Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Urejenost moških in žensk

Default avatar

smešno na kvadrat

Spodaj je tema o ženskah v hlačah. In v temi je polno napadov v stilu, da ženska se mora pudrat, se mora ličit, mora imet nalakirane nohte.

Pa me zanima zakaj bi morala imeti ženska na sebi kup enih krem, pudrov? Da bo imela lepo kožo? Zakaj pa moški ne uporabljajo nobenih krem, nobenih pudrov (vsaj večina ne)? Imajo toliko lepšo kožo in tako brez napak, da jim ni treba? Ženske pa tako grdo kožo, da morajo gor dati kup krem in pudrov?

Zakaj so moški nohti ok, če so postriženi in umiti, ženski pa če so postriženi in čisti štejejo kot neurejeni?

Je res to urejeno, če je ženska v visokih petkah, krilcu, dolgih nohtih, potem pa v službi komaj kaj naredi. Težko hodi, noge jo bolijo od petk, če je treba kaj nesti je spet problem. Zakaj velja ženska, ki se obleče čisto, oprano in udobno (pa ne mislim, da gre v službo v trenirki, ampak pač, da je tako oblečena, da se počuti udobno in da lahko dela ne da bi ji oblačila nagajala) za neurejeno?

Če se skušaš spoznati s kom z neta: moški zelo pogosto pišejo, da so urejeni? Kaj to pomeni pri moških? Kakšen je moški, ki zase pravi, da je urejen?
Default avatar

japkica

smešno na kvadrat je napisal/a:
Je res to urejeno, če je ženska v visokih petkah, krilcu, dolgih nohtih, potem pa v službi komaj kaj naredi.
se hecaš, a? :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti,
če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga)
Default avatar

smešno na kvadrat

Ne niti malo se ne hecam, ker imamo slučajno eno tako v službi: naličena v nulo, krilce, petke. Samo delo pa ji ne diši. Težave z nohti, težko stopiclja sem in tja. Pa mlada je.
Default avatar

japkica

Ne niti malo se ne hecam, ker imamo slučajno eno tako v službi: naličena v nulo, krilce, petke. Samo delo pa ji ne diši. Težave z nohti, težko stopiclja sem in tja. Pa mlada je.
to, da ji delo ne diši, nima ničesar s tem, da nosi krilo, pete. torej je to le slučajnost (kot praviš celo sama) in iz tega nikakor ne moreš tako posploševati.

pomisli malo, koliko te motijo komentarji tistih, ki zagovarjajo popolno urejenost... kajti tvoji so zelo podobni, le v drugo smer.
Default avatar

Robi...

[quote=""smešno na kvadrat""]
Če se skušaš spoznati s kom z neta: moški zelo pogosto pišejo, da so urejeni? Kaj to pomeni pri moških? Kakšen je moški, ki zase pravi, da je urejen?
[/quote]
Za druge sicer ne vem, ker ima vsak svoja merila....

Zame to pomeni, biti čist, imeti čista oblačila, pa čeprav je to trenerka...Biti obrit..Mislim po obrazu....:)....Da ima frizura neko obliko.....
K urejenosti še spada urejenost doma, da skrbiš za nek nivo reda...
Default avatar

Robi...

japkica je napisal/a:
to, da ji delo ne diši, nima ničesar s tem, da nosi krilo, pete. torej je to le slučajnost (kot praviš celo sama) in iz tega nikakor ne moreš tako posploševati.

pomisli malo, koliko te motijo komentarji tistih, ki zagovarjajo popolno urejenost... kajti tvoji so zelo podobni, le v drugo smer.
Da ji delo ne diši, lahko ima ali pa nima veze s tem...Namreč tista, ki se tako "ureja", se ima lahko za nekaj več....Ima naspidiran ego, ki si misli, da je delati izpod časti. Hoče biti neka vzvišena gospa, ki jo delo odbija.
Default avatar

smešno na kvadrat

Nekako je to kar pogost pojav: višje petke, krajše krilce, več šminke, daljši nohti - manjša pripravljenost za delo. In več stokanja v stilu, joj noht sem si poškodovala, in ne morem nesti treh kosov, lahko samo enega (ostale pa lahko 4 ali 5), joj pa ne tako hitro hoditi...
Default avatar

japkica

Robi... je napisal/a:
japkica je napisal/a:

