samo s sadjem, eko in zdrav vrtec. Me zanima ali bi jutri to omenile vzgojiteljici,da opozori starše ali menite,da bi vzgojiteljica enostavno pač vrnila lizalke staršem z razlago,da sladkarije niso dovoljene.
Hvala.

kaj so lizalke?

Pa ste vi kaka sekta ali kaj? Pa saj to so otroci madonca no, naj malo uživajo, v življenju jih tako ali tako čaka veliko grenkobe in gnilega sadja.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Hahah, po moje lizike…., samo ker je gospa tako eko, tudi ni navajena da piše o takih absurdnih stvreh kot so lizike in se potem zmoti.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

adijo pamet…kako sploh lahko živite če tako komplicirate?

aja pa kaj so sploh lizalke? pri nas imamo samo lizike :-)))

lizalke-lizike:))
Nismo sekta a če imamo pravila,naj bi se jih držali vsi starši,mar ne?

Najprej bi te vprašal kaj je to eko vrtec? Je zgrajen iz lesa oz kakega lubja kot recimo jezusova hiška v jaslicah? Čudno se mi zdi, da se je večina staršev strinjala s predlogom, da je za praznovanje primerno prinesti gajbo eko jabolk namesto klasične torte…., jaz mislim, da s tem otroke privajate na drugačnost, ki ni dobra…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

še odgovor – praznovanje je bilo v vrtcu, kar pomeni, da so vzgojiteljice prejele te lizike in razdelile otrokom ali vsaj to gledale. Tato ne vidim smisla jih seznanjat o nečem, kar vedo.

Kaj pa če gre za eko bio zdrave lizike, brez umetnih barvil, itn itn?

Nehaj gnjaviti, zagrenjena živa duša. Ubogi tvoj otrok.

Če bi imela otroka mu ne bi pustila, da je tvoja eko jabolka. Če ti tvoji ne pustiš lizike, jo vrži v smeti, drugim pa ne gnjavi.

O shit, kakšni starši, še sreča da nisem tvoj otrok. Ni lepšega za otroka kot kot torta s svečkami za rojstni dan. Jaz bi pobegnila od take mame, ki mi niti “lizalke” ne bi privoščila. Pa kakšni butasti ljudje se to odločate za otroke no, meni se pa smilijo te otroci.

No, jaz se že na sestanku nebi strinjala s tem, da otroci praznujejo s sadjem. TO je res BZ, ampak!!! če bi bila večina za to, bi se seveda prilagodila.

Ampka to ni point! Sprejeto je bilo takšno pravilo. PIKA. Tu gre za kršenje pravil NEKATERIH staršev. Pri nas se to pojavlja konstantno. Nekaj primerov:

Za izlet (2. razred) je bilo naročeno, da otroci seboj ne nosijo denarja. Ene par primerkov ga je seveda imelo in so si kupili sladoled. Seveda o bili ostali razočarani, ker si ga niiso mogli kupiti.

Tudi v šoli je dogovor, da se h pouku sladkarji ne nosi, ampka samo za ene,….mene pa moj sin vedn sprašuje, zakaj eni lahko, drugi pa ne,…..in vedno mu trobim, da eni pač ne upoštevajo pravil in grem s tem že sama sebi na živce,……

Torej, dosegla ne boš nič, ker so eni tastari pretumati, da bi to doumeli, žal. Bi pa jaz vseeno to omeila vzgojiteljici, tiho sigurno nebi bila.

Sklep o eko in zdravem vrtcu je bil sprejet še preden je moja hči sploh obiskovala ta vrtec.Gre enostavno za pravilo,da se roj. dnevi praznujejo samo s sadjem!
Lizika/lizalka spada med sladkarije,ne med sadje.

Meni tudi, to je strahotno, da otroka že v rani mladosti tako zatolčeš zaradi svojih bolanih prepričanj. Če je staršem to ok, naj potem starši malicajo eko sadje in nič drugega, otroci pa naj bodo otroci…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Res ne morem verjet, kako nekateri ubogim otrokom prikrajšujete prav vsakršen užitek!
Joj ne soka, pa ne lizalke (lizike), pa čigumijev, sladkarij in oh in sploh!

