Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Vitamin D zelo pomaga pri MS???

Vitamin D zelo pomaga pri MS???

Helou,

po mejlu sem danes dobila članek o tem, da mamo vsi MSovci premalo vitamina D in da po svetu že delajo preiskave za vitamin D pri MSovcih.

A je kej na tem?
Ker grem takoj pol v Adria Lab na pregled.

Kle je pa članek:
http://www.mojekosvet.com/2011/09/remisija-multiple-skleroze-z-vitaminom-d/

Jaz rada verjamem, da je temu tako, saj vidim, da se mi v dneh brez sonca, simptomi občutno poslabšajo, tako da se že kar bojim dolgih zimskih dni.

Upam, da se bo oglasil kdo, ki zadeve obvlada in o tem več ve.

lp

Nadvse ganljiv tekst. Povezava na članku o čudežih vitamina D vodi na spletni blog Robert Baker MD na Blogspotu, kjer izvemo, da ta isti zdravnik samega sebe spremlja tudi na Twiterju. Pri čemer nam ne ponudi podatkov, kje točno je zaposlen (Kraj: Cherry Hill : New Jersey : Združene države Amerike?) in ali je morda avtor kakega strokovnega članka ali zgolj blogira.

Vsekakor preverite stanje vitaminov v krvi, samo da ne boste potem razočarani, ker Plivine kapljice vitamina D3 morda ne bodo čudežne… Ali pač? Kajti v enem od člankov izvemo tudi, da Alenka spet žvižga in le zakaj ne bi tudi vi, če je vse, kar vam manjka, le doza d3 vitamina :))))

nova
Uredništvo priporoča

a je treba bit tak zagrenjen cinik spletična?
ne bi rekla, če bi to pisal nekdo, k te vitamine prodaja…

pa tud ne vidim kje piše da kdo žvižga zaradi vitamina d?

člankov o vitaminu d je še pa još in dvomim, da vse prihaja od istega avtorja.. al mogoče gospa Cinik mislite tud to?

šla sem na čebele, šla sem k bioenergetiku, šla sem na steoride, šla sem na posebno dieto…
in zdaj neki vprašam in ker pač ni zdravljenje v katerga vi vrjamete, pač ni pravilno?

Zanesljivo Alenka žvižga zaradi vitamina D. Poglejte bolje spletno stran, ki jo navajate.

Vse ostalo ni moj problem. Zgolj ugotavljam, da avtor ne navaja nekih referenc.

Ampak glede na to, kaj ste vse probala, dajte še te vitamine. Zanesljivo bodo do vašega telesa bolj prijazni kot vse ostalo, kar navajate, da ste že stlačili vase.

Tale?
http://www.healthgrades.com/physician/dr-robert-baker-yhxvl/

in sm šla iskat ta članek.

citiram:

“Jeee, žvižgam! Sigurno je minilo 10 ali pa več let odkar nisem zmogla spustiti glasu od sebe. Šobila sem ustnice in pihala. Ven pa je prišel le zrak. Slišati je bilo le: “Pffff!” Sedaj pa VAU, lahko z žvižgom pokličem celo psa. Zakaj? Ne vem.Res je, da zdaj redno jemljem vitamine D3, B12 in jem kurkumo. No, zdej se mi je malo ustavila, malo sem sita njenega ukusa, ampak, če je to to, se bom potrudila. Ej, narod žvižgam! Zelo sem vesela!”

mogoče se ne vid, ker pišem po domače, ampak imam narjeno osnovno šolo, maturo in filozofski faks, pa me nikjer niso naučili, da je “ne vem” enako kot “zanesljivo”.
lahko bi blo od kurkume (karkol že to je), b12 (kar so tud men priporočal, da jemljem, sam sm b kompelks) lahko od vitamina d al pa od boljšega počutja.
tko da upsi, ampak ne vem v naših krajih še nikoli ni blo zanesljivo. mogoče je izven prestolnice drugač.

pa sej en vem zakva se sploh grem tole z vami … ker je čist useen. namest da bi bli veseli za druge, da žvižgajo, hodijo, se smejejo in kakroli, prijavite cinične izjave, kljub temu, da je na spletu kar precej člankov (različnih avotrjev) na to temo.
ampak ne, vi takoj v negativo, da naj ne bomo razočarani.
ah ja, zagrenjenost je je*a

Že res, da je na spletu kar nekaj člankov. Niso pa to vse članki iz strokovnih revij. Taki strokovni imajo neko težo, blogiranje pa…