Da ji delo ne diši, lahko ima ali pa nima veze s tem...Namreč tista, ki se tako "ureja", se ima lahko za nekaj več....Ima naspidiran ego, ki si misli, da je delati izpod časti. Hoče biti neka vzvišena gospa, ki jo delo odbija.
seveda robi, vse je v pogojnikih. :)

sicer je pa večina žensk urejenih povsem povprečno. torej so vse te ženske s povprečnim egom in imajo povprečen odnos do dela? malo morgen. je namreč ogromno povprečno urejenih žensk (čiste, zlikane, bolj casual oblečene), ki imajo izredno močan ego, so izredno delovne ... in spet je ogromno takih žensk, ki jim ni do dela. enako velja za izredno urejene ženske.
Default avatar

Robi...

Nekako je to kar pogost pojav: višje petke, krajše krilce, več šminke, daljši nohti - manjša pripravljenost za delo. In več stokanja v stilu, joj noht sem si poškodovala, in ne morem nesti treh kosov, lahko samo enega (ostale pa lahko 4 ali 5), joj pa ne tako hitro hoditi...
Ma ja...Razvajene punčare....Jaz bi jo poslal na njivo delat....:)
Default avatar

japkica

Robi... je napisal/a:
Ma ja...Razvajene punčare....Jaz bi jo poslal na njivo delat....:)
a nismo govorili o ženskah? :)))))

sicer poznam pa ogromno takšnih punčar (kot jih omenjaš zgoraj), ki so vedno v športnih copatih. pa še grip na njivi bi imela boljši. ;)
Default avatar

Robi...

japkice je napisal/a:
sicer je pa večina žensk urejenih povsem povprečno. torej so vse te ženske s povprečnim egom in imajo povprečen odnos do dela? malo morgen. je namreč ogromno povprečno urejenih žensk (čiste, zlikane, bolj casual oblečene), ki imajo izredno močan ego, so izredno delovne ... in spet je ogromno takih žensk, ki jim ni do dela. enako velja za izredno urejene ženske.
Res je, ne gre posploševati.

Marsikaj je odvisno od tega ,v kakšnem okolju je ženska živela in kakšne vrline so ji starši vcepili.
Default avatar

japkica

Robi... je napisal/a:
Marsikaj je odvisno od tega ,v kakšnem okolju je ženska živela in kakšne vrline so ji starši vcepili.
s tem se tudi jaz popolnoma strinjam.
Default avatar

smešno na kvadrat

Da ne bo pomote: nisem hotela napisat, da je ženska z make-upom, elegantnimi oblačili neurejena. Hotela sem povedat le, da smatram, da ženska brez make-up ni nujno neurejena. Da pa je neurejeno, če je tako napravljena, da ne more normalno delat. Jaz osebno si ne predstavljam trgovke v petkah in dolgimi nohti, to se bi mi zdelo neprimerno. Še manj si predstavljam ginekologinje z dolgimi nohti :), ki bi šarila tam doli.
Tudi biti v fitnesu in gledat naličene ženske pa na bazenu naličene...
Default avatar

Robi...

