Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razmerje bruto / neto plača in dohodnina??

razmerje bruto / neto plača in dohodnina??

Ali mi lahko kdo pomaga, kje najdem plačne razrede za dohodnino?

No, naj razložim: gre za razliko med bruto in neto plačo. Nikoli se nisem ukvarjala s to razliko, sem pa v prejšnji službi po obračunu dohodnine vedno dobila vrnjeno neko malo razliko (nisem uveljavljala otrok). Sedaj sem že nekaj časa drugje zaposlena, v srednje veliki privat firmi in sedaj moram vedno konec leta še plačevati dohodnino. Sem že spraševala v našem računovodstvu, vendar ker je povezana z lastnikom, nič pametnega ne zvem, oziroma trdi, da obračuna tako kot mora po nekih plačnih razredih za dohodnino. Ampak zdaj moram vedno doplačevati! Zdaj imam ponovno spremembo plače in bi rada razumela..

MI lahko kdo razloži, kje najdem te odstotke, kako mora računati bruto / neto plačo, da ne bom doplačevala – ker zmenimo se namreč za neto plačo, potem sami izračunajo bruto plačo, ki se te kao ne tiče. Hvala za kakšno usmeritev oziroma razjasnitev!

na netu obstaja miljon programov za izračun plače. guglaj.

za neto plačo pa se ne bi smeli zmenit!

če pa so te že ogoljufali in so ti dali neto plačo, pa na noben način ne bi smela pristat, da ti upoštevajo olajšavo za otroke pri plači.

Tule so dohodninski razredi:

Je pa tako, rač. ti odteguje dohodnino od plače glede na to, v kateri razred padeš za plačo, potem pa dobiš še regres, od katerega ti npr. odtegne le za najnižji plač. razred ( naredi za vse zaposlene enako st. dohodnine ), ti si pa v višjem dohodk. razredu ali pa zaradi regresa padeš v višjega in moraš doplačati.

Na plačilni listi ti mora pisati, kolikšen procent iun znesek dohodnine ti odtegujejo, pa poglej za plačo in za regres, če je isti procent. Seštej še plače za celo leto in poglej, če so te dali v pravi dohodkovni razred za dohodnino.

nova
Uredništvo priporoča

nikoli več se ne pogovarjaj o neto plači!!!

New Report

Close