Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 14-letni fant storil samomor zaradi vrstnikov

14-letni fant storil samomor zaradi vrstnikov

Tale 14-letni fant je prejšnji teden storil samomor, ker mu nihče ni znal pomagati oz. nihče ni slišal njegovih krikov na pomoč. Poslušajte svoje otroke in bodite pozorni!

Poklon Jamieju:

In šola? Ni nihče opazil, kaj se dogaja?
Se ne čudim, tudi v naših šolah so slepi in gluhi za vse…

Nič niso splepi in gluhi, nimajo pooblastil, se jim jih odvzeli., če kaj rečejo že prihitijo vestni straši, ali grozijo s tožbami ali pa kako drugače.

Ravno v petek sem se pogovarjala z ravnateljem, ene šole bolj na vasi, rekel je, da 3 leta že organizirajo tečaj oz. izobraževanje za straše glede interneta in podobno, kako zakleniti dostop na določene strani, celo policajko, ki se ukvarja z internetnim kriminalom so povabili, da razloži zadeve – zelo se trudijo, v 3 letih tega tečaja je prišel 1 straš!!!!

Povedal je tudi, da straši hitro planejo na ravnatelje in profesorje, če kdo kaj reče glede njihovega sončka, kaj glede obnašanja, bog ne daj, da bi rekel kdo kaj glede oblačenja….že priletijo jezne matere in pošljejo vse nekam, da njihov pač ne.

Moja soseda, tudi učiteljica, kaj vse mi pove…za živo glavo ne, bi bila učiteljica v teh časih, ko imajo otroci več pravic kot odrasli, več pravic kot učitelji, ampak očitno nobenih dolžnosti – no vsaj tako se obnašajo.

Starši želijo, da šola vzgaja, ko pa hoče vzgajati pa mečejo tožbe v glavo in grožnje na osebenem nivoju.

Uf koliko je tega…pa se mi odrasli sploh ne zavedamo, kako hude brazgotine dajo vrstniki, če starsi pravi čas ne poiščejo pomoči.

Otroci, ustrahovani od vrstnikov , lahko imajo resne psihične težave ko odrastejo.

Aredhel ne dramatiziraj!

kar se tiče pa osnovne teme … starši so tisti ki v osnovi otroku predstavijo svet in odnose v njem, če pogledamo gonjo in butaste starše, ki pri nas vozijo otroke seboj k podpisovanju podpore referendumu proti sprejetju novega družinskega zakonika ti je lahko jasno kdo poducira nestrpneže …. lep pregovor je da jabolko ne pade daleč od drevesa.

res mi je hudo za vse te fante, verjetno tudi punce, ki bi samo želeli biti to kar so, pri 14tih je itak hudo živeti, že če si “popoln” otrok, kaj šele če kakorkoli od te “popolnosti” odstopaš.

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.[/quote]

Ne, ni samo izgovor.

Sama sem dobila pisni opomin od ravnateljice, ko sem alkoholizirana najstnika hotela odpeljati do svetovalne delavke. Ker se on s tem seveda ni strinjal, sem ga prijela za roko, da ga odvedem. Samo prijela, nisem vlekla ali stiskala, konec koncev je bil precej višji in težji od mene. Skratka najstnik in njegovi starši so se pritožili zaradi fizičnega napada in jaz sem pokasirala kazen. Lahko bi še hujšo.
Od takrat dalje enostavno ne mislim ukrepat. Potrebujem službo in je nimam namena tvegati zaradi takih izmečkov.

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.[/quote]

Kakšno prelaganje odgovornosti?
Ne moerete imeti vsega, jim dovoliti in ne dovoliti vzgajati. Sicer pa kot je napisala ena zgoraj – straši so odgovorni, da predstavijo svet otroku ne šola.
Nekaterim tako nič ne paše, če rečejo kaj vašem sončku ali ne! Glavno, da lahko straši potem naredijo točno obratno kaj je bilo narejeno.

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.[/quote]

Ne, ni samo izgovor.

Sama sem dobila pisni opomin od ravnateljice, ko sem alkoholizirana najstnika hotela odpeljati do svetovalne delavke. Ker se on s tem seveda ni strinjal, sem ga prijela za roko, da ga odvedem. Samo prijela, nisem vlekla ali stiskala, konec koncev je bil precej višji in težji od mene. Skratka najstnik in njegovi starši so se pritožili zaradi fizičnega napada in jaz sem pokasirala kazen. Lahko bi še hujšo.
Od takrat dalje enostavno ne mislim ukrepat. Potrebujem službo in je nimam namena tvegati zaradi takih izmečkov.[/quote]

Imaš prav, niso tvoji otroci . ti porabi enregijo za svoje.