[quote=""smešno na kvadrat""]Še manj si predstavljam ginekologinje z dolgimi nohti :), ki bi šarila tam doli. [/quote]

Jaz tudi ne...Pa ne glede na to, če je ginekologinja ali pa ne....:)
Da pa je neurejeno, če je tako napravljena, da ne more normalno delat. Jaz osebno si ne predstavljam trgovke v petkah in dolgimi nohti, to se bi mi zdelo neprimerno.
Se strinjam.
Vsi ti dodatni rekviziti, so le ovira pri normalnem življenju.
Zato pa v glavnem služijo le nekemu razkazovanju.
Default avatar

hribbuc

prišla sta z divje zabave....ona sede k ogledalu v spalnici, vzame kosem vate in siobriše puder,šminko in kar je še takega z obraza....sname uhane, povleče z glave lasuljo...v kozarec z vodo da umetne zobe, ki so skozi steklo videti prav grozno veliki......sleče bluzo s podloženimi rameni, krilo....sleče hlačke in podložen modrc....pred njim stoji na krtako ostrižena razkuštranka z majhnimi povešenimi joški,nogami na O, grozno je, ker si je pozabila odstranit razmazano črno oprobo okrok oči.................................................njemu ni več stal.
Default avatar

Robi...

hribbuc je napisal/a:
.njemu ni več stal.
...in mu ženska predlaga, da si poišče pomoč zaradi impotence...:)
Default avatar

japkica

ajoj noooo. pretiravata. :)
Default avatar

za Robija

Dragi Robi, moti me tvoje stereotipiziranje o namazanih in upedenanih ženskah. Od kje ti študija, analiza in vse ostalo, da lahko trdiš, da smo takšne ženske "razvajene" ??? Oprosti, v tujini je taka urejenost normalna - samo v Sloveniji imate nekateri moški in tudi ženske kompleks glede tega. Žalostno, da se bojite zares perfektno urejenih žensk, dostikrat imajo dosti bolje pospravljeno pod streho kot ostale.
Sama sem ves čas v nulo urejena, imam dolge nohte, nosim mini krilca in dekolteje. Imam pa tudi čudovito pospravljeno podstrešje in me izrazito zanima duhovnost. Nisem plehka, ampak delam za svoj denar! Oblačenje, make up in ostalo je pa pika na i moji osebnosti, ki jo zelo zanima vse kar je estetsko, lepo in čudovito. Žalosti me, ker se nekatere ženske skrivajo za krinko "preproste, skromne in nevpadljive punčare", namesto da bi poudarile na sebi lepo in bi bil tako vsak dan lepši, že samo z enim pogledom v ogledalo če ne drugače. Pa lep pozdrav vsem.
Default avatar

Nenemi

Pa naj se maže vsaka kot ji paše, kajti vsake oči imajo svojega malarja.
Meni osebno puder sploh ne pomeni kakšno urejenost. Od nekdaj imam lepo kožo, zakaj bi ga potrebovala? Poleti, da mi teče dol? Pozimi si raje dam obarvano kremo,če že čutim potrebo po malo večji barvitosti.
Prav grdo ga je videti na aknasti, mozoljasti ali gubasti koži, ko se vse zareže nekam notri in še poudari vse, namesto da skrije, pa večina se itak ne zna mazati. Ne vem, ali to počnejo pri svečah in se nikoli ne pogledajo v ogledalo pri belem dnevu?
Potem pa srečujemo neke kvazi gejše.
Če pa zato nisem urejena, me pa boli k****.
Sicer so pa moje izkušnje take, da se v takole pacajo v glavnem spuščajo mlade punce brez obveznost, ko enkrat pride družina in vse kat to prinese s seboj, se pri večini vse tole malanje precej omeji, petke se skrajšajo, krilca zamenjajo hlače...ker praktičnost le prevlada.
Default avatar

matjazko

za Robija
Oprosti, v tujini je taka urejenost normalna - samo v Sloveniji imate nekateri moški in tudi ženske kompleks glede tega.
Zakaj se Slovenci/Slovenija vedno primerja s tujino, še posebej v politiki? Tujina je boljša, imenitejša, pametnejša? To izhaja iz manjvrednostnega kompleksa. Pri stilu oblačenja in "urejenosti" pa se ne moremo prerekati, ker je to stvar okusa, tako kot pri glasbi, kakor komu paše glede na svoj značaj. Za Skandinavke npr. pravijo, da se ne znajo oblačiti, ampak me zanima, kateri moški to opazi, opazi prej njihovo lepoto kot pa, kaj ima na sebi....
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.