Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hišni zajček in podgane

hišni zajček in podgane

imamo hišnega zajčka v drvarnici v kletki.včeraj smo opazili podgano ,ki je bila v njeni kletki,kako se podgan znebiti in ali lahko prenašajo bolezen hvala in lp

nabavte mučkolino da jo požre!

SE hecaš?!?!?!? Upam, da se, res:-(

HIŠNI ZAJČEK!! se ti zdi da paše v drvarnico?

no ok…glej tudi mi imamo kunce in jih imamo zunaj v svojem prostoru vendar je za n jih primerno poskrbljeno,…če nimaš druge rešitve mu nabavi takšno kletko da bodo rešetke dovolj ozke in podgana ne bo šla notr!

Hišni kunec po mojem ne sodi v drvarnico in še manj v klet. Podganam je potrebno nastaviti strup, lepilo ali kar oboje. Najmanj kar se lahko zgodi je, da podgana kunca pogrize.

Domačega kunca lepo pripravite po provansalsko, z rožmarinom in češnjevim paradižnikom, tudi podgane ne jedo kar vsako surovo reč, ki jim jo človeški čudaki podtaknejo! 🙁

Zajčku,oziroma kuncu naredi boljšo kletko z železno mrežo skozi katero podgana ne bo mogla.Veš kaj pa je problem,slišala sem da se lahko zgodi,da se podgana spari z tvojim zajčkom,tedaj pa boš imela probleme.Imela boš mešance med kuncem in podgano.


res, tak hibrid se potem imenuje “kugana” in kot je že iz imena razvidno je glavni prenašalec kuge…

naj velja enkrat za vselej,zajci in podgane se NE MOREJO uspešno spariti!
Lahko pa podgana pogrize zajca in sicer ušesa.Videla sem že zajce z požrtimi uhlji…:(
hišni zajček,ime pove,sodi v zalezovalci.Prenašajo pa podgane mišjo mrzlico,kugo,in še kar nekaj bolj ali manj privlačnih zoonoz…

To ti trdiš ,moja bivša sodelavka pa je povedala,da so pri njih podgane zaplodile kuncu mladiče i,ker drugače kunec8ženskega spola) ne bi biAl brej,saj je več kot eno leto bila sama v kletki.No tedaj pa nevem ,kaj je res in kaj ne.To so trdili tudi stari ljudje.

Ne omalovažujem znanja starejših ljudi,toda nekdaj so trdili vse sorte,kar danes vemo,da ne drži,glede tvoje sodelavke,pa tako,no,recimo,jaz ji na tvojem mestu ne bi verjela… 🙂
Glej,podgane in kunci so gensko preveč različni,da bi lahko samica povrgla žive mladiče,ki bi mogli tudi dejansko živeti…Bili bi spački,izrodki…in prav kmalu bi poginili,če bi sploh prišlo do kotitve…
tako da…ne,ne verjamem v hibrida me podganami in zajci…

Moja soseda je imela kunčka v svinjaku, v kletki. Nekega dne pa grem zraven, ko mu nese jest … pa zakričim od groze. Kunček je bil brez glave, ker mu jo je podgana odgriznila. Tako da budale ne imejte kucev ali zajcev tam, kjer so podgane!

te bom -za mučenje živali! Groza, kam si upaš dat KUNČKA! Imaš srečo, da nisem tvoja soseda!

Taki kot si ti, ne bi smeli imet živali!!!!

A ti veš, zakaj podgane obiskujejo vašega zajca? Ker se podgane tudi parijo z zajci. Naskakujejo pa tudi samce. Samo toliko, v vednost.

Pa dajte nebuloze trosit. Zajec in kunec se še med sabo ne parita, kaj šele s podganami. In ne, kunec še glodavec ni, btw.
“Naskoči” pa tudi lev antilopo. Pa ne zato, ker bi se paril :p

Hey. Tudi jaz sem slišal podobne zgodbe, da so imeli skupne potomce :)… Samo na netu na angleških straneh nič konkretnega nisem našel. Kaj pa vem, treba je poskusit. Jaz imam domače podgane. PA bom nabavil eno kunčico in jo dal skupaj z samcem podgane, pa če rata bodo pravi lepotci. Samo, je pa res bilo tudi rečeno, da še kunci pa zajci ne morejo imeti potomcev, tako da dvomim. 🙁 LP

nabavi si morskega prasička ,ker njegov zvok katerega odaja ima ferkvenco katera nepaše podganam in se te potem odmaknejo tudi to je star trik ,je pa najlažje da kupiš bolj gosto mrežo skozi katere podgana nebo mogla notri

V najboljšem primeru ti bo na koncu ostala ena od živali…

New Report

Close