Kar se tiče “veselja za druge”, ste pa verjetno preskočili odlomek te iste Alenke: “Pustila me je pri miru do 35. leta, potem pa bum – dobila sem vnetje ledvic. Posledice so bile tipične za MS. Najprej šepanje, potem hoja z palico, hoja z berglo, z dvema, s hoduljo in na voziček. Vse počasi in postopoma.” Sodeč po njenem lastnem pisanju gre za hudo bolnico, ki je priklenjena na voziček. Vmes med pisanjem ji je bolje, se “odvleče v senco” in “pelje psa na sprehod”, “kuha” in “pomiva posodo”… Odvleče v senco? Gre za pisateljsko svobodo ali lapsus lingue kajti verjetno se odpelje v senco, saj je pred poletjem bila na vozičku? In še nekaj takih spodrsljajev se je zapisalo tej gospe Alenki.

Ampak pustimo te malenkostne detajle v izpovedi, kajti pomembnen podatek je, da gospa spet žvižga.

Saj vam pravim ves čas, gospa Barbara, da kar veselo nad te D3 vitamine. Toliko tega ste že uspeli stlačiti vase, gospa Barbara, da so D in D3 vitamine verjetno najprijaznejša stvar do vašega telesa.

Drugače pa izpovedi na omenjeni strani rada prebiram… Sem ena od prvih, ki je polajkala to stran in njihove članke redno prebiram 🙂

Naj zgolj dodam, če bo komu v pomoč, glede cinizma in podobnih očitkov. Ne gre za cinizem temveč za trdno prepričanje, ki izhaja tudi iz osebne izkušnje, da vitamin D ne more odpraviti vzroka bolezni oziroma da bistveno ne pripomore k odpravi stenoz na venah.

Ne samo jaz, vsi bolniki, ki sodelujemo pri projektu spletne strani o CCSVI[/url] smo bili svoj čas v položaju, da smo tlačili vase ravno vse, kar bi nam lahko pomagalo. Vitamine, minerale, prehranske dodatke, čudežna olja (v zadnjem času je aktualno konopljino) in pripravke iz rastlin (zdaj je menda rastlina nad rastlinami maca iz Peruja). Mnogi med nami so hodili k homeopatom, bioenergetikom, preizkušali take in drugačne masaže…

Nikomur vse od naštetega (in še več, kajti praktično smo vsak drugi mesec soočeni z “novostjo”) ni pomagalo čisto nič. Nekateri smo propadali hitreje, drugi počasneje.

Ko so se leta 2009 prvič pojavile novice o teoriji dr. Paola Zambonija, smo bili polni skepse (pač še en čudež več, enako so poročali o presaditvi matičnih celic). Vseeno so nekateri izmed nas brskali po netu, iskali članke in navsezadnje se nas je kar nekaj odločilo, da si gremo pregledat vene. Kar smo videli na posnetkih, nas jer globoko pretreslo.

Zato smo ponudili v razmislek tudi vam del slikovnega gradiva, ki ga posedujemo. Oglejte si CT posnetke vratnih ven in presodite po lastni pameti, je ali ni mogoče, da bi vitamin D odpravil take stenoze, kot so prikazane na pričujočih CT posnetkih jugularnih ven. Če boste pazljivo pogledali, boste tudi sami opazili, kje na posnetkih se natančno vidi, da skozi eno izmed jugularnih ven občasno sploh ni pretoka. In tako deformacijo naj bi zdravili – z vitaminom D?

Govorimo o dveh različnih boleznih, o CCSVI in MS (kot posledici CCSVI). Tukaj si lahko ogledate tudi jugularne vene med dilatacijo: Posnetki ven med dilatacijo

Spletni strani sem poslala email, da naj pojasnijo takšne lapsuse (oziroma gospa Alenka). Me zelo zanima odgovor.

Zanima pa me, če imate formalno medicinsko izobrazbo, da veste s čim se kaj zdravi? Zanimivo bi bilo vedeti, če imate sploh kakšno visoko izobrazbo. Zdi se mi zanimivo, da si vsak članek interpretirate po svoje.

Celo noč sem brala članke o vitaminu D. Ogromno ljudi piše o pozitivnih učinkih in o lajšanju simptomov. Vsi lažejo? Meni je enako zanimivo, da so imeli prav vsi, o katerih sem brala, zelo majhno stopnjo Vitamina D v krvi. Enako kot mi je zanimivo, da imajo zamašene vene.

In če lajšajo simptome (kar se po pripovedih ljudi je res in ni res, da samo žvižgajo), a ni to super?
Ali lažejo? Ali je normalno imet tako malo vitamina D v krvi in lahko to dejstvo kar spregledamo?

Če se bom odločila vzeti še en kredit in iti na vene, bom morala pa po mnenje strokovnjakov. Mnogo strokovnjakov. To je spet čisto moja stvar.

