Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Asentra

Asentra

Vaše izkušnje in nasveti me zanimajo.
Zakaj ste jih jemali, kako dolgo ste jih jemali, je kaj pomagalo?::::::
Hvala.

sem se zadnjič spraševala isto kot ti danes. Zaključek: kot je nekdo na nekem forumu napisal: smrt asentri. To mi je povedalo vse.

Ne razumem, lahko napišeš kaj več; tudi mene zanima.

nova
Uredništvo priporoča

Z Asentro začneš in …. končaš v Polju. Res je, da si preskrbljena, kosilo, večerja, … kolikoe hočeš, … a vendar si med tistimi norci.

Haaaalo? To o Polju in smrti, pa je res iz trte zvito. Asentro jemljem že celih sedem let, ampak brez kakršnih koli vidnih posledic. Dobro jo prenašam, mi je zelo pomagala, začelo se je s 50mg in tako je tudi ostalo. O kakšnih stranskih učinkih tudi ni kaj posebej za razlagat, tako, da eni res malo pretiravajo…

Mi lahko poveš, zaradi kakšnih težav si začel jemati Asentro in zakaj jo jemlješ že toliko let?
hvala
Lep pozdrav

Večina ljudi mora AD jemati doživljenjsko, če ne želijo, da se jim ponovijo epizode.

Asentra je čisto en nedolžen AD. Prime po 2, 3 tednih, se malo opazuj, v začetku boš lahko malo zaspana, morda rahel glavobol. To pomeni, da AD prijemlje. Ko ti stranski učinki minejo, je čas, da začneš delati na sebi ob pomoči AD. Vse bo lažje, v sebi začutiš mir, duša več ne boli.

Če pa le lahko, delaj vsak dan 1 urne sprehode, da se predihaš. Ma spiš potem kot angelček.
Aja. Sama moraš ugotoviti, kdaj je bolje, da jemlješ AD: zjutraj ali zvečer. Če so učinki hudi, priporočam zvečer.

Hm, malo težko sedaj tukaj kar tako pisati “zakaj”. Življenje prinese marsikaj; težave v družini, medsebojni odnosi, otroci in njih težave itd…Skratka, ko prideš tako daleč, da sam sebi priznaš, da sedaj pa rabiš nekoga, da ti pomaga, ker sicer ne vidiš več izhoda. In tako je bilo. Zdravnica mi je predpisala Asentro, ki jo še danes jemljem; 50mg. Ker je vmes spet prišlo do prekomerne obremenitve smo poskusili s 100mg, a se je pokazalo, da ni potrebe po povišanju in tako je aktualnih ponovno 50mg. Z Asentro se počutim varno in kot je napisal moj predhodnik, se umiriš, nekako najdeš notranji mir in to je to…In seveda, lažje se spopadaš s problemi in dogodki, ki v nas znajo narediti pravi kaos in občutek nemoči. Asentra torej iso nikaršen “bav-bav”. Jih pa jemljem zjutraj; preverjeno, da je tako bolje kot zvečer. Srečno.

Pred leti se je tudi meni tako porušil svet, da sem pristala na jemanje Asentre. Nisem pristaš jemanja AD, takrat pa nisem več imela moči. Stranskih učinkov je bilo veliko, hujšanje, močno nočno potenje in driske ter glavobol na začetku. Res mi je pomagalo,da sem se izkopala iz takratnih težav. Postala sem bolj zadovoljna in lažje reševala težave, zaradi katerih sem pred tem skoraj omagala. Mislim pa, da sem imela tudi rahle halucinacije, saj sem dobesedno videla, kako narava diha. Jemala sem samo en tisti najmanjši odmerek. Po pol leta je nisem hotela več jemati, vse se je dobro izteklo. jemanje AD je namenjeno samo prehodnemu premagovanju težav, kar lahko traja 6 ali 9 mesecev, nikakor pa več let. To je enkrat povedal po tv tudi en psihiater.

New Report

Close