Tele pa pusti, da se straši z njmi ukvarjajo…škoda, tvoje enregije. Saj glej, če ga pa ne bi hotela peljati k socialni pa bi te napadli, da nisi posredovala.

Pa idi tja, povej svoje, kaj pač učiš in adijo!!

Bo potrebno postato prijatelj na Facebooku kjer se dogaja najvec psihicnega nasilja. Starsi, dokler bo dom kot peimarna celica zatajila sola ne more prav veliko. Ko bodo nekateri starsi zaceli sodelovati bo premik. Ste gledali francoski film Razred? Zelo realno stanje.

Starši smo definitivno izgubili kompas.

Enoletne malčke puščamo za teden dni pri babicah, ker si moramo odpočiti. ???

Z otroki se ukvarjamo uro ali dve na dan in takrat nam slaba vest zaradi pomanjkanja časa ne dovoli, da bi jih tudi vzgajali. Jih samo razvajamo.

Hiperprodukcija: ravno pred časom mi reče soseda, ki ima štiri otroke in bi rada še kakšnega dojenčka, da kje ima pa ona čas popoldne brati z najstarejšim. Gospa, kaj vam ni jasno? So vam pozabili povedat, da dojenčki rastejo in gredo cirka šest let po rojstvu v šolo, kjer, nepridipravi zoprni, hočejo, da se otrok nauči brati?

Vsak za svojo rit: kronično nam manjka empatije do vsega živega, razen do lastne riti. Zasmehujemo reveže in manj izobražene, ker da so nesposobni in so zato revni – v čisto vsaki temi o revežih in iskalcih službe lahko to preberete. Kje je potem še strpnost do “drugačnih”.

Manjka nam globine, in to kronično. In naklonjenosti do drugih ljudi. To se da naučiti z vajo. Namesto da se zgražate nad ljudmi, ki so drugačni od vas (so grdo oblečeni, niso zrihtani tako, kot se vam zdi po jusu, imajo čuden avto, po svoje zrihtano stanovanje in tako dalje in tako dalje), raje vzemite to kot pestrost našega bivanja na tem planetu in se te pisanosti veselite. Nasmehnite se drugačnosti in jo glejte blagohotno.

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.[/quote]

Ne, ni samo izgovor.

Sama sem dobila pisni opomin od ravnateljice, ko sem alkoholizirana najstnika hotela odpeljati do svetovalne delavke. Ker se on s tem seveda ni strinjal, sem ga prijela za roko, da ga odvedem. Samo prijela, nisem vlekla ali stiskala, konec koncev je bil precej višji in težji od mene. Skratka najstnik in njegovi starši so se pritožili zaradi fizičnega napada in jaz sem pokasirala kazen. Lahko bi še hujšo.
Od takrat dalje enostavno ne mislim ukrepat. Potrebujem službo in je nimam namena tvegati zaradi takih izmečkov.[/quote]

OK. Dodajam še izgovor za nepoznavanje predpisov in drugih aktov, ki urejajo šolstvo. Strinjam se s starši in ravnateljico, da nisi ravnala v skladu s predpisi, kar pa ne pomeni, da nisi imela na voljo ustreznega instrumentarija za ukrepanje v takih primerih.

Nisem vsega brala, vendar imamo osebno izkušnjo.
Hči je v 7. razredu spolno nadlegoval sošolec. Napisali smo pritožbo in v razgovoru na šoli so nam dali vedeti, da učencu ne morejo prav nič.
Vse skupaj so pometli pod preprogo.
Hči me je še dve leti spraševala, zakaj je ta učenec tak junak v šoli, da se mu še učitelji smejijo, ko dela traparije pri pouku.
Noro! Žrtev je vedno v podrejenem položaju.
Zelo razumem otroke, ki jim je zelo težko v družbi sovrstnikov, ko se norčujejo iz šibkejših od njih. Žal! Čudna družba smo.

Lolita, zakaj misliš, da ni ravnalam pravilno?

Šola dela po liniji najmanjšega odpora. Meni ni jasno, kako se s problematičnimi ne začnejo ukvarjati že v prvem razredu, saj bo ta isti otrok na šoli devet let in ga bodo trpeli vsi učitelji. Kot da enostavnop samo prelagajo težave z enega na drugega, saj tisto leto ali dve bodo že potrpeli.