Verjamem gospa, da niste nalašč tako zagrenjeni in cinični glede vsega, kar ni CCSVI. Vem, da morate v nekaj verjeti.

Ni mi pa treba dvakrat pisati isto, češ kaj sem vse dala vase, ker to, da nisem prepričana v vaš poseg, še ne pomeni, da sem zabita.

Očitno se radi prepirate in pripisujete drugim tisto, česar nikjer niso zapisali ali izrekli.

Mimogrede, zelo se čudim vaši trditvi, “… da so imeli prav vsi, o katerih sem brala, zelo majhno stopnjo vitamina D v krvi. Enako kot mi je zanimivo, da imajo zamašene vene….”

CCSVI diagnostika ne zajema pregleda vsebnosti D vitamina v krvi. Zelo na kratko je opisana v tem članku. Znano je tudi dejstvo, da večina bolnikov predhodno ni bila na preiskavi vsebnosti vitaminov v krvi. Niti vi niste bila, pa imate MS koliko let že? Od kod potem vaša trditev o povezanosti med nizko stopnjo vitamina D v krvi in zamašenimi venami?

Kar se vitamine D tiče, si lahko preberemo tukaj. Zelo zanimivo je, ko gospa opisuje težave z ledvicami. Tukaj pa piše: “Zaradi večmesečnega uživanja vitamina D v odmerkih, ki desetkrat presegajo priporočeno dnevno količino, se v krvi zveča koncentracija kalcija. Prvi simptomi so slabši tek, slabost, bruhanje, močna žeja, povečano odvajanje urina, šibkost, živčnost in visok krvni tlak. Kalcij se odlaga v telesu, predvsem v ledvicah, kjer lahko povzroči trajno okvaro. Moteno je delovanje ledvic.”

Hja…

Nikjer nisem napisala, da CCSVI diagnostika vsebuje pregled vitamina D. Napisala sem, da mi je oboje zanimivo. Torej, pojasnim še enkrat: zanimivo mi je, da imajo vsi pacienti, ki so šli na pregled ven, zamašene vene in zanimivo mi je, da so imeli vsi bolniki, ki so šli na pregled vitamina D, zelo nizko stopnjo vitamina D. Oboje mi je zanimivo, ni pa povezano.

O, gospa Cinik, ste uspeli najti članek, kjer piše o negativnih učinkih vitamina D? :)))))))))
Noro.

Jaz sem pa prebrala (mislim, da celo na CCSVI facebook strani), da je nekdo zaradi posega že umrl. Prav tako sem od nevrologa slišala, da se dvema pacientoma dela nekakšna tromoboza (ni se treba zapičit v to besedo, ker se, nasprotno od vas nimam za zdravnika)

Hja

Pa tudi nikjer v članku dr. Bekerja nisem videla, da morajo imeti MS bolniki za lajšanje simptomov preveliko količino vitamina D v krvi. Piše, da je imela pacientka NORMALEN NIVO, ko so izginili simptomi. Pa še to je trajalo nekaj let.
V angleškem članku piše, da so ji potem PRILAGAJALI dozo vitamina D.

Morda spet interpretirate kakor samo želite?
To pa je res nekaj novega za vas :))))))

What is a normal Vitamin D level?

The question that you REALLY want to know is,”what are OPTIMAL Vitamin D levels.” Every laboratory has a ‘reference range’ that is unique and depends upon many different factors. Often they take a range of ‘healthy’ individuals and create an average range after excluding a certain percentage from the low range and the high range. Voila, they determined the normal Vitamin D level. But in the
Symptoms of Vitamin D Deficiency page, you learned that a very high percentage of the population, if not MOST of a seemingly healthy population, has a low Vitamin D level- either from simply not getting enough or from poor Vitamin D Absorption.

Vir: http://www.easy-immune-health.com/Normal-Vitamin-D-level.html

Razpredelnica: http://www.easy-immune-health.com/Normal-Vitamin-D-level.html

Če seveda znate angleško.

Se opravičujem za lapsus pri kopiranju.

Vas resnično veseli prepir 🙂 In podtikanje 🙂

Poglejva prvi primer. Vi ste mislili drugače, kot ste zapisali? V redu, se zgodi. Nakar ponovno zapišete neresnico, navajam: “… zanimivo mi je, da imajo vsi pacienti, ki so šli na pregled ven, zamašene vene.”

To ni res. Ko bi prebrala članek o CCSVI diagnostiki, bi tudi vedela, zakaj vaša trditev ne drži.

