Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali ženske poskrbite za urejenost vaših moških?

Ali ženske poskrbite za urejenost vaših moških?

Spodnja tema o raztrganem možu 🙂

Torej koliko poskrbite za urejenost vaših moških, za stilsko “svetovanje” itd. Jaz priznam, ne bi moža spustila raztrganega iz hiše. Se mi zdi da je moževa urejenost moje ogledalo, nekaj takega no.

Očitno mi po manjka samozavesti :-))

moja mama tako misli. Jaz mislim, da je moj mož odrasla, polnoletna oseba, ki se bo znal oblečt dogodku primerno.

Pa dej no, a je polnoleten ali ne? S svojim načinom obnašanja, oblačenja in še kaj drugega, kaže sebe in svojo nemarnost ali urejenost. Pa kaj so moški, da bi jih morali še oblačit? A on oblači tebe?

On me samo slači.

Se strinjam, če je tako len, da ne vzame rolčka, da si mačje dlake iz majice zrola pa naj hodi pokotan okoli! Preveč krat sem ga opomnila, da naj to nardi, nisem mama, da bom ponavljala…

Včasih je dobrodošel ženin nasvet glede oblačenja. Vidi se, da so bolj domače s cunjami in znajo stilsko svetovat. Posebno v takih primerih, ko se rabi kravata. Za enostavno vsakodnevno oblačenje pa se že sam potrudim.

Se strinjam. Moj gre tud sam v štacuno in si kupi, kar potrebuje, občasno kje v tujini skupaj pobrskava po kakih zanimivih trgovinah.
Vidim pa, da veliko žensk skrbi za garderobo in oblačenje svojih moških kot za otroka.

Kot da bi bil moški otrok…

Mnenje ženske z okusom je vedno dobrodošlo – dokler to ni vsiljevanje. Odrasel moški pa načeloma poskrbi zase.

Ti to resno???

OK torej če greste na neko fensi šmensi zadevo in vaš partner npr. spregleda luknjo na hlačah ali srajci, ve pa ne, boste potem takem tiho ali ga boste opozorile? Boste tiho ker ni več otrok?

Je verjetno jasno da avtorica ni mislila vsakodnevnega čekiranja in oblačenja moža. Midva si večkrat pomagava pri izbiri oblačil, kadar gre za bolj uradne dogodke.

Uh, ne vem, a je to pomanjkanje samozavesti ali pa mogoče zataknjenost v starih prepričanjih, ampak točno takole so mislile balkanske žene po kmetih ene petdeset, sto in več let nazaj.

Moj mož je odrasel. Če želi hodit okol strgan naj hodi. Jaz nisem njegova mama. Moram pa rečt, da zelo lepo skrbi zase.

Kot da večina dedcev ni infantilnih…

Kot da večina dedcev ni infantilnih…[/quote]

Tega pa ne morem vedeti.
Vsekakor pa drži, da če se ženska do njega obnaša kot mama, je toliko lažje biti infantilen.

Možu velikokrat svetujem pri oblačenju, veliko garderobe mu kupim tudi po svojem okusu, ker
pač rada nakupujem. Vem pa, da, če bi bil samski, da bi znal tudi sam dobro poskrbeti
za sebe in bi bil vedno urejen. Ker je tak pač po naravi. Se zgodi, da on mene krega, da
“premalo dam na sebe”.

Kot da večina dedcev ni infantilnih…[/quote]

Moj ni.
Če bi bil, definitivno ne bi bla z njim.

Moj mož se obleče tako kot se hoče in izključno v oblačila, v katerih se dobro počuti. Oblačila si kupuje sam, če me vpraša za nasvet, mu pomagam izbrati kak kos oblačila. Če pa mu kaj podarim za praznike ali rojstni dan, upoštevam njegove želje in okus, torej ne to, kar je samo meni všeč.

se strinjam in ti ne manjka samozavesti. sta pač dva, ki delujeta kot eno, kar pa kot vidim v “današnjem” svetu tega več ni. jaz sem za sebe, ti si zasebe, vmes je pa kaj?

Mož zase skrbi sam.
Popolnoma nič se ne vtikam v to, kako je oblečen.
Res je, da običajno jaz perem, likam, včasih si zato dobimo pomoč.
Tudi pri nakupu garderobe je popolnoma samostojen.
Kako le ne bi bil, sam ima skoraj 40 let!
Zato se tudi zna obleči in ve, da se za na poroko oblečeš drugače, kot če greš na trgatev. .)

Sicer moram priznati, da ima okus, včasih ga takrat, ko grem po nakupih zase, z veseljem vzamem s sabo. Za kak nasvet. :)))))


Hahaha, točno tako razmišlja in funkcionira moja tašča :)))))))))

Jaz se podpišem pod tole:

aha, zato je toliko slovencev obupno oblečenih 😉

Moški imamo bolje izoblikovan okus za estetiko in se mnogokrat tudi bolje oblačimo. Ne vidim razloga, da bi moral za to spraševati ženske, ki se v večini primerov (90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) že kot najstnice oblačijo kot kurbe!?!

sam skrbeti za oblačenje, ženska pa mora skrbeti, da je oprano, zlikano.
Delala sem na ugledni ustanovi med visoko izobračenimi ljudmi…….
Na sestankih je bilo prav bedno videti, ko je en doktor znanosti sedel na sestanku v nezlikani srajci.
Res je bil bolj svoboden material, a videlo se je, da srajca ni videlalikalnika. To tudi meni ni všeč.
Tudi sama vržem uč, kako je oblečen,mogoče dam pripombo, v glavnem pa skrbi za sebe.
Kam papridemo, da bom skrbela še enega velikega otroka?

New Report

Close