Enako je v vašem primeru. Seveda lahko ukrepajo, samo če starši trpinčenega otroka ne vztrajajo, enostavno ne bodo, ker se jim ne ljubi in jim ni treba. Kaj pa naredijo v primeru nasilja med otroki? V primeru kraj? Izsiljevanja? Pretepanja?
Pri nas je bilo isto, potem mi je pa učiteljica v PB – stara, izkušena koka – rekla, da učitelji ne bodo naredili nič, dokler ne bomo starši ornk pritisnili. Starši smo ornk pritisnili in potem se je začelo dogajat.
Po svoje tako lakonično držo razumem. Težavnih primerov je enostavno preveč in konkretnih ukrepov premalo. Veliko nasilnežev je iz “vplivnih” družin, starši so namazani z vsemi žavbami. Potem je tu še zanikanje, zavestno ali podzavestno (moj pa že ne). Imam kolega kriminalista, ki se ukvarja predvsem z drogami. Tri skupine staršev so: eni so dejansko popolnoma nevedni, kar se tiče drog, drugi si zatiskajo oči in tiščijo glavo v pesek, tretji opazijo, ukrepajo, sodelujejo, skušajo rešit otroka. Verjetno je tako tudi pri vzgojnih problemih.

Si že kdaj slišal za projekcijo in introjekcijo? Mogoče bi bilo dobro, da si o tem kaj prebereš … Najlažje je iskati tretjo osebo in jo okriviti.

ja,
pri nas v šoli se ne da nikomur ukvarjati s tem . Zares. Polna usta besed, projektov nenasilja, ko pa prideš s konkretnim problemom, pa sama izmotavanja…pa saj ni tako, ja pa saj… pa to se ni zgodilo pri moji uri….

Izgovor za neukrepanje. Izgovor za prelaganje odgovornosti.[/quote]

Smo ukrepali in starša sta nam zrihtala tri inšpekcije, ki jim moramo dokazovati, kaj vse smo naredili in oni nam solijo pamet, kaj ni bilo v redu. Grozljivka, vam rečem – za ukrepanje si kaznovan.

Po dosti nekih pripetljajih,ovirah, mukah starši so prišli do Združenja proti spolnemu zlorabljanju. Znajo usmerit, ukrepat. Če nič drugega je prav, da se vodi evidenca, da je nekje zabeleženo pa čepra šele čez 20 let odprt primer a se bo vedelo, da je imel vse preddispozicije za nasilno spolno vedenje. Nič izgovori ne palijo ” me je izivala, saj je tako oblečena itd” ….kaj a pomeni to, da če je izložba zrihtana moram skočit v njo?!
So strokovnjaki, ki primer raziščejo z pravilnim pristopom. Mene je leta… rečmo 1997, ko sem imela 14 let na mestnem busu, ki ni bil prazen ura nekje 19-20h….za ta zadnjo prijel nek tip pa sem se odmaknila, pa je spet prišel do mene i isto naredil pa sem mu lepo rekla, če lahko neha
pa me je gledal v oči in še enkrat a tokrat prav zagrabil. Pa sem ga odrinila od sebe ….vsi so samo gledali on pa mi je z pestjo eno tako primazal, prerezal ustnico. Nihče nič!! Daleč od tega, da sem nekaj posebnega, da se izivalno oblačim. Mislim to je blo res kr neki….sam kazanja neke moči in nadvlade. Druge razlage jaz res nisem nikoli našla…da je kaj drugega z tem potešil res ne vem. Dosti filmov je na to temo…sploh tega dogajanja po šolah…kako je potem žrtev zaznamaovana, kako ni lahko biti potem naprej v tej šoli ker je on naprej še faca al celo še večja faca. Pomembno je da imaš ljudi okoli sebe, ki ti stojijo ob strani in ti zaupajo. Jaz vem, da z to pametjo, ki jo imam danes bi tud šolo menjala a nejga bi prijavila policiji. Jaz pravice v svoje roke ne morem vzet…si lahko življenej samo še bolj uničim.

Kot osnovnošolko, če bi me kdo znal dobro pripravit kaj vse me čaka, šikaniranje, očitajoči pogledi ”kaj češ boljšga sej je najbolj zaželen na šoli” skratka sami superativi itd. Bi šla na to pot.

Če ne dovolim potem ne dovolim, da se me kdo dotika proti moji volji! Jaz se zaradi neke sramote ne bom ustavila postaviti za svoje otroke…sem pa zato, da se primeri taki in drugačni raziščejo….raziskujejo neodvisni strokovnjaki, ki ne bodo pod vplivom šole, strašev itd. Potreben je razmišljujoč in kritičen pristop. Včasih rezultat tudi brez zmagovalcev, da zadoščanje…morda ne bi pomagalo toliko meni kot drugemu dekletu, ki bi se znašlo čez nekaj časa na istem kot jaz. To je point beleženja, prijavljanja stvari, vodenje ustrezne evidence.
Srečno

Ni dovolj ukrepat ob nasilju v šoli. Je treba tudi pravilno ukrepat.

Ni prav, če v šoli rečejo, ja, potem smo jih pa slišali od staršev, ali nad nas so poklicali inspekcijo, zdaj pa raje ne bomo več ukrepali.

