Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zadnje čase nekaj opažam glede imen otrok, ljudi

zadnje čase nekaj opažam glede imen otrok, ljudi

sej vem da boste rekli da sem mal šc ampak lep čas opažam da otroci, oz ljudje katerim je ime Nejc, Rok, Klemen, Špela, da so bolni ampak ne tko bolni da imajo kako virozo, tko da so res fajn bolani, imajo težko bolezen, so recimo na invalidskem vozičku, umrejo v prometni nesreči….
Kaj pa vi poznate kakšnega s takim imenom?

Ja, moj sin je Rok.. prosim ne piši takih nebuloz.. :((((

poznam 7 Nejcev, 9 Rokov, 3 Klemnov in 2 Špeli, pa so vsi živi in zdravi

očitno poznaš res veliko hudo bolnih ljudi, ne vem…

nova
Uredništvo priporoča

pa sej ne strašim ampak sam opažam in zanima me če pozna še kdo s takim imenom in da je res bolan?

Kje si ti našla to povezavo?

Vsak teden se ukvarjate s temi imeni in predvidevate, katerega da “izobražen” človek in katerega “kmet”, ter podobne različice. Kaj nekaterim ni jasno? Vsak, da tisto ime, ki mu je tisti trenutek najlepše, marsikatera se v porodnišnici premisli in da tisto ima za katero misli, da bo otroku pristajalo. In prav je tako.
Zakaj bi morale biti same Mije, Pije, Zale, ali pa Marije, Francke in Metke?

In niti enega ne poznam s takšnim imenom, ki bi bil bolan, tako da tvojo “teorijo” ovržem. Mogoče ja 1 ali pa 2 osebe na tisoč, ki so bolani in to neodvisno od imena.

Te ni sram neumna ženska, ravno se je prijateljem rodil fant z takim po tvoje kritičnim imenom. Sram te bodi.

poznam 1 Nejca in 3 Roke in vsi so zdravi kot dren. Kaka teorija, ti bi se lahko priključila unim “znanstvenikom”, ki na osnovi oblike lobanje vedo, kdo je morilec…

sam povedala sem svoje mnenje da poznam 6 rokov, 5 klemenov, 3 Špele, pa vsi so bolni….

pol se pa sam men zdi, pa ne se zaradi tega jezit name.

a te tako motijo njihova imena, da jih zastrupljaš, al kaj? :))) ker druge razlage res ne vidim, sori… že če bi bila kakšna numerološka fora, je odvisno še od priimkov…

Poznam Klemna in je deček in pol…poka od zdravja:))
Očitno si ti naletela na bolne ljudi ki se tako kličejo,pač slučaj

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

verjetno da res.

Tudi jaz poznam kar nekaj fantičev in dekličev s temi imeni, pa ni nikomur nič posebnega.

jst pa opažam, da v naši kleti straši 😮

jaz imam pa tri sine in imajo “moderna imena” ampak žal tud vsi različne prirojene napake

Ti pa res nimaš vseh pečk v lubenico vpetih!!!

Zanimiv bi bil odgovor kakšnega zdravnika, ki dela na pediatrični kliniki.

To bi ti rada povedala. Moja zelo dobra prijateljica je imela hči, kateri je bilo ime Nika. ko je bila stara 9 let je žal zbolela za levkemijo in se je tri leta zdravila, ampak neuspešno in je umrla stara komaj 12 let.

Imam pa hči, kateri je ime Špela in je zdrava kot riba.

Če bi po svoji teoriji sklepala, bi prej rekla obratno. Ime žal ne vpliva na otrokovo bolezensko stanje in prirojene napake ob rojstvu.

Jaz ne poznam nobenega takega primera na sreco. Bi pa tu nekaj drugega omenila- poznam veliko fanticev po imenu JAN in vsi izredno iztopajo po svoji zivi naravi in tudi po trmi bi rekla in porednosti. Pa niti nisem na to dajala pozornosti dokler ni v porodnisnici bila ena mamica z janom in ji je sestra rekla tole bo pa zivAhten otrocicek…so vsi jani taki…

Ne vem moj sin ima tudi 3crke v imenu in je isti.. ne vem a nakljucje al res ime vpliva na karakter

Za Jana potrdim:)

poznam tri Nejce in vsi imajo zdravstvene težave – eden psihične težave, drugi hude težave po prometni nesreči, tretji hiperaktiven. Tko da včasih pomisliš da je res nekaj na tem. Potem ime France. V eni familiji so imeli fanta s tem imenom in je zaradi bolezni umrl, ko so imeli še enega fanta, so mu ponovno dali isto ime in tudi ta je zaradi bolezni umrl in to oba mlada. Ne vem no, lohk je tud kej genetike vmes.

Nemška statistika pravi, da moderna imena (mednje sodijo tudi modna tričrkovna) dajejo večinoma neizobraženi ali pa kako drugače prikrajšani starši. Takšni pa običajno tudi ne znajo vzgojiti otroka. Zato ne pišite neumnosti, kako so tričrkovni otroci živahni, ampak raje kako so nevzgojeni. Tako lahko tudi pri nas pričakujemo več nevzgojenih otrok v skupini modernih imen. Ampak za to ni krivo ime, ampak samo in le starši. Ime je samo zunanji pokazatelj ozadja.

Mogoče kdo ve, kakšna je pa povezava med imenom in tveganim življenjem pri psih in mačkah? Katera pasja in mačja imena so najnevarnejša?

po moje Milka ker iz rjave ali črne na vijolčasto potegne.

polna luna se pa vleče ta mesec, ja …

New Report

Close