Jaz samo pravim – ubogi nekateri sončki (živijo dobesedno pod terorjem)!!!

Pa da ne bo pomote, saj zdravo življenje je vsekakor fajn, ampak dajte no, pa saj smo tudi mi jedli sladkarije, pa nekateri še kar živimo…

Ja tudi vegetarijanstvo je po moje zelo pametno za dojenčke in otroke :)))
Sem zadnjič poslušala fajn predavanje o tem, kako je za otroke vegetarijanstvo zelo, zelo nevarno, ja ampak saj imamo svoje sončke vsi radi in jim želimo najbolje, pa čeprav jih z nekaterimi “pravili” spravljamo v življenjsko nevarnost.

Mislim, da ni problem v liziki, temveč da so se dogovorili KAJ bodo otroci nosili v vrtec za RD. Potem je vsak dogovor med starši brez pomena, če dela vsak po svoje.
Komplikatorka komur koli boš to omenila, boš žal doživela enak odziv kot tukaj, češ, kaj kompliciraš. Žal večina ne pogleda še z drugega zornega kota.
Pa nisem ena zatežena MONa, tudi moj dobijo sladkarije, seveda v omejeni količini.

Je to kaka cerkevna zadeva? No tudi, če je bil sklep sprejet prej je še toliko bolj čudno, da ste se odločili vpisati otroka v tako skrajno okolje, torej podpirate skrajnosti in tako se rojevajo bodoči eko teroristi….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pa a ste vi normalni?

Kakšna pravila??

V katerem zakonu to piše?

Otrok ne sme imeti denarja na izletu, otrok ne sme nositi sladkarij v šolo??? Navedi mi zakon.

Moj otrok lahko na izlet nese 500 eur če meni tako paše in vsak dan si lahko v vrtec in šolo prinese celo vrečo sladkarij, če mu bom jaz rekla, da lahko.

Kdo bo meni postavljal pravila in komandiral kaj lahko moj otrok počne? Eni ste pa res prfuknjeni.

Najprej bi te vprašal kaj je to eko vrtec? Je zgrajen iz lesa oz kakega lubja kot recimo jezusova hiška v jaslicah? Čudno se mi zdi, da se je večina staršev strinjala s predlogom, da je za praznovanje primerno prinesti gajbo eko jabolk namesto klasične torte…., jaz mislim, da s tem otroke privajate na drugačnost, ki ni dobra…..[/quote]

Tudi pri nas je eko vrtec, to pomeni da se vse usmerja v to, največ pa ozaveščanje otrok glede zdrave prehrane, gibanja, odpadkov, skratka vse za eko in zdravo.

Zdaj pa še tistim, ki se zgražate: če je v razredz..koliko otrok, recimo 14, potem je 14 x na leto lizike+bomboni+sladkarije, poleg tega naše vzgojiteljice otroke nagrajujejo z bonboni, poleg tega tudi sicer dokaj vredujedilnik, velikokrat vsebuje nezdravo hrano. Zdej pa zračunajte malo te packarije.
In ja, tudi pri nas smo dorekli, da se prinese sadje in podobno, in če je dogovor, se ga je potrebno držat.

Mislim, da se motiš, ne verjamem, da bi se avtorica pritoževala, če bi se dogovorili, da so dovoljena jabolka, en predrzen starš bi pa prinesel hruške na praznovanje….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

LIZALKE=LIZIKE?

Kakor koli gre, razumem, da gre za sladkarijo, ne? Pa eko vrtec?
V Zasavju je še večja BEDA!

Eko vrtec pomeni, samo da reciklirajo! Na sestanku je 18 mam. Od tega jih ima 15 v naročju torbice, ker so vse 10-15kg pretežke. Ko pa nanese kako bi praznovali rojstne dni bi jih pa večina catering naročila?! Torte, piškote, lumpi rezine, na tone in tone sladkarij! Seveda kar ostane po principu “stran pa ne bomo metali” se spravi v posebni predal. In ta predal se počasi prazni do konca leta.
Kakršnekoli ideje o tem, kako bi se lahko praznovalo, pa da ni bio zraven tono sladkarij so takoj odbile. Sadje, to je kot KAZEN otroku. Tako, da tretje leto zapored in počasi vidim, da nima smisla.