Poklicna dolžnost pedagogov v šoli je ukrepat, tudi če so konkretni starši prismuknjeni! Ponavadi so starši problematičnih otrok tudi sami problematični namreč.

Ukrepat je treba zaradi vzgoje nasilneža in zaradi zaščite žrtev nasilja! In to ukrepat hitro in odločno, včasih tudi bolj trdo kot zagovarjajo pristaši permisivne vzgoje! ( To, da je ena po riti za skrajne neubogljivost ali druge prestopke otroka po novem kaznivo dejanje, je po mojem absurdno in nekoristno pretiravanje:)

Je pa prav in zaželjeno seveda, da starši pri takih ukrepih, jasno, potem ko se objektivno in z vseh strani informiramo o zadevi, sodelujemo in jih podpremo. Če bomo slepi advokati svojih otrok, bomo tudi njim delali medvedjo uslugo.

Ampak to so vse znanja od “rekla-kazala”. Kaj pa si že ti osebno doživela od tega? Kolikokrat si ti to doživela? Imaš lastne izkušnje, izkušnje s svojimi otroki, ali samo tako na pamet?

Nisem učiteljica, sem starš, ampak tako pavšalno pluvat čez šolo in njeno nemoč in iskati izgovore je pa res mal mmo.

LP M

Lep pozdrav !

Nič niso splepi in gluhi, nimajo pooblastil, se jim jih odvzeli., če kaj rečejo že prihitijo vestni straši, ali grozijo s tožbami ali pa kako drugače.

Ravno v petek sem se pogovarjala z ravnateljem, ene šole bolj na vasi, rekel je, da 3 leta že organizirajo tečaj oz. izobraževanje za straše glede interneta in podobno, kako zakleniti dostop na določene strani, celo policajko, ki se ukvarja z internetnim kriminalom so povabili, da razloži zadeve – zelo se trudijo, v 3 letih tega tečaja je prišel 1 straš!!!!

Povedal je tudi, da straši hitro planejo na ravnatelje in profesorje, če kdo kaj reče glede njihovega sončka, kaj glede obnašanja, bog ne daj, da bi rekel kdo kaj glede oblačenja….že priletijo jezne matere in pošljejo vse nekam, da njihov pač ne.

Moja soseda, tudi učiteljica, kaj vse mi pove…za živo glavo ne, bi bila učiteljica v teh časih, ko imajo otroci več pravic kot odrasli, več pravic kot učitelji, ampak očitno nobenih dolžnosti – no vsaj tako se obnašajo.

Starši želijo, da šola vzgaja, ko pa hoče vzgajati pa mečejo tožbe v glavo in grožnje na osebenem nivoju.[/quote]

Ne pametuj, če pojma nimaš! Pa še kako so slepi in gluhi! Zatiskajo si oči in ušesa, ker nočejo videti in slišati! Zelo dobro poznam primer, ko so v šolo sprejemali barabe, ki so jih zaradi barabskega obnašanja zabrisali iz drugih šol.
Ko so potem te barabe maltretirale učence nižjih razredov, so se učitelji z ravnateljico vred potuhnili. Pa ne samo to! Raje so videli, da šolo maltretiran učenec zapusti, se prešola, kot da bi naredili red. Zakaj? Niso želeli, da bi se razvedelo, kakšne svinjarije se dogajajo na njihovi šoli, postavili so se na stran barab, samo, da ne bi prišlo v javnost. Imam dokaze, če želiš, si jih pridi pogledat!
Tako da ne piši nekaj na pamet! Učitelji gledajo samo na svojo rit, vse drugo jih ne briga!!!!

Naravna selekcija. Če nimaš genov, dovolj močnih, da bi se tako ali drugače uprl “zlobni” okolici potem je bolje da te ni. Sorry. Poglejte si malo zakone narave. Tko pač je. Vem, kruto ampak to ni zraslo na našem zelniku ampak božjem! Poglejte kaj dela narava s šibkimi živalmi pa vam bo hitro jasno! Tip se je ubil, ker ni bil dovolj močen, da bi živel. Simple as that. Kakršnokoli objokavanje je čist brezveze. Je le še ena številka v statistiki samomorilcev. Saj tudi danes v Ameriki par najstnikov nardilo samomor ampak who cares??

Si že kdaj slišal za projekcijo in introjekcijo? Mogoče bi bilo dobro, da si o tem kaj prebereš … Najlažje je iskati tretjo osebo in jo okriviti.[/quote]

POZNAM PRIMER, KO SE JE NEKAJ PODOBNEGA DOGAJALO NA ŠOLI !
TOREJ JE KRIVA TRETJA OSEBA – ŠOLA !!!

Upam, da boš tako mislil-a tudi takrat, ko se bo ubil TVOJ otrok!
Če je takšno revše, da se še branit ne zna, je res najbolje, da crkne!!!!

New Report

Close