Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sol za pomivalec – nateg!

sol za pomivalec – nateg!

V Nedeljcu je prispevek, ki govori o tržnem zavajanju potrošnikov. Da pomivalni stroj uporablja kot zaščito proti kamnu posebnosol (Na Cl). Original pakiranje je enkrat dražje od navadne soli. Na deklaraciji pa piše dolgo obvestilo da se ne sme uporabljati običajno sol, ker lahko pride do usodnih poškodba stroja. Nateg da te kap. Naj strokovnjaki pojanijo kemično razliko med prvo in zadnjo soljo ! Članek tudi omenja da tablete vsebujejo netopne snovi, ki mašijo odtok in tudi cevovode stroja. Zato se naj uporablja le tekočina ! Tudi sredstvo z sijaj je kemija, ki zastruplja. Da je veliko boljši navadni kis za vlaganje, ki razkužin in da lesk, ker odstrani sledi kamna … No, serviserji, kaj boste vi pomodrovali?

Nikoli nisem prebral navodil in perem po svoje. Stroj po sedmih letih še vedno dela!
Sol za v župo in kis za vlaganje nista uničila ničesar!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Kam pa daš sol in kam kis, Paco Kuža Moralles?

Je bil Paco Moralles kaka oseba iz Polentarske police, ali se mi samo zdi?

Hočeš reči, da “moramo” dati v posodo za sol, pravo kuhinjsk jedilno sol?

Vem, da je za Calgon nateg. Tisto reklamo je delal moj kolega in je rekel, da so tisti grelec od pralnega stroja najprej pomočili v vodo, potem pa v moko:-))

Mene pa zanima, kakšen kis uporabljaš? Vinski, jabolčni???

Hja, ni vse tako zelo preprosto. V pomivalnem stroju potrebujemo mehko vodo. Trda namreč vsebuje Kalcij in Magnezij, ki se po osušitvi vidita kot beli nanos na oprani posodi (apnenec). Zato stroji uporabljajo ionske izmenjevalce, ki zamenjajo Kalcij in Magnezij z Natrijem, ki ne dela problemov. Kje pa dobijo Natrij? V kuhinjski soli (Natrijev klorid). Ta sol je eden bistvenih sestavnih delov raznih pralnih tablet. Torej ni ovir, da ne bi uporabili kar navadne soli namesto dražjih tablet.
Ampak to je samo polovica zgodbe. Druga polovica pa je, da rabi stroj tudi detergent za pranje umazanije in razmaščevalec za topljenje maščob. Tudi ta dva (pa še kaj drugega) sta v tabletah. S kuhinjsko soljo torej samo zmehčamo vodo, kar pa je premalo za odstranitev mastnih in zasušenih ostankov hrane.

Sicer je pa vedno tako, da največja “odkritja” naredijo ljudje, ki imajo o tistem pomanjkljivo znanje.

Saj jaz sem mislila, da bi v isto luknjo v katero sem do sedaj dala sol v obliki tablet, sedaj dajala navadno kuhinjsko sol. A bi bilo to možno?

jaz sem pa razumela, da namesto “posebne” soli, lahko daš navadno sol, namesto sredstva za sijaj daš kis (kateri tudi mene zanima?) in tekoči detergent, ne v obliki tablet. madonca, pa sploh nisem vedela, da je tudi sol v obliki tablet 😉

jaz sem tudi tako razumela: namesto soli za pralni stroj navadno sol, namesto “sijaja” kis, pralni prašek pa še vedno?

tudi jaz sem tako razumela.

Alkoholni kis.

Sol za pomivalca je ja v sipni obliki, ne pa v obliki tablet? Vsaj jaz je še nisem zasledila….mi pa vseeno dela bele fleke, prokleta mariborska trda voda 🙁

Imam pomivalca, starega 11 let, pa vanj dajem samo tableto za pomivanje posode – nič soli, nič sijaja, posoda pa je bleščeče čista brez lis. Stroj se mi v vseh teh letih ni še niti enkrat pokvaril (trkam na les).

No, najprej si preberite Nedeljca. Sol Na Cl je za odpravo trdote vode (karbonati tao Ca kot Mg) Ta se vsipa v rezervoarček na dnu pomivalca. Tablete (večplastne) pa so za pomivanje- so detergent. Komponenta le teh maši cevovode, zato uporabljajte tekoči gel. Vinski kis alkoholni za vlaganje brez dodatkov pa namesto sredstva za sijaj. Je pač nevtralen in obenem razstaplja kamen in razkuži … Bistvo je, da proizvajalec eliminira preproste poceni eči z namenom da jih ovije v celofan in proda dražje s tem si zagotovi odjem in tako pomivalcev kot potrošnega materiala.
Tiso o snemanju reklame … saj lahko vidite pogled v laboratorij, kjer so erlenmajerice in bučke in še kaj vse v modria li zlenih barvah. So not zlili vodo in barvo za pirhe ! Saj fenoftalein je kakšne barve že??

Jaz imam sol za pomivalca kar konkretne tablete Max, oranžna škatla od Tuša. Flekov pa nimam.
Poglej, moj stroj ima, če ima tudi tvoj, spodaj na levi strani je en gumb, ki ga premakneš, če imaš bolj trdo vodo ali manj, mislim, da sta štev. 1 in 2. Poglej v navodila.

Zakaj toliko komplicirate zaradi te soli?
Obe soli sta zelo poceni in trajajo kar nekaj časa v stroju.
Če je ta namenjena za pomivalni stroj dajte tisto. Če mislite , da je ista si potem kupite tisto za stroj in z njo solite zrezke!
Ne to pa vam ne diši kajne?

New Report

Close