Najdi forum

e.coli in slabost

Pozdravljeni!

Pred skoraj dvema mesecema sem na potovanju staknila bakterijo e.coli, najhujše je minilo (driska,slabost, vročina, hujšanje, izguba apetita), vendar so ostale posledice. Driska se je pojavljala vsak teden, (po njej mi je bilo vedno slabo, ni bila olajševalna), napenjanje, zvijanje v črevesju, slabost po vsakem obroku, najhuje po kosilu; več sem pojedla, dlje časa je trajala slabost. Trenutno še jemljem kapsule Linex, črevesje se je umirilo, a slabost je ostala. Vedno pride z enournim zamikom, traja do 3 ure, ko mine, se zopet pojavi apetit in velika lakota, skoraj občutek praznine v želodcu. Slabost je bolj podobna veliki teži v želodcu, celoten trebuh je zelo napihnjen, s spahovanjem počasi mine. Pijem dosti vode, ne kadim, opustila sem pitje kave, alkohola, ne jem mastne in hitre hrane, jem lahko 3x na dan. Teža je od začetka okužbe z bakterijo v tem času šla dol za 4 kg, in ostaja nespremenjena. Sem študentka,bolj drobne postave, zato je teža, ki jo imam trenutno še ravno pravšnja, manj bi že lahko bila presuha. Kri in voda sta uredu, prav tako ni bilo sledi krvi v blatu. En teden sem jemala tablete Lanzul, ki pa niso kaj preveč pomagale, le zelo so mi povečale apetit. Slabost me utruja, včasih sem težko pokonci. Nevem ali je slabost še neposredna posledica okužbe z bakterijo, ali gre morda za kaj drugega.

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Rekonvalescenca po črevesnih okužbah je lahko dolgotrajna. Vsekakor svetujem preiskavo blata na bakterije in parazite. Trenutno gre bolj za funkcionalno težavo, če se stanje ne bo izboljšalo, je potrebno izključiti vsaj celiakijo.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close