Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Sprememba lastništva stanovanja

Default avatar

Ninjazbec

Bi morda kdo vedel, kako postopati v nalsednjem primeru?
Stanovanje, katerega lastnika sta moja starša, je v zemljiški knjigi še vedno pisano pod graditeljem. Stanovanje je od graditelja najprej kupil par (ki ne živi več v slo), nato podjetje, kjer je moj oče delal, nato pa moj oče. No ta graditelj bi sedaj zaračunal tudi neke stroške za dovoljenje, da se naredi sprememba v ZK - 400 €. Problem pa imamo v tem, da nam manjka pogodba med tistim parom, ki je stanovanje kupil in podjetjem, kjer je oče delal (tam je ne najdejo :/, tisti par pa verjetno tudi ne hrani pogodb za več kot 30 let nazaj). V kolikor te pogodbe ne bomo dobili, se stanovanje ne more prodajati oz. prepisati name.
A morda kdo ve, kakšen postopek obstaja, da tudi z manjkajočo pogodbo pridemo do možnosti za menjavo lastnika stanovanja? Hvala!
Default avatar

roženka

Na ZK začneš postopek za vzpostavitev manjkajoče listine (nekaj takega). Je sicer dražji kot sam vpis, samo 400 evrov pa sigurno ne stane in ne vem, kaj bi podjetje hotelo zaračunati razen ZK dovolila kot aneksa k prodajni pogodbi, kar pa stane toliko kot overovitev podpisa pri notarju. Razen če ni stanovanje slučajno vredno pol milijona evrov.

Upam, da se ti bo oglasil še kdo, ki bolj natančno ve, kako to izpeljati.
Default avatar

Poisci tisti par

Najprej poišči tisti par. Ljudje marsikaj hranimo, pogodbe pa sploh! Moji starši so dobili kopijo pogodbe od bivših lastnikov hiše po 25 letih. Pa tudi jaz še branim papirje od stanovanja, ki sem ga prodala leta 2003.
Default avatar

brez veze

Poisci tisti par je napisal/a:
Najprej poišči tisti par. Ljudje marsikaj hranimo, pogodbe pa sploh! Moji starši so dobili kopijo pogodbe od bivših lastnikov hiše po 25 letih. Pa tudi jaz še branim papirje od stanovanja, ki sem ga prodala leta 2003.
Jaz se s tem ne bi ukvarjala, iskat en folk kdove kje po tujini.
Tud meni je manjkala pogodba (prva), prav tako enega para, ki se je izselil iz Slovenije. Notar je vse uredil, vzpostavitev zemljiškoknjižne listine in vpis v ZK. Najbolje it do najbližjega notarja, bo vse razložil. Seveda pa nekaj stane.
Default avatar

Le kako

Kako si pa lahko sploh upaš kupiti stanovanje od nekoga, ki ni zapisan v zemljiški knjigi kot lastnik?
Default avatar

komot

Le kako je napisal/a:
Kako si pa lahko sploh upaš kupiti stanovanje od nekoga, ki ni zapisan v zemljiški knjigi kot lastnik?
Včasih ni bilo nobeno stanovanje v ZK. V LJ verjetno še vedno niso vsa ... Tako je pač bilo.