Za piko na I pa so lani zamenjali glavno kuharico al človeka,ki sestavlja jedilnike in so kosila postala primerek ene res slabe menze! Zanič, od zanič!

Vrtec ima jedilnik, to je od staršev odvisno, če želi, da otrok v vrtcu je ali ne. To razumem. Čeprav vseeno lahko komentiram, da svinjski zrezki s suhimi jurčki,pa sirovi štruklji in zelenjavni narastek v francoskem testu NI primerno kosilo za majhne otroke. Ampak to je to.
Vse ostalo, pa NE ŽELIM, da mi hranijo otroka! Povedano 10000000000000000000x, rezultatov NIČ!

Nagrajevanje s sladakarijami, praznovanje s sladkarijami vse to je tu enostavno NAČIN DELA.
Pa mi je vseeno kakšni komentarji bodo. Kar delajo ljudje doma mene NIČ NE ZANIMA. Ko pa zraven moje otroke vlečejo me pa takoj začne zanimat! Sladkarije NE sodijo ne v vrtec in ne v šolo!

N

Ida, gre za dogovor v skupini, razredu ali za šolska ali vrtičkarska pravila. In če je nekaj dogovorjeno, je pač mišljeno, da se tega človek drži – ali predlaga spremembo.

Hvala.Točno o tem govorim.Sklep je bil in je ostal potrjen tudi s strani staršev celotnega vrtca,ne samo naše skupine. Meni tudi bolj gre za spoštovanje pravil kot za sladkarije,ki jih moj otrok tudi uživa mimogrede.Ajde lizik ji res ne kupujemo se mi zdi, da če poje kakšne kekse tudi je ne bo nič manj.In ja hči je poskusila liziko-prvič ampak ji ni bila všče,preveč sladka in “jepiva”-lepljiva po njenem in je končala v košu.

V vrtec in šolo ne sodijo cigarete, mamila in alkohol, sladkarije pa definitvno, to je del odraščanja, to so male prijetne zadevce, ki popestrijo dan.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pa a ste vi normalni?

Kakšna pravila??

V katerem zakonu to piše?

Otrok ne sme imeti denarja na izletu, otrok ne sme nositi sladkarij v šolo??? Navedi mi zakon.

Moj otrok lahko na izlet nese 500 eur če meni tako paše in vsak dan si lahko v vrtec in šolo prinese celo vrečo sladkarij, če mu bom jaz rekla, da lahko.

Kdo bo meni postavljal pravila in komandiral kaj lahko moj otrok počne? Eni ste pa res prfuknjeni.[/quote]

In kako pričakuješ, a bo otrok upošteval tvoja pravila, če ne upošteva pravil, ki jih določijo v šoli. A potem lahko tudi klepeta po mili volji in skače po cesti?
Če je nek dogovor naj bi se ga držali, ne pa da starši podpihujete otroke, da se ne upošteva pravil. Pa ni vse v zakonih. So določena pravila nenapisana, ampak se jih nekateri držimo, tudi če gre za ustni dogovor v šoli/vrtcu. Saj je tudi to del vzgoje, ali se motim?

Hvala.Točno o tem govorim.Sklep je bil in je ostal potrjen tudi s strani staršev celotnega vrtca,ne samo naše skupine. Meni tudi bolj gre za spoštovanje pravil kot za sladkarije,ki jih moj otrok tudi uživa mimogrede.Ajde lizik ji res ne kupujemo se mi zdi, da če poje kakšne kekse tudi je ne bo nič manj.In ja hči je poskusila liziko-prvič ampak ji ni bila všče,preveč sladka in “jepiva”-lepljiva po njenem in je končala v košu.[/quote]

No dejstvo, da ja majhen otrok vrgel liziko v koš kaže na kruto dejstvo, da ima otrok že tako sprane možgane, da zavrača tudi to kar mu je všeč….le kaj bo čez leta. Morda aktivistka na protestnih shodim pred tovarnami sladkorja, bo z golimi rokami branila nasade sadja pred škodljivci?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

New Report

Close