Drugi primer: članek o D vitaminu, ki sem ga navedla, je poljudnoznanstven članek z Wikipedije. Ni ga prav tako težko najti. Celo več, vsak spodoben članek o katerem koli vitaminu navaja tudi posledice premajhne ali prevelike vsebnosti vitamina.

Saj se nimam za zdravnika. Verjetno zato moram znova zavrniti vaše navedbe kot netočne.

Do zapleta s smrtnim izidom je prišlo v primeru bolnika, ki se je zdravil na Univerzi Stanford. Kasneje je bilo ugotovljeno, da smrt bolnika ni povezana z dilatacijo ven.

Ne glede na vašo izobrazbo (končana Filozofska fakulteta), bi pa kot šolana ženska morali ločiti trombozo od restenoze, vaš nevrolog kot zdravnik pa toliko bolj. Tako da vam žal ne verjamem, da bi nevrolog lahko izjavil, da se dvema bolnikoma “dela tromboza”. Če pa je to res izjavil, je to resnično žalostno in celo bedno!

Kakorkoli, še enkrat bom v izogib vsem nesporazumom ponovila točno, kar sem zapisala v začetku. Vsekakor preverite stanje vitaminov v krvi, samo da ne boste potem razočarani, ker Plivine kapljice vitamina D3 morda ne bodo čudežne

Ni problema, sem bila hudo impresionirana ob naslovu: Know What’s a Normal Vitamin D Level so You’ll Know More than Your Doctor… Po mojem mnenju zaradi vedenja o tem, kakšna je normalna vsebnost vitamina D, še ne bom vedela več kot zdravnik.

In ker povsem slučajno znam angleško, naj vas usmerim na sledeči link, v katerem pišejo o povezanosti med pomanjkanjem vitamina D in MS.

Evo, vdam se. Navedli ste mi ultimativen argument ob katerem ponižno sklanjam glavo in se klanjam D vitaminu :)))

Lep dan vam želim 🙂

Mislim, da na FF-ju niti enkrat nisem slišala za definicijo tromboze. Res je od tega že nekaj let, vendar bi si pa kaj takšnega najbrž zapomnila.
Če ve vsak človek z visoko izobrazbo to razliko, potem sem pa jaz izjema in bom to vzela kot konstruktivno kritiko. Hvala.
Rekla sem vam, da se ne zapičite v to besedo, ampak ne morete preko vašega večvrednostnega kompelksa. Sem zmotljiva in mogoče si nisem dobro zapomnila (takrat me tudi ni kaj dosti zanimalo), sem pa prepričana, da je rekel, da se lahko naredi s posegom tudi več slabega kot koristnega. Nikoli pa nisem bila (kot vi, čeprav več kot očitno brez visoke izobrazbe, čeprav govorite z nekom, ki ima “le” FF) preveč podkovana v medicini.

Omenjanje plivinih kapljic je brezvezno.. Pa spet se ponavljate. Mogoče morate vi isto stvar slišati večkrat, meni pa res ni treba. Zapomnila sem se vse vaše sarkastične izjave, tako da jih ni treba ponavljati.

Priznam, da ne vem veliko o CCSVI, razen da se nekomu slabša in sem še vedno odprta za to možnost.
Sem pa odprta tudi za Vitamin D (in ne v obliki plivinih kapljc).

Vse kar sem hotela je odgovor nekoga, ki ima izkušnje ne pa do samooklicane vsevedke.


@irena
, hvala za odgovor.

Kakor opažam, niste sposobni napisati niti enega teksta, v katerem ne bi žalili.

Za naše tržišče D3 vitamin v kapljicah proizvaja Pliva. In smo znova pri tem, da pišete nekaj, o čemer nimate pojma. Kajti če bi si namesto vztrajanja na pisanju žaljivk vzeli vsaj 5 minut časa, bi zlahka ugotovili (ob toliko tekstih, kot ste jih menda prebrali), zakaj omenjam ravno ta Plivin proizvod in zakaj ravno D3.

Kar se izkušenj tiče, smo znova pri tem, da žalite vsepoprek, pri čemer niti ne preberete, kaj kdo v resnici zapiše. Če bi natančno prebrali enega izmed mojih odgovorov, bi vam bilo jasno, da sem jemala med ostalim tudi D vitamin.

Glede ostalega se ne splača truditi z odgovorom.

Ponovno lep pozdrav 🙂

Pa kaj vam ni jasno?
Rekla sem, da ne omenjajte Plivinih kapljic, ker ste jih že prej. Vitamin D bom jemala, ampak ne Plivinih kapljic. Ne vem, kako naj razložim, da boste razumeli.

Jaz se umikam. Zapravila sem preveč svojega časa.

Imejte se skrajno lepo.

New Report

Close